Kademecilik ve İncelikleri

Merhaba OGameTR ailesi,
    Yeni açılacak evren için başlattığımız anketler sona ermiştir.
    Katılımız için teşekkür ederiz.

Saldırı Limiti Anketi Sonucu >>> Saldırı Limiti Anket Sonucu
    Evren Özellikleri Anketi Sonucu>>> Evren Özelliği Anket Sonucu

OGameTR Takımı

• TarikbinZiyad yazdı:

darthfero yazdı:

yine veya aşırı yüklü savunma yap 5 m roket 5 m hafif lazer 1 m ağır lazer 200 k plazma birde riple destekle orada ise gezegende metal bırak diğerlerini yanında taşı bina araştırma gömülü tutarsın ( neden metal bırak deme sebebim metal pek istenmeyen maden değer bakımından :D )
      O kadar madeni savunmaya gömmek cesaret ister:)
      o savunmayı inşaa ediyorum şuan tatildeyim ama tatilden çıktığımda devam en kötü yaz sonuna kadar hazır olur plazma ve al kaldı :D
    • YENİ

Ocean15 yazdı:

Benim farklı bir sorum olacak özelikle gelişmiş hesaplı isimler cevap verebilirse sevinirim. Astro 22 ve sonrası için madeni büyük nakliye ile mi dolaştırmak daha mantıklı yoksa riple mi? Oynadığım evren %50 deu tasaruflu olduğunu belirtmemde de fayda var.
      15 sisteminde olanlar için biraz daha kolay oluyor hocam o iş çünkü enerji tekniğinde baya maden saklayabiliyorsunuz.Astro 22-23e başlamadan enerji tekniği 19 olur mutlaka belki 20 bile olabilir ciddi anlamda fazla maden tutuyor yani ayrıca sadece kristal ve deu tutması da ayrı bir artı.Kristal ve deunun çoğunu enerjide tutup geriye kalanı sömlerde kademelerde tutarsanız hiçbir sorun yaşamazsınız zaten 1 kademenin 500k civarı maden saklayacağı zamanlarda basılıyor olacak astro 22-23.

Ocean15 yazdı:

@darthfero İttifakım yok maalesef :(
      Bu tür durumlarda yardım edebilirim hocam ay olur solar vurdurma olur herhangi birşeye ihtiyacınız olursa mesaj atmanız yeterli :)
    • YENİ

DeuTMaN yazdı:

ben 7 ye oy verdim en mantıksızı o diyerekten :)
      bence evren açılmasını istemeyen herkes birleşip anketi trollemeli ve saçma sapan bi evren açıllmasını sağlayıp hiç kimsenin başlamaması için elinden geleni yapmalı :)
      ben 6 dedim kayıt olacağımdan değilde iş olsun. sonda kapasitesi kapalı kalsın bence açık olması yağma yapmayı bitiriyor 6/24 den dolayı
      Bozcaada (E1-Kallisto-Polaris-Merkür)
    • YENİ

@Itachi Uchiha

Valla enerji tekniği muhabbeti hiç aklıma gelmemişti :F Doğru diyorsun öyle yapmak daha doğru olur. Sen örnek verince proxyforgame'de üretim hesaplayıcısına baktım infoda verdiği bilgiye göre astro 22-23 kademelerini yapmak için enerji 20 mutlaka basmak lazım. Bu da bizim için çok büyük avantajmış hakikaten
      Yardım konusunda tekrardan teşekkür ederim ayak bağı olmayalım şimdi :D
      E35 - E51 - Betelgeuse (EMEKLİ)

Spica - Stauffenberg
    • YENİ

Birde 15. yerden 180 alanlı bulunca orda termoffer basmak için gereken enerjiyi 5e basana kadar füzyon ile sağlayabiliriz
      6yıda füzyonla ve solar uydu desteği ile sağlanabilir.

200ün üstüne cıkabilir 15te ...

Karanlık madde ile de alan alınırsa 215-220 arası 1 büyüklüğe cıkabiliyor. İskan yapılmaksızın.

depoları 12 11 11 bassanız tersaneler plazma için 8 yapılırsa geriye kalanla kademeleriniz 35 40 rahatlıkla görür.

Filoda basacagım diyenlerede tavsiyem sadece 1 tane sömünüzü 8'den alın. Büyük bir alan cıkarın orda naniti 9 a 10a kadar dayanın...

Depolarınızı 15e kadar orda basın günde ilerde basacagını 50 60m deutu orda bozdurup bozdurup tek basınıza deu ticareti yapmadanda bu oyunu oynarsınız..

Özellikle filo değilde rip basacaklar için cok iyi olur.

Kalisto Bireysel Evren Rekoru

Etrafta bir puslu hava varsa ve her yerde sessizlik hakimse , işte o an rahatlarsın ben kazandım diye.
      But Don't Forget! We're actually there!
      Only Wait Us!

• YENİ

Hesaplamalarıma göre Füzyon 22 basılarak termoffer 7 basılabilir 7*5-7+3= 21 alan kolaylıkla eklenebilir. Tabiiki füzyon22 basıldı diye illaki 22 füzyonu kullanmak zorunda değiliz. Termofferi bastıktan sonra kaynaklar bölümünden füzyonun %sini kısarak bize lazım olan kadarını kullanabiliriz İleride kademeler absürt dereceye cıkıncada kısılan füzyonu arttırılaiblir.

Karanlık madde ilede +15 alan alınırsa 46 alan yapmak orta zorlukta mümkün. Eğerki enerji tekniğini 21 basıp füzyonu 23 yaparsanızda bu kez füzyon termoffer 8 için enerji saglar veyahut az bucuk eksikliğide solar uydu basarak halledersiniz.

Olur size 48 alan..
      Bence 15. yerde 48 alanı bu şekilde bu sekilde rahatca sağlayabilirsiniz.

Ortalama 175 alanlık 1 sömürge cıkartırsanızda 223 alan demektir. - + düz hesap 220 alana ulasabilirsiniz.
      Fantazi dediğimiz binaları basmazsanızda 220 alan ile rahatca kademeler 43 38 40ı görebilir. Zaten kademeci x5 evrendeysenizde o sogukluklarda o sizin günlük deut üretiminiz 70 ila 75m arasına cıkabilir.

Bu cok dehset bir sey.. Günde 75m yada 70m deut üretimi yapan kişi herhalde günde 40 'a yakın ripi rahatlkla basar.

Kalisto Bireysel Evren Rekoru

Etrafta bir puslu hava varsa ve her yerde sessizlik hakimse , işte o an rahatlarsın ben kazandım diye.
      But Don't Forget! We're actually there!
      Only Wait Us!

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen NinJa ().

• YENİ

NinJa yazdı:

Hesaplamalarıma göre Füzyon 22 basılarak termoffer 7 basılabilir 7*5-7+3= 21 alan kolaylıkla eklenebilir. Tabiiki füzyon22 basıldı diye illaki 22 füzyonu kullanmak zorunda değiliz. Termofferi bastıktan sonra kaynaklar bölümünden füzyonun %sini kısarak bize lazım olan kadarını kullanabiliriz İleride kademeler absürt dereceye cıkıncada kısılan füzyonu arttırılaiblir.

Karanlık madde ilede +15 alan alınırsa 46 alan yapmak orta zorlukta mümkün. Eğerki enerji tekniğini 21 basıp füzyonu 23 yaparsanızda bu kez füzyon termoffer 8 için enerji saglar veyahut az bucuk eksikliğide solar uydu basarak halledersiniz.

Olur size 48 alan..

Ortalama 175 alanlık 1 sömürge cıkartırsanızda 223 alan demektir. - + düz hesap 220 alana ulasabilirsiniz.
      Fantazi dediğimiz binaları basmazsanızda 220 alan ile rahatca kademeler 43 38 40ı görebilir. Zaten kademeci x5 evrendeysenizde o sogukluklarda o sizin günlük deut üretiminiz 70 ila 75m arasına cıkabilir.

Bu cok dehset bir sey.. Günde 75m yada 70m deut üretimi yapan kişi herhalde günde 40 'a yakın ripi rahatlkla basar.
      Analizleriniz hoş ve şuan için yeterli ama asıl sorun bundan sonraki evrenlerde başlayacak gibi..

Şöyle ki;

- Kademeci olmak istesek ve 15'lerden söm almaya kalksak; x7 ekonomi olacak bir evrende bahsettiğiniz kademelere daha çabuk ulaşılacağından hedefler büyüyecek ve alan sorunu yaşanacaktır.

- Filocu olmak istense de %80 harabe deniliyor, iskele de olacaksa min %25 oradan da bir getiri olacak, bile bile vurulan oyuncular çıkacaktır harabeyi alabilecekse..

Ekonomi hızı x6 ' dan sonra evrenlere ek alan eklemek ya da 2 kerelik +15 alan almak vb. çalışmalar yapılsa, ilerisi için daha iyi olur sanki.
    • YENİ

NinJa yazdı:

Olur size 48 alan..

faydalı bilgiler, orta düzey kademe takılayım diyen ben için nerdeyse vazgeçmekte olduğum 15. sistem gezegen hevesini yeniden canlandırdı. deneme yapmaya yeniden başlayayım gerisi kısmet.
      taklitlerimden sakınmayın,zararsızdır çünkü onlar.
    • YENİ

Itachi Uchiha yazdı:

Yeni öğrendiğim birşeyi paylaşmak istiyorum sizinle. Kademeciler için rutin haline dönen gezegenlerden maden toplamayı tek tuşla yapabilmeyi anlatıcam aşağıda.Bunun sonunda sadece entera basılı tutarak otomatik madenlerinizi toplayabileceksiniz.Gereken nakliye sayısını nereye atacağını hatta bir alttaki gezegene geçmeyi bile kendisi yapacak.Siz sadece entera basılı tutacaksınız.Bilenler mutlaka vardır ama bilmeyenlere yararımız dokunsun :)

Sol alttan AGOya tıklayın.Antigame ayarları için olan yer yani.Sonra alt taraflarda uçuş kısmına tıklayın.Yine alt taraflarda toplama yazan yer var mavi renkli.Onun hemen altındaki Standart Ayarlar(detaylar ve kaynakları alma) karşısındaki boş yere tıklayın bi şey açılacak.Koordinatlara ana gezegeninizi yada madeni nerede topluyorsanız o koordinatı yazın.Modele gezegende topluyorsanız gezegeni ayda topluyorsanız ayı yazın.Görev nakliye seçin.Hız %100.Kullandığınız gemi tipini yazın sonra.Geriye kalana dokunmayın çünkü sapıtabiliyor onları değiştirince.Kaydet diyin.Sonra ayarlardan çıkmadan en üstte bir tane daha kaydet butonu var ordan da kaydetmeyi unutmayın ayarlardan çıkmadan.Sonra Ana gezegeninizin sıralama olarak bir altındaki yani 2. gezegeninize tıklayın.Filo kısmına gelin.Üst taraftaki butonlardan 4. olana yani mavi renkli altıgene tıklayın.Sonra sadece entera basılı tutun.Otomatik herşeyi kendisi yapacak bütün gezegenlerden gönderene kadar basılı tutun entera.
      ne zamandır kendim merak ettiğim ama uğraşıpda çözmeye üşendiğim bir meseleyi çok güzel çözümlemişsin kardeş. çok teşekkürler paylaşım için :like: