Kademecilik ve İncelikleri

Bu siste çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Kademecilik ve İncelikleri

Sizce ileri düzey kademe tercihlerimiz nasıl olmalı. şu an 35 30 32 seviyesinde bundan sonra nasıl bi gelişim planı yapmalıyım

Ayrıca astro basmak için en ideal kademeler kaçıncı seviyelerdir. Şu an 19. seviyede

Plazma basmak ne zamana kadar avantajlıdır

Solar Santal/Füzyoenerji/Solar uydu değerlendirmeleriniz vs

Bu başlık altında yazarsanız hem bana hem de diğer kademeci arkadaşlara yol gösterici olacaktır.
    • hocam bu oyunu sürekli kademeci oynayamazsın.kademelerin belli bir aşamaya geldikten sonra mutlaka kendini koruyacak filo basacaksın.
      12 söm
      38 metal
      33 kri
      34 deu

bu kademeler x5 uretimli evren icin fazlasıyla yeterli olacaktır.
      eger yağma yemek istemiyorsan solar enerji santrali basmalısın 34 e kadar basabilirisin.
      evren1 de oynayan kademeci arkadasların fikirleri çok degerlidi,umarım buraya yazarlar bende bir kaç detay ögrenirim.
    • opteron yazdı:

hocam bu oyunu sürekli kademeci oynayamazsın.kademelerin belli bir aşamaya geldikten sonra mutlaka kendini koruyacak filo basacaksın.
      12 söm
      38 metal
      33 kri
      34 deu

bu kademeler x5 uretimli evren icin fazlasıyla yeterli olacaktır.
      eger yağma yemek istemiyorsan solar enerji santrali basmalısın 34 e kadar basabilirisin.
      evren1 de oynayan kademeci arkadasların fikirleri çok degerlidi,umarım buraya yazarlar bende bir kaç detay ögrenirim.
      yoo oynayabilirsiniz :) sadece bir sisteminiz olmalı ve illa ki kendinizi savunmanız için bir filo olusturmanızada gerek yok ve ayrıca solar enerji santrali basmadan da yüksek miktarda enerji üretmenizin başka yollarıda var o kadar alana cok fazla alan kaplarsınız
      TÜRKİYENİN 1 NUMARALI İTTİFAKI
      "DREAM TEAM E1"
    • when u have 3 planets with mines 15-13-11 go for 4th planet
      when u have 4 planets with mines 18-15-14 go for 5th planet
      when u have 5 planets with mines 20-17-16 go for 6th planet
      when u have 6 planets with mines 23-20-18 go for 7th planet
      when u have 7 planets with mines 25-22-21 go for 8th planet
      when u have 8 planets with mines 28-24-23 go for 9th planet
      when u have 9 planets with mines 30-27-26 go for 10th planet
      when u have 10 planets with mines 33-29-29 go for 11th planet
      when u have 11 planets with mines 35-31-31 go for 12th planet
      when u have 12 planets with mines 38-33-34 go for 13th planet
      when u have 13 planets with mines 41-36-37 go for 14th planet
      when u have 14 planets with mines 43-37-39 go for 15th planet

şöyle bişye ulaştım ne dersiniz
    • solar santral kullanmıyorum
      binalar ise 41-35-37 ( 38 ) x 13
      tamamı soğuk gezegen deu üretimi artsın diye soğuk derken sıcakta başlayıp soğuğa taşımak ideal 12 nolu gezegen söm alırsam yeni direk 15 nolu yerden alacam yüksek alan çıkartmak için bir şeyler deneyecem plazma 17 de
      enerji tekniği 19 da
      füzyo santrali kullanan var ama deu alması bana göre sorun bir de enerji tekniği 20-21 de tam randıman veriyormuş denedim ancak ben istenilen sonucu alamadım füzyo santrali 15 te iken
      en sorunsuzu solar uydu ( tabi gıcık kapan birisi yoksa )

üretim candır her zaman şart yükselmesi filocu değilsen tek hedef kademe
    • darthfero yazdı:

solar santral kullanmıyorum
      tamamı soğuk gezegen deu üretimi artsın diye soğuk derken sıcakta başlayıp soğuğa taşımak ideal 12 nolu gezegen söm alırsam yeni direk 15 nolu yerden alacam yüksek alan çıkartmak için bir şeyler deneyecem plazma 17 de
      enerji tekniği 19 da
      füzyo santrali kullanan var ama deu alması bana göre sorun bir de enerji tekniği 20-21 de tam randıman veriyormuş denedim ancak ben istenilen sonucu alamadım füzyo santrali 15 te iken

Füzyon deut harcar dogru...

ancak harcadıgı deut belli bir seviyeden sonra sivri sinek ısırıgı kadar kalıyor..

Füzyon demek bir madenci için ölümsüzlük ve bağımsızlık demektir. Hiç kimse üretiminizi sabote edemez hiç bir seyin gucu buna yetmez.

Bir savas halinde etrafınızı saran dusmanlarınız size 1 gram bile zarar veremez :) Madenci için hayat üretim demektir. buradan yola cıkarsak füzyon bir madenciye kesintisiz bir hayat veriyor diyebiliriz.

"DREAM TEAM E1"

Now in Spica
    • __savasci__ yazdı:

darthfero yazdı:

solar santral kullanmıyorum
      enerji tekniği 19 da

Füzyon deut harcar dogru...
      ancak harcadıgı deut belli bir seviyeden sonra sivri sinek ısırıgı kadar kalıyor..

Füzyon demek bir madenci için ölümsüzlük ve bağımsızlık demektir. Hiç kimse üretiminizi sabote edemez hiç bir seyin gucu buna yetmez.

Bir savas halinde etrafınızı saran dusmanlarınız size 1 gram bile zarar veremez :) Madenci için hayat üretim demektir. buradan yola cıkarsak füzyon bir madenciye kesintisiz bir hayat veriyor diyebiliriz.
      füzyo sinek ısırığı kalıyor ancak filo olarak bn - gd var ise hatta itici 15 te ise o gdler çok acımasız oluyor çok deu gidiyor bu sefer sinek ısırığı bile göze çok geliyor
      ama füzyodan herkes nasıl verim alıyor anlamadım
    • Bu oyunda her stratejinin sagladıgı bazı avantajlar vardır.

Filoculuk ve kademecilicik...

Filocular hızlı gelişirler , bu hızlı gelişim onlara kendilerini bu oyunun kralı sanmaları için oldukca haklı sebepler verir... Ama genelde ömürleri kısadır. ne derler bilirsin hızlı yaşa çabuk öl...

Genel algıya göre kademeciler ezik olan taraftır. Sıradan bir filocu bile en kral kademeciye kafa tutabilir. Sömürelerini vurup üretimini durdurup onu ezebilir..

Peki bu neden oluyor ?

Çünkü kademecilerin zayıf notası solar uydu dur.. Filocular bilir ki bu solar uydular olmassa o kademeci bitecektir. Çünkü üretim yapamayacaktır. ( ne demiştik bir madenci için hayat üretim demektir)

Şimdi bizim ittifaktan bazı örnekler vericem..

Bizler oyunun ilk kuruldugu gunden beri oynuyoruz. bir çok hesabımız 11 12 yaşında.. (tabi aramıza sonradan katılan oyuncu ve hesaplarda oldu)

oyunun ilk yıllarında ogamedeki en büyük filoları yapmıştık . hatta o dönemler ittifaka madenci almak bile yasaktı :)

geçen yıllar stratejimizde değişiklik yapmamıza neden olan bazı şeyler getirdi bize..

o devasa filoları savaş yapa yapa erittik (o dönem hurdacı yoktu)

Mağrur ve tum dunyaya kafa tutan o dokunulmaz filocular artık madenci oldu... E tabi madenci olarak bir filocunun gelip bize kaba dayılık yapması solarlarımızı vurarak övünmesi yada üretimimizi dururup bizi ezmeye calısması bizi cok rahatsız edecekti..

Bu oyunda hiç kimse 1 kademe bile basmaz ken biz Füzyonu keşfettik...

Daha doğrusu enerji tekniğini keşfettik...

Füzyon cok deut harcıyordu.. Ama Enerji tekniği arastırması ile bunu kat kat azaltabilirdik..

Enerji tekniği bir tür füzyon nanitidir arkadaşlar..

10 kademe füzyonla 100 enerji elde ediyorsanız

Enerji teknigini arttırarak bunu 1000 10000 1000000 yapabilirsiniz. yani 20 kademe fuzyonla elde edceginiz seyi 10 fuzyonla elde edersiniz.. Bu da daha az deut harcayan füzyon projeleri demektir...

Şu anda enerji tekniklerimiz 20 hatta 21 basan var...

Füzyon santral kademelerimiz 19 -21 arası.. ortalama bina kademelerimiz 42 37 38

sıfır solar uydu ve sıfır solar enerji santrali ile %100 enerji %100 enerji ye sahip olabiliriz..

Hiç bir filocu bizi tehdit edemez.

Bu teknik sayesinde kimse bizi esir alamaz yada bize hükmedemez.

Tavsiye ederim güzel bir duygu :thumbup:

"DREAM TEAM E1"

Now in Spica
    • bende dracoya başladığımda ( hatta cüneyt abi ile aynı ittideydik dream teamın draco şubesi :D )filo olarak asıldım kademe yoktu sonradan kademeye döndüm ama bazı teknikler yüksek kaldı şuan tatildeyim oyun olarak tatilden çıkınca tekrar bir füzyoyu deneyeyim enerjiyi tekniğini de yükseltirim ne sonuç elde edecem :)
    • Saladin yazdı:

bi arkadasim daha füzyo basınca karlı ve risksiz oluyo demisti ama solar santral kasmaktan ne farkı var ki
      Solar uydular vuruluyor.. Füzyon santralleri vurmak imkansız :D

Füzyon maliyetli denecektir. ancak her seyin bir bedeli var.

Füzyonu 1 kere basarsın. Soları ise defalarca.. Cunku vuracaklar.. ve onları korumak için surekli savunmanı guncellemelisin.. ve onlarıda vuracaklar..

cok populer yada iddalı bir oyuncuysanız solarınızı vuran foruma baslık acıp sinir bozacaktır.. vs vs...

biz bu sıkıntılardan kendimizi kurtardık (sayılır) :)

@darthfero bu resim sana :)

füzyo.jpg

"DREAM TEAM E1"

Now in Spica
    • @__savasci__ abi sen naptin yaw dagittin beni resmen yerle bir oldum.
      ben merkür kademe 1. siyim bütün stratejimi degistirmem lazim artık :)

peki bi soru daha benim sömler daginik
      en yukardaki 7. sirada en asagidaki 12. sirada
      ve toplam 11 söm hepsi 35 30 32 n5

bu saatten sonra sömleri 15e taşımalı mıyım taşıyacaksam nasıl bi strateji izlemeliyim