You are not logged in.

Dear visitor, welcome to OGame Turkiye. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Azeri

Ölüm Yıldızı

• "Azeri" is male
  • "Azeri" started this thread

Date of registration: Aug 10th 2010

Occupation: geyik ceviririm

• Send private message

1

Friday, August 24th 2012, 8:06am

Kapandi ama yine gelir :F

23.08.2012 11:27:42 emirhan CEMYILMAZ 08.01.2040 10:27:42 Otomatik destek programı kullanmak. // KAPATILDI. //

Bu cemyilmazi sobeliyen Ecel arkadasi burdan tebrik ederim. seni takima almak lazim :F

Başarıya giden asansör bozuk,merdivenler ise acık

2

Friday, August 24th 2012, 9:02am

20 saat inaktif yagmalayarak neler yapilacagini gosterdi normal biri de 12 saat yapsa 1 ayda 350 den 18 e degilde 50lere 60lara inebilir

3

Friday, August 24th 2012, 1:49pm

cem yılmaz geminide hileden kapandı kasside 1.sırada kapanmadan hesabini devir etti yada sattı bu daha mantıklı geliyor bana ve ben geminideyken program kullandıgını biliyordum ama elimde kanıt yada delil olmadıgı için söylemedim iftira olur diye neyse yakalayan arkadası tebrik ediyorum hileye hayır

ACS
2009-2013 SHooTeRs

Xyphena

Hafif Avcı

• "Xyphena" is male

Date of registration: Feb 13th 2012

Occupation: Öğrenci

• Send private message

4

Friday, August 24th 2012, 1:56pm

Araştıran takip eden arkadaşa helal olsun..

Şereftir Seni Sevmek!

GALATASARAY -Leo (Tatil)
GALATASARAY-Pegasus

5

Friday, August 24th 2012, 3:40pm

Tahmin ediyorduk program kullanıldığını ticketlere bile net cevap alamıyorduk sevindim bu habere leoda oynamasamda

tezcan_ocal

Fırkateyn

• "tezcan_ocal" is male

Date of registration: Jul 12th 2007

Occupation: KGT

• Send private message

6

Friday, August 24th 2012, 4:04pm

bir oyuncunun hile yaptığını illa oyunda oynayanlarmı belgelemek zorunda illa ecel in delil sunmasımı lazımdı oyunmu oynayacağız operatör yardımcılığımı yapacağız

benim bir oyuncuyken basit bir bilgisayar karşısında gördüğümü panel başında oturanlar farkedemiyormu acaba

Uğruna ölmekse eğer seni yaşatmak,
Bin defa ölürüm de adına leke sürdürmem.
Gururdur, namustur bayrak ve sancak,
Aksa da kanım korkma;
Haini güldürmem!

tezcan_ocal

Fırkateyn

• "tezcan_ocal" is male

Date of registration: Jul 12th 2007

Occupation: KGT

• Send private message

7

Friday, August 24th 2012, 4:11pm

Bu hile hurda işi öyle bir mikropki bir kez bulaşan bir daha doğru dürüst oynayamıyor maalesef

Her evrende maalesef aynısını yapılıyor yakalanana kadar bir sürü oyuncunun haksız yere vurularak oyunu bırakmalarına sebep oluyorlar

Bende bu oyunu oynuyor Karanlık madde alıp Game force şirketine bedel ödüyorsam şirkette benim hakkımı korumak zorunda

Bu oyuncuların iş yada ev IP girişleri belli

bir veri tabanı oluşturulsun bi IP lerden eski yada yeni kurulacak evrenler dahil oyuna giriş yasağı konsun

cezada amaç caydırıcılık olmalı adamı burda kapatıyorsunuz 3 ay sonra yeni evren açılınca tekrar başlıyor

Uğruna ölmekse eğer seni yaşatmak,
Bin defa ölürüm de adına leke sürdürmem.
Gururdur, namustur bayrak ve sancak,
Aksa da kanım korkma;
Haini güldürmem!

ÇAKICI

Casus Sondası

Date of registration: Jan 31st 2012

• Send private message

8

Friday, August 24th 2012, 4:19pm

Gelsin bakalım her zaman boş konuşan CEMYILMAZ nickli hile konusunda master olmus arkadas :D ne diyodu ECEL seni vurdum ondan boyle iftira atıyosun yok aya kaldırdım filoyu gorunce savunmayı sıfırlayacaksın sandım :D

neyse anafikire gelince Ecel adlı oyuncuya tesekkurlerimi sunarım leo da olmasam da..kassiopeia da ceza aldıramamıstık bir türlü demekki illa radar raporlarını ugrasıp foruma asmak gerekiyor sesimizi duyurmak için.her evrende bu adamın hile yaptıgı biliniyor forumdan okudugum kadarıyla leoda daha bunun gibi bir sürü hileci var ama anlayamıyorum bu oyuncuları engellemek bizim gorevimiz mi? organizeleri vs anlarım kolay kolay ceza almamalarını ya da kısa surede almamalarını ama bu adam bunu o sıralamaya kadar yapabiliyorsa ceza almadan,uzerine bir oyuncu ugrasıp ceza almasını saglayabiliyorsa,oyun yoneticilerinde de biraz sucu aramak gerek goz yumduklarından degil ama program kullanımı gibi bariz bir hileyi bu zamana kadar farkedememelerinden

Ps: CEMYILMAZ bir evrende daha teşhirdesin amacın ne artık onu anlayalım 1.mi olmak istiyosun gardas hallederiz bir sekilde gel bir evren secelim beraber herkes sana maden atsın sen de kurtul tatmin ol bizde senin hilelerinden kurtulalım
bedevi
Bir zamanlar Dreamkiller-RedJohn-Phoenix

This post has been edited 2 times, last edit by "ÇAKICI" (Aug 24th 2012, 4:22pm)

9

Friday, August 24th 2012, 6:28pm

bu daha neki ?

evrende en az bunun gibi 20kişi daha var darısı onların başına ..

FAN ligi 1.si

e35 acemi birliği 300 lerden terk
e40 kalfa birliği 180 .lerden terk
e50 usta birliği 4.sıradan terk
electra domuz sıkısı 56.sıradan terk
leo 70. sıradan terk

10

Friday, August 24th 2012, 7:29pm

''takım destekli oyuncular olmuş oluyor olcak'' yazıldı diye hesapları bir anda itham iftiradan silmemek gerekir biraz anlayıs biraz da özveri lazım

Muammer64

Beginner

Date of registration: Oct 14th 2006

• Send private message

11

Friday, August 24th 2012, 9:11pm

foruma ismi düsen gidiyo allah kimseyi düsürmesin :lol: :lol:

sözüm böyle yazilimlari yapanlara madem bu islerden anliyosunuz su speedsime bi el atsaniz h.a lari kopyalamiyo :lol:

modlar oplar takim lideri kiziyo forumda baslik acilinca bu ve bunun benzeri. ticket atin diyolar ama foruma düsmedende ceza uygulanmiyo kolay kolay.

tavsiyem birazda 7/24 sondacilari incelesinler

12

Friday, August 24th 2012, 9:33pm

DikkaT

Arkadaşlar bu olay;

* Bunca yıllık oyuncuyum oyundan anlarım, bu kesin hile yapıyor!!!
* Bu puanların alınması için insan değil robot olmak lazım, kesin hile yapıyor!!!
* Arkadaşım ben hissediyorum, kesin hile yapıyor!!!

tarzı bir olay değildi. Yukarıdaki şekilde yapılan suçlamalar, ispatlanmadığı zaman iftira olur.

ECEL arkadaşımızın yaptığı ise, kanıtları toplamak, çok iyi yorumlamak, ondan sonra oyuncu arkadaşları ve yönetimi bilgilendirmek şeklinde yapılmıştır. Bu tarzı ve başarısı nedeniyle kendisini tekrar tebrik ediyorum.

Ama yukarıdaki maddeler gibi, sadece 6. hisleri ile itham edenler, ben ve benim gibi, sadece gerçeklere inananların gözünde, hiç den de aşağıda olacaklardır. ECEL in tarzını ve başarısını beğendik, benim ümidim bundan sonra da sadece iftira atmak yerine, ECEL arkadaşımızın yaptığı gibi kanıtlar sonucu elde edilen bilgiyi paylaşmanın yaygınlaşmasıdır.

İyi eğlenceler.
Ogame sadece bir oyun...
SoLvEnT
e4 - e12 - e46 - Draco - Gemini - IO - Leo - Yakini (Hepsinden Kendi Tercihi ile Emekli)

AWB

Fırkateyn

• "AWB" is male

Date of registration: Mar 3rd 2007

• Send private message

13

Friday, August 24th 2012, 11:41pm

Zaten belliydi ama bu olaydan sonra artık somutlaştı. Yönetim, dikkat çekmeden programını kullanan kişiye karşı maalesef çaresiz. İlla ki birisi uyanacak, araştıracak, ticket atacak da program kullanan oyuncu kapanacak. :pillepalle:
Jules.LEO

.
.

14

Friday, August 24th 2012, 11:57pm

cezanın verilmesini sağlayan " kanıtlar! " bakış açısına göre kanıt sayılmayabilirdide. yanisi herşey yönetimin keyfine kalmış durumda. isterlerse ceza verirler isterlersede üzerini kapayıp geçerler.
Her derde deva bol sulu TuRunç

SEVISGEN TILKI

Banned until 13-05-2010

Date of registration: Oct 9th 2009

• Send private message

15

Saturday, August 25th 2012, 7:45am

cezanın verilmesini sağlayan " kanıtlar! " bakış açısına göre kanıt sayılmayabilirdide. yanisi herşey yönetimin keyfine kalmış durumda. isterlerse ceza verirler isterlersede üzerini kapayıp geçerler.
bende oldugu gıbı cezayı verdıler tıcketlere cevap verılmıyor nedense 10 gundur
arkadas lıstesındekını vurmak etık degılmıs dıye kapatıldım
ay alınmıs arkadasımın fılosu ınıyor onunde duramuyorum 1 sn ıle kılıt atılmıs
bundan faydalanıp 0 sn ıle kılıt atıp arkadas lıstemdekını ben vurdum
madenı arkadasıma atsam anlasmalı takvıyeden ceza yesem anlarım
madenı atmıyorum ceza yemıyeyım dıye ama hala cezalıyım
siz olsanız baskasımı vursun derdınız ?
sular sogudugu zaman ben madenı gene bır bıcımde arkadasıma atacaktım
mıllet ay alıp fılo kılıtlıyor arkadasları hemen ay cıkarıtıyor sonra o aya durmak atıyor
sonra o ayı arkadasları patlatıyor bu suc olmuyor adı stratejı oluyor ben arkadasımı vuruyorum 1 sn sonra nasılsa baskası vuracak onun hatasından faydalanıyorum 0 sn kılıt atıyorum bu stratejı olmuyor
neymıs kurallara uygun ama etık degılmıs
bu oyunu etıklıklemı yönetıyoruz kurallarlamı önce bunu ınsanlara acıklamak gerekıyor
yada sunu dıyebılırız ınsıyatıf bızde ıstedıgımız gibi yönetırız
herkese bol keyıflı forumlar

This post has been edited 1 times, last edit by "SEVISGEN TILKI" (Aug 25th 2012, 7:46am)

16

Saturday, August 25th 2012, 8:36am

filoyu gece kaldırmak etik değll diye banlarlar yakındaa

• "MorPHeuS-Morpi" is male

Date of registration: Apr 23rd 2011

• Send private message

17

Saturday, August 25th 2012, 9:35pm

mıllet ay alıp fılo kılıtlıyor arkadasları hemen ay cıkarıtıyor sonra o aya durmak atıyor
sonra o ayı arkadasları patlatıyor bu suc olmuyor adı stratejı oluyor ben arkadasımı vuruyorum 1 sn sonra nasılsa baskası vuracak onun hatasından faydalanıyorum 0 sn kılıt atıyorum bu stratejı olmuyor
bu oyunu etıklıklemı yönetıyoruz kurallarlamı önce bunu ınsanlara acıklamak gerekıyor
Arkadaş listesindekileri vurup "Aslında arkadaşım değil bir defa iss yaptık" bahanesinin arkasına sığınmadığın için tebrik ederim. Buna benzer pek çok olayda ceza almayıp sana ceza verilmesi sanırım yönetim konusunda bir devrim. Artık katı kurallarımıza birde etik kurallar eklenmiş olduğunun ve oyun içi etik kurallarının belirlenmesinin vaktinin geldiğinin göstergesidir.

Ceza alan arkadaşın takibini yapan arkadaşı tebrik ederim. Darısı diğer Allah'ın belası hilecilere İnşallah. Amin.
Yalan Söylemenden Daha Kötüsü, Söylediğin Yalana Senin Bile İnanman.

18

Saturday, August 25th 2012, 11:38pm

Quoted

Yazan TuRunc

Quoted

Yazan SEVISGEN TILKI
Alıntı sahibi "TuRunc" cezanın verilmesini sağlayan " kanıtlar! " bakış açısına göre kanıt sayılmayabilirdide. yanisi herşey yönetimin keyfine kalmış durumda. isterlerse ceza verirler isterlersede üzerini kapayıp geçerler.

Sayın TuRunc, dikkat çektiğiniz konu çok önemli. Bende burada verilen cezanın, sadece ECEL in forumdaki yazısıyla değil de, ECEL in bir nevi uyarısı sonucu yapılan geniş çaplı inceleme sonucu verildiğine inanmak istiyorum. Evet benim ilk yazımdaki "Kanıt" tabiri yanlış oldu, ipucu demek daha doğru olurdu. Yönetimdeki arkadaşlarımız, ayrıntılı incelemeleri sonucu kanıtları (örneğin oyuncuların yapamayacağı muntazamlıkta sondalar) elde edip cezaları verdiler ise tebrik ediyorum.

Sayın SEVISGEN TILKI, sizin olayınız ile verdiğiniz örnek biraz farklı değiller mi? Verdiğiniz örnekte (arkadaşın ayını patlatıp durmayı gezegene çevirmek) riskler çok fazla. Çöpü toplayamama riski bile çok yüksek. Ama sizin olayınızda haksız kazanç elde ettiğiniz şeklinde yorum yapılmış olabilir mi? Sonuçta çöp sizde kalmış.

Diğer taraftan bence ceza almamanız gerektiği konusunda kesinlikle haklısınız, arkadaş listesindeki birini vuramazsınız diye bir kuralı ben hiçbir yerde görmedim. Olmayan bir kuraldan ceza almanızın sebebi biz oyunculara da açıklansa bence güzel olur.

İyi eğlenceler.
Ogame sadece bir oyun...
SoLvEnT
e4 - e12 - e46 - Draco - Gemini - IO - Leo - Yakini (Hepsinden Kendi Tercihi ile Emekli)

19

Sunday, August 26th 2012, 7:00am

Belli ki leo'da bir cok kisi program kullaniyor, burayi biraktiktan sonra ortalik kizismis baya;) Evet oyle programlar var maalesef, hatta org'da bi arkadasim bu islerle ugrasiyor, arkadasim oyunda birinci olmak icin degil de boyle seyleri sevdigi icin yapiyor. Bende tavsiyeler verdim bikac tane;) Yani mumkun, mesela program 10 dakika icinde rasgele bir zamanda, oyunda bi yere menuye rastgele basiyor, yani zaman da random, bastigi menu,gezegen herneyse iste o da random. Bunun tespit edilmesi imikansiz nerede ise. Programi kendiniz yaptiginiz icin ne zaman guncelleyecegini kendiniz ayarliyorsunuz. Bizim programda mesela oyuncu siralamasina gore ve sistem uzakligina gore sadece ay,gezegen, sadece aktivite olan ay, inactive... hepsini ayarlayip otomatik olarak evreni taratmak mumkundu(tabi taranmayacak kisi listesi de eklemek mumkundu, yani buddy list+ ittifak arkadaslari ....), eminim burada da yapiliyordur boyle seyler. Ama ben oynamadim bu programla, sadece test ettim, zaten tatil modundayim, ve birakiyorum ogame'i :lol: Burada oynar iken hile yapmadim merak etmeyin,daha noobdum :phatgrin:
RecHit

20

Sunday, August 26th 2012, 7:00am

cok yazmisim her neyse hileci arkadaslara basarilar dileyeyim ben :phatgrin: Gercekten buyuk emek harciyorlar, yani o kadar programi calistirip sonra beklemek zor is;)
RecHit

This post has been edited 1 times, last edit by "photinoman" (Aug 26th 2012, 7:03am)

My buddies