S i N hakkında açıklama

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• S i N hakkında açıklama

Sevgili Bellatrix oyuncuları,

Bildiğini üzre S i N , yani benim kullandığım hesap, ceza aldı. Sizlerin de merak ettiğini biliyorum ancak yöneticilerle yazışmalarımız ve itirazlarımız sonuçlanmadığından dolayı ben de açıklama yapmak için bir süre bekledim. Aslında hala da devam ediyor ama artık açıklama yapmanın da zamanı geldi.

Hesabım Sarsuk savaşından dolayı 1 hafta anlaşmalı takviye cezası yedi. Son kısımda söyleyecek oldum şeyi ilk başta söyleyeyim ve anlatmaya devam edeyim. Elbette bir hileye karışmadım ve masumum. Ancak veriler biraz karışık,o nedenle ben savaşı ve o gece yaşanan olayları kısaca özetleyeyim.

Sarsuk nickli oyuncu sabah 5 civarlarında bana sonda atar, ben karşı sonda atarım. Ve hemen ardından raporda görünen filosunun tamamını (ripli ve gd li) kaldırarak bana 2 saatte ulaşacak saldırı çıkarır. Ben bana çarpamayacağını bildiğimden geri dönüşünü yakalarım umuduyla hemen gd çıkarım, gerekli hesaplamaları yaparım ve geri çekeceği anı yakalamaya çalışırım. Oyuncu bana 14 dakıka uçsa tüm filomla yetişebiliyorken sadece 13:37 dakika uçup, geri çekiyor. Geri çektiği anda ben sorgusuz sualsiz ve yetişmeyen ha lar olmadan KURU+ KOM+FIR kombinasyonlu filoyu kaldırıp , hesaplamalara döndüğümde 7 saniye önunde oldugumu görürüm ve 8 saniye de yavaşlatarak kitleyip vururum. Gd lerim yaklaşık 22 dakıka sonra çöpü alır ancak oyuncu raporda olmayan ek 16 ripi de önume attıgından 86 milyon çöp fazla çıkar ve yerde kalır. Onları da savaştan 35 dakıka sonra ek çıkardıgım gdler ile toplarım. Fakat bu arada sarsuk, gezegenlerini silmiştir ve bana da oyundan mesajlar atmıştır. Önce r yok, sonra geri çekince aha varmış, sonra kitleyince de babacan öndesin 5 sn yavaşlat, 6 saniye yavaşlat şeklinde.

Ben ceza aldıktan sonra tüm bu olanları opa anlattım ve üzerine mesajlaşmalarımın ekran görüntüsünü de ticket a ekledim. Açıkcası Ben savaş sırasında o mesajları pek umursamamıştım çünkü genelde kitlenenler yanlış yönlendirme mesajları atarak bir umutla kilitten kurtulmayı düşünürler. Fakat o mesajları nathan opumuz , oyuncunun bana önde oldugumdan dolayı bana bildirdiğini ve onun bilerek vurdurttuğunu ileri sürüyor. Ve benim de buna çanak tutarak seve seve vurduğumu söylüyor.

Fakat kilit atan hiç bir oyuncu rakibinin telkinleriyle kilitini ayarlamaz, o zaman zaten kilit atamamıştır ve rakibi tarafından yanıltılabilir. Ayrıca bana msj da 6 sanıye denmişken ben kendi hesabım olan 8 saniyeye kilit atıyorum. Yani açıkcası biraz logların kontrol edilmesi gerekiyor ve sherlock holmes ayarında incelenmesi gerekiyor. Fakat o saçma sapan mesajlar da benim ceza almam için çok büyük bir delil olarak görülüyor.

Şimdi bu Sarsuk denen arkadaşa ya da onu tanıyan birileri varsa kendisine iletsin de gelsin burda neler olduğuna dair bir de o açıklamada bulunsun. Yazdığı o mesajlar ve gezegenlerini de silmiş olması benim başımı yakmıştır.

Hesabımın SGO tarafından tekrar kontrol edilmesini ve üst makamlara aktarılmasını istedim cevap bekliyoruz.

Sadrazam' dan devraldıgım hesabın 1. sırada olduğunu , filoda da evrenin en büyük filosuna sahip olduğunu biliyorsunuz. 1 hafta ceza almış olması kendisinden çok ama çok bir güç kaybettirmez ama haksız birşekilde isminizin üzerinin çizilmesi onur kırıcı ve eğer suçsuzsanız kabul edilebilir bir şey değil. Ben bu bırakın sadece bu savaşı daha önceki bellatrix savaşlarımda ve daha önceki evrenlerdeki savaşlarımda hileye karışmamış , dürüst oynamaya ve oynanmasına önem veren bir oyuncu olarak namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki hiç bir hileye karışmadım. Ne bu savaşta ne de öncekilerde.

Burdan @wonderlive1973 başta olmak üzere diğer yöneticilerden de konuyla ilgilenmesini talep ediyorum. Evren 1. si bir hesabın da birazcık özenli incelenmeyi talep hakkı vardır diye umuyorum. Çünkü ben masumum.
    • Her zaman söylemişimdir.
      Bir oyuncuya ceza vermeden önce geçmişi , sicili bir araştırılmalı.

Can abinin biz böyle birşey yapmadığını biliyoruz, eğer dürüstçe itiraf edebilirse rakipleride aksini söylemeyecektir.

Panele göre hareket etmeye devam.

Şampiyon Olan Takımı Tutmadık , Tuttuğumuz Takımı ŞAMPİYON Yaptık.
      Satır Satır Satır , Döner Döner Döner , Bu Alemde Kral
      ! KARAGÜMRÜKLÜLER !

imza İçin Hell Gate'e teşekkürler
    • can abiniz yaptı bir şeyler demem ama oyuncu sarsuk bana dibindeki arkadaşını vurduktan sonra oyunu bırakıcağı oyunda olmasının tek sebebi arkadaşı olan kişiyi vurduğumu hatta onu bırakın bana hesabı devir edeceğini edeceği kişiyle anaştığını bizzat yazmıştı ... ama bu kişi sensin demiyorum kesinlikle yanlış anlama ama yazmıştı.
    • sadece bir şey merak ediyorum, sarsuk savaşında çıkan harabe yani çöp şu an cezalı olan eski niki sadrazam yeni niki SİN olan hesabın içinde mi, yoksa önceki adı SİN şimdiki adı Fatih olan hesabamı aktarıldı. Fatih'in çok hızlı yükselmesinden dolayı bunu soruyorum. yanlış anlaşılmasın.

Bu savaşta ceza alınmasının sebebi bence sadece yazışmalar değil, daha öncede o savaşın forum da açılan başlığına da yazıştım. Bu senin için yapılan tuzak da olabilir. op-sgo, admin, takım lideri-ALMANYA.... ogame deki sinsile bu. Eminim bu savaş herkes tarafından inceleniyordur. Sadece op arkadaşlarla sınırlı değildir. Siz istesenizde istemeseniz de, sgo-admin veya takım lideri bu tür spekülasyonları yüksek savaşları en ince ayrıntısına kadar bakıyorlardır...
      Evren 14: SheriFF
      Evren 35: SheriFF
      Evren 40: SheriFF
      Evren Vega: SheriFF
      UZUN ARA
      Evren BELLATRİX - SHERIFF

Ya AV olacaksın ya da AVCI...Ama asla avı, avcıya götüren köpek olmayacaksın...
    • SheriFF wrote:

sadece bir şey merak ediyorum, sarsuk savaşında çıkan harabe yani çöp şu an cezalı olan eski niki sadrazam yeni niki SİN olan hesabın içinde mi, yoksa önceki adı SİN şimdiki adı Fatih olan hesabamı aktarıldı. Fatih'in çok hızlı yükselmesinden dolayı bunu soruyorum. yanlış anlaşılmasın.

Bu savaşta ceza alınmasının sebebi bence sadece yazışmalar değil, daha öncede o savaşın forum da açılan başlığına da yazıştım. Bu senin için yapılan tuzak da olabilir. op-sgo, admin, takım lideri-ALMANYA.... ogame deki sinsile bu. Eminim bu savaş herkes tarafından inceleniyordur. Sadece op arkadaşlarla sınırlı değildir. Siz istesenizde istemeseniz de, sgo-admin veya takım lideri bu tür spekülasyonları yüksek savaşları en ince ayrıntısına kadar bakıyorlardır...
      Fatih' in harabe ya da konuyla alakası yok. Yükselişi hali hazırdaki deutları kullanması ile olmuştur.
    • varlayokarasi wrote:

SheriFF wrote:

sadece bir şey merak ediyorum, sarsuk savaşında çıkan harabe yani çöp şu an cezalı olan eski niki sadrazam yeni niki SİN olan hesabın içinde mi, yoksa önceki adı SİN şimdiki adı Fatih olan hesabamı aktarıldı. Fatih'in çok hızlı yükselmesinden dolayı bunu soruyorum. yanlış anlaşılmasın.

Fatih' in harabe ya da konuyla alakası yok. Yükselişi hali hazırdaki deutları kullanması ile olmuştur.

Verdiğin bilgi için teşekkür ederim Can arkadaş... Umarım "HAK", haklının olur...
      Evren 14: SheriFF
      Evren 35: SheriFF
      Evren 40: SheriFF
      Evren Vega: SheriFF
      UZUN ARA
      Evren BELLATRİX - SHERIFF

Ya AV olacaksın ya da AVCI...Ama asla avı, avcıya götüren köpek olmayacaksın...
    • SheriFF wrote:

varlayokarasi wrote:

SheriFF wrote:

Verdiğin bilgi için teşekkür ederim Can arkadaş... Umarım "HAK", haklının olur...
      Eyvallah, sağolasın.
    • Öncelikle geçmiş olsun ve açıklama için teşekkürler. Muhalefet etsem de çok komplike bir durum olduğundan "Sherlock Holmes" titizliğinde incelenmesi gerektiğine katılıyorum. Seni tanımam etmem, oyun geçmişini bilmem. O yüzden geçmişi temizdir/kirlidir varsayımı yapmadan, kişisel husumeti bir kenara bırakarak baktığımda bile ne yazık ki artıları eksileri yan yana yazınca eksiler ağır basıyor. Üstüne senin paylaştığın detayları da ekleyince başka bir yorum yapmak çok zor bir hal alıyor.

Eğer gerçekten haklıysan bol şanslar, ceza süresi bitmek üzere olsa da hesabın yediği etiket aklanmadığın sürece telafi edilemez bir kayıp.
      Bellatrix - NoGame
    • TheMert wrote:

sana 2 saatte ulaşacak şekilde gdlerle saldırı yapmasının mantığını ben çözemedim. Biri açıklarsa sevinirim. Suçlama amaçlı sormuyorum yanlış anlaşılmasın.
      Bu savaş sonrasında rkurt nickli arkadaş ile mesajlaşmamızda sarsuk, rkurt 'un ayını riplemiş ve o savşla ilgili de sanırım fırkalı filosunu çakılmış. Belki onun moral bozukluğu belki o an o sinirle sondalaşma arkasına artistik hareket kaldırışı, nihayetinde çakılamaz gelip, ticket atarım, hatta filo bile çekmezdim böyle ceza saldırma amaçlı gelseydi. Zaten ben geri çekeceğini varsaydım en baştan. Ona göre davrandım.
    • Ben hakkaniyet ile incelendiğini düşünüyorum. Tek bir bilgiye bağlı kalarak ceza verileceği konusuna katılmıyorum. Hata var ise elbette ki düzelecektir. Bu tarz kararları tek bir yönetici alacağını zannetmem. Muhtemelen sgo admin hepsi inceleme gerçekleştiriyordur. O yüzden eğer haklıysanız hakkınızın iadesi gerçekleşecektir.

Geçmiş olsun.
    • Sarsuk savaşını forumda görünce tatilden ne zaman çıktı ne zaman filo kaldırdı da vuruldu buralar karışır yazmıştım.. söylediğim şey bir itham olarak algılanmıştı şuanki duruma bakılınca ne demek istediğim anlaşılmıştır sanırım.. açıkçası ceza alman yüksek ihtimaldi alınan cezanın evren 1. Si hesaba dokunacak bir tarafı yok ancak filo kırdın suçlamalarına delil olmuş olur verilen ceza.. kimse ben temizim açıklamalarınıza bakmaz..haklıysan umarım ceza kalkar ve gerekli düzeltme yapılır..
    • kdrdrl wrote:

Sarsuk savaşını forumda görünce tatilden ne zaman çıktı ne zaman filo kaldırdı da vuruldu buralar karışır yazmıştım.. söylediğim şey bir itham olarak algılanmıştı şuanki duruma bakılınca ne demek istediğim anlaşılmıştır sanırım.. açıkçası ceza alman yüksek ihtimaldi alınan cezanın evren 1. Si hesaba dokunacak bir tarafı yok ancak filo kırdın suçlamalarına delil olmuş olur verilen ceza.. kimse ben temizim açıklamalarınıza bakmaz..haklıysan umarım ceza kalkar ve gerekli düzeltme yapılır..
      Bak arkadaşım senin yaptığın açıklamalara neden kızıyorum biliyor musun. Tatilden çıklıp filo vurdurmak diye bir olay var evrendlerde. Ama bu , o çeşit bir olay değil. Adam bir kaç gün önce samsunlu yu ripledi. 2 gun yattı, çıkıp rkurt u ripledi. Kırdıracak adam çıkıp da aktif takılmaz.
      Diğer bir örnek swapper , sürekli tatildedir. Ara ara çıkar fırtına yı ripler, rip baba yı ripler.Daha 3-4 gun önce yine böyle yaparken 1 saat filo yerde off kaldı. Kalktık sonradan on oldu. Vursaydık tatilden çıkıp filo kırdırıdı mı olacaktı. Elma ile armutu birbirinden ayırmak gerekiyor. Ezberci yorumlar yapma. Her tatilden çıkıp vurulma kırma değildir. ama tatilden çıkıp vurulmaların çoğunda kırma olgusu vardır.Fakat bu durum o çeşit bir tatilden çıkıp vurulma değil.
    • Hocam durumundan dolayı sürekli savunma psikolojisindesin..sana kırdın ettin demiyorum kırdıysan da kırmadıysan da beni ilgilendirmez.. Evren’de ki herhangi bi user olduğunu düşün gece özellikle kontrol ettiğin bir hesap var benim yan sistemime geldiği için her gece uyumadan önce ayı almasın diye tatilde olup olmadığına bakıyordum.. son baktığımda adam tatildeydi..uyuyup uyanıyorsun ki tatildeki hesap foruma asılmış savaşın hikayesini görüyorsun.. ne düşünürsün ?? Senin düşüneceğinden farklı bişey düşünmüyorum.. söylediğim şeyde senin de belirttiğin tatilden çıkarıp kırma olgusu var bu şekilde algınacağını düşündüğüm için ceza alabileceğini söylemeye çalışmıştım.. yoksa filo kıran hak yiyor muhabbeti filan yapmam.. ister kır ister vur benim için fark etmez.. forumda herkese ticket açın burayı kirletmeyin dedin İnsanlarda ticket attı neticede ceza aldığına göre oyun yöneticileri kırdığını belgelemiş olmalılar.. kırmadığını temiz olduğunu söylüyorsun ama forumdaki insanlar için artık filo kırmaktan ceza almış biri oluyorsun aldığın cezadansa bu daha sıkıntılı bi durum senin için.. seni bu duruma haksız yere soktuklarını söylüyorsun ellerinde kesin bi delil olmadan bu şekilde ceza veremezler.. burada mevzu sadece oyun değil kişiliğine yönelik saldırılara zemin hazırlamış oluyorlar.. teşhir direğinin kaldırılması böyle bir sebeptendi diye biliyorum.. o meseleye bakarsan aynı yolla kendini aklayabilirsin haklıysan eğer.. haklı değilsen bu ceza biter ben temizim diyerek oyuna devam edersin ama insanlar buna inanmaz..
      çok uzattım yazdıkça yazasım geldi :)
      aklanmanı dilerim.. iyi forumlar..
    • kdrdrl wrote:

Hocam durumundan dolayı sürekli savunma psikolojisindesin..sana kırdın ettin demiyorum kırdıysan da kırmadıysan da beni ilgilendirmez.. Evren’de ki herhangi bi user olduğunu düşün gece özellikle kontrol ettiğin bir hesap var benim yan sistemime geldiği için her gece uyumadan önce ayı almasın diye tatilde olup olmadığına bakıyordum.. son baktığımda adam tatildeydi..uyuyup uyanıyorsun ki tatildeki hesap foruma asılmış savaşın hikayesini görüyorsun.. ne düşünürsün ?? Senin düşüneceğinden farklı bişey düşünmüyorum.. söylediğim şeyde senin de belirttiğin tatilden çıkarıp kırma olgusu var bu şekilde algınacağını düşündüğüm için ceza alabileceğini söylemeye çalışmıştım.. yoksa filo kıran hak yiyor muhabbeti filan yapmam.. ister kır ister vur benim için fark etmez.. forumda herkese ticket açın burayı kirletmeyin dedin İnsanlarda ticket attı neticede ceza aldığına göre oyun yöneticileri kırdığını belgelemiş olmalılar.. kırmadığını temiz olduğunu söylüyorsun ama forumdaki insanlar için artık filo kırmaktan ceza almış biri oluyorsun aldığın cezadansa bu daha sıkıntılı bi durum senin için.. seni bu duruma haksız yere soktuklarını söylüyorsun ellerinde kesin bi delil olmadan bu şekilde ceza veremezler.. burada mevzu sadece oyun değil kişiliğine yönelik saldırılara zemin hazırlamış oluyorlar.. teşhir direğinin kaldırılması böyle bir sebeptendi diye biliyorum.. o meseleye bakarsan aynı yolla kendini aklayabilirsin haklıysan eğer.. haklı değilsen bu ceza biter ben temizim diyerek oyuna devam edersin ama insanlar buna inanmaz..
      çok uzattım yazdıkça yazasım geldi :)
      aklanmanı dilerim.. iyi forumlar..
      Arkadaşım opun kanıt kabul ettiği şey, oyuncunun bana yazdığı mesajlar. Benim oyuncu ile uzaktan yakından ilgim yok, ip çakışması yok.Geçmişim, iss yapmışlığım , diyalogum yok. Tek olan şey bana oyundan attığı mesajlar ki ben onları zaten opa ekran görüntüsü olarak attım. Süzebileceğine inandım ama süzemedi.