Sabit Ogame' ye başlama yılın nedir? Ogame ile nasıl tanıştın?

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Haklısın
      Yıl ya 2003 yada 2004, Popiler gündemi meşkul eden bi Ogame vardı. Ogame oynamaya komşum Samet ile başlamıştık. O zamanın şartlarında zor zar bi masa üstüm vardı. İşlemcisi hafızası vs. İyi değildi. Oyunu açtıgımda oyun kasardı. Ana sayfa geç dolardı :) Aksiliklerin çok oldugu zamanlardı. O zamanlar oynamanın tadı başkaydı.Eskilerden oynayıpta Şimdiye kıyaslama yapıp o tadı alan yoktur.
    • 2006 yüksek lisans yaparken etrafımdakiler tarafından bana da bulaştı evren 23 tü millet almış başını gitmiş ben bir şey bilmiyorum mavi ekran yapıyorum bir şeyler ilk olarak roketleri bastım millete atmam kolay olsun diye bilmiyoruz ya yapıyoruz bir şeyler neyse baktım böyle olmayacak okul zamanı okul bittikten sonra daha iyi yaparım demiştim kısaca bırakmıştım yüksek lisansın ortasında tepem attı askere gittim :D kısa dönemiz ya komutanlarla muhabbet kurmak kolay onlarda ogameci çıkmaz mı :D bana dedikleri 0 dan başlama elimizde 5 k puanlı hesap var onu geliştir.
      e33 teydi hesap neyse bir asılırsın ona 1m puana çıktım :D
      sonra e48 macerası yine ilk 100 de bıraktım :D
      derken yeni arayüzler geldi andromedayı denedim fazla sürmedi
      asıl capella da eziyet oldu maden doğru düzgün gelmez her şey zor bir yandan e48 i bıraktığıma pişman oldum
      neyse draco açıldı tam açıldı buradayım işte tek evren tek hesap
      draco zamanından beri varım :D

• 2006 da askerden geldim en yakın arkadaşım ogame oynuyor banada anlatıyor şöle güzel böle güzel diye fakat ne zaman dışarı çıksak bir şeyler yapsak bu başlıyor filom inicek diye bizi bekletmeye.

o zamanlar telefondan giremiyor resmen başka bir arkadaşımla bunun kapısında filosunun inmesini bekliyoruz arada 30 40 dk bizi kapıda ağaç ediyor biz de sinir oluyoruz tabi haliyle .

sonra banada dedi gel sende başla diye yok dedim ben başlamam sinir oldum bu oyuna cok ısrar etti kuzeni de oynuyordu bunlar iki kişi bana sürekli gel başla diyorlar sürekli en son ikna etmek için bari yardım et sana bi hesap açıp maden atalım söledigimiz kişileri garlarsın demeye başladılar .

e33 de bana hesap acdık bunlar bana sürekli maden atıyor bende gelişmeye çalışıyorum cok zevkli zamanlardı yeni evren açıldığında 10 dk da evren dolar kademe basmak için yarım saat oyunun kendine gelmesini beklerdik .
    • valla yılını tam hatırlamıyorum yanlış olmasın 2003 2005 civarıydı galiba evren 10 son evrendi orda başlamıştım ilk olarak . Ozmanlar ne astro vardı ne karanlık tabi şimdiki gibi mobil erişim falanda yoktu . 12k 13k oyuncu vardı evrenlerde . Tabi ogame in o sunu bilmezdim ozmanlar ay çıktı ben ayda metal madeni falan basmaya çalılıyordum :lol: :lol:

AltınordA

Yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir kural ihlali görülmemiştir.
    • 2005 Haziran ayında E10 da cıraklık ve kalfalık sonrasında ustalık dönemi yaşamak adına hesap açtıktan sonra ittifak kavramını keşfedince forumu keşfedenlerden olup Agustos 2005 de buraya düştüm :F
      Geyik Sofrasına oturunca da kalkamadım :F
      Kimler geldi kimler geçti bea
      Designed By :girl14:

İmza boyutumda hata varsa Mamba yı uyarın beni değil :F
    • Biz o zamanlar genç idik, meşgale arıyorduk, dediler bir oyun var böyle gemiler falan çarpışıyosun.
      Tamam dedik başladık gecemizi gündüzümüze kattık fakat gün geldi filo falan ne varsa vurdurduk oyuna noktayı koyduk.

Sene çok eski hatırlamam ama emp mi ne vardı 1. evrende at koştururduk birde 8. evrende oynardım aynı anda buda böyle bir anımdır saygılar :O
    • 2005 de abim arkadaşları ile oynarken sende başla demişti. Açtım baktım dijital abaküs gibi birşey. Sayı var isim var ama görsel olarak gemi yok. Jeneriği yoksa ne anlamı var dedim. İki ay sonra yeni evrende hesap açtım. Bir çok oyuncu ile oynadım. Abimin arkadaşları Behçet, nazım, ömer derken konuş dönüşü ıvır zıvır ile uğraşıp durduk. Tabi o zamanlar böyle değildi. Kağıt kalem alır tek tek hesaplardık. Şimdi Radarı program atıyor. Ekran kaydını alıyorlar açıp izliyor. Çekme anını gir bilgileri ekle geri dönüş saati bu diyor programlar. Adamlar öyle abarttı ki konuş dönüşünü aynı saniye atyorlar.

Neyse o zamandan kimse kalmadı biz niye hala buradaysak. Oyuna başlayıp takip ıvır zıvır öğrendikten sonra forumu keşfettik. Geyik sofrasında 2005 den beri takılırım. Bence oyun kısmından daha güzel. Oyunda hile var ama burada ki geyikte yok. :F

Foruma ayırdığım vakti oyuna ayırsam belkide Toruk-Makto nun yerine geçer adalet dağıtırım.

Sen nasıl başladın @GATE35

• @Pisikolojik_Maynah

Babam emekli havacı subay
      Babam nöbetçi olduğu zamanlarda Ben birliğe gidip birlikteki bilgisayarda mayın tarlası oynuyordum bir gün oradaki rütbelilerin ogame den bahsettiklerini duydum ilk ozaman duydum daha sonra gizlice internet cafelere gidip hesap açtım yanlış hatırlamıyorsam E14 tuzruhu nicki ile

Tabi o yıllarda 18 yaşından ufaklar internet kafelere eline koluna sallayarak giremiyorlardı
      İlk girdiğim ittifak HOTRAİN 250 kişilik bir ittifaktı rakip ittifak BLUERAİN onlarda aynı şekilde 200 250 kişilik bir ittifaktı

Beni ajan yapmışlardı gidip saat kaçta operasyon olacağını öğrenmeye çalışıyordum kdjkdhs

Evde bilgisayar olmayınca oyuna çok devam edemedim

Yıllar sonra Orion evreninde aktif olarak oynadığım ART ittifağı vardı evreni domine etmişlerdi sonra beni rekor ettiler jsjdjsjdjs

Daha sonra hyprion başladım
      Baktım oyunun durumu içleracısı ama ekibim çok iyi olunca muhabbet için devam ettim muhtemelen ogamedeki son evrenim olur
    • 2007 de bir arkadaşın oynadığını görüpte e25 te hesap açtım. Bilmiyorum fazla tek tek öğretiyordu. Bende 3-4 hesap daha açıp onları yağmalıyordum , tabi ceza aldım :x3: . Sonra E50 de bir hesap devir aldım. Ticketlardan buldum ay denemesi için izin istemişiz :) hey gidi günler hey .
      Dosyalar

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen zirtapoz88 ().

• bende e10 da baslamistim acemilik e10 komik anılarım vardir
      E32 de kalfa olduk oyunu tam anlamiyla ogrendim
      Ustalik pegada gec basladim ama pusularla herkesi bezdirmistim en aktif oldugu zaman 4-5 ay oynayip vurulmadan birakmistim
      Sonra eridanusta basladik fosillerle şuanki dost muttefik ve dusmanlarimin temeli eridanus oldu
      En uzun sureli e32 de oynadim zaten simdilerde evrenler kısa ömürlü
      Eridanusta kademeciydim ama kucuk yagma filosuyla elimden geleni yapmistim
      Kallisto ve spica da baslayip ilk aylardan sonra hesaplari ilk20 deyken devir ettim
      Suan japetusta oynuyorum gittigi yere kadar devam
      Bu saatten sonra yeni bir evrende baslamayi dusunmuyorum
      “Yalanların sonu gelmez, doğrusu ne demedikçe...”