Cold Shot Yildirim Bayezid Mizantropist Anduril isildur Vs Z4p4lk4 Mynecro Bam Bam ARENA BooM Bornovalı ZeRK İremert Kolay

• 1000M Üzeri

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Bir taraf olmak yada olmamak değil ama kuralda bence bir yorum eksiği yok.

Gayet net bir şekilde yazılmış. Sadece bence kuralın uygulanmasında bir eksiklik vardı benim anladığım kadarıyla.

Bence burada sorun bu kuralın uygulanması değil. Bu kuralın uygulanmadığı tüm diğer savaşlar olabilir.

Açıklamalar

* Tüm Ay Yoketme görevleri saldırı kuralları dahilindedir. (Ay/Ö.Y yok olmuş veya olmamış da olsa.)
    * İttifak arkadaşına veya ittifaktan ayrılmasından/atılmasından sonra 48 saat geçmemiş oyuncuya saldırılamaz. (Ay denemesi hariç tüm saldırılar)
  • bu olayların gölgesinde eski ismi sykir, cezadan çıkıp Godfather nicki ile dönüyor, 1 hafta kadar geziyor, 2 milyar civarında filosu patlıyor, ceza alıp oyunu kapatılıyor, ama onu vurabilecek kıvamda olup ceza alan yok, foruma asan yok, vuran da belli değil, bu tartışmaların gölgesinde kaldı farkındalık yok. Buradaki konu neyse ney, artık top yönetim kısmında, siz istediğiniz kadar haklıyız veya haklı değilsiniz deyin artık değişen bir şey olmaz.
    Buralara yaz günü kar yağıyor. :m1: :m2:
    Penguenlere özgürlük... :like: :like: :like:
  • penguenman yazdı:

bu olayların gölgesinde eski ismi sykir, cezadan çıkıp Godfather nicki ile dönüyor, 1 hafta kadar geziyor, 2 milyar civarında filosu patlıyor, ceza alıp oyunu kapatılıyor, ama onu vurabilecek kıvamda olup ceza alan yok, foruma asan yok, vuran da belli değil, bu tartışmaların gölgesinde kaldı farkındalık yok. Buradaki konu neyse ney, artık top yönetim kısmında, siz istediğiniz kadar haklıyız veya haklı değilsiniz deyin artık değişen bir şey olmaz

sabah saat8 sularında 1.6 da kendi ittifak arkadaşına kırdı kardeş ve kapandılar

savaşla ilgili herkezin kaani kural var ama saldıran taraf kuralı hiçe saysaydı da etik olsalardı diyorlar oldu başka istediğiniz varmı siz kural dışı bi işlemle ayı ittifak arkadaşına aldırın biz ayın alınmama şansına güvenip kalkalım sonra etik deqillermişmiş savaşın başında farklıylarmışmış siz ne diyorsunuz ya ben o savaşta savunan taraf kadar filo vurdum ben sessizliqin ayını aldıqımda burda yun kurallarını bilmiyorduk diyen adam bana 3 rip salmışsın 4 saldırın var ceza alırsın vurma demesini biliyordu da bu savaşta mı kuralları unuttu herkez keyfine göre yorumluyor ne güzel istanbul ozman neden ay çıkardılar ki direk gidip bornovalı vursaydı düşmana gideceqine dostuna gitsn buda strateji nasıl olsa size göre

İmza İçin Forza Göztepeye Teşekkürler..

• 4EVER yazdı:

şimdi son durum ne.kesin bi sonuç cıktı mı itiraz mı ediliyor hala.tazmini kim yapacak.kime ne kadar yapılacak bi gelişme bilgi var mı :?

kesin sonucu falan bilmem hacı polariste olan olay burda da mevcut tickette bize savunan tarafın tazmin yapması gerektiqini kural ihlali yapıldığını söyledi sayın venice her ne kadar da forumdan tartışma yapmayın desede 3 5 kendii bilmez yok şu saatte ordaydım yok kuralı bilmiyorduk diyince sinirlendim yazdım o savaşta herkez kuralı biliyor hatta savaş olmadanda veniceye bildirdim oda daha savaşın gerçekleşmediqini eqer gerçekleşirse söylediğim hususların araştırılacaqını söyledi ki dediqnide yapıp araştırdı

• Flying yazdı:

ittifak arkadasına
    filosunu bölerek göndermiş diye biliyorum...onunla brb aldılar cezayı yanlışım yoksa.
    fatal gibi bi nick idi yanlış hatırlamıyosam...fatal diye biri vardır yanlış söylemiş olabilirim
    fatalstorm gibi böyle devamı olan bi nick idi.
    iki tarafta aynı şekilde ceza aldı ise uygun olmuş, ittifak içi filo kırdırmak nedir yahu :)
  • Bak işte birisi diyor ki bizim ittifak arkadaşının ay aldığından haberimiz yoktu başkası çıkmış ben savaş olmadan zaten atmıştım ticketi diyor.
    Gülünç bi durum. Biz şöyleyiz böyleyiz deyip daha savaş olmadan ticket açılmış bile.

Ayrıca kuralları koyup durmayın. Orada söylenen saldırıyı alan yani ayı yok edilene geri ödeme yapılır diyor. Bu şekilde geri ödeme yapılması yoruma dayalı bi cezadır. Yani savaş olmasaydı saldıranlar filoyu çekseydi ayı yok eden sadece arkadaşının zararını geri ödeyecekti. Burada vekil operatör bi kural yorumu yapmış. Bu kadar basit.

Hayır vekil operatör Venice de çıkıp bi açıklama yapsa bu kadar karışmaz olay. Ancak ticket ile ulaşın derler. Yapın abi bi açıklama şu şu oldu bu yüzden ceza verildi deyin başkası da yapmasın böyle birşeyi.

Ayrıca kendini bilmez falan nedir yahu? Gayet mantıklı bi tartışma oluyor gelirsin böyle oldu böyle yaptım dersin. Sen kimsin başkasına hakaret ediyosun?

Mesaj düzenlendi 2 defa, son düzenleyen eski anarchy ().

• venice sebebiyle bende az ugrasmadim, birinin ayını alıp filosunu vurdum, eleman sabah akşam somlerini bana nakliye yaptı, ticket attım, siz madeni iade edin dedi, maden iadesi ettim yine Nakiye geldi, yine yazdım ben ilgilenicem siz maden iadesi dedi, herşeyi bıraktım sürekli gelen maden iadesi ile uğraştım, yine ilgilenilmedi ve durum devam etti, başka opa mesaj attım, karşı hesaba ceza verdi kafam rahatladı. Venice ile bende ufakta olsa problem yaşamadım değil.
  • adam gelsin muhafızdan dünya kadar maden alsın gd için bizde son 30 sn kala 3 sn yawaşlatıp 2 sorti gd almayı planlıyalım arkadaş muhafızdan gelen madenlerle gdsini bassın çöpünü toplasın sonra orda sayfasından başkası ayını alamaz diyelim adam gitsin ayını alsın o adam ayını almasa bu savaş olucakmıydı ? neyin yorumunu yapmış boş boş konuşuyorsun diyorum ki o zman gidip bornovalı vursaydı boom bizden önce kilit atmıştı iss açıp bornovalıya vurdursaydı ya filosunu arkadaşının zararını karşılar işin içinden çıkarlardı ?

• ayrıca Evren operatöru gördü ihlali ust yönetime iletir, üst yönetimin onayı ile gereken yapılır. Bana verilen mesajda gerekçeli karar coma ve Emirhan onaylıdır. Dendi. Burda Venice yuklenmekte herzaman olduğu gibi işinize gelmeyen durumlarda en İyi yaptığınızı yapmak karalamak iftira atmak.
    sözüm ki tek sana geçmez, celladımsın ey zaman!!!
  • Venice nin şarkışlada bi arazi mevzusu varmış çözemiyormuş bize söyledi bizde yardım etmeyi teklif ettik ama bu savaşta savunan tarafa tazmin cezası verirsen dedik ondan ona yazdım :):):):) hayat müşterek yani al gülüm ver gülüm :)sanki bu kaararı sadece venice vermiş gibi yazarak ne yapmaya çalıştıqınızı bi anlatında bilek :) cidi ciddi adam taraf tutuyor gibi gösteriyorsunuz ama yemez ben bornovalının atlantic hesabını kırdıqı için ticket attım 3 gün sonra ceza geldi yanlış hatırlamıyorsam bunların yıldızı sönmüyor dediqimde hep aynı cevabı vrende gene venicedir bu arada mevzu şaka ha şimdi bunuda ciddiye alırsınız siz :)

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen RiKiMaaRu ().

• RiKiMaaRu yazdı:

Venice nin şarkışlada bi arazi mevzusu varmış çözemiyormuş bize söyledi bizde yardım etmeyi teklif ettik ama bu savaşta savunan tarafa tazmin cezası verirsen dedik ondan ona yazdım :):):):) hayat müşterek yani al gülüm ver gülüm :)sanki bu kaararı sadece venice vermiş gibi yazarak ne yapmaya çalıştıqınızı bi anlatında bilek :) cidi ciddi adam taraf tutuyor gibi gösteriyorsunuz ama yemez ben bornovalının atlantic hesabını kırdıqı için ticket attım 3 gün sonra ceza geldi yanlış hatırlamıyorsam bunların yıldızı sönmüyor dediqimde hep aynı cevabı vrende gene venicedir bu arada mevzu şaka ha şimdi bunuda ciddiye alırsınız siz :)
    Emlak arsa işleri varsa el atarız ya Sivas'ta ehehe
  • Evrende, kendi ittifağım haricinde kimseyi tanımamaktayım. Dolayısı ile ne saldıran oyuncuları, ne de savunan oyuncuları tanırım. Tanımak gibi bir amacım da yok zaten. ;)
    Kamu vicdanı denen bir durum vardır ki; kurallar, kanunlar tam olarak bunun için vardır.

Kurallarda, açıkça yazılmamış ve hala yorumlamaya uygun bir durum yüzünden, savunan ekibe zarar çıkarılmasının hiç doğru olmayacağı kanaatindeyim.
    Saldıran filodaki "1 tane Ölüm yıldızını" hala da anlamış değilim. Filo yavaşlatıldı, diğer oyuncuların katılımı sağlandı demeyin sakın :)
    Saldıran ekip, saldırmamış olsaydı, ortada da savunan bir ekip olmayacaktı. Teşbihte hata olmasın. Hırsızın hiç mi suçu yok diye sorarlar adama. :)

Bu başlığı en başından beri takip ediyorum. Gelinen noktada, saldıran ekibin daha ilk sayfalardaki tutumu ile şimdiki tutumu arasında çok bariz fark olduğunu, konuyu takip edenler inkar etmeyecektir sanırım. Saldıran ekibin, ilk günkü tebriğinin arkasında durup, oyununu oynamaya devam etmesi, hem bu savaş açısından ve hemde oyunculukları açısından çok da "şık" olurdu.

Diğer bir husus ise, son 13 yıldır ogame.tr nin bu tip durumlarda aldığı kararları düşündükçe, sonuca olumlu bakamıyorum maalesef.

Gelinen noktada; karar ne olursa olsun, Kamu vicdanı, "sonucun savunan lehine olması gerektiğini bas bas bağırıyor zaten."

:sw3:

STARWARS - Quaoar
    - Bir asteroid kümesinin içinde zarar görmeden ilerleme olasılığı yaklaşık olarak 3720′de 1.
    - Bana olasılıklardan bahsetme.

İmza için @GökBörü Göktürk e teşekkürler.