Neden çalışma boyunca saldırma yasağı verilmiyor eskisi gibi ?

Merhaba OGameTR ailesi,

Lobi Sistemi geliyor!!!
    Tek bir mail adresi ile tüm oyunlarınızı görebilecek ve oyunlarınız arasında kolayca geçiş yapabileceksiniz.
    Detaylı bilgi için Oyuna Giriş Ekranı - Lobi sistemi isimli konuya bakabilirsiniz.

OGameTR Takımınız

• ben zaten yönetimi savunmuyorum . oyun yönetimini hiç sevmem ama durum bu yapıcak bişe yok. geçen ay verilen saatten önce girişlerde problem yaşandı tanzim yapılmadı bu sefer oyundanda bildirim yapıldı bakım süresi uzatıldı detaylı uyarı yapıldı . tanzim yapmayacakları aşikar. yönetimi savunmak için yazmadım ki

AltınordA

Yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir kural ihlali görülmemiştir.
    • Benzer şeyleri söylüyoruz o halde.. tazmin yapmayacaklar ve yapma zorunlulukları da yok. Ama bu konuda oyunculara yüklenemez bu yük. Sen filonu korumak zorundasın denemez. Sen benim oyuna sağlıklı bir şekilde girmemi sağlayamazken bana filonu koru önlemini al diyemezsin. En azından farklı bir yol bulmak zorundasın.

Yazılımcıyım bende ama bu kadar sık sunucu bakımıyla ne yapıyorlar anlamış değilim.
    • TarikbinZiyad yazdı:

Hayret kerimtk arkadaşın içine savaşcı kaçmış :)

ustam sen körü körüne savunmazdın pek yönetimi hayırdır :)
      Üstad bunu sen mi diyorsun :)

@XeNoN arkadaşım sanırım anlatamıyorum bak şimdi yönetim gerekli uyarıyor yaptı ise sana düşeni önlemini almak ama sen bunu bizim milletimizin alışık olduğu gibi son dakikaya bırakır isen yapacak bir şey yok :)

Teşekkürler @GökBörü Göktürk
    • Can arkadaşım önlem olarak benim alacağım tek önlem mümkün mertebe saldırı yapmamak olabilir bakım sırasında. Çünkü son dakkada geri çekmem gerekir vs çekemem çakılırım filan..

Ama bana derseniz ki yok tatile al neden alayım ? Yok filonu kaldır neden kaldırayım? Yakılan deutları - giden üretimi karşılayacakmısınız?
    • Can01 yazdı:

TarikbinZiyad yazdı:

Hayret kerimtk arkadaşın içine savaşcı kaçmış :)

ustam sen körü körüne savunmazdın pek yönetimi hayırdır :)
      Üstad bunu sen mi diyorsun :)
      @XeNoN arkadaşım sanırım anlatamıyorum bak şimdi yönetim gerekli uyarıyor yaptı ise sana düşeni önlemini almak ama sen bunu bizim milletimizin alışık olduğu gibi son dakikaya bırakır isen yapacak bir şey yok :)
      dostum ben anlıyrumda ben sana anlatamıyorum... filom havada bununsuclusu yönetim.
      nakliyelerde gezegenleri toplatıp kaldırıcam pat oyun gidiyor bütün sömler yan yana degil yada nakliyelerin alayını sıcramayla atamıyorsun ne yapayım şimdi ben gelde söyle tedbir alayım anlat bana anlayayım ???

SADECE TARAZED CANAKKALE İTTİFAKI...

E2 DEN E47 YE XENON - DELİ DUMRUL
    • saldırı butonunun yerini bilmeyen adamlar garip garip şeyler yazıyorlar çok ilginç

1 oyuncunun oyuna giremeyip
      diğer 1 oyuncunun oyuna girdiği yerde adalet var diyorlar şaka gibi

bu kadar mı sığ görüşlü insanlarsınız?

HaKeM yazdı:

Şimdi bu konuya şu mantıkla bakalım ..

Bir karayolun da yol çalışması var ve yola varmadan levha da yazıyor ki bakım onarım çalışması vardır .

Şimdi bakım onarım çalışması olan bir yerden ben geçemiyorum ama bir kaç kişi geçebiliyor . Peki bu işte haksızlık yok mu ?

Tabi ki sonuna kadar var . Şimdi bakım çalışmasın da arkadaşımız giremiyor ama evren de aktif olan kendisini uyanık sanan bir kaç kişi kalıyor ve saldırı yapıyor . Birazcık kendinizi saldırı alan oyuncu yerine koyun .

Burada ki konu da kimse kusura bakmasın ama @Bolorpo Adminim şirketin sorunudur . Bakımı tamam belki günler öncesinden söyleniyor ara ara kopmalar olacak deniliyor uyarılar veriliyor onda hiç bir sıkıntı yok . Peki bu uyarılar verilirken bir kaç oyuncunun hesapları aktif olup diğerleri pasif olması normal bir şey mi ? ALLAH için birisi açıklama yapsın .

şu postu anlayamayan arkadaşlar var hala neyi tartışıyoruz şaka gibi
    • tamam işte bende ona göre ayarlıyorum ama her halukarda sömleri toplamak zaman alıyor :D bugün sömleri topladım tam kaldırırken kaldı yerde :) malum ramazan ayarlıyorsun gece yatmaan nakiyeleri salıyorsun gezegenin ayına amları tek bi yere toplayayım dedim demez olaydım

• Can01 yazdı:

XeNoN yazdı:

tamam işte bende ona göre ayarlıyorum ama her halukarda sömleri toplamak zaman alıyor :D bugün sömleri topladım tam kaldırırken kaldı yerde :) malum ramazan ayarlıyorsun gece yatmaan nakiyeleri salıyorsun gezegenin ayına amları tek bi yere toplayayım dedim demez olaydım
      Kademeci misin :)
      ortaya karısık 2 aydır filo basıyorum:) 7milyar kademe 5milyar filo

• XeNoN yazdı:

Endorfin yazdı:

bende oyundan kopmadım ne geçen ayki bakımda ne bu seferkinde. böyle saçma sapan bir nedenle emekleri heba olanlardan bananee bana bişey olmadıı
      bizde tam senin gibilerden bahsediyoruz gelecek ay inş. filon yerde kalır vurulursun diyeyim ozaman
      o yazdığım, konuda okuduklarımın kısa özetiydi benim düşüncem değil :F
      ogame oyuncu topluluğundan bir halt olmaz gerçi çok yadırgamamak da lazım duyarsız bir milletiz. geçen ayki bakımda çok kişinin canı yandı oyunu bırakanlar oldu ama kimsenin umurunda olmadı.
      burda umursamaz banane tavrında olanlar bu bakımlar sırasında zarar görseler en çok sesi çıkanlar onlar olur. empati yapmayı öğrenmemiz lazım toplum olarak..
    • Can01 yazdı:

@TarikbinZiyad 2 günlük üretim kimseyi öldürmez yada sıranın sonuna itmez :)

@XeNoN (örnek veriyorum) uyarı okudunuz yarın sabah 10 da bakım var akşam 8 e kadar bugünden hazırlığa başlayın yarın 9 da kaldırın filoyu yada 9 da alın tatile :)
      birde şöyle düşünelim filoyu kaldırdın. seni sürekli takip eden oyuncu rip yolladı sen oyuna giriş yapamadın . ripler vardı ay patladı. sonra bakım bitti oyuna baktın ki aylar yok kilit yemişsin konuşlandırma yada sökme konuş ise geri dönüşü hesaplayıp vurdu. durum nasıl olur ?

imza için
      GökBörü Göktürk
      teşekkür ederim
    • YENİ

sinatle yazdı:

Can01 yazdı:

@TarikbinZiyad 2 günlük üretim kimseyi öldürmez yada sıranın sonuna itmez :)

@XeNoN (örnek veriyorum) uyarı okudunuz yarın sabah 10 da bakım var akşam 8 e kadar bugünden hazırlığa başlayın yarın 9 da kaldırın filoyu yada 9 da alın tatile :)
      birde şöyle düşünelim filoyu kaldırdın. seni sürekli takip eden oyuncu rip yolladı sen oyuna giriş yapamadın . ripler vardı ay patladı. sonra bakım bitti oyuna baktın ki aylar yok kilit yemişsin konuşlandırma yada sökme konuş ise geri dönüşü hesaplayıp vurdu. durum nasıl olur ?
      ııııımmmm tadindan yennez valla hele filoya kilidi at bekle beklerken citlet sonra al eline gazoz iç :-D .
      Saka bi yana tabiki hic hos olmaz eskiden vericen saldiri yasaginiherkez kafasi rahat olucak misal ben bugun. Ensemde hissetim filolari tirilyonluk madenle az daha vuruluyordum egerki vurulsa idim hic usenmez almanya biletini alirdim.
    • YENİ

@GATE35 30K aktif hesaptan 4k oyuncuyu nasıl hesapladın?

Arkadaşlar bir önceki bakımda sizlere çok dar bir zaman aralığı verdim. Bakımlar 5 dakikalık periyotlar ile oluyor. Fakat ben bunu hangi evrende ne zaman yapıyorlar bilemem ki.
      Bu bakımı benim yada OGameTR nin yaptığını düşünenler mi var? Eğer böyle ise konunun bizimle alakalı olmadığını bilmenizi isterim.

Salı günü aylık bakım, çarşamba günü özel sunucu bakımları yapıldı.

Bir önceki bakımda dakika hesabı yapan arkadaşlarımız oldu, foruma girmek zorunda mıyız kardeşim diyenler oldu..
      Bu sefer zaman aralığını daha geniş tuttuk, oyundan da 2 defa mesaj gönderdik. Duyuruları bile yeniledik. Oynamak isteyen oynayabilir, kimseye girmeyin diyemeyiz.

Şimdi saldırı yasağı istiyorsunuz. Bunu bizde biliyoruz. Hatta lobi gelmeden önce şirketten bunu da talep ettik. Fakat güncellemenin 5 dakika bile sürmeyeceğini söylediler.
      Neden saldırı yasağı gelmiyor diye sorduğumda güncellemeler kısa süreli oluyor. Bunun için sunucuyu kapatmaya gerek duymadıklarını söylediler. Diğer topluluklarda durumlar nasıl bilmiyorum.

Araştıran varsa burada paylaşabilir. Bakım nedeni ile saldırı yasağı talep edenler var mı mesela? Veya diğer topluluklarda birileri girebilirken birileri giremiyor mu?

Yani bazı şeyleri "GENEL OLARAK" talep ederken, bu saçma, banane gibi değilde, nedenlerini iyice analiz ederek somut deliller ile talep etmemiz gerekiyor.

Problem değil. Şikayetleri iletiriz. Yine talep ederiz.

Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa !!!
    • YENİ

Bolorpo yazdı:

@GATE35 30K aktif hesaptan 4k oyuncuyu nasıl hesapladın?

Arkadaşlar bir önceki bakımda sizlere çok dar bir zaman aralığı verdim. Bakımlar 5 dakikalık periyotlar ile oluyor. Fakat ben bunu hangi evrende ne zaman yapıyorlar bilemem ki.
      Bu bakımı benim yada OGameTR nin yaptığını düşünenler mi var? Eğer böyle ise konunun bizimle alakalı olmadığını bilmenizi isterim.

Salı günü aylık bakım, çarşamba günü özel sunucu bakımları yapıldı.

Bir önceki bakımda dakika hesabı yapan arkadaşlarımız oldu, foruma girmek zorunda mıyız kardeşim diyenler oldu..
      Bu sefer zaman aralığını daha geniş tuttuk, oyundan da 2 defa mesaj gönderdik. Duyuruları bile yeniledik. Oynamak isteyen oynayabilir, kimseye girmeyin diyemeyiz.

Şimdi saldırı yasağı istiyorsunuz. Bunu bizde biliyoruz. Hatta lobi gelmeden önce şirketten bunu da talep ettik. Fakat güncellemenin 5 dakika bile sürmeyeceğini söylediler.
      Neden saldırı yasağı gelmiyor diye sorduğumda güncellemeler kısa süreli oluyor. Bunun için sunucuyu kapatmaya gerek duymadıklarını söylediler. Diğer topluluklarda durumlar nasıl bilmiyorum.

Araştıran varsa burada paylaşabilir. Bakım nedeni ile saldırı yasağı talep edenler var mı mesela? Veya diğer topluluklarda birileri girebilirken birileri giremiyor mu?

Yani bazı şeyleri "GENEL OLARAK" talep ederken, bu saçma, banane gibi değilde, nedenlerini iyice analiz ederek somut deliller ile talep etmemiz gerekiyor.

Problem değil. Şikayetleri iletiriz. Yine talep ederiz.

@Can01 bak admin ne diyor ?

adminim size lafımız yok zaten bu konuda konuyu inatla anlamamaya çalışan arkadaşlar var

sorunuza gelırsem daha öncede yazdığımın aynısı

OGame TR şuan aktif gözüken 5,600kişi
      Muhtemelen 1k sı kayıt olup bırakılan hesaplar

24,000 inaktif var muhtemelen %75 i bot hesap

1500hesap ise tatilde

1962 hesap cezalı

472 de yönetici hesabı var

bu rakamları zaten toplayınca 30k oyuncu çıkıyor ortaya
      hem mmorg rakamlarına göre hem bizim evrenlerde gördüğümüz kadarıyla

aktif oyuncu sayısı 4-5k arasında