Kademecilik ve İncelikleri

Merhaba OGameTR ailesi,
    Yeni açılacak evren için başlattığımız anketler sona ermiştir.
    Katılımız için teşekkür ederiz.

Saldırı Limiti Anketi Sonucu >>> Saldırı Limiti Anket Sonucu
    Evren Özellikleri Anketi Sonucu>>> Evren Özelliği Anket Sonucu

OGameTR Takımı

• YENİ

KwisatzHaderach yazdı:

NinJa yazdı:

Hesaplamalarıma göre Füzyon 22 basılarak termoffer 7 basılabilir 7*5-7+3= 21 alan kolaylıkla eklenebilir. Tabiiki füzyon22 basıldı diye illaki 22 füzyonu kullanmak zorunda değiliz. Termofferi bastıktan sonra kaynaklar bölümünden füzyonun %sini kısarak bize lazım olan kadarını kullanabiliriz İleride kademeler absürt dereceye cıkıncada kısılan füzyonu arttırılaiblir.

Karanlık madde ilede +15 alan alınırsa 46 alan yapmak orta zorlukta mümkün. Eğerki enerji tekniğini 21 basıp füzyonu 23 yaparsanızda bu kez füzyon termoffer 8 için enerji saglar veyahut az bucuk eksikliğide solar uydu basarak halledersiniz.

Olur size 48 alan..
      Bence 15. yerde 48 alanı bu şekilde bu sekilde rahatca sağlayabilirsiniz.

Ortalama 175 alanlık 1 sömürge cıkartırsanızda 223 alan demektir. - + düz hesap 220 alana ulasabilirsiniz.
      Fantazi dediğimiz binaları basmazsanızda 220 alan ile rahatca kademeler 43 38 40ı görebilir. Zaten kademeci x5 evrendeysenizde o sogukluklarda o sizin günlük deut üretiminiz 70 ila 75m arasına cıkabilir.

Bu cok dehset bir sey.. Günde 75m yada 70m deut üretimi yapan kişi herhalde günde 40 'a yakın ripi rahatlkla basar.
      Analizleriniz hoş ve şuan için yeterli ama asıl sorun bundan sonraki evrenlerde başlayacak gibi..
      Şöyle ki;

- Kademeci olmak istesek ve 15'lerden söm almaya kalksak; x7 ekonomi olacak bir evrende bahsettiğiniz kademelere daha çabuk ulaşılacağından hedefler büyüyecek ve alan sorunu yaşanacaktır.

- Filocu olmak istense de %80 harabe deniliyor, iskele de olacaksa min %25 oradan da bir getiri olacak, bile bile vurulan oyuncular çıkacaktır harabeyi alabilecekse..

Ekonomi hızı x6 ' dan sonra evrenlere ek alan eklemek ya da 2 kerelik +15 alan almak vb. çalışmalar yapılsa, ilerisi için daha iyi olur sanki.
      İnan 45 38 40 gibi kademeleri su ogame dünyasıdna görebilen çok fazla kişi yoktur. :)
      Millet ya ben daha fazla basacagım kademe diye düşünüyor.

Bu kristal madeninin 38'den 39'a geçerken istediği maden

• Metal2.740.315.569
      • Kristal1.370.157.784

Buda deut madeninin 40'tan 41 e geçerken istediği maden

• Metal2.487.899.772
      • Kristal829.299.924
      Buda metal kademesinin 45'ten 46'ya geçerken istediği maden.

• Metal5.037.997.038
      • Kristal1.259.499.259

Tabi bundan önce 38 39 40 41 42 gibi kademeleride basmanız lazım....

Şu kadar diyim arkadaslar bu kademelere sahip 2 elin parmagının toplamı kadar adam kalmamıstır.
      O adamlar ise senelerdir bu oyunda sadece bilhassa kademe basan kişilerdir.

Ben 45 38 40'tan sonra kademe basılmasını açıkcası çok saçma görüyorum. En basiti Metal madenini 45'ten 46'ya kadar 14 sömde basmaya kalkıssanız bunun amortisini siz ve sizden sonraki neslin görebileceği ihtimali neredeyse cok azdır...

45 38 40 kademeleri ogame de mantıklı olarak görülebilen en üst sınırdır. Sonrası mantık dışı kademelerdir ve bunu 15. yerde 175 alanlık 1 sömde yapmanız son derece yeterlidir.

14 sömde metal kademelerini 45'ten 46'ya cıkaracagına 15. sömü cıkarmak cok daha mantıklıdır .
      İlerisini hesap etmeniz iyi bir sey ama o ilerisi ömür yetmez.

Sizin ömrünüz yetsede ogamenin ömrü artık yetmez. Bitmiş ve okeye dönen 1 oyundan bahsediyoruz...
      Artık 3 4senelik planlar bile yaparken çok fazla kapılmanızı tavsiye etmem. Heleki 5 6 senelik planlar tamamen hayaldir.

Ha cok cok alanada ihtiyac duyuyorsanız o vakit o kademelere zaten eriştiğinizde Enerji tekniğini 23e kadar basmak sizin için yorun olmaz...

Füzyonuda 25e kadar basmak sorun olmaz. Hatta 26 bile basabilirsiniz.

Buda size termofferi 2 3 daha basmanızı saglayacak enerjiyi verir.
      Zaten ne kadar da hayal kursanız bu alanları doldurmaya ömrünü el vermeyecektir :)

Kalisto Bireysel Evren Rekoru

Etrafta bir puslu hava varsa ve her yerde sessizlik hakimse , işte o an rahatlarsın ben kazandım diye.
      But Don't Forget! We're actually there!
      Only Wait Us!

• YENİ

Ninja sende cok demissin 40 34 37 filan yeterli kademedir tabi oyuncunun kademecilik harici planlari varsa yok amaci saf kademeyse 55 50 53 de yapsa metal 56 lara baslar

Cok guzel bir noktaya degindir ogame
      Bitmek uzere birkac yil sonra ne olur belli olmaz o kadar uzun zamanli bakmamak lazim oyundan min emek ve zamanda max keyif almanin yollarini aramak lazim

GoYGoYs
      Ne Olursa Olsun DOĞRU Konuş.
      Sadakat ve Dürüstlük Yolunda CESARET Göster.
    • YENİ

Bence 45 38 40basılması mantıklı

Hatta deut kademesi 41zorlanabilir.

Nihayetinde deut demek saf kar demektir. Soguk bir gezegende basılan 1 lvl deut kademesinin size getireceği kazancın amortisi cok daha kolay döner. Ama diğerleirnin amortisini beklemek hayalperestliktir.

Ha Amorti şudur yanlıs anlasılmasın.

Atıyorum Metal kademelerim 45 iken 180m günde metal basıyorum diyelim 46olunca Atıyorum190 yada 200m metal basıyorum diyelim...

5milyar / 200 = Amorti edilecek gün olarak hesaplamaya kalkısırsanız sacmalarsınız

200-180= 20 işte bu 20m kar üzerinden 5M milyar metali amorti edeceğinizi hesaplayacaksınız... Oda size 250 gün ediyor...

Tabii birde bunu 14söme bastıgınızı göz önüne alırsak :D

Etrafta bir puslu hava varsa ve her yerde sessizlik hakimse , işte o an rahatlarsın ben kazandım diye.
      Only Wait Us!

• YENİ

NinJa yazdı:

Bence 45 38 40basılması mantıklı

Hatta deut kademesi 41zorlanabilir.

Nihayetinde deut demek saf kar demektir. Soguk bir gezegende basılan 1 lvl deut kademesinin size getireceği kazancın amortisi cok daha kolay döner. Ama diğerleirnin amortisini beklemek hayalperestliktir.

Ha Amorti şudur yanlıs anlasılmasın.

Atıyorum Metal kademelerim 45 iken 180m günde metal basıyorum diyelim 46olunca Atıyorum190 yada 200m metal basıyorum diyelim...

5milyar / 200 = Amorti edilecek gün olarak hesaplamaya kalkısırsanız sacmalarsınız

200-180= 20 işte bu 20m kar üzerinden 5M milyar metali amorti edeceğinizi hesaplayacaksınız... Oda size 250 gün ediyor...

Tabii birde bunu 14söme bastıgınızı göz önüne alırsak :D
      O seviyeler bile çok mantıksız bence. Metal kademesini 45ten 46 ya vermenin amortismanı 11 yıldan deuyu 40 tan 41 e vermenin -120 derecedeki amortismanı 6 buçuk yıldan fazladır. Beklemeye hevesi olan versin:)

Dipnot : Üstelik evren hızı *5 te hesaplandı:)
    • YENİ

Ripçi için ideal aslında 41 35 deut kademesi ise 37 38 39a kadar basılmalı.

Deut kademesine 1 sınır koyamıyorum keza soguk gezegenin ürettiği deut o kadar tatlıki insanın bastıkca basası gelir deut kademesini :)

1 ripçi bu kademelere geldikten sonra leblebi gibi rip basar.

Fazla metali kristale cevirir. Deut fazlasınıda kristale cevirir yada ticaret yapar. rip adetini günlük arttıkca arttırır....

Tabiki böyle durumda 1 tane büyük bir söm Elzem derecesinde önemlidir.

1 tane sömü 8. yerden alabilirsiniz 240üzeri.. Cunku orda nanite yükleneceksiniz 9 10. kademeye kadar nanit basmanız gerekecek.
      Depoları 18e kadar basmanız gerekecek..

Tersaneyi 20ye kadar basarsınız. Böylelikle 2 dakikada bir rip basarsınzı.... Butun hafta madeni biriktirsiniz. Hafta sonu müsaitken müzayededen cekeceğiniz 1 tane 6 saatlik tersane kısaltması ile tüm haftanın birikimini 1 sn de ripe cevirirsiniz hafta böyle böyle 200 ila 250 arası rip basarsınız.

Bu ripler 3 4k olduktan sonra etrafa salarsınız. Savunmalara girersiniz ettiğiniz kar ile rip kendini sürekli daha fazla bastırır.
      Kimsenin deut satmasına ihtiyac bile duymazsınız. Cok saglam 1 ripci olursunuz...

Bu 15. yeri mantıklı ve dogru bir sekilde kullandıgınızda yapabileceklerinizi düşündükce faydasını görürsünüz....

Absürt derecede araştırma basarsınız.

İtici 18in istediği hammadee...

• Metal1.310.720.000
      • Kristal2.621.440.000
      • Deuterium786.432.000
      2 haftada deutunu kendiniz basarsınız 1 hafta sonraki deutuda cevirir 3 haftada iticiyi 18 basarsınız...

Sizin burdaki farkındalıgınız bunları yapabilirliliğiniz değil aslında..

Bunları herkesten cok daha cabuk yapabilirliğiniz....

Normal derece sıcaklıga sahip kişiler belki bunun hammadesini 7 8 hafta da biriktirmeyi göze alamayacaklarından bundan cayabilirler. ama siz bunun hammadesini 3 haftada biriktirdiğinizi görünce size makul gelecek ve siz bunu yapabiilyor olacaksınız...

D

Only Wait Us!

• YENİ

Hocam aslında oyuncu sayısı çok azaldı. Dünyada ne kadar oyuncu oynuyor ona bakmak lazım aslında ve Gameforce'nin ileri zamanlardaki planı global ogame olacaktır. Yabancı bütün serverleri birleştirecektir. Org üzerinden evrenler açılıp dünyadaki oyuncular oraya üye olacaktır. Dil seçimi yaparak istediği dilde de oynayabilecektir. Dil İngilizce olarak forumu kullanabilecektir kullanıcılar. Basacağınız hiç bir kademe ve filo boşa gitmeyecektir. :D
    • YENİ

*Cyclone* yazdı:

Mesele amortisman degilki oynama sekli

Kademe isteyen sinirsiz kademe basar.

Filocu adama 35 30 33 yeter zaten
      Bak işte enerji füzyon işini 15. yer ile birleştirdiğinde bütün tapuları yıkarısn.

Oyundaki mantığa göre kademeci ve filocu oyuncular olarak 2 ye ayırıldık..

Aslında enerji +füzyon +15. yer stratejisi ile bunu ortadan kaldırıyorsun...

Cunku filocu neden kademe basmaz ? Cünkü filoda geri kalırım falan düşünmez. Orası hikaye..

Filocu cunku bilirki " Ben filo bastıgıma göre can yakacagım. Benim sömüme girelecek. E haliye ben kademeleri yüksek 1 filocu olursam hergun 2k 3k her söme toplam 25 30k solar basamam" Çünkü sen girersen senin sömünede girilir. Yada sen girmesende girrerler....

Enerji +füzyon +15 yer stratejisi ile 1 kere solar derdin ortadan kalkıyor... 2. Yüksek miktarda deut üretiyorsun. Haliyle daha az deut ticareti yapacaksın böylelikle elindeki metal kristali filoya daha rahat cevireceksin...

Hem gerektiğinde filo vuracaksın hem söm vurucaksın ama sömlerin hiçbir zaman hedef olamayacak cunku sömün vurulsada soların olmayacak ve üretimin sen uyurken durmayacak...

Hem filon ile herkesi rahatrsız edebileceksin hemde seni kimse rahatsız edemeyecek. Böyle 1 oyun tarzında filo ve kademecilik ortadan kalkar.

Ortaya yüksek deut üreten kademeleri saglam bir filocu cıkar ve inanki bu filocu vuruldugu zaman kimseden yarıdm almasa bile kolaylıkla toparlanabilir :)

Only Wait Us!

• YENİ

NinJa yazdı:

*Cyclone* yazdı:

Mesele amortisman degilki oynama sekli

Kademe isteyen sinirsiz kademe basar.

Filocu adama 35 30 33 yeter zaten
      Bak işte enerji füzyon işini 15. yer ile birleştirdiğinde bütün tapuları yıkarısn.
      Oyundaki mantığa göre kademeci ve filocu oyuncular olarak 2 ye ayırıldık..

Aslında enerji +füzyon +15. yer stratejisi ile bunu ortadan kaldırıyorsun...

Cunku filocu neden kademe basmaz ? Cünkü filoda geri kalırım falan düşünmez. Orası hikaye..

Filocu cunku bilirki " Ben filo bastıgıma göre can yakacagım. Benim sömüme girelecek. E haliye ben kademeleri yüksek 1 filocu olursam hergun 2k 3k her söme toplam 25 30k solar basamam" Çünkü sen girersen senin sömünede girilir. Yada sen girmesende girrerler....

Enerji +füzyon +15 yer stratejisi ile 1 kere solar derdin ortadan kalkıyor... 2. Yüksek miktarda deut üretiyorsun. Haliyle daha az deut ticareti yapacaksın böylelikle elindeki metal kristali filoya daha rahat cevireceksin...

Hem gerektiğinde filo vuracaksın hem söm vurucaksın ama sömlerin hiçbir zaman hedef olamayacak cunku sömün vurulsada soların olmayacak ve üretimin sen uyurken durmayacak...

Hem filon ile herkesi rahatrsız edebileceksin hemde seni kimse rahatsız edemeyecek. Böyle 1 oyun tarzında filo ve kademecilik ortadan kalkar.

Ortaya yüksek deut üreten kademeleri saglam bir filocu cıkar ve inanki bu filocu vuruldugu zaman kimseden yarıdm almasa bile kolaylıkla toparlanabilir :)
      Arkadaş beni anlatıyor:)
    • YENİ

Beyler amortisman konusunda tabii ki haklısınız. .

Ama unuttuğunuz birşey var;

Oyunda uzun yıllar kademeci oynayanların saf kademe gitmelerinin asıl nedeni belli bir yere kadar kademe basıp filoya dönmek değildir ki..

Tamam her kademeci "birgün filoya dönüp ortalığı kasıp-kavuracam" diye düşünür ya da hayal eder ama çoğu bunu yapamaz. .Bunu için için ister ama yapamaz..

Çünkü bu durumu engelleyen şey; Oyuncunun daha en baştan filoculuk yerine kademeci olarak oyuna başlamasının asıl nedenidir....Yani : ZAMAN

Birçok kademeci aslında reel hayattaki yoğunluktan veya uyku konforuna düşkün olduğu için zaten en baştan kademeci başlamıştır oyuna. .

Bazıları daha önce filosuna yapmış olabilir. .

Şimdi siz diyorsunuz ki; Adam 10 yıl zaman yokluğundan kademecilik yapsın,günde 1 ya da 2 defa ( hiç 3 olsa ne olur) oyuna bakarak 10 yıl oyun oynasın ve 10 yılın sonunda kademeleri 45-40-41 gibi değerlere ulaşınca birden desin ki ,
      "Ama bu kadar madenin amortismanı kurtarmaz,ben en iyisi filoya döneyim" :-D

Ve bu adam filoya dönünce 10 yıllık oyun rutinin de günde 2 defa(10 ar dk kadar)oyuna bakarken, bir gece karar verip günde 12 saat
      asgari oyuna zaman ayırsın :-D

Eee peki ZAMAN SORUNU???
      O ne oldu :-D

Bunu deneyenler de hergün 6 kere vurulur :-D
      Bence siz kendinize verimli tarlalar arıyorsunuz :-D :-D :-D

Not: @NinJa sen ne zaman kademeci oldun? :-D
      SuRGeoN

Oyunu hakkıyla oynayan herkese benden selam olsun...
    • YENİ

kizil bulut yazdı:

Beyler amortisman konusunda tabii ki haklısınız. .

Ama unuttuğunuz birşey var;

Oyunda uzun yıllar kademeci oynayanların saf kademe gitmelerinin asıl nedeni belli bir yere kadar kademe basıp filoya dönmek değildir ki..

Tamam her kademeci "birgün filoya dönüp ortalığı kasıp-kavuracam" diye düşünür ya da hayal eder ama çoğu bunu yapamaz. .Bunu için için ister ama yapamaz..

Çünkü bu durumu engelleyen şey; Oyuncunun daha en baştan filoculuk yerine kademeci olarak oyuna başlamasının asıl nedenidir....Yani : ZAMAN

Birçok kademeci aslında reel hayattaki yoğunluktan veya uyku konforuna düşkün olduğu için zaten en baştan kademeci başlamıştır oyuna. .

Bazıları daha önce filosuna yapmış olabilir. .

Şimdi siz diyorsunuz ki; Adam 10 yıl zaman yokluğundan kademecilik yapsın,günde 1 ya da 2 defa ( hiç 3 olsa ne olur) oyuna bakarak 10 yıl oyun oynasın ve 10 yılın sonunda kademeleri 45-40-41 gibi değerlere ulaşınca birden desin ki ,
      "Ama bu kadar madenin amortismanı kurtarmaz,ben en iyisi filoya döneyim" :-D

Ve bu adam filoya dönünce 10 yıllık oyun rutinin de günde 2 defa(10 ar dk kadar)oyuna bakarken, bir gece karar verip günde 12 saat
      asgari oyuna zaman ayırsın :-D

Eee peki ZAMAN SORUNU???
      O ne oldu :-D

Bunu deneyenler de hergün 6 kere vurulur :-D
      Bence siz kendinize verimli tarlalar arıyorsunuz :-D :-D :-D

Not: @NinJa sen ne zaman kademeci oldun? :-D
      2 evrende oynuyorum suan biirnde full filo gidiyorum. Valla polaristede ne oldugum belli değil :D Birinin işini bitiriceğim diye az biraz filo bastım adam 2 3 hafta dayanamadı gümlettim. filoda basmak istemiyordum bu kadar erken nakavt oması iyi oldu...

:D

x5te floculuk cekilmiyor.

Alışmısım x2 ye :D

Only Wait Us!

• YENİ

Merhabalar abiler ve arkadaşlar 100 sayfa mesaj sonunda birkaç sorum olacak bu sorularıma detaylı cevap alabılırsem eğer yeni açılacak evrende enerji+füzyonu deneyerek gittiği yere kadar o evrende oynamak istiyorum bu yüzden sizlerin yanıtlarına ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

1. Astrofizik 8 olmadan 15.sıradan gezegen alamıyoruz. Astro fiziği 9 yapıp 5. sömürgeyi 15e deneme çalışmalarına başlayabilicez. Bu husus göz önünde bulundurularak; Zaten amacımız 15e yerlesmek oldugu ıcın yeni bir evrende astro 9 u basana kadar kademelerimizi kaçta bırakmalıyız. Çünkü patlatmak zorunda kalıcaz en az zarardan en çok karla dönmek açısından soruyorum. Atıyorum 5 gezegende 15-13-14 olduktan sonra patlatmaya başlayıp 15ten deneme işlemine başlayıp uygun gezegeni bulduktan sonra, O gezegeni de 15-13-14 yapıp diğerine geçmek gibi. Normal şartlarda uydu ve enerji oynarken neyi ne zaman yapacagımız hemen hemen kalıplaşmış birbirine benzer secenekler. Daha önce enerji füzyo denemediğim için başlardan sıkıntılı başlayıp süreci çok uzatmamak ve oyunda biraz da bişeyleri güzel yaparak zevk almak adına fikirlerinizi düşüncelerinizi bekliyorum. Oturmuş evren ve sömürgelerde yapmak biraz daha basit sil bas sil bas ancak yeni bir evrende nasıl bir strateji izlemeliyiz. İskan atmak istemiyorum o yüzden direkt 15ten yola cıkarak cevaplarsanız cok sevınırım.

2. 5. Sömürgeyi 15e atmadan önce enerji tekniğini biraz yükseltip mi denemeye başlamalıyız, yoksa kademeler 15-13-14 ü baz alarak ortalama kaç olana kadar solar enerji ile devam edip ne zaman solarları patlatarak enerji ve füzyonu yükseltmeye başlamalıyız.

3. Dediğim gibi yeni açılacak bir evren olacağı buna yönelik her fikriniz benim için değerli yukarıdaki sorularım harici, şunu şunu da yapsan yeni bir evren için yararlı olur dediğiniz öneriler varsa onlarıda duymak isterim.

Virgo da oynuyorum şuan sıralamada ilk 25 teyim kademede 16 da . Ancak artık evrenlerin ömürleri belli eski heyecan zaten yok. Son olarak açılacak yeni evrene başlayıp uzun soluklu oynayacağım tekrar yeni bir evrene başlamayacağım için, enerji işi de uzun vade de yararlı olacağı için bu post u atma gereksinimi duydum. Gördüğüm kadarıyla biraz bahsedilmiş ancak detaylı bahsedılmemıs bu sorduklarım hakkında dediğim şekilde ilerlemek istiyorum ama basit hatalar yapıp daha da zora sokmak ıstemıyorum yorumlarınızı beklıyorum şimdiden tekrar teşekkürler.
    • YENİ

1.
      • Kristal209.715.200
      • Deuterium104.857.600
      • enerji tekniği 19 basmak için gerekli olan maden,
      yarı yarıya düşerek üstüne ekle 18 17 16 için gereken hammadeyi ayarlayacak düzeye gelince sömlerini patlat.

Benim suan kademelerim 36 30 30 oldu ve enerji tekniği 19 bastım simdi sömleri patlatıyorum ve tek tek patlatıyorum.
      1 tanesini patlatıp direk naniti 5 basıp hızlı hızlı 1 haftada o eski kademeye getiriyorum. Sonra diğerini patlatıyorum. Cunku bu uzun vaadeli bir iş.

Sen bahsettiğin kademelerle astro 9 da bunu yardım almadan tek basına yapamazsın
      Cunku enerji tekniğini 1 kere basacak madeni üretemezsin. Ben suan cok rahat yaparım. 36 30 30 ne cok az 1 kademe nede cok fazla 1 kademe oldugundan patlattıgımda fazla 1 zarara girmiyorum ayrıca işimi rahatlıkla yapabiliyorum.

2. 15. yerlerde o kademelr varken o işe başlayamazsın . (Dışarıdan destek almayacagını ve tek basına bu işi yapacagını farzediyorum)
      15. yerde soların verdiği enerji 1'dir. Buda demek oluyorki seninle binlerce solar basman lazım. Buda seni hedef yapar. Kademelerin belirli ve orta ölçekte 1 üretime gelmeden o işi yapma. Önce enerji tekniği 19 min 21 max yap. Sonra sömlerini patlat o işi kalkış. Hiçbir zorluk çekmezsin :)

3. Tüm bilgiler verilmiş sayfalarca min sıcaklık -100 altında ve 175 alan ve üzeri söm bulmaya özen göstermelisin.
      İnan en zoruda bu. Ben daha 1 tane sömü yeni alabildim 2 gün boyunca 150koloni attım. Daha yeni yeni 1. sömümü ideal orana denk getirebildim :)

İnan 11 12 sömün En az 2k koloni atabilme ihtimalin var. Oda tam net sayı verilmez aslında tamamen kısmet. Kimi 2. kolonide denk getiriyor kimileri 300 400 kolonide istediğini bulamıyor.

Ama KESİNLİKLE VE KESİNLE 1 TANE sömünü 8:'den 240+ alan bulmanızı şiddetle tavsiye ederim. Yarın öbürgün rip basmak istersin. Yada filo basmak istersin. Yarın öbür gün evren ölür kimse deut almaz o ürettğin deutları kendin bozmak zorunda kalacaksın tüccarda... Yada ekstra olarak tüccarlık yapmak isteyeceksin. Atıyorum dısardan 1.7 2.7 orandan deut alıp o deutları tüccarda 1.9 2.9 yada denk gelirse 2 3 oranında bozarak kar edebileceksin....

Tüm bunlar alan ister...
      eğerki tüm sömleri 15ten alırsan orda en fazla basacagın tersane 8 olacaktır ve nanit 5 olacaktır. Cunku orda tek 1 alan ziyan etme lüksün yok senin. Yaırn öbürgün filo basacagım dersen i 10k fırfırı 1 günde bile basamazsın.

Rİp basacagım dersen 1 ripi 2 saate basarısn. Tüccarda maden bozamazsın cunku 15. yerde depoyu en fazla 11 10 10 basarsın. daha fazlası israftır 15. yerde.

İşte bu sebebten dolayı bu eksikliğini gidermek için 1 tane sömünü 8. yada 9. yerden alıp +240 alan denk getirip orda depoları 18 18 18 basman lazım.

Tersaneni 20 basarsın naniti 9 basarsın. Ripleri 2 dakkada bir basarısn.

SAniyede 1 fırfır basarsın. Kısaca filonu orada basarısn. Tüccarlıgını orda yaparsın. Arastırma binasını 20 basıp sürelerini kısaltırsın. dilersen solar santralini bile 30a kadar basarısn. Cunku orası senin merkezin olur 15. yerlerde fazla basamadıgın ama sana lazım olan eksiklikleri orda giderirsin.

Tüm sömleri 15 ten alarak riske girersiniz.
      Siz artık filo basamazsınız
      tın tın tın basarsınız. Gına gelir bogulursunuz. Millet günde 20 30k fırfırı kmsiz basarken siz 12 sömde günde 2k fırfırı basarken cinnet gecirirsiniz. 1 tane söm büyük olacak. Bunun kaçarı yok.

Only Wait Us!

• YENİ

Kademe puanınız 1 milyona ulaşınca sömürgeleri patlatmaya başlayın daha erkene almak sizi ciddi derecede yavaşlatır. Hem enerji 17 yapmanız lazım he bu geçen sürede Ninja'da bahsetmiş her söme ortalama 100-150 koloni göndermeniz icap edecek. O tür düşük kademe puanında yapamazsınız, bıkarsınız.

Ek olarak illa büyük alanlı gezegen almak için 8 ve 9'dan almaya gerek yok. 3'ten +190 alanlı alırsınız terfoyu 10'na basarsınız sonra da iskan indiriminde 15 sallarsınız. Çok sıkışırsanız +15 gezegen alanı itemi alırsınız. Ben tavsiye etmiyorum açıkçası 8 ve 9'dan alınmasını
      E35 - E51 - Betelgeuse (EMEKLİ)

Spica - Stauffenberg

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Ocean15 ().