Kendi kendine Tavla oynamak

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kendi kendine Tavla oynamak

Bunu yapmak ne kadar zevkliyse ogamede kırma Multi vurma takviye vs. De ikadwr zevklidir herhalde
      Son 2 haftadır o kadar sıkıldım ki evrenden , asılan savaşlarda hep aynı isimleri gormekten 2 haftada 3 kez dondurdum sonra geri döndüm kademeyi bıraktım filo bastım etrafı şöyle bir dolaştım vs .
      Sonra asılan savaşlara baktım hele ki evrenin bu aşamasında öyle Milyarlik filo yakalayıp vurmak sayısal dan loto cikamsindan daha zor gibi .tabi büyük organizasyonların hepsini katmiyorum çoklu takip vs onlara birşey diyemem ama bireysel de şu aşamada kadar büyük filo yakalamak cok çok zor çünkü milyarlık filosu olan adamın sıçramalar ayları tam takım pusuya yatmış etrafı dur atabilecek oyuncularla dolu mayın tarlası gibi vs .
      İşte benim anlamadığım taraf hep aynı kişiler nasıl oluyorsa hiçbir savaşında savunmaya pusuya takılmadan ciziksiz çıkabiliyor bunu çözmüş değilim .yani ben tuzak ihtimali yüzde 10 bile olsa milyarlık filomu riske atmam ama nasıl oluyorda vuranlar hep kazasız belasız çıkıyor savaşlardan hicmi birtanesinin önüne savunma yigmazlar hicmi bir tanesine dur atmazlar
      Kısacası skldim evrenin bu kısır dongusunden
      Ve dün gece tekrar dondurdum bir daha donermeyim bilmiyorum ama arada bir asılan savaşlara bakicam eğer birşeyler değişirse dönerim belki .yani günün birinde tüm filo girip birileri savunmaya felan takılırsa .bu haliyle evren ismi "danışıklı dövüş " gibi
    • Evet evren gerçekten sıkıcı. Büyük ittifaklardaki oyuncular genellikle kendinden epey zayıf oyuncuları vurarak yükseliyor. Halbuki evrenimizde gerçekten çok sağlam filocular mevcut ve bu kişiler organize olup ciddi ciddi kendi sınıflarındaki oyunculara saldırmıyorlar. Haliyle de heyecan duygusundan yoksun bir evren oluyor. Çoğu filocunun hissettiği tek duygu korku. Aman filoma birşey olmasın korkusu. Korku duygusuyla hareket edilince de böyle rutin günler yaşanıyor. Bellatrix'ten sonra açılan evrenin savaşlarına baktım bizimkinden pek bir farkı yok.

Yine bakıyoruz forumda belli başlı insanlar devamlı birbirlerine sataşıyorlar ama sanki aynı zamanda aralarında anlaşmışlar gibi ilk sıralardaki x ittifakı yine ilk sıralardaki y ittifakından birini asla vurmuyor ya da vuramıyor. Kimileri de dünya kadar filo basıp elle tutulur tek savaş ortaya koyamadan, herhangi bir cesaret örneği gösteremeden öylece akşama kadar solar vur,nakliye vur, yağma yap, filo bas döngüsüne girmişler.

Sonuç olarak bu evrende iyi, yetenekli filocular var bunu biliyoruz fakat bu asla yetmiyor. Evrene bir değil bir kaç tane çılgın, cesur, gözü kara adam lazım. 100m'luk savaşla nam yürümüyor, efsane de olunmuyor. Efsane olmaya, adını en tepeye yazdırmaya yetecek yüreği olan, vurulmaz denen filolara girmekten korkmayan birilerinin çıkmasını eminim buradaki herkes bekliyordur.
    • Ne güzel yazmışsınız anlatmışşsınız tamamıyla katılıyorum ve çok haklısınız . Neden kademe kademe gidiyorsunuz milyarlık filo basında vuralım filoyu vurmak önemli değil takİp edersin yakalarsın vurursun veya ay alırsın kılıt atarsın vurursun vs vs önemli olan vurdurmamak emeğmiz boşa gitmesin die filo basmayan sizler 100m savaşlara laf atanlarda sizler . BU ANLANTIKLARINIZ KAHRAMANI SİZLERSİNİZ

BENİM SIRRIM BU YÜZBAŞI
    • frmnz wrote:

Ne güzel yazmışsınız anlatmışşsınız tamamıyla katılıyorum ve çok haklısınız . Neden kademe kademe gidiyorsunuz milyarlık filo basında vuralım filoyu vurmak önemli değil takİp edersin yakalarsın vurursun veya ay alırsın kılıt atarsın vurursun vs vs önemli olan vurdurmamak emeğmiz boşa gitmesin die filo basmayan sizler 100m savaşlara laf atanlarda sizler . BU ANLANTIKLARINIZ KAHRAMANI SİZLERSİNİZ
      bu cevap bana ise
      Yazımı okursaniz tam olarak yazdığınız şeyler beni bağlanıyor ama yine de yazayım
      Ben yukarıda neden 100 m lik savaş oluyor demedim ki olmalı da hatta 10 m lik savaşta olabilir eğer kar birakiyorsa evren bu kadar bosalmisken üçüne besine bakmaz vurur hakkıdir hatta oyunda filoda ilk sıradaki arkadaşlar bile solar vurabilir kar birakiyorsa hedef yoksa ne yapacak ki başka . çok az hedef var coguda satisa çıkmış vurulan hedeflerin
      Benim anlatmaya çalıştığım şey çok çok daha farklı birseydi anlayamamissiniz
      Hadi daha açık yazayim
      Adam hesabı belli bir yere getiriyor filoyu basıyor sonra bir bakiyorsun vurulmuş hemde yerde . son haftalarda çok arttı bu adam devir edilecek yazıp vuruluyor vs vs satan satana yani
      İşte benim de anlamak istedigim şey bu arkadaşlar birine kalksa savunma bunu absorbe etse düşürse yine bir nebze eyvallahta sen filoyu kas kas aylarca çok dikkatli ol vurdurma sonra bir anda üst üste vurulmaya başla yerdeyken vs
      Savaşlara bir bakın kaç tane savunma savaşı var ben bayadir görmüyorum hep saldıran galip işte burada biraz midem bulanıyor körü körüne vuruluyorlar ki o zamana kadar sinek ucurtmyan userler bunların çoğu .
      Sıkılma nedeni de burada basliyor neden se bu tarz oyunu bırakan yada devir vs yazan kişiler hep aynı kişilerce vuruluyor ve evren itici bir hal almaya başlıyor .kısır döngüye giriyor vuran adamlar aynı vuranlarin da vurulma şekli hep aynı bir tanesi savunma yapmıyor dur atmiyor perdeleme yapmıyor vs vs .
      Benim oyuncu adım" darbeli sincap" ISS saldirisi yemedigim sürece beni bireysel kimse vuramaz daha doğrusu tüm filomu patlatamaz yağma yapabilir solarimi vurabilir ama kendim istemedikten sonra tüm filomu aynı yerde aynı zamanda vuramaz . yada kendim hata yapmadiktan sonra .uyuma vs de işin hikayesi hep aynı bahane neymiş uyumuş vurulmuş eeee sen 2M filoyu basana kadar uyuma evrenlerine kuş uçurtma sonra bir anda vurulmaya başla uyudum de biz de yiyelim
      İşte anlatmak istediğim bu
    • frmnz wrote:

Sizin anlatmak isteidğiniz anladım ve katılıyorum haklısınız arkadaş birşeyler yazmış ona cvp vermek istedim oda haklı konuşuyorherkez elindekiyle yetinmeye çalısıyor biraz vakit ayırında sizlerde filo basın haraketlensin
      Bu filocu ve kademeci birbirine bağlı yani ikisi de dengeli olmalı birinden biri azalınca evren kisir döngüye giriyor .tatil dönüşü filo tiklmaya devam ama tek gezegene 700 m savunma basani gördüm nasıl olcak bu işler bilmiyorum :-D

The post was edited 1 time, last by 1Q84 ().

• Çok samimi söylüyorum ben burada kimseyi yermiyorum. Sadece evren gerçekten sıkıcı ve filo basıp savaşma amacı olan userlar neredeyse kademeci gibi bir görüntü çiziyor onu bir farkındalık olması açısından dile getirdim. Bir evreni hareketlendiren kademeciler değil bence filoculardır. Senin rahatsızlığını da anlıyorum sen aktif bir oyuncusun daha önce yarım saat oyuna bakamadım makale yazmak için odaklanmam gerekiyordu ve biriktirdiğim madeni tertemiz şekilde aldın gittin. Aslında tenzih ettiğim filocular arasındasın.

Gelgelelim ben eğer filo basma niyetinde olsaydım hakkını verirdim diye düşünüyorum. Kimilerinin hoşlanmadığı ayda 6-7m km alımı yapan oyuncu tipindeyim çok zor olmazdı benim için fakat ne amacım filo basmak ne de mizacım bu yönde. O yüzden km aldığımda bunu daha farklı şekillerde kullanıyor ve oynadığım oyun stilimin hakkını vererek şekilde kullandığımı ve oynadığımı düşünüyorum. Araştırmada ilk 100'de olmama rağmen henüz gravitonu bile açmadım. Çünkü bu şekilde oyun oynamak istemiyorum. Hem filonun f si yok hem de buraya gelmiş boş laf sıkıyorsun da diyen çıkabilir eyvallah hakkıdır da ama en başta dediğim gibi kademeci olsam da savaşları yakından takip ediyorum ve evrenin değeri bence şuan ki mevcut savaşlar bölümüne asılandan çok daha iyisi olduğunu düşünüyorum. Bu da filocu kalitesini göz önünde bulundurarak söylüyorum. Sözlerimi lütfen geliştirici bir yorum olarak değerlendirin. Yoksa benim kimseye ne oyun öğretecek bilgim var ne de filoculuk tecrübem. Olay evrenin sıkıcı olmasıdır benim için. Bu tespiti yapabilmek için de über bir oyuncu olmaya gerek yok diye düşünüyorum.
    • Tam 2 ay önce sizin duygularınıza bende kapılmıştım.
      Savaşmayı bıraktım 1buçuk ay hatta.

O kadar alışmışım ki her gece savaş yapmaya.
      Bu kayıp sömde takılanlar yüzünden savaş yapamaz oldum.
      Üstüne haksız savaşlarla gelir elde edenleri gördükçe, Hesabıma özelden küfürler geldikçe bırakasım geldi açıkçası.

Dedim bari vites düşüreyim. Ne olacaksa olsun. Uzun uzun tatile aldık hatta ittifakça. Hala da aklımın bi ucunda yani.

Şimdi söylediklerinizin için bende birşeyler söyleyeyim.
      1. Hareket istiyorsanız savaşmalısınız.
      2. Savunma savaşı istiyorsunuz. Kusura bakmayında kimse gözü gibi baktığı filoyu acemice çaktırmaz.
      3. Evrende bu zamandan sonra vurulan bırakma aşamasına geliyor. Çok doğal. Bende vurulsam bende bırakırım.
      4. Her evren aylar sonra ölmeye başlıyor. Bu evren çok uzun bile gitti bence. 4 ay ı geçtik hala hareketli. Vurup öldürmeyin sizde.

Savunma yeme tehlikesi olan bir yere saldırı çıkartırmısınız. Takip etmeden.
      Ayrıca çok savaş yapıp foruma asmayan oyuncular var. Birazda o yüzden sadece hep aynı kişiler savaşıyor gibi gözüküyor.
      Bu sizin kafanızı karıştırmasın.
      Basın filolarınızı gelin savaşın. Bizim içinde ortalık hareketlensin biraz :thumbup:

O tavlacıları dikkate almayı bırakmamla oyunum düzene girdi. Keyifim arttı. Tavsiye ederim.
      Bundan sonra RELAX :-D Kafam rahat. Ticket bile açmaya tenezzül etmiyorum.
      :-D