sönmeyen * bugu

• Bug-Hata Oyun

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• bişey merak ettim tayyar

4 güncellemesinde yıldız gidiyor mu

güncelde yıldız gidiyorsa servis sağlayıcı kaynaklı bi uyumsuzluk olabilir oyun versiyonunda.
      o zaman iş kötü
      sorun global değilde sadece TR serverlerine uygun yama yapmak çok zaman alır. üzerinde durulmaz hemen
      seni unutmayacağız leventim. mekanın cennet olsun

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Honulu ().

• TaYYaR52 yazdı:

Honulu yazdı:

bişey merak ettim tayyar

4 güncellemesinde yıldız gidiyor mu
      evet benim karşılaştıklarımda 4 güncellemesinde sıfırlanıyor :)

@Powerslave cem senin bu inaktif yağmalarını e1 de göremedik bir türlü :x9:
      Bu gibi durumların ana sebebi oyundan düzgün bir çıkış olmadıgında hesabın "Buğ'da" kalmasıdır.

Genelde buna verilen isimTime out hatası. Yani hesabın zamanı aşamına uğrama hatasıdır.

Dediğiniz en gibi en son ayın yanma sebebide bundan kaynaklanır. Kişi oyundan çıkarken düzgün 1 sekilde cıkmaz yani "Yani yazılımın ineaktif olması için kullancının düzgün 1 sekilde disconnect değilde oyundan internet bağlantısı düştüğü için çıktıgında olur".

İnternet bağlantısı düştüğünde Time out yani zaman aşımına ugrarsınız.. Yani sizin bağlantınız düşmüş olaiblir ama Oyuna düzgün bir sekilde "Disconnect" komutu gönderilmediği için hesabınız bu buğa maruz kaldıgında hala hesabınız oyunda bağlantılı oldugunu farzedebilir yazılım."

Bu Buğ hataları normalde kolay bir şekilde halledilecek hatalardır :) Tamamen yazılımsal bir hatadır. Kullanıcıdan kaynaklanmaz. Bu yazılımın güvenirliliğinde sıkıntı var demektir. Hesap askıda kaldıgından asla o baglantı kopmaz. O sebebten yıldız en son oyuncunun baglantısının düştüğü ay veyahut yıldızda sabitlenir.

Time out hataları o kadar pis bir beladır ki... @GameMasterın dediği gibi oyuncuyu oyundan atmaya kalkıssada oyundan atamaz.
      Cunku Bu Bugda hesabın baglantısı yazılımda askıda kalır . "Ghost player" yani Hayalet oyuncuya döner. Admn istediği kadar atma komutunu kullansın farketmez. Cunku ortada 1 bağlanan adamın bağlantısı yok. Ortada sadece Askıda kalan 1 bağlantı var. Askıda kalan baglantının askıdan kurtulması için sorun sistemin yazılımından ancak gideirlir.

Yani kıısaca söyle özetleyebiliriz. @GameMaster atsada kullanıcı atılmaz. Sadece resette sunucu yenilendiği için baglantı askıdan düşer. Cünkü genel olarak bir sistem düşüsü olusur.

Bunun yolunu ben bilmiyorum. Bunun yolunu bilen kişi bunu kendi lehine kolaylıkla kullanabilir.
      Bunun bir acıgı var. Bu acıgın yöntemini bilmiyorum ama kolaylıkla söyle diyeiblirim...

Bu bugun olusması için Oyundan cıkarken muhtemelen tarayıcının "X" tusu kullanılmadan yada oyundan "Çıkış" butonu basılmadan oyundan cıkılması gerekiyor. Cunku bunları yaparsanz X tusuna basıp yada Çıkış butonuna basarsanız yazılımına "Disconnect" komutu otomatik gider.

Bu gibi yazılım hatalarının oluşmasının tek yolu bağlantınızın düşmesi gerekir. Bunu bilinçli olarak yapmak istiyorsanızda yapmanız gereken "YA BİLGİSAYARINIZIN FİŞİNİ DİREK ÇEKİP ÖYLE KAPATACAKSINIZ" "YADA MODEMİ DİREK KAPATACAKSINIZ"

Böylelikle düzgün bir sekilde oyundan cıkmadıgınız için bağlantınız Time out'a girip hayalet kullanıcı olacaksınız.
      Ama Bu işlemleri yaparken hangi eylemi nerde hangi pencerede yapmanız gerektiğini ben bilmiyorum.

Ama size 1 yazılımcı olarak bu olayın mantıgının bu oldugunu rahatlıkla söyleyebilirim.
      Mesela atıyorum Biz IRC serverlerinde hesabımızı askıda bırakmak için IRC'den modemi direk kapatarak cıkardıkki baglantı askıda kalsın diye. Bir daha o hesabı servere girerek release yada recover cekerek kurtarırdık. Aynı mantıgın tıpkısı.

Ya sistemin kendini resetlemesi gerekir ki bu 04:00 resetinde olur.
      Yada kullanıcının modemin İP numarasını değiştirmesi ve oyuna tekrar login olması ile bu sorun cozulur.

Diğer türlü cozulmesi için yani kökünden sorunun halledilmesi için Yazılımın güvenliğinin bu konuda saglanması zaruridir.

Kalisto Bireysel Evren Rekoru

Etrafta bir puslu hava varsa ve her yerde sessizlik hakimse , işte o an rahatlarsın ben kazandım diye.
      But Don't Forget! We're actually there!
      Only Wait Us!

• @NinJa

teknik olarak bilmesekte mantıken takılı kalıyor gibi düşünerek arkadaşım oyuna giriş için kullandığı telefon ve pc den çıkış komutuna basarak çıktı ama aynı durum devam etti .

2-3 saat geçtikten sonra nasıl olduysa min verdi yani bu durum biraz karışık ve biran önce çözülmesi gereken bi durum .

AltınordA

Yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir kural ihlali görülmemiştir.
    • @NinJa sen bence alamanyaya git gf nin merkezine dinamiti koy :D

Dostum anlattiklarin evet mantikli olabilir. Ama bu sorun cozulmedigi surece ve bug sebebi oyuncular tarafindan farkediligi anda bu oyunun bir oynanabilirligi kalmiyor. Uzun zamandir bi hata devam ediyor. Guncellemeler geliyor versiyonlar degisiyor ama sorun hala ayni. Madem yazilimcisin fikirlerini ve cozum onerilerini @GameMaster admin ile paylasmani rica ediyorum.

İmza için ''GökBörü Göktürk'e '' minnettarım :F :F

E1-SNaKeS
      KALLİSTO
      URİEL-AİLE

• kerimtk yazdı:

@NinJa

teknik olarak bilmesekte mantıken takılı kalıyor gibi düşünerek arkadaşım oyuna giriş için kullandığı telefon ve pc den çıkış komutuna basarak çıktı ama aynı durum devam etti .

2-3 saat geçtikten sonra nasıl olduysa min verdi yani bu durum biraz karışık ve biran önce çözülmesi gereken bi durum .
      Time out hatayı yani zaman asımı hatası cok yönlü 1 sey.

Bazen sistem hesabı askıya alır günlerce rehin tutar.
      Bazen 2sn sonra hesap askıdan düşer. Yazılımda cok basıma geldi bu. Sebebi cok karmasık ve cok yönlü.

Bunun en basit tekniği pc to pc'nin yapılamaması.

Sunucu sonra ping gönderir. Yani soru sorar sen burdamısın ? Sende ona "Pong" komutu gönderirisn "Evet ben burdayım" dersin.
      Mantk budur. Ping gönderdiğinde senin pong olarak verdiğin cevap arasında süre "Ping süresi"dir.

Oyundan normal 1 sekilde cıktıgında X butonuna yada "Çıkış" tusuna. oyuna pong gönderip cıkarsın.
      Ama senin baglantın düştüğünde mantık olarak teoride oyundan çıkmış olursun. Cünkü oyunda değilsin baglanamıyorsun.

Ama sunucuya "Pong" komutunu göndermeden cıkmıs oluyorsun. Sunucu bu kez baslıyor seni pinglemeye. Senden Pong cevabını alana kadar seni Pinglemeye baslıyor. Ama alaamıyor. Yazılımının algoritmasında bunun güvenliğini sağlamıssan yaptırımı yazılımda uygularsın. Yani mesela söyle algoritma kurarsan ;

Ben kullanıcıya 5 saniyede ping yolladıgımda kullanıcı pong cevabını verirse komutlar uygulanmaya devam etsin;
      İf yani eğer vermezse tekrar ping yollasın... yada bunun süresini yazılımda belirlersin 5dakka içinde ping komutuna cevap vermezse
      else yani değilse şu şu şu komutlarla kişinin baglantısını sil. Bak kopart demiyorum Sİl o baglantının silinmesi gerekiyor.

Ama yazılımda bunun güvenliğini sağlamazsan yada yeteri kadar saglamazsan server sana ping yollamaya devam eder eder eder eder eder. Taaaaaaki "Pong" cevabını alana kadar bu süreç devam eder. O süreç içinde buğ olusur. Hesabın duruma göre oyunda ki en son işlevini yapmaya devam eder gibi gozukur. Ama halbuki sen oyunda değilsin. Baglantın askıda kalmıştırr...

Taakki ne zamana kadar 1 sekilde server o baglantıyı sebebini bilmemekle beraber serbest bırakana dek devam eder.
      Ama bu süreçte Admin oyuncuyu oyundan atma komutunu uygulasa atamayabilir. Cünkü ortada somut bir baglantı yok.

Yani söyle düşün bir adam öldü ama adı kaldı. Aynı bu mantık sen oyunda değilsin ama adın ismin hala işlev görüyor. En son hareketin genel cekmek oldugundan sunucu hala senin adın ile genel cektiğini farzedip yıldızı sabitliyor.

Sıkıntının tam olarak temeli bu. Biraz uzun oldu kusura bakma.

Etrafta bir puslu hava varsa ve her yerde sessizlik hakimse , işte o an rahatlarsın ben kazandım diye.
      Only Wait Us!

• TaYYaR52 yazdı:

@NinJa sen bence alamanyaya git gf nin merkezine dinamiti koy :D

Dostum anlattiklarin evet mantikli olabilir. Ama bu sorun cozulmedigi surece ve bug sebebi oyuncular tarafindan farkediligi anda bu oyunun bir oynanabilirligi kalmiyor. Uzun zamandir bi hata devam ediyor. Guncellemeler geliyor versiyonlar degisiyor ama sorun hala ayni. Madem yazilimcisin fikirlerini ve cozum onerilerini @GameMaster admin ile paylasmani rica ediyorum.
      Hacı est.. @GameMaster yada yazılımcılar zaten bunu biliyorlardır. Bu zaten en cok temel yazılım hatalarının basında bilinir.
      Ama bu hatayı düzeltmek cok basittir.
      Basit oldugu kısmı yazılımı en basta kodlarken bunun güvenliğini alırsandır.
      Ama yazılım bitti sistem olustu ve hazır hale geldi diyelim. Bu hata baş göstermeye baslarsa bu yazılımcı için işkenceye dönüşür.
      Cünkü en basta hatanın tam olarak nerden kaynakladıgını bulması lazım.

Yani olayı en basta cozdunuz cozdunuz cozemediniz mi al başına belayı kısaca.

Only Wait Us!

• Mesela bu açığı kendi lehinde kullanan filocular var.
      Aslında anlatmamam lazım ama aklınızda fikir olusması için yazacagım..

Diyelim ki reset saati geldi... 04:00 dan oyuna girdiniz. Herhangi 1 aya gectiniz. Ondan sonra bilgisayarın fişini çekip kapatın.
      Burdaki kilit nokta bilgisayarın fişini çekip kapatmanızdır. Eğerki işletim sistemini başlattan kapatırsanız işletim sistemi bilgisayarı kapamadan önce bilgisayardaki tüm aktif programları kapatır.

Böylelikle tarayıcı dogru normal 1 sekilde kapandıgından oyun disconnect komutunu uygular.
      Ama siz herhangi bir Ay'a gectiniz diyelim... O Ayda iken direk bilgisayarın fişini çektiniz kapattınız diyelim.
      Sonrada yatıp uyudunuz diyelim. Filonun iniş saatini 1 kenara not aldınız.

Atıyorum 13:00'te filonuz inecek. Siz saat 12:55te bilgisayarı actınız ve tarayıcınıza girdiniz. tarayıcı size diyorki "Bu tarayıcı düzgün kapatılmadı dilersiniz sayfalara geri dönebilirsiniz".
      Siz sayfaya geri dön dediğiniz Oyuna direk giriş yaparsınız. Ama "ANA GEZEGENİNİZ YANMAZ" direkman AYINIZ Yanar :-D :-D :-D :-D

Cunku siz oyunu BUĞLU 1 sekilde kapattınız. Tekrar baglanmaya kalkıstınızda tarayıcının özelliğinden ötürü çerezleri kullanarak ASKIDA kalan baglantıya erişim saglar ve oyundan hiç cıkmamış gibi saatler sonra pcnizi kapatıp uyusanız bile yine AY'da yıldınız yanıp oyuna Ay'dan devam edersiniz.

Baska 1 aya yem olarak inen filonuz indiğinde millet öyle düşünür "BU ADAM SAATLERCE OFFTU. HERHALDE Ayına madeni indi" der.

Ana sömünüze bakar ve ana söm yanmadıgı halde ay yandıgı için o ayı vurmak isteyebilir. Ama sizin filonuz diğer aya inmiştir ve böylelikle tuzağa düşürüp önüne sıçrayabilirsiniz.

Yani oyundakii BUĞLAR say say bitmez. Öyle böyle buğ değil bunlar. Ciddi hatalar ve bu buğlar kullanıldıgında ciddi sonuçlar oraya cıkabilir.

Not : İnşallah Forum hesabımı banlamazlar :F :F :F

Only Wait Us!

• NinJa yazdı:

Mesela bu açığı kendi lehinde kullanan filocular var.

Diyelim ki reset saati geldi... 04:00 dan oyuna girdiniz. Herhangi 1 aya gectiniz. Ondan sonra bilgisayarın fişini çekip kapatın.
      Burdaki kilit nokta bilgisayarın fişini çekip kapatmanızdır. Eğerki işletim sistemini başlattan kapatırsanız işletim sistemi bilgisayarı kapamadan önce bilgisayardaki tüm aktif programları kapatır.

Böylelikle tarayıcı dogru normal 1 sekilde kapandıgından oyun disconnect komutunu uygular.
      Ama siz herhangi bir Ay'a gectiniz diyelim... O Ayda iken direk bilgisayarın fişini çektiniz kapattınız diyelim.

Atıyorum 13:00'te filonuz inecek. Siz saat 12:55te bilgisayarı actınız ve tarayıcınıza girdiniz. tarayıcı size diyorki "Bu tarayıcı düzgün kapatılmadı dilersiniz sayfalara geri dönebilirsiniz".
      Siz sayfaya geri dön dediğiniz Oyuna direk giriş yaparsınız. Ama "ANA GEZEGENİNİZ YANMAZ" direkman AYINIZ Yanar :-D :-D :-D :-D

Cunku siz oyunu BUĞLU 1 sekilde kapattınız. Tekrar baglanmaya kalkıstınızda tarayıcının özelliğinden ötürü çerezleri kullanarak ASKIDA kalan baglantıya erişim saglar ve oyundan hiç cıkmamış gibi saatler sonra pcnizi kapatıp uyusanız bile yine AY'da yıldınız yanıp oyuna Ay'dan devam edersiniz.

Baska 1 aya yem olarak inen filonuz indiğinde millet öyle düşünür "BU ADAM SAATLERCE OFFTU. HERHALDE Ayına madeni indi" der.

Ana sömünüze bakar ve ana söm yanmadıgı halde ay yandıgı için o ayı vurmak isteyebilir. Ama sizin filonuz diğer aya inmiştir ve böylelikle tuzağa düşürüp önüne sıçrayabilirsiniz.

Yani oyundakii BUĞLAR say say bitmez. Öyle böyle buğ değil bunlar. Ciddi hatalar ve bu buğlar kullanıldıgında ciddi sonuçlar oraya cıkabilir.

muhtemlen uyarı veya ceza verirler banlaycaklarını sanmıyorum :-D
      ayrıca bahsettiğin olay başıma çok geldi. voltaj probleminden dolayı pc reset atıyor bazen veya elektirk gidip geldiğinde . tarayıcıyı açtığımda seninde söylediğin gibi giriyor oyuna ve en son nerdeyse ordan devam ediyor . düzeltseler iyi olur ama acil olan bu yıldız konusu . çabuk halledilecek gibi de göüzkmüyor

AltınordA

Yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir kural ihlali görülmemiştir.
    • NinJa yazdı:

Mesela bu açığı kendi lehinde kullanan filocular var.

laptopdan oynayanlar içinde bi tavsiye isteriz :F :F

imza ve emoji için reAper' a teşekkürler