Spica - Evren özelliklerinde değişiklik isteği

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• @crybaby Cok heyecanlisin sakin ol :)

Sen yonetime birlesme icin baski yaparsin, yonetimde tuketicinin bu baskisini kendi ust kademesi olan Gameforce sirketine aktarir dile getirir.

Tuketicinin dileklerini ileticek tek kesim yoneticilerimizdir. Biz de istegimizi ilk olarak yonetime iletmeliyiz.

50 filo var diyelim. Lakin birlesme olsa ikiyle carp bunu. Ki zaten senin soyledigin gibi herkes birbiriyle dost olmusken ?

50 filo icerisinden belki de 10 tanesine filo kaldirabilirsin dostlugundan oturu. Lakin yeni userler geldiginde zaten alayi dusman statusunde olacak. Bu yuzden evren birlesmesi icin sesimizi cikarmali, baski kurmaliyiz diyorum.

Evrende oynayan ya da oynamayan tatilde olan her hesap icin 50 kisi mi soz sahibi olacak? Hadi 113 de. Adalet mi bu ?

Desek ki oyun icerisinde bir buton olsa oyuna girenler ordam oy kullanabilse eyvallah. Ama oyle bir durum soz konusu da degil.

Haliyle kimse adaletten tarafsizliktan bahsetmesin.

Yoksa hic bir oyuncu icin iss gelmis ya da gelmemis farketmez. Daha cok yararina olacak seyi dile getiriyoruz biz :)

LuKaCHiKiRi & JimmyJimmyHuaPuaPua
      :thumbup:

e33 e43 e52
      Wasat
      Spica
      10. April 2007
    • global bi birleşme durumu olmadan sadece TR istedi diye birleşme olmayacağını hepimiz biliyoruz heralde :?

ankette adalet aramıyoruz şahsen hayır diyenlerin cogu bana göre evrende oynamayan oylar.biz oyundan herkese kesim kesim ulaşıp onay alıp bunu da bi liste yapıyoruz excelde.bu listeye göre coma günün sonunda bütün ittifak kurucularından onay mailleri alır ve buna göre durum şekillenir sanırım.

birşeyi tam biliyorsak yorum yapalım ama karalamak için karalamaya çalışmıyalım.aylardır kimse elini taşın altına atmamış şurda geniş katılımla 3-5 kişi nasıl birşeyler yaparız evren canlanır diye uğraşıyor.emeğe saygı duymak lazım.

• @LuKaCHiKiRi_
      Evrenlerarasi OAT bolumunde acilan basliklarin, yonetime yapilan baskinin, atilan postlarin haddi hesabi yok. Kac tane baslik kitlendi yeniden acildi. Bu konuda oyuncular adina ne dusuyorsa yapiliyor merak etme, biz de oralara gidip destegimizi ilettik, hatta yeri geldi @4EVER basliklarda Comayi istifaya cagirdi :F

Ama is tamamen GF nin politikasi, birlesmeyi mumkun oldugunce geciktirip yeni evrenler acarak Km alimini arttirmaya calisiyorlar. Tepkiden haberleri var, ama ne olursa olsun bu illetten kurtulamayan oyuncu tabanlarinin da farkindalar. Burda bizim modlarimiza yuklenmemiz sadece onlari daha fazla stres altina sokar, onlarin da bu konuda yapabilecekleri sinirli, onlar da defalarca ustlerine durumu ilettiklerinden zaten bahsettiler. GF nin keyfine bakiyor yani olay. Forumda biraz dolanirsan bunlarin hepsini gorebilirsin zaten.

Heyecan konusuna gelince de, acikcasi attigin mesajlardaki tarzini pek begenmedim, biraz ukala buldum. Benim de uslubum o yuzden biraz sert olmus olabilir. Yine de goruslerine saygi duyuyorum. Benim de yapim boyle heyecanliyim diyelim :)

Dost mevzusuna gelirsek, dostluk birbirine filo kaldirmamak anlaminda degil illa. Surekli mucadele halinde olsak da forumdan, pmden farkli konular hakkinda da konusabiliyor olmak, karsilikli muhabbetten keyif alabilmek, vurdugumuzda/vuruldugumuzda karsi tarafi tebrik edebilme olgunluguna sahip olmak gibi durumlari da kastettim.

He bir de son olarak, oyun ici duyuru ve oylama yabanci serverlarda yapilmis birsey. Burda da yapilamamasi yonunde herhangi bir engel yok diye biliyorum. Oncelikle forumdan anketle genel durumu gormek istediler. Sonraki adimlarda bu da konusulacaktir mutlaka.
      Spica - steinberger

Mesaj düzenlendi 3 defa, son düzenleyen crybaby ().

• @LuKaCHiKiRi_ iss gelince milyarlık filo günler diyosan korkma cancâğzım ver hesabı devret bana iki günde savunma kralı olsun birleşme yada iss veya iss li birleşme hâttâ global ülkeler arası birleşme bile olsa vurulamayacak çok iddialı olurda hadi kısa vadesinde diyelim hemen vurulamaz savunma hâttın olur ne dersin iki güne hemen 20 M km de vardır 25 M savunma olur :F
    • LuKaCHiKiRi_ yazdı:

Oy kullananlarin yarisi bu evrende oynamayan insanlar.

Yorumlarda zaten gayette acik.

Evrende oynamayan forumdada 2-3 oynayanin istegiyle evren ozellikleri degistigi nerede gorulmus? Gereksiz.

Bu evrenin hareketlenmesini istiyorsaniz evren birlestirmesi isteyin. İss veya iss siz bir evren farketmez. Ama oyuncu sayisi zaten minimuma inmis, kan kaybetmis evrene ne gelirse gelsin degisen bir sey olmaz.

Bosa kurek cekme bu.

LuKaCHiKiRi_ yazdı:

Arkadaslar Marattaki hesap bendeydi :)

Siralamada 1. Filoda 1. Devir etmistim zaten.

Onceki evrenim wasat. Oradada iss vardi ve 5 filo birlesse vuramiyor, ustune 5 filo daha gelse anca filomu vurabiliyordu. Oyle ki 1 yil tatilde kalan ustune ustluk evren birlesmesine ragmen yine filoda ilk 3 de idi. Teke tek vuramiyorlardi.

Yani yok iss gelecek korkuyorsun falan filan bunlar bos is.

Size anlatmak istedigim iss gelsede evrende degisen bir sey olmayacak.

Enerjinizi evren birlesmesine harcasaniz cok daha iyi olacak diyorum :)

Oyuncu sayisi artacak mi iss gelse? Hayir. Mevcut oyuncular olacak. Vurulan birakiyor zaten.

Evren birlesse oyuncu sayisi artacak? Daha cok hareketlilik olacak?

Savunmadan harabe ciksin desek daha mantikli bence :-D

LuKaCHiKiRi_ yazdı:

Oyunu devir almadim daha :)

İss siz evren istemiyorum. Oyle bir talepte bulunmuyorum :)

Sadece anlatmak istedigim birlesmenin hizlanmasi icin baski uygulamamiz lazim. İsterseler iss li bir evrenle birlestirsinler. Ama birlestirsinler :)
      Hesabı hala devralmamışsın, bu evrende oynamıyorsun ve Hayır oyu kullandın. Bu adalet mi? Boşa enerji harcıyorsunuz, birleşme için harcayın falan demişsin geç bunları. Hesabı devral birlikte onun için de çaba sarfedelim. Boşa enerji harcıyorsak biz harcıyoruz, bizi bu kadar düşünmene gerek yok. Enerji bizim, hesap bizim. Değişen bişey olmayacak demişsin, madem bişey değişmeyecek; "Hesabı alacağım için İSS istemiyorum" dedin, bitti. Yaptığın yorumlara göre uzatmanı gerektirecek bir şey yok. Eyvallah bunu istemene bir sözümüz yok ama şu gayri ihtiyarı ithamlarından vazgeç. Ankete katılım sayısında büyük çoğunluk evren oyuncularıdır. Senin gibi, evet/hayır oyu verenler de vardır tabii ki ama anketi manipüle edecek olsak, Maynah'ın dediği gibi 500 evet oyu çıkardı :) Kaldı ki arkadaşların dediği gibi sırf bu ankete göre bir yol izlemeyecek yönetim İSS konusunda :rolleyes:

Doğarken ağladı insan, bu son olsun bu son . . .
    • LuKaCHiKiRi_ yazdı:

Oy kullananlarin yarisi bu evrende oynamayan insanlar.

Yorumlarda zaten gayette acik.

Evrende oynamayan forumdada 2-3 oynayanin istegiyle evren ozellikleri degistigi nerede gorulmus? Gereksiz.

Bu evrenin hareketlenmesini istiyorsaniz evren birlestirmesi isteyin. İss veya iss siz bir evren farketmez. Ama oyuncu sayisi zaten minimuma inmis, kan kaybetmis evrene ne gelirse gelsin degisen bir sey olmaz.

Bosa kurek cekme bu.
      Süleyman sende evrende oynamayan biri olarak fazlaca görüş belirtiyorsun çok istiyorsan al hesabını geri dön evrene :)

- IO - DreamTeam (Emekli), Barym - TECHNIC (Emekli), Quaoar - KRoNoS, Spica - ACES --
    • @Can01 benim yazılarımı istediğin yere çekebilirsin ISS gelsin filo ½30 düşşün derken neyden bahsettiğimi biliyorsun biraz daha açıklayıcı olaraktan yazayım %1 deut bu kadar kademe hızı filo kayıp oranı ile İSS li de İSS siz de zaten avantaj var .
      Oyun 1. 5 ittifaga savas açtı şavaşmak yerine farklı çözümler ürettiniz . sonuç ortada aynı oranlarla evrene başlanıldı 20 kişilik ittifaklar filosunu daha az boyutlardayken bile vuramadı .

Benim takıldığım nokta arkadaslar daha önceden ISS muhabbetini döndürmeden İSS gelecek ona göre planlarını yapmıslar bile .

Siz bu oyuna başlarken ISS var yok bilmiyor muydunuz ?
      Ben sizin keyfınıze göre oyun stratejisini belirlemek zorunda mıyım ?
      İSS siz bir evrende 30 / 20 kişilik ittifaklar kurup 1 kişiyi vuramamış iken mevcut durumda oyunda 1-2 kişilik muhabbetine oynayan foruma dahil girmeye üşenen kişilere haksızlık yapılmış olmayacak mı ?

Yeni arayüz isteyen kişiler yüzünden KM geldi yardımcı programlar geldi eskiden yasak olan programların alayı serbest kılındı büyük bir kısım bunları kullanırken sıkıntı yok da KM dede sıkıntı olmasın bi zahmet maddi gelir olmadan reklamlardan döndüğü dönemde mızmızlanan oyunculara hesabını sormak lazım .

Yöneticiye sorduğum fakat cevabını hala bulamadığım bir soru var .Tekrar tekrar sormaktan asla sıkılmam
      Ben bu evrene kayıt olurken ıss olmadığı için kayıt oldum ıss nın gelmesı durumunda da Oyun hesabımın Evren 1 tasınması istemekteyim oluru yada olmazı nedir ?
    • wonderlive1973 yazdı:

Selamlar Arkadaşlar

@Bolorpo adminiminimizle görüştük.
      Evren özellikleri değişimi için evrendeki aktif oyuncularının bu ankete en az %80 katılım ve olumlu oyların yüzde ezici çoğunlukla sonuçlanması ve en son ittifak liderlerinden alacağın mail talebiyle özellik değişimi yapılabilir.
      Bunu evren 1 de ogame ilk gerçekleştirdik bunda tabiki evren sakinlerinin önderliği ve çabası da çok önemliydi sizlerden de bunu bekliyorum

Saygılarımla
      Olmaz gibi sn coma net yazmış zaten
      Adalet Nerede Hesap Sorarsa
      Merhamet Orada Haklarını Kaybeder
      " Musa'ya kırk gece (vahyetmek üzere) söz vermiştik. Sonra haksızlık ederek buzağıyı (tanrı) edindiniz. "
      Bu Vebal Hepinize Yeter.
      MaRaT
    • .TATU. yazdı:

wonderlive1973 yazdı:

Selamlar Arkadaşlar

@Bolorpo adminiminimizle görüştük.
      Evren özellikleri değişimi için evrendeki aktif oyuncularının bu ankete en az %80 katılım ve olumlu oyların yüzde ezici çoğunlukla sonuçlanması ve en son ittifak liderlerinden alacağın mail talebiyle özellik değişimi yapılabilir.
      Bunu evren 1 de ogame ilk gerçekleştirdik bunda tabiki evren sakinlerinin önderliği ve çabası da çok önemliydi sizlerden de bunu bekliyorum

Saygılarımla
      Olmaz gibi sn coma net yazmış zaten

korktun mu ?