Kademecilik ve İncelikleri

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Saladin yazdı:

@__savasci__ abi sen naptin yaw dagittin beni resmen yerle bir oldum.
      ben merkür kademe 1. siyim bütün stratejimi degistirmem lazim artık :)

peki bi soru daha benim sömler daginik
      en yukardaki 7. sirada en asagidaki 12. sirada
      ve toplam 11 söm hepsi 35 30 32 n5

bu saatten sonra sömleri 15e taşımalı mıyım taşıyacaksam nasıl bi strateji izlemeliyim
      şöyle söleyim 15. sıradan sömürge almak 2 sömürge almak gibi bişey oluyor.. yani gerçekten çok karlı bir iş

ama taşıma konusuna gelirsek nasıl taşıyacaksın ? o sıraya iskan hakkı vermiyor oyun. Sıfırdan sömürge aldıgında oradan alman lazım.. 100 denemede 1 falan 160 üstü alanı olan sömürge cıkıyor.. çok deneme yapman lazım şimdiden allah sabır versin :D

TÜRKİYENİN 1 NUMARALI İTTİFAKI
      "DREAM TEAM E1"

• anladım zaten orası muhakkak söm sil al yapicaz da tek tek silmek daha mantılı tabiki hepsini birden silmeye göre.
      yıkmakla silmek arasında bi fark var mi puan kaybı oluyor mu yine atıyorum gezomda toplam 1 milyar maden gömülü kademe olsun o sömü patlatirsam puanim 1m düşecek peki binaları yıksam maden harcayip o zaman puanı yine düşürüyor mu
    • Saladin yazdı:

anladım zaten orası muhakkak söm sil al yapicaz da tek tek silmek daha mantılı tabiki hepsini birden silmeye göre.
      yıkmakla silmek arasında bi fark var mi puan kaybı oluyor mu yine atıyorum gezomda toplam 1 milyar maden gömülü kademe olsun o sömü patlatirsam puanim 1m düşecek peki binaları yıksam maden harcayip o zaman puanı yine düşürüyor mu
      yıkma yapma şimdilik puanın düşer gezegen alanı var ise kademeye devam et söm patlatmak karlı iş değil iyon tekniğini 25 yaparsan yıkım bedava olur ama puan düşer yinede yer açmak istiyorsan
      ilk olarak gaaa araştırmasını 7-8 yaptıktan sonra 8 gezegeninde bilimsel araştırma labların kalsın diğerlerine lab yapmana gerek yok
      nanit max 7 - 8 yaparsın sonra robot 10 kalacak şekilde fazlalıkları götürürsün
      tersane ise ona göre ayarlama yaparsın
    • füzyo enerji konusunda arkadaşa katılıyorum. solar uydu vurulma derdine son verir. enerji tekniği belki yorar ama kalıcı bir enerji sorununu halleder. yine de evren başlarında değil de ilerleyen dönemlerde düşünülmeli.
      kademe konusuna gelince infocompte eklentisini kurarsanız size yararı olacağını düşünüyorum.

Basit kişiler hep ilgi görür, kaliteli kişiler hep yalnızdır.Ucuz malın alıcısı çok olur. Ondan dır hep dibe vuruşumuz
      imza için blue'ya teşekkürler
    • Saladin yazdı:

@darthfero hocam alan sorunum yok benim şu an. amacım deu üretimini arttırmak yani hesabim saf kademe oldugu icin silmek zor geliyor bi taraftanda yüzde 50 deut üretimi artıyor
      gezegenlerini karanlık madde( eğer kullanıyorsan ) yardımıyla 12 nolu gezegenlere taşıyacan , plazma tekniğine yüklenecen ve kademe basacan mevcut üretim böyle artar
      karanlık kullanmıyorsan kademe + plazma
    • __savasci__ yazdı:

Saladin yazdı:

bi arkadasim daha füzyo basınca karlı ve risksiz oluyo demisti ama solar santral kasmaktan ne farkı var ki
      Solar uydular vuruluyor.. Füzyon santralleri vurmak imkansız :D
      Füzyon maliyetli denecektir. ancak her seyin bir bedeli var.

Füzyonu 1 kere basarsın. Soları ise defalarca.. Cunku vuracaklar.. ve onları korumak için surekli savunmanı guncellemelisin.. ve onlarıda vuracaklar..

cok populer yada iddalı bir oyuncuysanız solarınızı vuran foruma baslık acıp sinir bozacaktır.. vs vs...

biz bu sıkıntılardan kendimizi kurtardık (sayılır) :)

@darthfero bu resim sana :)

füzyo.jpg
      hakan herşeyi açıklamışsın ama:):).....

başka şeyleri anlatma artık:)...
      TÜRKİYENİN 1 NUMARALI İTTİFAKI
      "DREAM TEAM E1"
    • darthfero yazdı:

Saladin yazdı:

@darthfero hocam alan sorunum yok benim şu an. amacım deu üretimini arttırmak yani hesabim saf kademe oldugu icin silmek zor geliyor bi taraftanda yüzde 50 deut üretimi artıyor
      gezegenlerini karanlık madde( eğer kullanıyorsan ) yardımıyla 12 nolu gezegenlere taşıyacan , plazma tekniğine yüklenecen ve kademe basacan mevcut üretim böyle artarkaranlık kullanmıyorsan kademe + plazma
      iskana verecegim km ile +15 alan alirim eger silip 15lere taşırsam sürekli bi yatırım olur diyorum
    • iyi güzel açıklamar yapılmış güzel tüyolar verilmiş

peki amortisman hesabı hiç yapan oldumu (deu yu ticarette kullaınp değerlendiriliğini farz ederek ve oranın ortalama 1.5 / 2.5 olarak)

yani normalde 2 1 1 amortisman her zaman iyidir ama hemen hemen hepimiz deuyu ticarettte kullanıyoruz bunu işin içine katarak bir hesap yapıldımı hiç?
    • Saladin yazdı:

darthfero yazdı:

Saladin yazdı:

gezegenlerini karanlık madde( eğer kullanıyorsan ) yardımıyla 12 nolu gezegenlere taşıyacan , plazma tekniğine yüklenecen ve kademe basacan mevcut üretim böyle artarkaranlık kullanmıyorsan kademe + plazma
      iskana verecegim km ile +15 alan alirim eger silip 15lere taşırsam sürekli bi yatırım olur diyorum
      dediğin olur benim açımdan astro basmak zor şuan 14. sömürge biraz hayal olduğundan 15 nolu gezegen almam zor o yüzden taşımak daha mantıklı idi
    • Arkadasşlar benı tanımayan varsa Nusakan kademe lıderıyım oynadıgım her evrende kademede kafaya oynadım sızlere kısaca benım açımdan açıklama yapacagım
      ben bu dusunceye katılmıyorum ben solar enerjı santralı bıle basmayan bırısıyım solar vurmakmı evet karsıyım uretımımız bıtıyor ama gezegenlerımızdekı alanlarda bıtıyor adam demıs ya 42 37 38 kademelerımız dıye sadece metal krıstal ve deu kademelerınız alanları 117 yapıyor buna 10 tersane 10 robot en az 8 nanıt eklersın tum somlerede en az 10 ar depo yaparsın ılerledın cunku kademelerın uretecek en az da 6 roket sılosu koydun oldumu sana 181 alan pekı alan nasıl yetecek hadı 220 lık som buldun ılerleyen zamnalarda mutlaka her somunde bılımsel arastırma labını 15 yapıp g.a.a en az 9 basacaksın sımdeden 200 alan doldu gerıye 20 alan ıda fuzyoya ayıramam saatlık deu harcayamam saçmalık yalnıs dusunce bunlar

Solar Enerji Santrali
      Kademe 4

• Yapım süresi:1sn
      • İnşa işlemi başlayabilir:hemen
      • Üretim:180(+49)
      Yık
      Kademe 5 yapımı için gereken:
      [list][*]
      [/list]
    • genelleyerek saçmalık ve yanlış demek doğru değil. kimisi solar enerji santralini 20 yapar bırakır, kimisi 28 yapar bırakır, kimisi hiç yapmaz sadece solara yüklenir, kimisi daha çok deu üretimi için 15'den gezegen alıp enerji tekniği + füzyo enerji santraline yüklenir. ayrıca 220 üzerinde alana sahip gezegen bulmakda pek fazla zor değil. (yada ben şanslıydım)

I will never will be a memory

Spoiler Göster
      İmza İçin Blue'ya, Avatar İçin jered'e teşekkürler
    • YaGMuR.Ogame yazdı:

15 den 160 üstü alan bulmak çok zor
      evet biraz zor ama imkansız değil. Basarsın filo kotan kadar koloni gemisi. İstediğin yerlere gönderirsin, küçük çıkanları silersin ve bulursun büyük alanlı gezegeni :rolls:
      Bemim 15 de bir tane gezegenim var ve şu anda kademeleri 30/29/29 (diğer gezegenlerimde 32/29/28) ve metal madeni sadece geri kaldı. Saatde yaktığı 2-3k deu önemsiz, yanında getirdiği deuya bakılınca) ve şu anda keşke birkaç gezegen daha 15 den alsaymışım diyorum

I will never will be a memory

Spoiler Göster
      İmza İçin Blue'ya, Avatar İçin jered'e teşekkürler
    • Planet 01 : Metal 36 / Crystal 31 / Deuterium 32 / 49°C
      Planet 02 : Metal 36 / Crystal 31 / Deuterium 32 / 20°C
      Planet 03 : Metal 36 / Crystal 31 / Deuterium 32 / 14°C
      Planet 04 : Metal 36 / Crystal 31 / Deuterium 32 / 27°C
      Planet 05 : Metal 36 / Crystal 31 / Deuterium 32 / 37°C
      Planet 06 : Metal 36 / Crystal 31 / Deuterium 32 / 17°C
      Planet 07 : Metal 35 / Crystal 31 / Deuterium 32 / 17°C
      Planet 08 : Metal 35 / Crystal 31 / Deuterium 32 / 30°C
      Planet 09 : Metal 35 / Crystal 31 / Deuterium 32 / 38°C
      Planet 10 : Metal 35 / Crystal 31 / Deuterium 32 / 27°C
      Planet 11 : Metal 35 / Crystal 31 / Deuterium 32 / 27°C
      benım kademelerım suanda nusakanda bu sevıyede sıcaklık 49 olan gezegenım saatlık deu
      57.137

bu kadar 20 derece olan gezegenıme bakalım
      62.465

bu kadar benım 15 de gezegenım var ıdı alanda 179 cıktı cıkmasına sıcaklık -166 ıdı guzel deu uretıyor sen enerjıyı denk getırebılırsen suanda benım tum gezegenlerım 12 de bulunuyor -166 olan gezegende solar uydunun verdıgı enerjı 1 solar enerjı santralını 28 yaptım sacmalıktı enerjı ıhtıyacımın 4 de 1 ını bıle karsılamadı fuzyo enerjı bassaydım sızın dedıgınız gıbı alanım cabucak dolacaktı ben 12 ye tekrar ıskan atarak enerjı problemımı gıderdım dedıgım gıbı herkesın dusuncesıne saygım var bana Göre dedikleriniz SAÇMALIK dan öteye gıtmıyor amortısman hesabı yapıp bakarsanız ne akdar surede telafı edecegınıze bakarsınız amortismanın nasıl oldugunu bılmeyen var ıse A.G.O yuklesınler araçlar sekmesınden bınalar amortısmandan baksınlar ben dedıgınızede baktım 2 yıl sonra amortı edıyor suanda hıc bır evrenın 2 yıl omru yok nusakan 22 agustosta acıldı yanı 151 gun oldu suanda evrende 10.152.142 (1.045 oyuncu içinde 1. sırada) bu kadar oyuncu var 2 ay sonra bu sayı 800 e dusecek en az 200 tanısı multı yarısı tatılde hesaplarsan max 300 kısı ıle oyun oynuyoruz gereksız yere heyecan yapmaya hiç gerek yok

İyi oyunlar keyıflı forumlar dılerım....