Search Results

Search results 1-40 of 266.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Quote from Sigmund Freud: “Quote from Landroval: “Yeniler belki heyecanlanır ama eskiler başlarına ne geleceğini az çok tahmin ediyor. ” her ne kadar karamsar bir tablo çizsende gerçek bu cümlede saklı ” Karamsarlık ile alakası yok hocam, yaşadıklarımız bize hep bunu gösterdi. Aksini beklemek naiflik olur. Yığınla soru var millet diğer forumlarda sormaya tenezzül dahi etmemiş. 15 yıl dile kolay... Böyle bir oyuncu kitlesi olan bir oyun. Zamanında evren açıldığında dolardı yarım saatte, hesap açm…

• Quote from TerbiyesizHerif: “Hayır birşey yapacaksak bir kişi ile olmaz ittifak liderleri ile bir araya gelip ortak karar alıp öyle mail atalım. Yoksa evrenlerde kademeci kalmayacak ” Hilenin ve hilecinin karşısındayız. Bu gibi konularda ittifak olarak her zaman tam destek veririz.

• org o kadar ümidi kesmiş ki oyundan Aynı başlık açılmış nomoreangel tarafından. Açılış mesajı hariç toplam 10 mesaj var. Son mesajın üstüne de kimse bir şey yazma gereği hissetmemiş. Meraklısı için bağlantı Son mesaj: board.tr.ogame.gameforge.com/i…71a4ff29ad9ab156282d2318f Tercümesi "Sorulacak ilk soru neden oyuncuları biraz daha fazla dinlemiyorlar?" Devamı "Başlık kapatılabilir çünkü son derece anlamsız. Birkaç ay boyunca göz ardı edilecek ve forumda yer açmak için silinecek veya spam bölümün…

• Benim anladığım bu 3 gemiden birini seçebileceğiz. Diğer oyunlardaki “ırk” seçimi gibi. Oyun tarzına göre bir seçim olacak ve o seçime özel bu gemilerden biri aktif olacak gibi yorumladım.

• Ben bu güne kadar oyuncular lehine olumlu bir değişim veya güncelleme hatırlamıyorum. 15 sene oldu. Belirli bir tecrübe var yani, şov olsun diye yazmıyorum. Hatırlayan varsa yorum olarak alt tarafa bırakabilir. Bu değişimin ilk olmasını ümit etmek için elimizde yeterli veri yok maalesef. Bunu savunmanın da bir mantığı yok açıkçası. Bunu da saldırganlık olsun diye yazmıyorum. Gerçek bu. Oyuncunun lehine düzenleme yapmayı düşünen bir firma önce km’yi lobiye taşır, mobil uygulama getirir vs... Bunl…

• Saldıran oyuncuya tebrikler. Savunan ittifak üyemize geçmiş olsun. Not: Her şey ayarında güzel. Ayarında içiniz.

• board.tr.ogame.gameforge.com/i…71a4ff29ad9ab156282d2318f

• Merhaba, Aşağıdaki bağlantıdan oyun kurallarına ulaşabilirsiniz. Tablo olarak değil de tersane sekmesinde her gemiye tıkladığınızda altında kısa bir açıklama bulunur. Sol tarafta bulunan soru işaretine tıklarsanız daha detaylı bir açıklama yazar. Orada hangi geminin diğer gemi ve savunma ünitelerine üstünlüğü olduğunu görebilirsiniz. Oyun Kuralları

• Herkesin mutabık kaldığı yegane konu teşhir direği olduğuna göre kesin olarak geri gelmeyeceğini düşünerek çizebiliriz üstünü.

• İtham etme. Ticket at al cevabını.

• Aya GAR atılması konusu bu oyunda yapılmış en büyük haksızlıklardan biridir. Oyunun temel bir kuralı göz göre göre değiştirilmiştir. Tarihi bir hatadır. Bu nedenle bu hatadan dönüleceğini sanmıyorum. İlla değişecektiyse yeni evrenlerde uygulanmalıydı. Çok büyük haksızlık olmuş, sayfalarca yazı yazılmıştı forumda. Yine de hatadan dönülmedi. Kimse giremez o topa. Ha biri girerse de helal olsun derim. O ayrı.

• bedlam vs. Fons

Landroval - - Evren 1 Savaşlar

Tebrikler Dursun abi. Savunan arkadaşa baş sağlığı dilerim. Gerisi önemli değil.

• Klavyeni israf etme. Ticket aç al cevabını.

• Oğuz uğraşma boşuna anlamamaya programlı olana anlatamazsın. Ben son bir kere daha deneyeceğim gerçi. Gezgin'in gezegenleri nerede? 1. galakside. Oyunun en kalabalık yerinde.Bu mantıkla (mantıksızlıkla daha doğrusu) isteyen yağmalayabilir. Hatta sen bile yağmalayabilirsin. Gezgin'in koordinatları 1.8 / 1.21 / 1.36 / 1.70 / 1.95 / 1.96 da gezegenleri var (Herkesin ulaşabileceği yerde bu bilgiler. Yazmakta sıkıntı yok o yüzden.) Hephaistos'un koordinatları 1.4 / 1.11 / 1.29 / 1.36 / 1.70 / 1.71 / …

• Hayret. Bir oyun yöneticisi eleştirilmiş. Bununla ilgili foruma başlık açmışsınız. Ancak halen forumdan ban yememişsiniz. Başlık da kilitlenmemiş. Bence tadının çıkarın henüz başlığınız kilit yememiş ve forumdan banlanmamışken.

• Sanki bilmiyormuş gibi yazılanları tekrar tekrar istemek nedendir? Oturup kafa kafaya verseniz zaten oyuncuların ne istediğini çok az bir fireyle bulursunuz. Çeşitli başlıklarda birçok kişi tekrar tekrar yazdı. Hadi üşenmeyelim yine yazalım. 1- Teşhir direği (Olmazsa olmaz. Mutlaka geri gelmeli. Kim, neden , ne şekilde ceza aldı bilmeliyiz. Yoksa verilen cezaların adaletli olup olmadığı hep sorgulanır kalacak.) 2- Savunma etkinliği 3- Araştırma süreleri, maliyetleri, getirileri 4- Sıçramada made…

• Saldıran oyuncuya tebrikler. Savunan ittifak üyemize geçmiş olsun.

• Quote from rastin: “sonuçlar iyi iyi huylu ur cıkdı lazerle yakacakalr bayram sonu kalın bagırsak bir dah yakacaklar sıkıntı yok aldıgım antiiyotik haplardan dolayı olmuş tedavisi antibiyotik almıyacaz bir daha ” Geçmiş olsun.

• E1 Kademe Takibi

Landroval - - Evren 1

Level of Mines player Landroval ( s1-tr ) at 09.08.2019 19:56:16 : Planet 01 : Metal 40 / Crystal 33 / Deuterium 37 / -123°C Planet 02 : Metal 40 / Crystal 33 / Deuterium 37 / -101°C Planet 03 : Metal 40 / Crystal 33 / Deuterium 37 / -114°C Planet 04 : Metal 40 / Crystal 33 / Deuterium 37 / -117°C Planet 05 : Metal 40 / Crystal 33 / Deuterium 37 / -108°C Planet 06 : Metal 40 / Crystal 33 / Deuterium 37 / -127°C Planet 07 : Metal 40 / Crystal 33 / Deuterium 37 / -110°C Planet 08 : Metal 40 / Crys…

• Ay Hakkında

Landroval - - Yardım & Sorular

Bir de ek bilgi vereyim. En hızlı denemeyi casus sondası ile yapabilirsiniz. Dikkat edin 6/24'e takılmayın ama.

• Asılsız ithamlarda bulunup durmayın. Varsa bir kanıtınız ticket elinizde. Onu kullanın. Madem millete verecek kadar fazla aklınız var, bir zahmet birazını da kendinize ayırın. Dağıttıkça size kalmıyor gibi yazdıklarınıza bakınca.

• Quote from __savasci__: “Hephaistos neden banlandı ” Kademeci adam neden ceza yer? 6/24'den ceza aldı. 3 gün sonra aramızda.

• Quote from TerbiyesizHerif: “Quote from RcP: “Sizlerin nasıl vurduğu malum olan veya birlikte hareket ettiğiniz hesapların iskelesini hatta iskelesinin iskelesini vurduğum gibi mi Bknz. Teknology, cuf cuf, xerus, dioki, refuge, yargıç ” Bu saydıklarından tekno 1, cufcuf 1, dioki kamil 1 ben 1 kez vurduk xerus refuge yargıc bunlar tarafımızdan hiç vurulmadı hatta deucumuz ama sizlerin düzenli olarak vurup asmadığınız hesaplarıda ben sayayım yagmur_getiren ( 10 dan fazla ) kralkaf (aranızda dönüyo…

• Oyuna heyecan getirme

Landroval - - Öneriler

Araştırma süreleri mutlaka düzenlenmeli. Hatta bazı araştırmaların etkinliği artırılmalı. Özellikle: Plazma tekniği: Sağladığı artış basımıyla paralel olarak artmalı. Örneğin 1-5 kademeler için %1 / %0,66 / %0,33 iken, 5-10 kademeler için %1.1 / %0,72 / %0,36 olabilir. Her 5 kademede bir önceki artış çarpanına %10 ilave olabilir. Astro: Artık oyuncu sayısı az, evrenler boş. 21 veya 23’e kadar 2 kademede 1 sömürge hakkı verilmeli, sonrasında ise her kademede 1 sömürge hakkı verilmeli. Evrenler yi…

• Şifre gizli değil. Bir sayfaya yazmıştım. “ogame” olarak girdim şifreyi. Formülleri bozmamak için şifreyi kaldırıp düzenlemeleri yaptıktan sonra tekrardan şifre koymanızı öneririm.

• Satır veya sütun ekleyerek düzenleyebilirsiniz. Bende 13 olduğu için o şekilde bıraktım. 14 olunca eklerim diye düşündüm.

• @Kendikendine güle güle kullanın.

• Quote from bogu_alp: “Quote from Landroval: “benim kullandığım excel budur ” tasarım olarak güzel yapmışsın excel bilgin iyi gibi.ama çok büyük ve dağınık olmuş gibi eline sağlık. grafik güzel olmuş ek olarak ben küçülterek yaptım bir tane. ama senin ki gibi renklendirme falan yok. ” İyidir excelim. Göz alışınca kullanılıyor rahatlıkla. Diğer bir arkadaşın paylaştığını biraz modifiye ettim. Bu tablodan önce daha basit bir tablom vardı. Ama benim esas kullandığım "hesaplamalar" sekmesi. Orası üre…

• Quote from DeRViS: “şaka bir yana Astro hangi kademe seviyesine gelince basılmalı varmı bir tablo ” info scriptini eklerseniz tarayıcınıza size söylüyor basmanız gereken zamanı. Tecrübeme dayanarak infonun bas dediği noktada basmayın ama. O noktadan önceki son kademeler neyse bütün gezegenlerde o kademelere +1 yaptıktan sonra basın.

• hirurg aramıza katılmıştır. Kendisine teşekkür eder, iyi oyunlar dileriz.

• İttifak içi saldırı

Landroval - - Yardım & Sorular

Quote from opteron: “e50 ilk zamanlarında oyun 1. vardı BRF nickliydi.hacı bunun ittifak arkadasıydı,BRF de saglam filo vardı,HACI nın filosu ortalamaydı, BRF ve HACI bir oyuncuyu takip ediyorlar,oyuncunun on off ve filo takibi yapılırken HACI ittifaktan ayrılıp abi birlikteyiz adamın filosunu vuracagı diyor, eski arayüzde iskan yoktu,o yuzden BRF vuracakları oyuncunun bir sistem yanına 9. söm (o zamanlar öyleydi ) atıyor,hacıda atıyor yanına,ay cıkartıyorlar birbirlerine,hic unutmuyorum gece 03…

• bedlam vs. Nagi

Tebrikler. Savunan oyuncuya geçmiş olsun.

• Quote from ObW: “jq3Wmr.png @__savasci__ @DeLi DuMRuL ” Sanıyorum bu genel puan durumu. Ekonomi versiyonu varsa paylaşabilir misiniz? Yoksa sorun değil müsait olunca ben de bakabilirim. Birkaç şey merak ediyorum. Özellikle %100 üzeri büyüme gerçekleştiren arkadaşlar dikkate alınırsa: 1- Güçlendirici kullanımı var mıdır? 2- İnaktif yağması yapıyorlar mı? Yapıyorlarsa ne sıklıkla? 3- Yağma filoları var mı? 4- Bu listedeki oyunculardan safi kademe geliri ile (inaktif veya aktif yağma yapmadan, güçl…

• bedlam vs. horror [Smurfs]

Tebrikler. Savunan oyuncuya geçmiş olsun.

• Quote from Kendikendine: “Quote from sencagri: “Hacı abi özet yazın yav Kim okuyacak şimdi bunu ” Yok uzun uzun yaz sen @Landroval ben okuyorum . İnce hesapları öğreniyorum.. ” Okuyana saygım sonsuz Yine de mutlak doğru olarak kabul etmeyin. Belki benim de kaçırdığım noktalar vardır.

• board.tr.ogame.gameforge.com/i…71a4ff29ad9ab156282d2318f Bu tablo nedir? 12 gezegeni olan bir oyuncu düşünün. 13. gezegeni aldığında metali 0’dan 30’a getirsin hızlıca. Her kademe metalin toplam metal cinsinden istediği maden dördüncü sütun. Beşinci sütun o kademenin saatlik üretimi. Altıncı sütun o kademe bittikten sonra kendi üretimi ile maliyetini kaç dakikada çıkarıyor onu gösteriyor. Ben info’ya göre önceki kademeye göre farktan değil direk üretim miktarı olarak aldım. Son sütun ise metal 4…

• Gündüz resimdi tabloydu uğraşamadığım için bu saate kaldı anca. Demek istediğimi özetleyen tablo aşağıda. 15/04/2019'da astro 23 bastıktan bu güne kadar olan ekonomi puanı gelişimimiz C Z ile karşılaştırmalı olarak aşağıdaki şekildedir. Astro basma tarihimi başlangıç olarak aldım. İsteyen herkes mmorpg sitesinden de bakabilir. Herkesin erişimine açık olduğu için paylaşmakta sıkıntı görmedim. Ancak kendisi istemezse bana ulaşması halinde modumuzdan rica ederiz bu mesajı silmesini. Ben 4 günde bir…

• Benim yazdıklarımdan astro mümkün olan en hızlı şekilde yükseltilmesi gereken bir araştırma anlamı çıkaran varsa onlar için tekrar yazayım. Öyle bir durum kesinlikle ve kesinlikle yanlıştır. Kendim de bu hatayı astro 22-23 basma sürecinde yaşadım. O zaman bu kadar kafa yormamıştım ve sadece basmam gerektiğini düşündüğüm için basmıştım. Ancak hazırlık aşamasında zorlanınca, 24-25 sürecinde aynı zorlanmayı yaşamak istemediğim için incelemeye karar verdim. Paylaştıklarım da bu incelemenin sonucudur…

• Düzeltme zamanı dolmuş. Geç fark ettim. Üstteki mesajda astro basma tarihi 15.01.2019 yazmışım. Doğrusu 15.04.2019'dur.