Kademecilik ve İncelikleri

• bazı sorularım olacaktı. bazıları önceden cevaplanmış ama yeniliklerle beraber cevaplar da değişmiştir diye tekrar soracağım. cevaplarsanız memnun olurum

1- füzyon basmaya ne zaman başlamak gerekiyor. solar santral kademesi kaç yaptıktan sonra?
      2- füzyon ve enerji tekniği arasında ki oran nedir?
      3- yerde maden birikiyor ve korumak zor olabiliyor. en ideal savunma birimleri oranı nedir?
      4- nanit fabrikasını ne zaman basarsak daha iyi olur? belli bir oranı var mı?
      5- +25 gezegenli bir evrende 15 ten alınan gezegenin alanı en az kaç olmalı ve kaç sömürgeden sonra 15 ten sömürge almalıyız?

şimdiden teşekkür ederim
      TURKUVAZOR - Virgo

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen TURKUVAZOR ().

• TURKUVAZOR yazdı:

bazı sorularım olacaktı. bazıları önceden cevaplanmış ama yeniliklerle beraber cevaplar da değişmiştir diye tekrar soracağım. cevaplarsanız memnun olurum

1- füzyon basmaya ne zaman başlamak gerekiyor. solar santral kademesi kaç yaptıktan sonra?
      2- füzyon ve enerji tekniği arasında ki oran nedir?
      3- yerde maden birikiyor ve korumak zor olabiliyor. en ideal savunma birimleri oranı nedir?
      4- nanit fabrikasını ne zaman basarsak daha iyi olur? belli bir oranı var mı?
      5- +25 gezegenli bir evrende 15 ten alınan gezegenin alanı en az kaç olmalı ve kaç sömürgeden sonra 15 ten sömürge almalıyız?

şimdiden teşekkür ederim
      1- Evrenin ilk aşamalarında füzyon ve enerji çok geriye atabilir sizi özellikle de km kullanmayanları.Zaten eğer km kullanmıyorsanız ilk 3-4 gezegeni 15den almayın derim.Doğal olarak o gezegenlerde solar santral ve solar uydu basabilirsiniz.Solar santral 25. seviyeyi geçmesin hatta 22-23 seviyelerinde santral bırakıp sadece uydu basabilirsiniz.5. gezegeni 15den alacak duruma geldiğiniz zaman zaten fazla fazla basıp attığınız koloni gemilerini karşılayacak duruma gelmiş olursunuz.O sırada enerji basmaya başlamış olursunuz aynı zamada yavaştan.5. gezegeni olabildiğince yüksek alanlı bulmaya çalışın ileride alacağınız 15lerden bile daha fazla zaman ayırın çünkü ileride tüm gezegenleri 15 yapmak için ilk 4 gezegeni sildiğinizde o 5. gezegen ana gezegeniniz olacak.Silme işlemini tek tek yapın hepsini birden silmeyin 1 gezegen silip sonra yeni gezegeni full geliştirip öyle silin çünkü zaten baya geriye götürecek bu işlem toplu halde yaparsanız evren başına dönmüş gibi olursunuz.

2- Evrenin başlarında enerji fazla pahalı gelebiliyor o yüzden o sıralar enerjiyi 1-2 seviye düşük tutun derim.Sonradan geliştikçe ve gezegen sayısı arttıkça enerjiyle füzyoyu eşitlersiniz.15 den aldığınız gezegen sayısı ne kadar fazlaysa 1 enerji seviyesinin size yararı da o kadar fazla olur çünkü 1 gezegeni 15de olan birisine enerji seviyesi sallıyorum 2k enerji veriyorsa 10 gezegeni 15de olan kişinin bütün gezegenlerine 2k vereceği için 20k enerji gelmiş olur aynı seviye olmasına rağmen.

3- Savunmada öncelikle fodder yani savunmanın büyük bir kısmını oluşturacak olan çok sayıda basılan savunma birimini seçmeniz gerekiyor.2 seçenek var ya roketatar ya da hafif lazer seçmeniz gerekiyor.Yağmaya karşı savunmada hafif lazer daha iyi bir seçimdir çünkü hafif lazerin muhripten rapid yerken roketatar kruvazörden rapid yer.Muhrip yavaş olduğundan ve çok yakıt harcadığından dolayı yağmalarda tercih edilmez genelde ama kruvazör sık tercih edilen bir yağma gemisi o yüzden fodder'ı roketatarlardan oluşturursanız kruvazörler delik deşik eder o savunmayı.Onu yerine hafif lazer tercih edin derim sayı olarak da her 100 hafif lazere 1 plazma olacak şekilde yaparsanız sıkıntı çıkmayacaktır.Yine de savunma hiçbir zaman çözüm değildir bu oyunda online sürenizi arttırmanız savunmadan çok daha fazla yardımcı olur madeninizi korumada.

4- Kademelerin yapım süresi 1 günü geçtiğinde basılır genelde yeni nanit kademesi.

5- Normalde 180 civarı alın derim ama soğukluk da çok önemli sağdaki rakam en soğuk -130 gelebiliyor 15de -130 falan denk gelirse alandan 4-5 alan aşağıya kadar inilebilir yani en düşük 175 alan alabilirsiniz ama çok soğuk olması şartıyla.Normalde ise yine sağdaki rakam -120den aşağı almamaya çalışın.Kaç sömürgeden sonra 15den almalıyız konusu da eğer evren başı çok km kullanıyorsanız veya zaten yüksek birisi size büyük bir hibe yapacaksa siz başlarken direk ilk sömürgeyi bile 15den alabiliyorsunuz.Ama böyle bir durum yoksa en az 3-4 gezegeni normal alıp gelişmeniz gerekiyor 15lere geçmeden ki böyle bile çok zorluyor hocam bu sistem ilk başlarda aşırı derecede geriye düşeceksiniz yani uzun vadeli oynamıyorsanız bu sisemin yararlarını görmeden bırakırsınız oyunu :)

Spica

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Itachi Uchiha ().

• YENİ

Maceman yazdı:

belli bir yerden sonra kademe yukseltmek gereksiz gibi geliyor bana okadar yuksek maden yatiriyoruz sirf kendini kurtarmasi bile baya bi zaman aliyor ideal bi kademe seviyesi varmi yoksa gidebildigi tere kadar kadememi basmak gerekiyor
      Evet amorti etmesi epey zaman alıyor hatta uzun yıllar alıyor ,maden işi sabırdır yeri geliyor ticaret yaparak tüccar kullanarak bile bir ayda anca madeni biriktirebiliyorsunuz sinirlerinizin sağlam olması gerek ufak bir hata tüm malvarlıgınızdan edebiliyor.Madeni su kademeden sonra basmayacağım diye birşey olmaz saf kademeci oynuyorsanız tabi yok planlarınızı değiştirecekseniz o ayrı tabi

Önce kesin kararınızı verin ben kademe basacağım ama belli bir süre sonra bırakacağım derseniz oynadığınız evrenin özelliklerine göre bir yerde sonlandırabilirsiniz şayet yok ben fantezi istemiyorum istikrar abidesi olayım derseniz oyununuzu uzun vadeye yayacaksanız 15. sistem bu iş gayey iyi

açıklamada bulunan arkadaşlara bir hatırlatma yapayım burayı yeni başlayanlarda okuyor 3-5 yıldır oynayanlarda

15.sistemi ve enerji tekniğini anlatırken oyunlarını uzun vadede oynacaklar olarak anlatın ben filo yapacağım ripe döneceğim vs vs istekleri olanlar için bu sistem onlara uymaz biliyorsunuz :)
    • YENİ

Maceman yazdı:

belli bir yerden sonra kademe yukseltmek gereksiz gibi geliyor bana okadar yuksek maden yatiriyoruz sirf kendini kurtarmasi bile baya bi zaman aliyor ideal bi kademe seviyesi varmi yoksa gidebildigi tere kadar kadememi basmak gerekiyor
      japede kademecı olarak basladım ama amac saglam ekonomıydı. benım 40 34 36 12 gezegen 40 34 37 2 gezegenım var 37 deulu olanlar 15 ve 14 te ben baslarken gunde 20 rıp yapacak kademeyı uretmektı hedefım ulaştım.

sonra amortısmana bakınca cok sacma rakamlar cıkıyor

mısal krıstal 35 400m a 200m yaklasık bunu 14 gezegene yapmak ıcın 5.6M metal 2.8M krıstal lazım onun yerıne o kadarlık rıp bassam yagma ıle aradakı farkı cıkartırım dıye dusundum

bakalım zaman gosterecek.

15ten som almak ısteyen arkadasıma tavsıyem ewren basında 15 ten som almaya kalkma ben vırgoda da basladım cok asılmıyorum ama uzun soluklu oynarsam dıye ılk 2 som harıc hepsını 3 ten alıyorum orda +25 alan var 180 190 arası rahat bulunabılıyor kı bu rakamda terroyla cok rahat ıstenılen rakam kademe basılabılecek bır durum sımdı deu az uretıyorum ama solar uydu 50 60 arası getırıyor. sımdı 15ten alsam solar uydu 1-4 arası bırsey getırecek ewren basında o solarlara sahıp cıkmak ımkansız enerjı teknıgınıde ıstenılen duzeye cekemeyecegımıze gore ılk basta benım dusuncem astro 17-19 a kadar 3. sıstemde takılmak sonrasında enerjı teknıgı 19-20 yapınca fızyoları dıkıp 15. sısteme gecmek he bunun olabılmesı ıcın su anda ıtıbaren mın 6 ay gıbı bu sure gereklı bu oyunda kademecı veya uzun vade plan yapacaksanız ne kadar sure oynayacagınıza bakmalısınız.

herkese ıyı oyunlar.
      XC90 - Japetus-Virgo
    • YENİ

VENDORR yazdı:

merhaba

yüksek kademelere sahip(Mesela türkiyede en iyi 2-3 kademeciden biriyseniz) üretimi arttırıcı ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

kademecilik bir süre sonra alışkanlık yaptığından bazı şeyleri göremiyorsunuz çünkü. ne tür ufak adımlar atılabilir?
      arttıcı kullanmıyorsan plazma teknıgını 16-17 cıvarlarına cıkarman lazım bence.
      XC90 - Japetus-Virgo