Kademecilik ve İncelikleri

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

Merhaba OGameTR ailesi,

Geyik Sofrasında ki "Yılın Çömü" seçimi için oylama başladı. " Yılın Çömü " Rütbesini Hangi Kullanıcı Hak Ediyor ?
    Oy vermek ve detayları görmek için " 2017 Yılının Çömü'nü Seçiyoruz " başlığını ziyaret edebilirsiniz.

OGameTR Takımınız.

• PJ Fusco yazdı:

Anlıyorum.. Yalnız benim ufak bir sorunum daha var.. Enerji tekniğim daha 9, Tarazeddeyim zaten ve 15e gezegen atarsam geliştirebilir miyim, yani bir süre idare edebilir miyim nedir fikriniz?
      Belli bir kademeye kadar zaten solar santral basacaksınız zaten hocam bi yere kadar götürür o daha sonrasında füzyo ile enerjiyi eşit bir şekilde arttırın hocam şimdi ilk başlarda biraz geri düşersiniz onun kaçarı yok çünkü bu işlem km ile bile yapılınca geri atıyor yani evren başlarında yaparsanız.Geri atmaması için ilk 5-6 gezegeni normal sonraki gezegenleri 15den almanız gerekiyor.Ama ilk versiyon başta geriye atmasına rağmen uzun vadede düşündüğünüzde yine en karlı işlem oluyor yani geri atmasına kafa yormayın.

Spica
    • Zaten bu direk verim alacağınız bir sistem değil hocam 3-4 hafta öncesine kadar mesela bende araştırma puanı kademe puanıyla yakın gidiyordu millet full kademeye maden yatırırken ben enerjiye astro madeni gibi madenler yatırıyordum bu doğal olarak sizi geri atar ama dediğim gibi her türlü uzun vadeyi düşündüğünüzde sizi ileriye atar bu sistem.Kademeler arttıkça veya asrodan dolayı gezegen sayısı arttıkça normal oyuncularla aranızdaki deu üretim farkı da gittikçe açılıyor.Enerji 17-18i rahatlıkla karşılayabilecek duruma gelmedikçe bu işe girişmek biraz riskli açıkçası bir hatada nakliyelerin vurulmasında veya astro madenini falan kaptırmayla falan zaten bu sistemden dolayı geriye düşen hesap iyice zedelenebilir yani.

Spica

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Itachi Uchiha ().

• Gezegenlerde maden üretimi ne olursa olsun köreltme olmaz bana göre alan sıkıntısı yok yeni açılan evrenlerde + 25 ekleniyor zamanla yükselir bu sayı
      ille kısıtlama yapacaksan gaaa seviyene göre yeni sömürgelerine araştırma laboratuarı kurmazsın
      15 nolu gezegende alındığında solar uydu çalışmaz ( düşük değerli olduğundan ) yaparsan savunma kurmalısın sağlam derecede oynadığın evrenin değerine göre de güncellemen lazım
      solar santral yine faydasız alan kaplar onun yerine füzyo kurmak lazım burada tam verim için enerji tekniği 19 üstü
      santral ise 15 üstü olması ve deu üretimi de en az 30 kademe lazım

diyelim bonuslu 175 çıktı
      metal 40 kris 35 deu 38 füzyo 20 depolar 13 13 11 nanit 10 robot 10 tersane 12 roket 7

40+35+38+20+13+13+11+10+10+12+7

209 alan buna terra dahil değil terra 8 yaptığında 32 alan alırsın ( 8x5 = 40 - 8 = 32 )
      eklersin kafa kafaya denk gelir ortalama buradan sonra ise km yada terra ile genişletirsin ( enerji sıkıntısı var ama şöyle çözülebilir ileride bende yapmayı düşünüyorum yüksek miktarda solar uydu dikmek terra yı genişletmek 14-15 seviye sonrasında iş bittiğinde uyduları hurdaya atmak 1 günde biter o da elinde inşaat - tersane kısaltıcılarını bulundurmak ( kristal ve deu elinde çok stoklayacaksın )

şimdi yönetim kızacak bana :D ille km ye para ödemek zorunda değilsin enkaz etkinliğinde km toplarsın ben oyuna para veripte km almadım hiç sadece turnuva 2. liği ve enkaz etkinliği ile km topladım sende aynısını uygula

kademeleri köreltme
      birde sömürge alırken inaktiflere göre hareket et :D
    • PJ Fusco yazdı:

PJ Fusco yazdı:

İlginç bir soruyla gelicem, tabi bana göre ilginç siz ne düşürsünüz bilmem.. Şimdi gezegeni 3ten al terra 8 bas sonra 15e at bi de üstüne iskan için km öde falan filan.. Bana fazla bir iş.. Yani o kadar gezegeni iskan edecek kadar para yatıramam ben..

Soru şu: 4 gezegenim var ana gezegenle birlikte..

Onları silmek istemiyorum..

Km yatırıp 3e söm atıp terra 8 yapıp iskan etmek istemiyorum..

Peki, direk 15e attığım soğuk bir gezegende, alanı optimum kullanmak amacıyla, diğer gezegenlerin madeniyle deuterium kademesi bassam sadece nasıl olur?
      Aslında soruyu daha düzgün bir hale getirmem gerekirse şu şekilde sormak istiyorum.. 8inci alandan alacağım gezegenlerde 0 deu kademesi yaptığımı, 15ten aldığım gezegende ise sadece deu kademesi bastığımı farzedin.. 8.inci sıradaki gezegende yüksek derecede metal ve kristal kademesi; 0 deut kademesi, 15teki gezegenlerimde sadece yüksek derecede deu kademesi; 0 metal ve kristal kademesi..
      Metal ve kristal üretimin çok düşer gibi basit bir cevapla gelmeyin lütfen.. Dediğim gibi deu basmadığım yüksek alanlı gezegenlerde sadece metal ve kristal kademesi basıcam.. 8 de olduğu için haliyle solar santral kurucam onlara..

Bir imparatorluk düşünün, bir çok şehre sahip.. Şehirlerin hepsinde altın, bakır ve gümüş üretilmesi mi mantıklı, yoksa altının en çok olduğu şehirde altın, gümüşün en çok olduğu yerde gümüş mü?

(Lütfen oyunda iskan olmadığını düşünerek cevaplarınızı verin, çünkü iskan KM demek ve ben KM kullanmayacağım..)

infocompte kur o sana basmak icin en ideal kademeyi soyluyor yerine gore 8. siradan aldigin gezoda deut kademesi basmak 15te basmaktan daha kısa sürede amorti edebilir ya da 15. siradaki gezonda metal kristal basmak 8e göre avantajlı olabilir.

• __savasci__ yazdı:

Bu oyunda her stratejinin sagladıgı bazı avantajlar vardır.

Filoculuk ve kademecilicik...

Filocular hızlı gelişirler , bu hızlı gelişim onlara kendilerini bu oyunun kralı sanmaları için oldukca haklı sebepler verir... Ama genelde ömürleri kısadır. ne derler bilirsin hızlı yaşa çabuk öl...

Genel algıya göre kademeciler ezik olan taraftır. Sıradan bir filocu bile en kral kademeciye kafa tutabilir. Sömürelerini vurup üretimini durdurup onu ezebilir..

Peki bu neden oluyor ?

Çünkü kademecilerin zayıf notası solar uydu dur.. Filocular bilir ki bu solar uydular olmassa o kademeci bitecektir. Çünkü üretim yapamayacaktır. ( ne demiştik bir madenci için hayat üretim demektir)

Şimdi bizim ittifaktan bazı örnekler vericem..

Bizler oyunun ilk kuruldugu gunden beri oynuyoruz. bir çok hesabımız 11 12 yaşında.. (tabi aramıza sonradan katılan oyuncu ve hesaplarda oldu)

oyunun ilk yıllarında ogamedeki en büyük filoları yapmıştık . hatta o dönemler ittifaka madenci almak bile yasaktı :)

geçen yıllar stratejimizde değişiklik yapmamıza neden olan bazı şeyler getirdi bize..

o devasa filoları savaş yapa yapa erittik (o dönem hurdacı yoktu)

Mağrur ve tum dunyaya kafğa tutan o dokunulmaz filocular artık madenci oldu... E tabi madenci olarak bir filocunun gelip bize kaba dayılık yapması solarlarımızı vurarak övünmesi yada üretimimizi dururup bizi ezmeye calısması bizi cok rahatsız edecekti..

Bu oyunda hiç kimse 1 kademe bile basmaz ken biz Füzyonu keşfettik...

Daha doğrusu enerji tekniğini keşfettik...

Füzyon cok deut harcıyordu.. Ama Enerji tekniği arastırması ile bunu kat kat azaltabilirdik..

Enerji tekniği bir tür füzyon nanitidir arkadaşlar..

10 kademe füzyonla 100 enerji elde ediyorsanız

Enerji teknigini arttırarak bunu 1000 10000 1000000 yapabilirsiniz. yani 20 kademe fuzyonla elde edceginiz seyi 10 fuzyonla elde edersiniz.. Bu da daha az deut harcayan füzyon projeleri demektir...

Şu anda enerji tekniklerimiz 20 hatta 21 basan var...

Füzyon santral kademelerimiz 19 -21 arası.. ortalama bina kademelerimiz 42 37 38

sıfır solar uydu ve sıfır solar enerji santrali ile %100 enerji %100 enerji ye sahip olabiliriz..

Hiç bir filocu bizi tehdit edemez.

Bu teknik sayesinde kimse bizi esir alamaz yada bize hükmedemez.

Tavsiye ederim güzel bir duygu :thumbup:
      Hakan hocam, bazı püf noktalarıda bizde kalsaydı bütün Evren'lere deneme yanılma konusunda ders niteliğinde bilgiler aktarmışsın.
    • Saladin yazdı:

Sigmund Freud yazdı:

Saladin yazdı:

@__savasci__ yokmu başka bizi aydınlatacak süper bilgiler
      :rolleyes: birazda kendimiz arastırmalıyız değil mi ama :rolleyes:
      başlığın amacı zaten araştırıp öğrenmek :F :F :F
      Sn.Saladin, @__savasci__ (Hakan hoca) Dream Team'in facebook sayfasından bahsetmiş olduğunuz konularda tüm ittifaka ve Evren'lere Danışmanlık hizmeti vermektedir bilginiz olsun.