Pinned Ogame' ye başlama yılın nedir? Ogame ile nasıl tanıştın?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Merhaba OGameTR ailesi,

Oyun takımında görevlendirilmek üzere, operatör alımı yapılacaktır. Takımın bir parçası olmak isteyenler, ilgili formu doldurarak mail gönderebilir.

Keyifli Oyunlar Dileriz.
    OGameTR Takımı

• 2005 yılı yaz ortası gibiydi senelik izindeydim tesadüfen kıbrıslı bir arkadasım önerdi bende yeni başladım gel sende başla beraber oynarız dedi 2 3 gün bana yardım etti sonrasında o oyunu bıraktı ardından sayısız evren rekorları sayısız milyarlık savaşlar filoya yeni gemi eklenmesi yeni arayüz astrofizik derken hayatıma anlam katan bu oyunun hayatımdan çokta şeyler aldığını farkv ettim arkadaşlarım bir organizasyon yaparken bile beni arayıp filon yerdemi alp diye sorarlardı :) çünkü çoğu zaman katılamazdım onlara filom incek eve gitmeliyim derdim 2009 yılında veda etme kararı aldım ve aradan geçen 9 sene boyunca ara sıra forumlara girip savaşları okuyarak bir dönem bağımlılığımı atmaya çalışırken birde baktım Ogame hayatımdan çıkmış geçenlerde eski bir arkadaşım ile yeniden başlama kararı aldığımızda attığım ticket sonucunda forum hesaplarımızın zaman aşımından silindiğini öğrendim yeniden bu hesabı açtım sw lere girip göz attığımda sıralamalarda arası kapanamayacak bir uçurum meydana geldiğini gözlemledim.
      #HerŞeyÇokGüzelOlacak

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK
    • Hic Unutamam 2003 yılıydı Askere Gidecektim 2 Ayim Vardi Mahalle Arkadasim Bulastirdi. E15 de Basladim. Meshur Kalender in Oldugu Evrene Denk Gelmisim Onun Hikayeleriyle Ogrendim Diyebilirim Oyunu. Sonra Biraktim E47 Basladim Sonra Betelgeuse Freddy nin Oldugu Zamana Denk Geldim. Simdi ise Zibal ve Cosmos tayim. Bu lar Son Olur Inşaallah

:bayrak: Devletleri yıkan tüm hatanın altında, nice gururun gafleti yatar. :out:
    • yılı net hatırlamıyorum, 2006 olması lazım. amcaoğullarımdan birinden duydum ilk olarak. sonra diğer amcaoğlu da başladı. ben ve bir amcaoğlum evren 3'te oynuyorduk ve 'wolfs' diye bir ittifakımız vardı. amcaoğluma sürekli saldıran iki oyuncu vardı memat ve eeeeeen nicklerini kullanıyorlardı :-D

evren 3'ün birincisi bros'tu; 1-1,5 m puanı vardı yanılmıyorsam ve çok yüksek geliyordu o puan bize. gerçi o yıllardaki evren hızını göz önünde bulundurursak yüksekti de (uriel'deki madlove'mış sanırım evren 3'teki bros) azat nickli bir oyuncu vardı gene üst sıralarda. bir de ismi kulağa çok güzel gelen bir ittifak vardı ama bir türlü hatırlayamıyorum :) fakat ismini unutmadığım efsanevi bir ittifak var: mermi_ma. tanıtım yazıları çok hoşuma gidiyordu: ''mermi ma bir aşirettir. öyle zordur ki mermiyi ogame'de yakalamak, filoyu bizden kaçırmak.'' :-D

sonra okuldan arkadaşım evren 7'den bir hesap devretti bana. fakat ogame'i hiç bilmiyordum o dönem. ilk 1000'e girmek için çabalıyordum ve en ucuz gemi olduğundan sürekli hafif avcı basıyordum. nihayet bir gece evrenin birincisi tarafından vuruldum sonra da başka birisine devrettim. steel ismi kalmış aklımda. birinci sıradaki ittifak veya oyuncunun adı olmalı. ondan sonra da yıllarca hiç el sürmedim. ta ki 2014'e kadar. ama asıl geri dönüşüm 2018'de olacaktı... :)
    • yıl olarak tam hatırlamıyorum ama e2 de başladım sonrasında kısa süreli e20 e23 ve sanırsam 44 te oynadım
      orion pega taurus quantum wasat antares betel gibi evrenlerde kısa kısa 2-3 aylık hesaplarım oldu sonrasında eridanusta uzun soluklu oynayıp bıraktım japetusta başladık son 3 yıldır aynı şekilde devam ediyor;D

hanedan internet kafe vardı bir zamanlar hanedan ittifakı cs oynamaya giderken sürekli oynayan kafe sahibinden görmüştüm abi bu ne diye sordum sormaz olaydım..
    • Maledict wrote:

yıl olarak tam hatırlamıyorum ama e2 de başladım sonrasında kısa süreli e20 e23 ve sanırsam 44 te oynadım
      orion pega taurus quantum wasat antares betel gibi evrenlerde kısa kısa 2-3 aylık hesaplarım oldu sonrasında eridanusta uzun soluklu oynayıp bıraktım japetusta başladık son 3 yıldır aynı şekilde devam ediyor;D

hanedan internet kafe vardı bir zamanlar hanedan ittifakı cs oynamaya giderken sürekli oynayan kafe sahibinden görmüştüm abi bu ne diye sordum sormaz olaydım..
      geçmiş olsun yeni yapılanmanda başarılar :D

Pegasus

----------- 2016 Model FOSİL ------------

Asabiyim :x32:
      Teşekkürler Hellgate

• New

2006 yılında amcaoğlum sayesinde başladım,2012'ye kadar falan oynadım,Filoculuk mesleğimle uyuşmadığından(cep tlf ile oynamak yoktu tabii)
      hep kademeciydim,foruma sadece vurulan taraf olarak asıldım.Ikariam a geçtim,çünkü orda vurulunca herşey bitmiyor.2014'te onu da bıraktım,bir
      MMO oyuna sevdalandım.MMO yu hala oynuyorum fakat yurtdışı şantiyelerinde oynamak çok zor,imkansıza yakın,pc nin başında olmak gerek.
      Eeee,oyunsuz da olmaz,cep tlf ile oynanabilen bir oyun aradım,sonuçta bir kaç gün önce ilk göz ağrıma geri döndüm.Eski forum hesapları falan
      herşey çok değişmiş,gezegen hakkı gelmiş falan falan.Bu da ilk mesajım :) Yine birileri vuracak nakliyelerimi ama olsun napalım,ilk göz ağrısı unutulmuyor
      Haa bu arada oynadığım zamanlarda hep 41.evrendeydim.Sultans lar falan vardı.ISS yoktu bizde,hala da denemedim.
      SANTIYECI-Fenrir
      BLOOD ELF
      DEATH KNIGHT