Kademecilik ve İncelikleri

Merhaba OGameTR ailesi,
    Aylık haber bülteni " Sayı #2 Ağustos 2017 " yayınlandı. Bültenine buradan ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.
    OGameTR Takımı

• __savasci__ yazdı:

Bu oyunda her stratejinin sagladıgı bazı avantajlar vardır.

Filoculuk ve kademecilicik...

Filocular hızlı gelişirler , bu hızlı gelişim onlara kendilerini bu oyunun kralı sanmaları için oldukca haklı sebepler verir... Ama genelde ömürleri kısadır. ne derler bilirsin hızlı yaşa çabuk öl...

Genel algıya göre kademeciler ezik olan taraftır. Sıradan bir filocu bile en kral kademeciye kafa tutabilir. Sömürelerini vurup üretimini durdurup onu ezebilir..

Peki bu neden oluyor ?

Çünkü kademecilerin zayıf notası solar uydu dur.. Filocular bilir ki bu solar uydular olmassa o kademeci bitecektir. Çünkü üretim yapamayacaktır. ( ne demiştik bir madenci için hayat üretim demektir)

Şimdi bizim ittifaktan bazı örnekler vericem..

Bizler oyunun ilk kuruldugu gunden beri oynuyoruz. bir çok hesabımız 11 12 yaşında.. (tabi aramıza sonradan katılan oyuncu ve hesaplarda oldu)

oyunun ilk yıllarında ogamedeki en büyük filoları yapmıştık . hatta o dönemler ittifaka madenci almak bile yasaktı :)

geçen yıllar stratejimizde değişiklik yapmamıza neden olan bazı şeyler getirdi bize..

o devasa filoları savaş yapa yapa erittik (o dönem hurdacı yoktu)

Mağrur ve tum dunyaya kafğa tutan o dokunulmaz filocular artık madenci oldu... E tabi madenci olarak bir filocunun gelip bize kaba dayılık yapması solarlarımızı vurarak övünmesi yada üretimimizi dururup bizi ezmeye calısması bizi cok rahatsız edecekti..

Bu oyunda hiç kimse 1 kademe bile basmaz ken biz Füzyonu keşfettik...

Daha doğrusu enerji tekniğini keşfettik...

Füzyon cok deut harcıyordu.. Ama Enerji tekniği arastırması ile bunu kat kat azaltabilirdik..

Enerji tekniği bir tür füzyon nanitidir arkadaşlar..

10 kademe füzyonla 100 enerji elde ediyorsanız

Enerji teknigini arttırarak bunu 1000 10000 1000000 yapabilirsiniz. yani 20 kademe fuzyonla elde edceginiz seyi 10 fuzyonla elde edersiniz.. Bu da daha az deut harcayan füzyon projeleri demektir...

Şu anda enerji tekniklerimiz 20 hatta 21 basan var...

Füzyon santral kademelerimiz 19 -21 arası.. ortalama bina kademelerimiz 42 37 38

sıfır solar uydu ve sıfır solar enerji santrali ile %100 enerji %100 enerji ye sahip olabiliriz..

Hiç bir filocu bizi tehdit edemez.

Bu teknik sayesinde kimse bizi esir alamaz yada bize hükmedemez.

Tavsiye ederim güzel bir duygu :thumbup:
      Hakan hocam, bazı püf noktalarıda bizde kalsaydı bütün Evren'lere deneme yanılma konusunda ders niteliğinde bilgiler aktarmışsın.
      TÜRKİYENİN 1 NUMARALI İTTİFAKI
      "DREAM TEAM E1"

* Yetişmek için menzile gidiyorum gündüz gece *
      Dream Team Facebook
    • Saladin yazdı:

Sigmund Freud yazdı:

Saladin yazdı:

@__savasci__ yokmu başka bizi aydınlatacak süper bilgiler
      :rolleyes: birazda kendimiz arastırmalıyız değil mi ama :rolleyes:
      başlığın amacı zaten araştırıp öğrenmek :F :F :F
      Sn.Saladin, @__savasci__ (Hakan hoca) Dream Team'in facebook sayfasından bahsetmiş olduğunuz konularda tüm ittifaka ve Evren'lere Danışmanlık hizmeti vermektedir bilginiz olsun.
      TÜRKİYENİN 1 NUMARALI İTTİFAKI
      "DREAM TEAM E1"

* Yetişmek için menzile gidiyorum gündüz gece *
      Dream Team Facebook
    • Dream sultans yazdı:

__savasci__ yazdı:

Bu oyunda her stratejinin sagladıgı bazı avantajlar vardır.

Filoculuk ve kademecilicik...

Filocular hızlı gelişirler , bu hızlı gelişim onlara kendilerini bu oyunun kralı sanmaları için oldukca haklı sebepler verir... Ama genelde ömürleri kısadır. ne derler bilirsin hızlı yaşa çabuk öl...

Genel algıya göre kademeciler ezik olan taraftır. Sıradan bir filocu bile en kral kademeciye kafa tutabilir. Sömürelerini vurup üretimini durdurup onu ezebilir..

Peki bu neden oluyor ?

Çünkü kademecilerin zayıf notası solar uydu dur.. Filocular bilir ki bu solar uydular olmassa o kademeci bitecektir. Çünkü üretim yapamayacaktır. ( ne demiştik bir madenci için hayat üretim demektir)

Şimdi bizim ittifaktan bazı örnekler vericem..

Bizler oyunun ilk kuruldugu gunden beri oynuyoruz. bir çok hesabımız 11 12 yaşında.. (tabi aramıza sonradan katılan oyuncu ve hesaplarda oldu)

oyunun ilk yıllarında ogamedeki en büyük filoları yapmıştık . hatta o dönemler ittifaka madenci almak bile yasaktı :)

geçen yıllar stratejimizde değişiklik yapmamıza neden olan bazı şeyler getirdi bize..

o devasa filoları savaş yapa yapa erittik (o dönem hurdacı yoktu)

Mağrur ve tum dunyaya kafğa tutan o dokunulmaz filocular artık madenci oldu... E tabi madenci olarak bir filocunun gelip bize kaba dayılık yapması solarlarımızı vurarak övünmesi yada üretimimizi dururup bizi ezmeye calısması bizi cok rahatsız edecekti..

Bu oyunda hiç kimse 1 kademe bile basmaz ken biz Füzyonu keşfettik...

Daha doğrusu enerji tekniğini keşfettik...

Füzyon cok deut harcıyordu.. Ama Enerji tekniği arastırması ile bunu kat kat azaltabilirdik..

Enerji tekniği bir tür füzyon nanitidir arkadaşlar..

10 kademe füzyonla 100 enerji elde ediyorsanız

Enerji teknigini arttırarak bunu 1000 10000 1000000 yapabilirsiniz. yani 20 kademe fuzyonla elde edceginiz seyi 10 fuzyonla elde edersiniz.. Bu da daha az deut harcayan füzyon projeleri demektir...

Şu anda enerji tekniklerimiz 20 hatta 21 basan var...

Füzyon santral kademelerimiz 19 -21 arası.. ortalama bina kademelerimiz 42 37 38

sıfır solar uydu ve sıfır solar enerji santrali ile %100 enerji %100 enerji ye sahip olabiliriz..

Hiç bir filocu bizi tehdit edemez.

Bu teknik sayesinde kimse bizi esir alamaz yada bize hükmedemez.

Tavsiye ederim güzel bir duygu :thumbup:
      Hakan hocam, bazı püf noktalarıda bizde kalsaydı bütün Evren'lere deneme yanılma konusunda ders niteliğinde bilgiler aktarmışsın.
      Bilgilerini esirgemeden paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler..

Oyunda yeni olan birisi olarak bu başlık altında çok değerli bilgiler öğrendim.

Öğrenmeyede devam ediyoruz..
    • YENİ

iyi güzel de yağma yemeyen biri içinde füzyo mantklı mı sizce ? hem füzyo masrafı hem enerji tekniği geliştirme masrafı olacak ben misal solar enerji santralini 26-28 civarnda bırakıyorm sonrası icin full uydu basıyorum günde 2 kez de madenleri topluyorum yağma yememek için yetiyor gibi acaba yanlış mı yapıyorz böyle detaylı hesab görünce kafam karıştı :)
      E35 - E50 - Leo - Taurus - IO - Yakini - Antares - Nusakan = Pedro / O.G.C A.Ş. - MeRMi Ma !!!
    • YENİ

T o L G a H a N yazdı:

iyi güzel de yağma yemeyen biri içinde füzyo mantklı mı sizce ? hem füzyo masrafı hem enerji tekniği geliştirme masrafı olacak ben misal solar enerji santralini 26-28 civarnda bırakıyorm sonrası icin full uydu basıyorum günde 2 kez de madenleri topluyorum yağma yememek için yetiyor gibi acaba yanlış mı yapıyorz böyle detaylı hesab görünce kafam karıştı :)
      Düşmanınız yoksa, sessiz sedasız oynuyorsanız, madeni sürekli toplayıp, vurmaya değecek gemi bırakmıyorsanız, gezoların 4-13 arasındaysa çok gerek yok enerji+fizyo ya

14-15 te enerji ihtiyacını solarla sağlayamazsınız ondan çok tecih ediliyor

birde tabi üstteki koşullardan birisinde sıkıntı yoksa gerek yok basmanıza ilerde maden bolken yaparsınız. Hazırlıklı olmak her zaman iyidir ;) . Santralleri bence çok çıkmışsınız :)

Mesaj düzenlendi 3 defa, son düzenleyen Ancients ().