5 sn kuralının yorumlanması

Merhaba OGameTR ailesi,

Lobi Sistemi geliyor!!!
    Tek bir mail adresi ile tüm oyunlarınızı görebilecek ve oyunlarınız arasında kolayca geçiş yapabileceksiniz.
    Detaylı bilgi için Oyuna Giriş Ekranı - Lobi sistemi isimli konuya bakabilirsiniz.

OGameTR Takımınız

• ALkaTRaZZ yazdı:

Bug değil, ardarda yapılan eklentisiz hızlı bir evrende gerçekleştirilen deneme.

ekte paylaştığın resimde bug değil. Biri saldırı, biri yoketme nasıl çıksın bugla.
      x5 evrende yapmış olduğum filo hareketiydi . antigame özelliğini kullarak yaptım , eklentisiz deneme fırsatım olmadı, onu da denerim müsait olduğumda,
    • net bilgi değil ama elimizdeki veriler ile karşılaştırınca ortaya çıkan şöyle bir gerçeklik var.

Ogame'i özel kılan bir çok özellik aslında serverda anlık olarak hesaplanıyor ve bu hesaplamaların bize gösteriminde (arayüzde) bazen farklılıklar olabiliyor. Dolayısıyla fazla filo hareketi , diğer filo hereketlerinin zamanını serverda değiştirebilir.
      This is the Final Resistance = V / I

ALkaTRaZZ Tigér SecretLoser
    • Hızlı evren derkende kastım filo hızı değildi :)

Az oyunculu bir evren olarak söyledim. Ne kadar az işlem, o kadar hızlı server demek.

Kural konusunda da nacizane tavsiyem:

- saldırılan server saatinin 2 sn öncesine sonda atmak yasaktır.

- saldırı saatinin makul bir zaman öncesinde 1'den fazla "amaç içermeyen"(amaç içerenlere örnek olarak : savunma azaltma amaçlı saldırı vs.) filo hareketi, gerçekleştirilmesi, savunan filo hareketlerini engellemeye yönelik hareket olarak değerlendirilebilir. Bu tür durumlarda savunan filonun yerde olup olmaması dikkate alınarak saldırı kurali ihlali ve tazmin kararı verilebilir. Tazminden tamamlanan ISS içerisindeki tüm hesaplar sorumludur.

• ALkaTRaZZ yazdı:

Hızlı evren derkende kastım filo hızı değildi :)

Az oyunculu bir evren olarak söyledim. Ne kadar az işlem, o kadar hızlı server demek.

- saldırı saatinin makul bir zaman öncesinde 1'den fazla "amaç içermeyen"(amaç içerenlere örnek olarak : savunma azaltma amaçlı saldırı vs.) filo hareketi, gerçekleştirilmesi, savunan filo hareketlerini engellemeye yönelik hareket olarak değerlendirilebilir. Bu tür durumlarda savunan filonun yerde olup olmaması dikkate alınarak saldırı kurali ihlali ve tazmin kararı verilebilir. Tazminden tamamlanan ISS içerisindeki tüm hesaplar sorumludur.

Sen niye bıraktın ki görevi :)
    • ALkaTRaZZ yazdı:

Hızlı evren derkende kastım filo hızı değildi :)

O koşul da bizde var :) Evren’imiz 10 başla 19.30 sayımına tam kıta hazır.
    • Bendis_ yazdı:

kurallı yazarken anlam kargaşası yaratmış olabiliriz düzenleyeceğiz .
      Bu konuda düzenleme yapılmadan "2 gündür" bu kural ile oynuyor olmamızın sebebi nedir?

Düzenleme yapılacak denildikten sonra kuralın geçerli olma tarihinin ileri alınması gerekmiyor muydu?

Mevcut kurala göre "dönüşünden 5 sn öncesine sonda attığım bir filoyu" (ki bunu bilmem imkansız) 5 gün sonra bile vurursam tazmin etmem gerekiyor.

Ayrıca oyun içi mesaj ile duyurulan ve herkesin okuduğu kural, şu an ki uygulanan kural değil.

• ALkaTRaZZ yazdı:

Bendis_ yazdı:

Bu konuda düzenleme yapılmadan "2 gündür" bu kural ile oynuyor olmamızın sebebi nedir?
      Düzenleme yapılacak denildikten sonra kuralın geçerli olma tarihinin ileri alınması gerekmiyor muydu?

Mevcut kurala göre "dönüşünden 5 sn öncesine sonda attığım bir filoyu" (ki bunu bilmem imkansız) 5 gün sonra bile vurursam tazmin etmem gerekiyor.

Ayrıca oyun içi mesaj ile duyurulan ve herkesin okuduğu kural, şu an ki uygulanan kural değil.
      Çare ALKATRAZZ

Şeker patladı izmir çatladı ,kralın dönüşü piyasanın çöküşü, ogamein mavisi ,yakala beni abisiiiiiii
    • GATE35 yazdı:

ALkaTRaZZ yazdı:

Bendis_ yazdı:

Bu konuda düzenleme yapılmadan "2 gündür" bu kural ile oynuyor olmamızın sebebi nedir?Düzenleme yapılacak denildikten sonra kuralın geçerli olma tarihinin ileri alınması gerekmiyor muydu?

Çare ALKATRAZZ
      Evren açsın kayıt olalım...

:bayrak: :bayrak: :bayrak: FORUM REİSİ :bayrak: :bayrak: :bayrak: