yönetimi kutlar başarıların devamını dilerim.

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

Merhaba OGameTR ailesi,

Lobi Sistemi geliyor!!!
    Tek bir mail adresi ile tüm oyunlarınızı görebilecek ve oyunlarınız arasında kolayca geçiş yapabileceksiniz.
    Detaylı bilgi için Oyuna Giriş Ekranı - Lobi sistemi isimli konuya bakabilirsiniz.

OGameTR Takımınız

• Bu mevzuda hem bazı oyuncular hemde bazı oyun yöneticilerinin kaçırdığı bir nokta var ki bu konuda mağdur olduğunu düşünen oyuncularında bahsettiği şeyde bu.

Bu kuraldan dolayı ceza alan ben ve diğer oyuncular cezanın haksız yere yani kural ihlali olmamasına rağmen verildi demiyor aksine bu durumun kural ihlali olduğunu herkes kabul ediyor . Mesele bundan sonraki süreçte başlıyor.

Yeni başlayanları saymıyorum bu oyunu oynayan herkes biliyorki istisnasız her evrende takviye kırma program bakıcı vs.. bilimum hile var ve bunların çoğuda yakalanmıyor . Yönetim bilsede delil olmadığı için ceza vermiyor. Ceza alanların çoğuda bilmem kaçıncı ihlallerinden sonra ceza alıyor . Atı alan üsküdarı geçiyor sonra cezalar veriliyor geneli böyle çok fazla evrende oynamama rağmen en azından benim oynadığım evrenlerde ve forumdan takip ettiğim kadarıyla durum böyle.

Hal böyleyken yönetimin yapması gereken bu tip ihlallerde ceza vermek yerine uyarı ve tanzim yapmaktır. Eğer bu ihlal normal bi oyuncuya yapılmış olsa tek kelime etmezdim ama inaktife yapılan fazla sorti için helede 1.5k maden için 3 gün ceza yiyorsam ve bu cezayı yönetim kaldırmıyorsa forumda da konuşurum yönetimede ticket yoluyla konuşurum . İsteyen ne ağladınız bee desin isteten nekadar uzattınız bee desin kim ne istiyorsa desin . Ben de kurallar dahilinde istediğimi söylerim .

Bazı oyuncularda yeni evrende silersiniz tabi gidin eski hesaplarınızı silinde görelim gibisinden konuşmuştu . Şöyle örnek vereyim işyerinde sıkıntı yaşıyorsunuz özverili çalışıyorsunuz ama bunun karşılığını alamıyorsunuz eğer o işyerinde şirket vs. Yeni çalışansanız ceketinizi alır istfa eder sözünüzü der ayrılırsınız ama eskiyseniz içerde tazminatınız varsa bunu yapamazsınız tepkinizi gösterirsiniz sadece.

Sonuç olarak bu cezalarda yönetimin yapması gereken cezayı kaldırıp tazmin yapıp birdaha olmaması hususunda uyarmasıydı.

Son olarak şunu da belirtmek istiyorum ben ticket la ulaştığımda başta çok düzgün bir dille konuştum buna rağmen baktım ki ceza kalkmayacak ondan sonra verdim veriştirdim ki ne bi hakaret ne bi küfür .

Herkese iyi oyunlar & forumlar
      Tüm oyun yöneticilerine de hile yapan oyunculara karşı iyi seyirler

AltınordA

Yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir kural ihlali görülmemiştir.
    • Güncellenden oyun kurallarına göre artık ceza 3 gün tatil modunda + zarar tazmini değil 1 gün tatil + zarar tazmini olarak hesaplanıyor. Bence güzel bir değişiklik olmuş. İnaktif konusunda ise bende sizin gibi düşünüyordum ama açıkcası bazı zamanlarda şunu düşünüyorum. İnaktifler bazıları için peşkeş çekilmesin hep aynı oyunculara yaramasın diye 6 saldırı sınırı onlara da uygulanıyor olabilir. Bence bu da mantıklı bir yaklaşım. Üzerine tartışmak saygı sınırları içerisinde yapılabilir. Bu kural yanlış da denilebilir. Amaç oyunu güzelleştirmekse her fikir seslendirilebilir. Yeter ki artniyet olmasın.
    • *cimcime* yazdı:

Cloud9 yazdı:

bulunduğumuz ittifaktan kıl bi oyuncu yüzünden çıkış yaptık ve benimle beraber çıkan oyuncuya aynı ittifaktan ertesi gün saldırı yapılarak yağma atıldı. Ticket açıldı ancak netice yok. Bu konuyla ilgili bir kural değişikliği söz konusu ancak bahsettiğim durumun bu değişiklikle ilgi yok (tarih itibari ile).. Sonuç olarak bu başlığa daha da birşey yazmayacağım. tek yapabildiğimiz Yö-ne-tim İs-ti-faa demek :)
      yukarda yazdıgınız şekilde ticket attıysanız tabiki cevap alamazsınız
      öncelikle atmış oldugunuz ticketda oynadıgınız evren, oyuncu nick, koordinat ve sorununuz ile ilgili yöneticilerin anlayacagı şekilde açıklama yaptı iseniz geri dönüş alırsınız

he bunları tam olarak yapmadıysanız bizde sizi istifaya davet ediyoruz
      Oyunun geldiği nokta itibari ile, Ticket nasıl açılır konusunda "hatim" yapmış oyuncularız. Elbette ki belirttiğiniz gibi ticket açtık. Daha sonraki postlarınızda belirttiğiniz "iyi niyetli yaklaşım" hissiyatı ile psotumu okusaydınız istifa meselesini de bu kadar kafanıza takmazdınız..ama neyse çok uzatmanın da bir anlamı yok. Neticede burada bu kadar oyuncunun yakındığı "kural" (durum) forum ile ilgili bir durum değil. İlgi ve uzmanlık alanınızın dışında kalıyor olabilir. Hepimizin temennisi,oyunun daha kaliteli hale getirilmesidir.

:thumbsup:
      :thumbsup:

roKKo