yönetimi kutlar başarıların devamını dilerim.

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

Merhaba OGameTR ailesi,
    Yeni açılacak evren için başlattığımız anketler sona ermiştir.
    Katılımız için teşekkür ederiz.

Saldırı Limiti Anketi Sonucu >>> Saldırı Limiti Anket Sonucu
    Evren Özellikleri Anketi Sonucu>>> Evren Özelliği Anket Sonucu

OGameTR Takımı

• YENİ

TaCMaHaL yazdı:

herkese merhabalar..

oynadıgım evrenlerde filo kırma multi yada takviye yada diger suçlardan bi cezam olmadıgını belirterek başliyorum..

puan siralmasini takip edenler görücektir..

hesabım 3. siradaydi.

bende aynı durumdan ceza aldim..

sayın yöneticilerimiz hiç off a düşmeyen oyuncuları , multi yapan ,filo kıran, alt miktardan deu satan ki bence bu da hileye girer, oyuncuları es geçip..

benim toplamda 5945 tane filo hareketimden toplamda 5 adet fazla sorti attigim hesabıma ceza verdiler..

3 some fazla saldiri yapmişim..

2 adet birine
      2 adet birine
      1 adet te farkli bi oyuncuya.

burdan aldıgım toplam maden 150k benim toplam puanım 377milyon yani aldigim miktarla hesabım uçmuş gitmiş. :-D :-D

oyunu oynatyama çalişmak yerine ego yapan sayın yönetime cevabım...

TEBRİKLER başardiniz. HESABIMI siliyorum..

arkadaşlarimin israrina ragmen bir daha ogame oynamayacagımı belirtirim..
      Yapma etma mehmet abi dedik illede silecem dedin boşversene sen abi yav muhabbetimize bakalım biz keyfini bozdurtma hiç. Bu arada hala 3. sün 8o
      EUSTASS KID

ZAGADRA

• YENİ

kaçinci oldugumuzun bi önemi yok bu oyunda..

sanal rakamlardan ibaret hepsi..

burda anlamakta zorlandıgım konu..

5945 sorti atmiş bu adam bu I ya düşen oyunculara 5 sorti fazla atmiş demek ki dikkat ediyor diye düşünmesi yada böle bi kanıya varması zor mu olur du?

yani oyuncu buna dikkat ediyor, burda 100 küsür sorti atmiş olsam dicem ki sende hiç bakmamişsin her önüne gelene gitmişsin dese haklisin diyecem..

not ile saldirdigim bu oyunculardan demek ki geceninde verdigi yorgunlukla toplma 5 sorti fazla gitmişim..

yönetim haklidir HER ZAMAN..
    • YENİ

Aynı durumda olsam aynı tepkiyi verirdim yönetime ne kadar ticket attım hatırlamıyorum ama göz göre göre yapılan hile hurda cezasız kalırken 1.5k maden için verilen 3 gün çok ağır kural kuraldır doğru ona lafımız yok ama madeni geri isteseler yeterli olurdu akitf bir oyuncu bile değil yazık günah şunları okudukça iyiden iyiye ilgimi alakamı kaybediyorum oyuna.

• YENİ

Bu kural neden var? zayıf oyuncuların gelişmini sağlamak adına var.. Peki burada ne olmuş. İNAKTİF bir oyuncuya bir sorti fazladan yağma çekilmiş. Yönetim ne yapmış, oyuna bakmayan, hesabı kullanmayan adamı korumuş. Neyse bir de iyi tarafından bakalım, O denli başarılı bir yönetim ki inaktif hesapları bile koruyor. Yağmalatmıyor. İki kere tebrik ederim.
      ɯızɐl ʞɐɯʞɐq ılʞɹɐɟ ɐʇɐʎɐɥ uǝzɐq

,..................................................................................

Deccal
    • YENİ

kerimtk yazdı:

Herkese merhaba.

Bu başlık itiraz veya hak aramak için açılmış bir başlık değil o yüzden sayın forum yöneticileri gelip ticket yoluyla ulaşınız gibi uyarılar yapmazsanız sevinirim .

Amacım tamamen yaşadığım durumu diğer oyuncularla paylaşmak.

Gece 12 ye doğru hesaba giriş yaparken birde baktım ki giremiyorum önce net gitti sandım sonra baktım ki ceza yemişim . 2 gün içinde ay için baya uğraştım dedim heralde bi yerde bi yanlışlık yaptık maden atarken veya ay denerken ondan oldu diye düşündüm. sonra chromedan çıkıp başka tarayıcıya girdim birde baktım ki 6/24 den ceza yemişim .

Adsız.jpg

Sonra ticket yoluyla hemen ulaştım yönetime . bana ayın 3 ünde bu inaktif oyuncuya 7 kere saldırdığımı söylediler. Evet doğru ben 7 sorti sonda saldırısı yaptım . 350 sonda ile 7 kere saldırdım .

forumda virgo evrenin de oyun admini nin yaptığı yorumu görmüştüm sonda saldırıları 6/24 e dahil değil diye . sonrasında da oyun kurallarına baktım sonda saldırıları için ayrı normal filo için ayrı 6/24 hesaplandığını gördüm hatta duyuru ile yorumun tarihlerine bakmadığımdan bu konu için ticket atmıştım . duyuru sonradan yapıldığı için geçerli olanda oymuş zaten. ama iş işten geçmişti fazladan 1 sorti atmışım.

Sonuç itibari ile ben 1500 birim maden için 3 gün ceza aldım. Burda kurallar ne diyor 1. ihlal 3 gün tatil modunda ve zararın tazmini . Ben haksız yere ceza aldım demiyorum evet kurallara bakılırsa bu ceza benim hakkım. Lakin 1500 birimlik fazladan atılan 1 sorti sonda saldırısını eğer yönetim tolere edemiyorsa işte burda art niyet ararım.

Onca filolar kırılıyor takviyeler yapılıyor madenler çekiliyor multiler pro lar kullanıyor ispat delil yok deyip ceza verilmiyor biz 1 sorti fazladan sonda saldırısı yaptık diye hesaabımız 3 gün kapatılıyor.

Bu arada ben ticket yoluylada itirazımı yaptım ama ceza verme yetkisi olan sayın yöneticinin verdiği cezayı kaldırma veya askıya alma herhanngi bi işlem yapma yetkisi yokmuş. Neyse yönetimi bu ince dürüst tavrından dolayı tebrik ediyorum . Umarım sağladığım 1500 birimlik haksız kazanç için gösterdikleri hassasiyeti diğer konulardada gösterirler.

Son olarak 3 gün bitiminde ben o 1500 birim madeni inaktif oyuncuya tazmin falan etmem hesaba giriş sağladığım anda da direk silme moduna alıcam. ya hesap silinir yada sayın yönetici arkadaşlar tanzim yapmadığım için yöneticinin uyarısını dikkate almamaktan dolayı hesabı banlarlar.

Wezn evreninde sizlere başarılar bol savaşlar herkese iyi forumlar

TaCMaHaL yazdı:

herkese merhabalar..

oynadıgım evrenlerde filo kırma multi yada takviye yada diger suçlardan bi cezam olmadıgını belirterek başliyorum..

puan siralmasini takip edenler görücektir..

hesabım 3. siradaydi.

bende aynı durumdan ceza aldim..

sayın yöneticilerimiz hiç off a düşmeyen oyuncuları , multi yapan ,filo kıran, alt miktardan deu satan ki bence bu da hileye girer, oyuncuları es geçip..

benim toplamda 5945 tane filo hareketimden toplamda 5 adet fazla sorti attigim hesabıma ceza verdiler..

3 some fazla saldiri yapmişim..

2 adet birine
      2 adet birine
      1 adet te farkli bi oyuncuya.

burdan aldıgım toplam maden 150k benim toplam puanım 377milyon yani aldigim miktarla hesabım uçmuş gitmiş. :-D :-D

oyunu oynatyama çalişmak yerine ego yapan sayın yönetime cevabım...

TEBRİKLER başardiniz. HESABIMI siliyorum..

arkadaşlarimin israrina ragmen bir daha ogame oynamayacagımı belirtirim..
      şimdi kırmızı ile belirttiğim yerler tuhaf oyuncular aldıkları madeni küçümsüyorlar fakat o kadar maden için filo kaldırmışlar. birinin puanı 377 milyoncukmuş 150 k maden miş, bir diğeride 1500 birim için 350 sonda kalkmış inaktife ama yönetim 6/24 kuraldan ceza verince suçlu yönetim insiyatif göstermeliymiş :)

ya siz önce kendinize bakıcaksınız sonra başkasını suçlucaksınız.

bu cezada size insiyatif gösterirse yarın da başkası aynı insiyatifi talep etmicekmi

yarında bunun için başlık açıp demezmisiniz bu oyuncuya ceza vermediniz ama bana verdiniz diye

ayıp ayıp bide bunun için konu açmışsınız

daha düne kadar sonda saldırıları kurala dahil edilsin edilmesin tartışmaları vardı
    • YENİ

@*KuMPaS* zaten burda kimse haksız yere ceza verildi demiyor . Olmayan yapılmayan bir filo hareketi için ceza aldık demiyoruz .
      Bizim sitem ettiğimiz şey bunca hile hurda göz göre göre dalga geçer gibi yapılırken ceza vermeyen yönetimin bu durumlarda esnek davranmaması. Kaldıki ihlal ettiğimiz 6.24 kuralı normal oyuncuya değil inaktif olmuş hesaba yapılmış bu yüzdendir tepkimiz. Ben daha öncede 6.24 den ceza aldım gece vakti uykusuzluk yorgunluk dikkatten kaçmış . Ay almak için uğraşırken aynı aya fazladan 3 sorti saldırı yapmışım . Ozman tek bir kelime bile demedim itiraz veya cezanın kaldırılması için. yönetime sorduğum tek şey tanzim gerekli olup olmadığıydı .

Ben bi filo kırıp buraya assam %9999 eminimki ceza almam ama buna rağmen temiz oynuyorsam ogame in geldiği şu noktada da bu tarz durumlarda yönetimden insiyatif kullanmasını beklemem çok ama çok normaldir.

Yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir kural ihlali görülmemiştir.
    • YENİ

kerimtk yazdı:

@*KuMPaS* zaten burda kimse haksız yere ceza verildi demiyor . Olmayan yapılmayan bir filo hareketi için ceza aldık demiyoruz .
      Bizim sitem ettiğimiz şey bunca hile hurda göz göre göre dalga geçer gibi yapılırken ceza vermeyen yönetimin bu durumlarda esnek davranmaması. Kaldıki ihlal ettiğimiz 6.24 kuralı normal oyuncuya değil inaktif olmuş hesaba yapılmış bu yüzdendir tepkimiz. Ben daha öncede 6.24 den ceza aldım gece vakti uykusuzluk yorgunluk dikkatten kaçmış . Ay almak için uğraşırken aynı aya fazladan 3 sorti saldırı yapmışım . Ozman tek bir kelime bile demedim itiraz veya cezanın kaldırılması için. yönetime sorduğum tek şey tanzim gerekli olup olmadığıydı .

Ben bi filo kırıp buraya assam %9999 eminimki ceza almam ama buna rağmen temiz oynuyorsam ogame in geldiği şu noktada da bu tarz durumlarda yönetimden insiyatif kullanmasını beklemem çok ama çok normaldir.
      bakın burda da yanılıyorsunuz. şayet ispat ve delil varsa ceza muhakkak vardır. suçsuz bir oyuncuya filo kırma diye yapılan ithamlar gördüm. tebrikler güzel kırdınız diyenleri gördüm.

aynı ipten giriş yok ise yönetim team den girişlere ne yapabilir. hukukta böyledir. kanıt arar siz %100 filo kırma hile hurda dersiniz fakat ipler öyle söylemez. bunlar arkadaşı dersiniz. yönetim arkadaşı olduğunu bilmez bilmek de zorunda diil. yönetim delil arar.

yani kısacası ithamla ceza verilmez. bu yeni versiyon oyundan sonra kullanıcı ahlakı çok değişti. her savaşın altında yorumlar. ithamla filo kırmayla multiyle alakalı olmakta. yönetimi de anlamak lazım.

ben demiyorum ki herkes masum.

demem o ki önce kendimize bakalım.

varsa ithamlarınızı iletin yönetime, günün birinde suçlulular elbet günün birinde hata yapacaktır. siz yönetim bişi yapmıyor zaten derseniz hata yapmış olursunuz. bilgilerinizi delillerinizi sunun
    • YENİ

Dostum itham suçlama iftira falan değil bildiğin takviye benim bahsettiğim . birgün seninde atttığın tüm /100 lük takviye ticketlarına kural ihlali yoktur cevapları verildiğinde sende anlarsın ne demek istediğimi.

• YENİ

@TaCMaHaL ve @kerimtk arkadaşlara geçmiş olsun öncelikle. Nusakanda inaktife saldırı yüzünden 3 gün ceza yediğimde bende çok sinirlenmiştim. Ceza bitiminde daha dikkatli davranmaya başlamıştım ama nasıl olduysa yine bir inaktife 7. saldırıyı dakika farkıyla yapmışım. (Geceli gündüzlü çok fazla aktif oynayınca bu da normal). Tabi bizim yönetim 15k kadar bir maden için bu sefer 7 gün ceza verince bunun şakasının olmadığını anladım. Sizlere tavsiyem aceleci karar vermemeniz. Yönetici arkadaşlar net bir şekilde gördükleri zaman cezayı yapıştırıyorlar. Bana sorarsanız inaktif saldırısında sınır olmaması lazım ama yönetimin de bir bildiği var ve bunu uyguluyor. Belki de inaktiften sadece belirli kişilerin faydalanmasını engellemek amaçları.

Madenin miktarına bakıp canınızı sıkmayın derim. Sıralamayı da çok düşünmeyin. İyi oyuncu 3 gün değil 13 gün bile ara verse o farkı çok rahat kapatır. Bu evrende ben hiç km almadan oynuyorum. 1 aya kalmaz ilk 20 de yerimi garanti ederim diye düşünüyorum. Kaldı ki siz km de kullanıyorsunuz.
    • YENİ

Bu arada Kerim arkadaşımız bence yönetime saldırının üzerinden kaçgün geçtikten sonra ceza verdiklerini sorun. Ayın 3 ünde ise saldırınız 7 gün geçtikten sonra bunla alakalı size ceza verilemez. Cezaya sebep fiille yaptırım arasında 7 günden fazla süre olamaz kurallara göre.
    • YENİ

TarikbinZiyad yazdı:

Bu arada Kerim arkadaşımız bence yönetime saldırının üzerinden kaçgün geçtikten sonra ceza verdiklerini sorun. Ayın 3 ünde ise saldırınız 7 gün geçtikten sonra bunla alakalı size ceza verilemez. Cezaya sebep fiille yaptırım arasında 7 günden fazla süre olamaz kurallara göre.

Bi önemi yok artık ben ceza bitiminde siliyorum zaten hesabı . ihlal yapmışım cezamı yedim . bu kadar basit .

• YENİ

forumda bildirim gelince benimde aklıma geldi. Ceza süresi bitmiş. Şimdi girip bende silme moduna alıyorum .

Oyunda takviye kırma hakszı kazanç sağlayann script pro kullanan herkese selam olsun aynen devam edin . Eskiden kızardım ticket atardım bu konular için ama artık hiç gereği yok cezası olmayan bi iş için oyunculara laf etmek saçma oluyor. Attığım onlarca ticketın istisnasız hepsine kural ihlali yoktur cevabı geldiyse 2 ihtimal var ya yönetim hiç bir işe yaramıyor yada ben şizofren olmuşum prof. Bi desteğe ihtiyacım var . Yönetim tek kişi olmadığı için benim rahatsız olmam daha muhtemel.

Evrendeki herkese iyi oyunlar

• YENİ

Foruma yeni üye oldum, Wezn evreni haricindeki evrenlerde oynamadım, yani oyunun da yenisi ve acemisiyim.
      Forum olduğunu ittifak arkadaşlarımın savaş paylaşımı dolayısıyla öğrenip üye oldum. Tabi bunu tahmin edememek benim saflığım da olabilir.
      Oyunda saldırı kurallarını okudum. Şöyle yazıyordu: Saldırı Kuralları

Bir oyuncunun her bir gezegen ve ayına ayrı ayrı sayılmak üzere 24 saatlik zaman dilimlerinde 6 dan fazla saldırı yapılamaz. Bu kural ay yok etmek görevlerini de kapsar. Casus sondaları ile yapılan saldırılar ve gezegenler arası roket saldırıları saldırı limitlerine dahil edilmez.
      Özel konfigürasyonlu olduğu forumda (board.tr.ogame.gameforge.com) duyurulan evrenlerde saldırı kuralları değiştirilmiş veya kaldırılmış olabilir.
      Saldırı limitleri sadece birbirleri ile İttifak Savaşı halinde olan ittifak üyeleri arasında uygulanmaz. Bu savaş oyun forumunda doğru alanda ve geçerli forum kuralları altında açıklanmalıdır.

Tabi ben özel konfigürasyon muhabbetini de tam bilmediğim için "Bir oyuncunun her bir gezegen ve ayına ayrı ayrı sayılmak üzere 24 saatlik zaman dilimlerinde 6 dan fazla saldırı yapılamaz. Bu kural ay yok etmek görevlerini de kapsar. Casus sondaları ile yapılan saldırılar ve gezegenler arası roket saldırıları saldırı limitlerine dahil edilmez." kısmını referans alıp sayısız sonda saldırısı yapmışlığım da var.

Yani benim anladığım; oyunu oynamak foruma üye olma zorunluluğu getiriyor ama aslında kural olarak bu zorunlu değil. Dolayısıyla oyunun ya da evrenin kuralı kurallar bölümünde açıkça belirtilmeli idi. Bu kadar geniş bir platformda kurallar bölümüne fazladan 3-5 cümle yazmak çok da zor olmamalı. Yöneticilerin kendi kafalarında oluşturduğu hukuk nasıldır bilemem ama oyun içindeki kurallar bölümünde açıkça belirtilmeyen bir durumdan dolayı ceza vermek aynı mahkeme kararlarında olduğu gibi içtihat meselesi, burada inisiyatif kullanabilirdi, kötü bir yöneticilik örneği olmuş.
      Benim gibi yakalanmayan belki bir sürü kişi bu yöneticiye göre suçlu ama yakalanmadığımız ya da ihbar edilmediğimiz için ceza almıyoruz. Burası da ayrı bir ironi ve kötü yöneticilik için bir örnek daha.
    • YENİ

TaCMaHaL yazdı:

Hesabım açıldı silme moduna alinmiştir..

Kumpas isimli arkadaş adresini yazarsan kına yollayayım..

Tek başina oynarsan çok başarili olursun..

Yalakalık da zor olsa gerek kumpas ?.

bir özür de sayın eldarado ya madeni geri alamayacak olmasından dolayı..
      @TaCMaHaL

silme modunda kalsın lütfen :)

herkes için hayırlı olur

kınalık bişi söylediğimi düşünmüyorum. silme moduna aldım diyip nice oyunlar devam etti.

bana pm atınız hangi evren hangi oyun ismi, silindiğinde sizden Özür Dileyeyim

postlarımda size karşı bu şekilde bir seviye düşüklüğüm oldumu. bakıyorum ve olmadığını görüyorum. ama işin ucunda yönetimi savunan birini görünce yalakalık lafsı ile karşılık veren birinin seviyesine inmeyeceğimi bilmelisiniz.
    • YENİ

*KuMPaS* yazdı:

TaCMaHaL yazdı:

@TaCMaHaL
      silme modunda kalsın lütfen :)

herkes için hayırlı olur

kınalık bişi söylediğimi düşünmüyorum. silme moduna aldım diyip nice oyunlar devam etti.

bana pm atınız hangi evren hangi oyun ismi, silindiğinde sizden Özür Dileyeyim

postlarımda size karşı bu şekilde bir seviye düşüklüğüm oldumu. bakıyorum ve olmadığını görüyorum. ama işin ucunda yönetimi savunan birini görünce yalakalık lafsı ile karşılık veren birinin seviyesine inmeyeceğimi bilmelisiniz.
      İki tarafı da tanımıyorum sadece uzaktan bildiklerim haricinde. Ama ne olursa olsun kim olursa olsun hesabını silmesini oyunu bırakmasını istemem. Burdan gidecek her kişi eksilen bir değer bir renk demek. Bu da bu ortamın rengini soldurur tadını bozar. Burada herkes eğlenmek zevk almak için oynuyor. Kumpas arkadaşımız ise ne mantıkla düşünüyor anlaması güç.
    • YENİ

@TarikbinZiyad

şu postu atan biri rengi siyahtır zaten renk falan katmaz silmesi gitmesi daha uygundur :)

yönetimi suçlayıp oyunumu silme moduna aldım diyen çok oyuncu gördü bu oyun dedim sadece

1 oyuncu gitti diye bu oyun bitmez silecekse kendine faydası olur kurtulur hiç olmassa :D

mantığım ilk postumda belli aslında

5945 sorti atmış bu oyuncu bana göre oynadığı evrene zarar tamamen 150 k maden için ceza yemiş puan 300 milyon küsür. yönetimi bu küçük miktar için suçluyor. ama bu küçük miktarlar için bi dünya filo hareketi yapmış

ama yönetim suçlu yersen tabi dedim

kötümü ettim yani :rolles: