Kademecilik ve İncelikleri

Bu siste çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• qademecy yazdı:

burada yazılanları satır satır okdum.
      netice mi
      quaoar evreninde 15. sıradan söm alayım dedim. 60 gemi yolladım.1-2 dakika arayla. bi tane 164 çıktı.gerisi 150 ortalama.
      ben ne yaptım. küçük çıkanları sildim. o kadar çok sildim ki. arada bi tane de eski sömü sildim. güzel de kademesi vardı şimdilik. bi de mehtap gibi parlayan ay vardı. uçtu gitti. gaza geldim. gaz oldum. back tuşu yok mu bu oyunun ?
      kara tren gecikir belki hiç gelmez :F

.:.
      "Ya sırtımıza alıp taşıyoruz ya ayağımızın altına alıp çiğniyoruz; öğrenemedik bi türlü yan yana yürümeyi"

Ömer Hayyam

.:.
    • En son 2009 da oynadığım oyuna bir süre önce geri başladım ve oyun bayağı değişmiş. Burda öğrendiklerim çok yardımcı oldu. O zamanlar sadece filocu oynadığım için kademecilik konusunda çok iyi değildim. Şimdi ise kademeci oldum. Burda bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
      E3 MeRMi Ma
    • İyi günler başlığı takip eden arkadaşlara bir iki ufak sorum olucak :)

Sayfanın en başında şu paylaşım ile karşılaştım

Saladin yazdı:

when u have 3 planets with mines 15-13-11 go for 4th planet
      when u have 4 planets with mines 18-15-14 go for 5th planet
      when u have 5 planets with mines 20-17-16 go for 6th planet
      when u have 6 planets with mines 23-20-18 go for 7th planet
      when u have 7 planets with mines 25-22-21 go for 8th planet
      when u have 8 planets with mines 28-24-23 go for 9th planet
      when u have 9 planets with mines 30-27-26 go for 10th planet
      when u have 10 planets with mines 33-29-29 go for 11th planet
      when u have 11 planets with mines 35-31-31 go for 12th planet
      when u have 12 planets with mines 38-33-34 go for 13th planet
      when u have 13 planets with mines 41-36-37 go for 14th planet
      when u have 14 planets with mines 43-37-39 go for 15th planet
      Astro kasmak kademeci için hayati önem taşıyor ama ne zaman ne şekilde basılması gerekir bir mantığı olmalı yukarıdaki tabloyu görmeden önce oynadığım evrenlerde kademe kasarken astroyu çok erken basmış ve zorlanmıştım geride kalırım endişesi ile metal vs. bozup tüm madeni astro gömdüğüm için haliyle getiriden çok götürüsü olmuştu bana.

Şuan bu tabloya göre gidiyorum ve astroyu deu biriktirip basıyorum kademe aksamasın diye ama bununda bazı sıkıntıları var astro 15 i aştıktan sonra birikmesi gereken deu baya ilgi çekici oluyor filocular için:)

Merak ettiğim şey bu tablo sizce yeterlimi daha verimli bir versiyonu var mı kullandığınız?

Ayrıca astro amortisini hesaplayabilmek için bildiğiniz bir hesaplayıcı varmı astroya 50 60m madeni gömüp 2 hafta bekleyince acaba kademeye harcasam bu madeni getirisi ne olurdu diye düşünüyorum arada.

Bir diğer konu nanit ne zaman gerekir şuana kadar sorduğum kademeciler den farklı cevaplar aldım kademe süresi 24 saati aşarsa bas diyende oldu 12 saati aşarsa bas diyende oldu ben hiç basmıyorum diyen vardı :)
      Misal şuan oynadığım evrende kademelerim 24 saat istemeye başladı nanit ile mi devam etmek gerek yoksa bu şekilde mi?

Bu konular hakkında çok detaylı araştırma yapamadım burada size sormamın sebebi hem bilgilenmek hemde benim gibi merak eden ve bu başlığı takip edenler varsa onlarında bilgilenmesini sağlamak.

Cevaplarınız için şimdiden sağolun.

Spica

İmza için Forza Göztepe ye Teşekkür Ederim.
    • Shoot Em Up!! yazdı:

Ali benim anlayacağım dilde yazarmısın :) Şuan anlayamadım.
      Spicada suan 28 23 24 x8
      Deu 25 lere basladim bitirince 4 m deu uretimiyle astroya gidecem :)
      Astro deusu birikirken met 29 lari basarim iki tane deu 26 da metal saklarim astroyu basarim

...15'liler bittimi sandınız. Ruhun şad olsun...
      #İyikivarsınEREN
      ...Fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır...
    • benim takıldığum nokta şu oldu. Astro 18 i düşündüğümde, bir ay öncesine kadar deuyu satıyordum kademe basmak için. Ama keşke satmasaymışım. Bir ayda deu ile astroyu basabiliyormuşum ( quaoar ). 19 için de 3 hafta arada gereken deuyu ve madeni biriktirebiliyorum. Nacizane tavsiyem deuyu satmayın. Havada tutun ama tabi vurdurmayın.
      Eğer ittifaktaysanız deuyu bulmak sıkıntı değil ama ittifakta her zaman filocular deuyu alır.
      Quaoar KARA TREN ( KEDİ
      )
    • @Shoot Em Up!!

infocompte ihtiyacın olan herşey orada :F kur oradaki okları kurcala anlıycan zaten :-D hangi madeni ne zaman basman gerekiyor liste veriyor orada aynı zamanda astroya ne zaman gitmen gerektiğinide hesaplıyor listeye ekliyor. Amortismanla hesaplıyor hepsini.

ayarlardan deu yu kaçtan satıyorsan ona göre ticaret oranını yazarsan amortisman hesabı daha düzgün olur. Tüccar kullanıyorsan 3-2-1 yazarsın zaten.

Kullanabimen için önce tampermonkey kurman gerekiyor

infocompte userscript çünkü kurduktan sonra bütün gezolarda kaynakları savunma vb gezmen gerekecek düzgünce çalışmaya başlaması için zaten zaten yazıcak en altında şuraları dolaşman lazım diye. Genel bakışın altına yerleşiyor.

Ben baştan kendim hesaplıyordum sonra bunu öğrendim. Aynı hesaba geliyor kendi hesaplarımla tuttu verdiği liste sıralaması

Kolay gelsin ;)
    • Ancients yazdı:

@Shoot Em Up!!

infocompte ihtiyacın olan herşey orada :F kur oradaki okları kurcala anlıycan zaten :-D hangi madeni ne zaman basman gerekiyor liste veriyor orada aynı zamanda astroya ne zaman gitmen gerektiğinide hesaplıyor listeye ekliyor. Amortismanla hesaplıyor hepsini.

ayarlardan deu yu kaçtan satıyorsan ona göre ticaret oranını yazarsan amortisman hesabı daha düzgün olur. Tüccar kullanıyorsan 3-2-1 yazarsın zaten.

Kullanabimen için önce tampermonkey kurman gerekiyor

infocompte userscript çünkü kurduktan sonra bütün gezolarda kaynakları savunma vb gezmen gerekecek düzgünce çalışmaya başlaması için zaten zaten yazıcak en altında şuraları dolaşman lazım diye. Genel bakışın altına yerleşiyor.

Ben baştan kendim hesaplıyordum sonra bunu öğrendim. Aynı hesaba geliyor kendi hesaplarımla tuttu verdiği liste sıralaması

Kolay gelsin ;)
      Teşekkür ederim.

Spica

İmza için Forza Göztepe ye Teşekkür Ederim.