saldırı kuralı ihlali lütfen bakınn

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• saldırı kuralı ihlali lütfen bakınn

Arkadaşlar herkese merhaba,

benden puan olarak çok önde olan biri bana 8 kere saldırmış, ben kendisine yazdım ticket atmadım yine iyi niyetimden ama bana pişkin pişkin diyorki 5 tane sömürgen var her bir tanesine 6 kere saldırma hakkım var yani 5x6 sana 30 kere saldırabilirim diyor bu doğrumu acaba ?
    • Merhaba,

Kural aşağıdaki gibidir, sizin sorunuza gelirsek öyle bir durum var her sömürge ve her ay için ayrı ayrı 24 saatlik dilimde 6 saldırı hakkı vardır.

"Bir oyuncunun her hangi bir gezegen veya ayına 24 saatlik periyot içerisinde 6'dan fazla saldırı yapılamaz. Bu aynı zamanda "Ay Yoketme" görevleri içinde geçerlidir. "Casusluk" ve "Gezegenler Arası Roket" saldırıları bu kurala dahil değildir.

Saldırı kuralı sadece birbirleriyle savaş halinde olan ittifakların oyuncuları arasında yapacakları saldırılarda uygulanmaz. (Diplomasi bölümünde forum kurallarına uygun bir şekilde konusu açılmış ve savaşın operatör tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.)"

Yardım & Sorular
      Evrenler Arası Tartışmalar
      Pegasus / Uriel / Quaoar

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen kasvetli: Her sömürge ve her ay için ayrı ayrı 24 saatlik dilimde 6 saldırı hakkı vardır. ().

• 4.Saldırı Kuralı

Bir
      oyuncunun her hangi bir gezegen veya ayına 24 saatlik periyot
      içerisinde 6'dan fazla saldırı yapılamaz. Bu aynı zamanda "Ay Yoketme"
      görevleri içinde geçerlidir. "Casusluk" ve "Gezegenler Arası Roket"
      saldırıları bu kurala dahil değildir.

Saldırı
      kuralı sadece birbirleriyle savaş halinde olan ittifakların oyuncuları
      arasında yapacakları saldırılarda uygulanmaz. (Diplomasi bölümünde forum
      kurallarına uygun bir şekilde konusu açılmış ve savaşın operatör
      tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.)

Açıklamalar

* Tüm Ay Yoketme görevleri saldırı kuralları dahilindedir. (Ay/Ö.Y yok olmuş veya olmamış da olsa.)
      * Ay denemesi için yapılan saldırılar kurala dahil edilmez.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

*
      Casusluk Görevi ile gönderilen casus sondaları ile birlikte her hangi
      bir gemi eklemek ve bu yolla filonun savaşa girmesini sağlamak yasaktır.

*
      İttifak arkadaşına veya ittifaktan ayrılmasından/atılmasından sonra 24
      saat geçmemiş oyuncuya saldırılamaz. (Ay denemesi ve ittifak arkadaşına
      savunma amaçlı , ay yoketme saldırıları hariç)
      * Ticaret yapmakta olan oyuncular birbirlerine ticaret karşılığı olarak gönderdiği madeni "72 saat" dolmadan kendi saldırıp alamaz.
      * İnaktif durumdaki veya tatilsiz ceza almış ittifak üyelerine saldırılamaz.

**
      Saldırı limiti aşılarak yapılan saldırı sonrası elde edilen savaş
      ganimetleri ve varsa savunan oyuncunun saldırıda kaybettiği filo/savunma
      birimlerinin yapım maliyetleri, ceza sonunda savunan oyuncuya ödenir.
      **
      [i]Saldırı limiti aşılarak yapılan "Ay Yoketme" görevi sonucunda ay yok
      edildiyse ihlali yapan oyuncu savunan oyuncunun o koordinatına bir AY
      çıkarması için gereken ay deneme masraflarını karşılamak zorundadır.
      Buna AY üzerinde bulunan filo/savunma birimleri ile binaların yeniden
      yapım maliyeti de dahildir. Fakat bildirim yapan oyuncunun sonda API
      KODU'nu bildirmesi şarttır.

***Sökme-Nakliye-Konuşlanma-Casusluk-Sömürgeleştirmek-Saldırı-Yoketme
      olarak yapılan filo hareketlerinin dönüş anından önceki son 5 saniye (3
      sn altı kilit atılmış bir filonun iniş saatinin son 5 sn si öncesine
      atılan kontrol sondası için 5 sn kuralı devre dışı kalır) içerisine
      herhangi bir görev ile ( saldırı-nakliye-casusluk-yoketme) özellikle az
      sayıda gemi ile filo hareketi yapılması ( ana saldırı ve sortiler hariç)
      yasaktır ve dönen filoyu kaldırtmamaya veya dönen filoya yardıma gelen
      filoların inişini geciktirmek ve bug oluşmasına sebebiyet verme niyeti
      olarak değerlendirilecektir.Saldıran iss içerisinde olup savaş raporunda
      olan herkes için ( saldırı sırasında filosunu geri çekenler için
      geçerli değildir) savunan tarafın zararının tazmin edilmesinde filo
      oranına göre sorumluluk vardır.

***Gezegende/Ayda
      duran/offline olan/yatan filo(lar) için 5sn kuralı geçerli değildir.
      Yaşanan kayıplar için tazmin geçerli olmayacaktır.
      İSS ile yapılan saldırı veya durma görevlerinde İSS saldırısındaki slot
      saldırıların tümü tek bir saldırı olarak değerlendirilecektir.
      ***** Saldırı
      Kuralları yeniden revize edilerek : Casus sondaları deposu açık ve
      saldırı imkanı olan Evrenlerde, saldırı kuralında casus sondası ile
      saldırı limiti 6/24, filo ile saldırı limiti 6/24 olarak ayrı ayrı
      hesaplanacaktır.

Destek Sistemi'ne ulaşmak için --> ogame.support.gameforge.com/tr

Saldırı Kuralı İhlalinde :

1.ihlal 1 gün tatil modunda + Zararın tazmini
      2.ihlal 3 gün tatil modunda + Zararın tazmini
      Sonraki İhlallerde 3 gün tatil modunda + Zararın Tazmini
    • kasvetli yazdı:

Merhaba,

Kural aşağıdaki gibidir, sizin sorunuza gelirsek öyle bir durum var her sömürge ve her ay için ayrı ayrı 24 saatlik dilimde 6 saldırı hakkı vardır.

"Bir oyuncunun her hangi bir gezegen veya ayına 24 saatlik periyot içerisinde 6'dan fazla saldırı yapılamaz. Bu aynı zamanda "Ay Yoketme" görevleri içinde geçerlidir. "Casusluk" ve "Gezegenler Arası Roket" saldırıları bu kurala dahil değildir.

Saldırı kuralı sadece birbirleriyle savaş halinde olan ittifakların oyuncuları arasında yapacakları saldırılarda uygulanmaz. (Diplomasi bölümünde forum kurallarına uygun bir şekilde konusu açılmış ve savaşın operatör tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.)"
      çok teşekkür ederim cevabınız için şunuda belirteyim 8 saldırının 8 ide aynı gezegene değil ama dediğiniz gibi her yer dahil max 6 olduğuna göre şikayet ediyorum. tekrar teşekkür ederim.

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen kasvetli ().

• KURSAD43 yazdı:

4.Saldırı Kuralı

Bir
      oyuncunun her hangi bir gezegen veya ayına 24 saatlik periyot
      içerisinde 6'dan fazla saldırı yapılamaz. Bu aynı zamanda "Ay Yoketme"
      görevleri içinde geçerlidir. "Casusluk" ve "Gezegenler Arası Roket"
      saldırıları bu kurala dahil değildir.

1.ihlal 1 gün tatil modunda + Zararın tazmini
      2.ihlal 3 gün tatil modunda + Zararın tazmini
      Sonraki İhlallerde 3 gün tatil modunda + Zararın Tazmini
      Kürşad bey size de teşekkür ederim
    • selamlar,
      öncelikle geçmiş olsun arkadaşım ama, yapılan açıklama yanlış olmuş bence.
      Diyelim ki bir oyuncunun 9 tane gezegeni var ve her birine birer sorti saldırı yaptım, ceza mı alacağım ?
      Kural gayet açık bence. bir oyuncunun herhangi bir gezegeni veya ayına... diyor.
      Saldırı limiti her bir gezegen ve ay için ayrı ayrı hesap edilir. Tek bir gezegene 24 saatlik bir zaman dilimi içinde 6 dan fazla saldırı varsa şikayetiniz geçerli olur ve zararınız tazmin edilir. Aksi durumda şikayetiniz sonuçsuz kalır.
      İyi oyunlar dilerim.

−317,637 puanla forum tarihinin ilk haydutbaşısı
    • somsy yazdı:

selamlar,
      öncelikle geçmiş olsun arkadaşım ama, yapılan açıklama yanlış olmuş bence.
      Diyelim ki bir oyuncunun 9 tane gezegeni var ve her birine birer sorti saldırı yaptım, ceza mı alacağım ?
      Kural gayet açık bence. bir oyuncunun herhangi bir gezegeni veya ayına... diyor.
      Saldırı limiti her bir gezegen ve ay için ayrı ayrı hesap edilir. Tek bir gezegene 24 saatlik bir zaman dilimi içinde 6 dan fazla saldırı varsa şikayetiniz geçerli olur ve zararınız tazmin edilir. Aksi durumda şikayetiniz sonuçsuz kalır.
      İyi oyunlar dilerim.
      merhabalar, yukarıda moderatör ceza alır yazmış şimdi alır mı almaz mi kafam çok karıştı ?
    • Aynen öyle.
      Her bir gezegeninize ve aylarınızın her birine aynı oyuncu tarafından 24 saatlik zaman dilimi içerisinde 6 saldırı alabilirsiniz.
      Muhtemelen moderatörümüz sorunuzu saldırıların tümünün sadece bir gezegene yapılmış olduğu şeklinde algılamış olabilir. Aksi takdirde evrenlerinde tümünde ceza almayan oyuncu kalmazdı.

siz yine de ticket atın isterseniz. oyun operatörü gereken cevabı verecektir.

−317,637 puanla forum tarihinin ilk haydutbaşısı
    • KaraMamba yazdı:

Arkadaşlar herkese merhaba,

benden puan olarak çok önde olan biri bana 8 kere saldırmış, ben kendisine yazdım ticket atmadım yine iyi niyetimden ama bana pişkin pişkin diyorki 5 tane sömürgen var her bir tanesine 6 kere saldırma hakkım var yani 5x6 sana 30 kere saldırabilirim diyor bu doğrumu acaba ?
      Doğru söylemiş. Ancak, 8 saldırının 8 i de aynı koordinata ise, ceza alır. Bu saldırıların içinde, sonda var ise, onları da saymamak gerekli.

STARWARS - Quaoar -> Kallisto
      - Eğer bizi bulurlarsa, ezecekler, minik parçalara bölüp patlatıp unutacaklar !
    • 10 gezegenin yanında 10 tane de ayınız olursa (10+10)*6=120 defa saldırı yapılabilir ;)
      Sayı size büyük gelebilir ama oyunun kuralı bu..
      Üstelik bu kural 8-10 sen önce tr server'ında 9 saldırı yapılabilir şeklindeydi. :-D Yani bu haline şükredin bence..
      Size tavsiyem ister gezegende olsun,ister ay da olsun,ister savunmalı olsun,ister savunmasız olsun; Yerde çok fazla maden bırakmayın..Filoyu 1 kere de vururlar ama yerdeki madeni almak için her söm ve ay'a ayrı ayrı 6 sorti atabilirler..

Yerde saldırmaya değecek boyutta maden-filo olmazsa değil 6, bir kere bile saldırmazlar..
      SuRGeoN

Oyunu hakkıyla oynayan herkese benden selam olsun...
    • kasvetli yazdı:

Postu düzenledim arkadaşlar,

her ay için ayrı ayrı 24 saatlik dilimde 6 saldırı hakkı vardır. Bir problem veya sıkıntı olmasın :)
      bir detayda ben eklim o zaman ;
      1 184 5 koordinatında ay olduğunu sayalım, oraya 24 saat içinde 6 defa yoketme görevi olarak rip olsun eleman, ayın patladı, sende kankinden ay çıkartmasını istedin kankinde sana ayı çıkarttı, sana saldıran eleman 24 saat dolmadan bu yenı çıkan ayına saldırırsa 6/24 den ceza yer bilgin olsun