Kademecilik ve İncelikleri

Merhaba OGameTR ailesi,

Aylık haber bülteni " Sayı #3 Eylül 2017 " yayınlandı. Yeni bültene buradan ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.
    OGameTR Takımı

Merhaba,
    OGameTR takıma Moderatör alımı yapılacaktır.
    Başvuru için | Moderatör Başvuru Formunu | 'nu doldurarak istenilen adrese mail atmanız yeterlidir.

OGameTR Takımı

• Shoot Em Up!! yazdı:

Başlık faydalı bilgiler içeriyor ama artık kendini tekrar etmeye başladı yukarıda arkadaşlar da demiş habire 15. sistem mevzusu var baydı.

Yeni yeni kademe oynamaya başlayan biri olarak çok daha ilginç şeyler beklerdim.

Kademeleri oranla maden biriktir bas.
      Astro,plazma aksatma.
      Deu üretimi ve enerji için 15 e yerleş

Ki ınfo kurarsan ne yapacağını adım adım gösteriyor.

Eee bu kademeci ne yapacak oyunda.

Mesela aklıma takılan bir şey var eski evrenler için diyorum kademeleri kastın 40 küsür seviyede 13-14 söm var elinde full kademe, evren bitmiş az oyuncu var nasıl keyif alıyorsunuz kademeci olarak oyuna devam etmenizi ne sağlıyor.

Bende şuan o yolun yolcusuyum full kademe devam ediyorum ve evrendeki oyuncular yavaş yavaş azalıyor sonumuz ne olacak.

Kademe gerçekten ilerledikçe zevk veriyo hele kademe olarak yarıstıgın biri varsa daha da hırslanıyorsun. Ben günde 90 sorti üzerinde yağma atıyorum ort. 400k dan 30M üstü kar yapıyo oda yetiyo. Kademem 39-34-35x13 Füzyo işine girmedim hiç evren ortaları için düşünülebilir ama evren bası için gereken verimi alamıyorsun sonu içinde som silmek masrafı karsılamıyo. En ideal zamanı 8 somlü zaman benim kanaatim tek tek som silip o zmn 15 ten alırsan yararlı olabilir.
    • 90 sorti yağma yapacak kadar vakit ayırma şansımız olsa keşke filocu gibi oynuyorsunuz maşallah:)

Vaktim olmadığı için sömleri yakın almıştım inaktiften gelir elde etme şansım zaten yok baştan kabullendim ama sömlerim yayılı bile olsa her sortiden 400k çıkması zor herkes yağmaya çıkıyor sonuçta ki inaktifin ömrü 1 ay (km almadıysa)

Bakalım vakit ayrıma şansım olur ise sömleri iskan atarım inaktiflerin yanına.

Spica

İmza için Forza Göztepe ye Teşekkür Ederim.
    • YENİ

kademeciler için geçerli belli bir sisteminiz varsa inaktiflere göre yerleştiğinizde ille dibinde değil 25 dk da gidebileceğiniz kadar arayla ayarlarsanız birde kotanız musaitse ecdw nin dediği gibi güzel kar çıkıyor vakit içinde ise ilk kotayı doldurun gönderin geldikten sonra çevreye bakın yollayın ortalama 1 saat bir bakabilirsiniz ama bazen sizden önce gidenlerde olur o da şans

kar oranını kristale göre ayarlayın kendime göre konuşayım burada kristal saatlik üretim ortalama 100 k ( jeolog- güçlendirici - plazma hariç ) buna göre hesaplarsanır kar edersiniz bu tüm evrenlerde geçerli kristal çok değerli :D

son olarak ta gece kapatmadan önce kotayı doldurup yollayın gece boş geçmesin gece arada kalkıp bakıyorsanız yine yollayın iyi bir av ortamı varsa 50 m bile kaldırırsınız
      ama kota şart bende 21 şuan yetmiyor yinede :D
      örnek bunlar hep kardır :D

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen darthfero ().

• YENİ

E C D W yazdı:

Kademe puan durumunuz ne peki hangi donemde yapıyorsunuz bu işi
      Ben tarazedde 450k puan 30.sırada başladım.. 8 gezegenim vardı tek tek silmeye başladım haliyle 100. Sıraya geriledim.. Silinecek 2 gezegenim daha kaldı sonra Allahın izniyle yükselicez.. Diğer arkadaş benden önce başladı belki son sömünü almıştır :) Geçen bu kadar deuyı napıcam diye konu açmıştı :-D
    • YENİ

Arkadaşlar kolay gelsin, başlıkta genel olarak 10 15 sayfa karışık şekilde gezdim. Uzun vadeli kademecilik düşünenlerin 15. sıradan sağdaki en düşük sıcaklığın -115 alanın ise 175 ve üzeri şekilde sömürge alınması gerektiği söyleniyor genelde.

6x evrende bugün başladım. Sömürge planlamamı nasıl yapmalıyım ? 12 den mi almalıyım yoksa 7 ile 10 arası mı ?

70 sayfayı genel özetleyecek biri olsa iyi olurdu. :)

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen ßatman ().

• YENİ

ßatman yazdı:

Arkadaşlar kolay gelsin, başlıkta genel olarak 10 15 sayfa karışık şekilde gezdim. Uzun vadeli kademecilik düşünenlerin 15. sıradan sağdaki en düşük sıcaklığın -115 alanın ise 175 ve üzeri şekilde sömürge alınması gerektiği söyleniyor genelde.

6x evrende bugün başladım. Sömürge planlamamı nasıl yapmalıyım ? 12 den mi almalıyım yoksa 7 ile 10 arası mı ?

Öncelikle nasıl oynayacağını yazarsan millet de ona göre yorumlar hocam.

Mesela girişte kademeci oynayacağın düşüncesi oluşuyor ama sonradan yazdıkların ne oynayacağın konusunda insanların kafasını karıştırıyor.
      Kademeci oynayacaksan galiba durumu anlamışın. Hibrit yada filocu oynayacağım diyorsan(ki bu oyun sırf kademe yada sırf filocu olarak oynanmaz bana göre) sömlerini istediğin yerden alabilirsin. Ha şöyle birşey demek istemiş olabilirsin; ilk cümlenden yola çıkarak cevaplıyorum, yeni başladım belli başlı şeyleri oturttuktan sonra 15.sistem kademeciliğine geçmek istiyorum, Tavsiyem şudur; hızlı gelişmek açısından sömlerinin hepsini yan yana al, 8-9 sömün olduktan ve enerji tekniğini minimum 15 bastıktan sonra tek tek sömlerini sil 15e taşı

Anladığım(yanlış anlamış da olabilirim) kadarı ile yardımcı olmaya çalıştım dilim döndüğünce

İyi forumlar
    • YENİ

gkhnckr yazdı:

ßatman yazdı:

Öncelikle nasıl oynayacağını yazarsan millet de ona göre yorumlar hocam.

Mesela girişte kademeci oynayacağın düşüncesi oluşuyor ama sonradan yazdıkların ne oynayacağın konusunda insanların kafasını karıştırıyor.
      Kademeci oynayacaksan galiba durumu anlamışın. Hibrit yada filocu oynayacağım diyorsan(ki bu oyun sırf kademe yada sırf filocu olarak oynanmaz bana göre) sömlerini istediğin yerden alabilirsin. Ha şöyle birşey demek istemiş olabilirsin; ilk cümlenden yola çıkarak cevaplıyorum, yeni başladım belli başlı şeyleri oturttuktan sonra 15.sistem kademeciliğine geçmek istiyorum, Tavsiyem şudur; hızlı gelişmek açısından sömlerinin hepsini yan yana al, 8-9 sömün olduktan ve enerji tekniğini minimum 15 bastıktan sonra tek tek sömlerini sil 15e taşı

Anladığım(yanlış anlamış da olabilirim) kadarı ile yardımcı olmaya çalıştım dilim döndüğünce

İyi forumlar
      Cevabınız içim teşekkürler, evet full kademeci gideceğim. Oyunun başlarında sürekli 15 den sömürge denemek sıkıntılı olacağından 1 2 milyon puan olduktan sonra tek tek sil--geliştir yapacağım. Mantıklı görünen o. İyi forumlar.
    • YENİ

DeuTMaN yazdı:

artık yüzde 50 indirim +iskan indirimi bekliyorum kesin kararımı verdim söm silmeyecegim 12lere taşıyacağım merkürde... kallistoda zaten silip 15lere almistim.. polariste de en başından beri 15lerden aldım bakalım polaris hepsini gecmesi lazim uzun vadede. kendimle yarışıyom :)
      Öncelikle bizi aydınlatan, deneyimlerini paylaşan her birinize ayrıca teşekkür ederim :x8:
      @DeuTMaN yarışını merak ettim şuan devam ediyorsan 8. aya girerken ne durumda evrenlerin
      avantaj - dezavantaj açısından :pillepalle:
    • YENİ

KwisatzHaderach yazdı:

DeuTMaN yazdı:

artık yüzde 50 indirim +iskan indirimi bekliyorum kesin kararımı verdim söm silmeyecegim 12lere taşıyacağım merkürde... kallistoda zaten silip 15lere almistim.. polariste de en başından beri 15lerden aldım bakalım polaris hepsini gecmesi lazim uzun vadede. kendimle yarışıyom :)
      Öncelikle bizi aydınlatan, deneyimlerini paylaşan her birinize ayrıca teşekkür ederim :x8:
      @DeuTMaN yarışını merak ettim şuan devam ediyorsan 8. aya girerken ne durumda evrenlerin

çok memnunum gelişim açısından en mantıklısının belli bi süre normal dagilim yapip sonra 15lere inmek olduguna karar verdim.
      polariste direk 15 e almistim orasida hizli yükseldi kallisto devr aldiktan sonra 1 er 1 er silip 15lere almistim orasi daha hizli gelisti ittifaga girdigimde 130. siradaydim 2016 kasımdı simdi 1 seneyi biraz gecti ilk 25teyim. polariste uzun bi süre ilk 100e giremedim simdi ilk 50 deyim.

hep söylüyorum bu işten kısa vadede kar etmek imkansız arkadaslar bir iki yil sonra meyvelerii toplarsiniz

Eğer deut gördüğünde sürekli sondalıyorsa o Sunset'tir, filoyu kaldırın gider,
      Eğer deut gördüğünde ara ara sondalıyorsa o Ceyyar'dır, hemen filoyu oralardan kaçırın
      Eğer deut gördüğünde ortalıktan kayboluyorsa o DeuTMaN'dır,
      Merak etmeyin o sizi BULACAKTIR.

• YENİ

DeuTMaN yazdı:

KwisatzHaderach yazdı:

DeuTMaN yazdı:

çok memnunum gelişim açısından en mantıklısının belli bi süre normal dagilim yapip sonra 15lere inmek olduguna karar verdim.polariste direk 15 e almistim orasida hizli yükseldi kallisto devr aldiktan sonra 1 er 1 er silip 15lere almistim orasi daha hizli gelisti ittifaga girdigimde 130. siradaydim 2016 kasımdı simdi 1 seneyi biraz gecti ilk 25teyim. polariste uzun bi süre ilk 100e giremedim simdi ilk 50 deyim.

hep söylüyorum bu işten kısa vadede kar etmek imkansız arkadaslar bir iki yil sonra meyvelerii toplarsiniz
      Kademecilik başlı başına sabır ve strateji işi buradaki herkesin fikirleri ve tecrübeleri gerçekten çok değerli tekrar teşekkür ediyorum. Ben de şimdilik fidan aşamasındayım, umarım sizler gibi sabredebilirim ^^