E1 i bekleyen karanlık gelecek ( evren özellikleri )

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• E1 i bekleyen karanlık gelecek ( evren özellikleri )

Merhaba,

Evren birleşmelerinin normalleştiği zamanları hep beraber yaşamaktayız.Hatta sona doğru yaklaştık diyebilirim. Bu birleşmeler yaklaşık olarak bu güne kadar eşit rekabet şartlarında oluştuğunu evren 1 in yaşı da göz önüne alınırsa 3 aşağı 5 yukarı söyleyebiliriz bence . Bundan sonrası nasıl olur ?

Evren özellikleri değiştirilmez ise E1 de oynayan tüm oyuncular balık çiftiliğinde beslenen balıktan öteye geçmez. Gerek kademeci, gerek filocu için rekabet şartları adil değil. Yöneticilerin verecekleri kararlarda bunları göz önüne alacaklarını ümit ediyorum . Belki diyebilirsiniz aşırı farklar yok , gerek üretim, gerek filo hızları ve evren kapasitesi göz önüne alınırsa sonraki birleşmeye kadar atı alan üsküdar ı geçer , imkan varken geçmesi gerekir.

Ben kimsenin hakkının yenmemesi taraftarıyım .Kademeci- filocu farketmez . Üretim artmalı, filo hızı artmalı , harabe artmalı , savunmadan harabe çıkmalı. Bu evreni öldürür şeklinde düşünenler bence yanlış. Hareketlendirir , ölü evren sınıfından çıkartır. Şirkette kazanır .

Kademeciler sadece üretim artsın diyorsa saygı duyarım ama haksızlıkğı destekleyen oy kullanmış olacaktır bence. Aynı düşüncem filocu içinde geçerli .

Yöneticiler bu ayarlamaları yaparken bu konulara dikkat etmezlerse ise bence E1 ve ogame daha büyük çöküntülere uğrayacaktır. Aynı zamanda görüş bildiren, oy kullanan bir çok kişinin diğer evrenlerde hesabı var mı ? yok mu ? ayrımı gerçekçilik sağlayacaktır.

Ben kendi tarafımdan bakıp iki tarafı da eşit değerlendirmeye çalıştım , belki sizin tarafta gördükleriniz farklıdır .Katılırsınız - katılmazsınız. Benim görüşlerim bu şekilde .

Rakamlar şipariş vermeye gerek yok .
    • Anketlerin adil olması isteniyorsa, ankete sunulacak özelliklere tek tek değil de birleşik oy atılmalı.

Yoksa kademeciler sadece kademeyi seçecek ve hız yada farklı şeyler isteyenlerin istekleri havada kalacak.

2x filo, 4x kademe, %50 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (yok), deut tüketimi x0,50 [ seç ]
      2x filo, 6x kademe, %50 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (yok), deut tüketimi x0,50 [ seç ]
      3x filo, 6x kademe, %60 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (yok), deut tüketimi x0,50 [ seç ]
      4x filo, 7x kademe, %70 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (%20), deut tüketimi x0,50 [ seç ]

gibi..
      " Doğayı Sev, Ağacı Daha Çok Sev "

** Ogame İSS TR Rekoru **

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen FK.. ().

• Bence bu konuda atlanılan nokta şu:

Kademeci olup, üretimin artmamasını isteyen yoktur.
      Fakat evrende az ya da çok filosu olup filo hızınının artmamasını isteyenler var.

Filosu olanları hız iyidir daha kolay ve hızlı savaşlar yapılır bu olay onların lehine diye düşünmeyin. Filocu filosunu korumakla da mükellef. Bu iki şıkkı da düşünerek karar vermek gayet doğal.

Özellikle filo hızındaki değişime karşıyım.

Savunma konusu da öyle. 30-40 milyar savunması olan hesaplar var. Bunun mantıklı olup olmamasına takılmayın. Adam, oyunun gereği gereği savunma basmış. Şimdi bu adama ne söylenecek?
      Bilet Almadan Piyango Çıkmaz
    • Filo hızı olayını geçin. Bu filocuların bile işine yaramaz. Herkes 1-2 ay içinde birbirini vurur. Millet uykusuzluktan ölür gider buralarda. Filoyu hızlandırmak isteyenler ya bakıcıyla oynayıp bütün gün oyunda kalanlar ya da tatilli oynayıp vur kaç yapanlar olacaktır.

Ekonomi ve enkazın artması ideal. Fazla maceraya gerek yok. Hızlı bir evren isteyen varsa buyursun hızlı evrenlere gitsin. 1. Evren çoğunluğu 30-40 yaş üzerindekilerin evreni. Oyuna ayırabileceğimiz zaman belli. Filo hızlanırsa 3-5 tane 20 li yaşlarda işi gücü olmayan hırslı insan koca evreni bitirir.
      Bazı suçların cezasını kurallar değil krallar verir.
    • evrenhızı.jpg
      Ogame tr nin en yavaş evreni e1, ve 4x te daha yeni oldu sayılır eko hızı... Kesinlikle bir değişim olması şart, hem filocuları, hem kademecileri üzmeyecek şekilde... Yoksa birdahaki birleşmede e1 puan olarak çok çok geri kalmakla beraber, ki bu değişiklik diğer evrenlerde de olacak ve yeni açılan evrenlerin çoğu e1 i puan olarak geçecek.. Zaten dengesiz olan hızlardan sonra e1 oyuncuları iyice oyundan soğuyacak.
      E1 - Master Roshi

Uriel - Shunsui Kyouraku (Emekli)

Mesaj düzenlendi 2 defa, son düzenleyen OnePunchMan ().

• OnePunchMan yazdı:

evrenhızı.jpg
      Ogame tr nin en yavaş evreni e1, ve 4x te daha yeni oldu sayılır eko hızı... Kesinlikle bir değişim olması şart, hem filocuları, hem kademecileri üzmeyecek şekilde... Yoksa birdahaki birleşmede e1 puan olarak çok çok geri kalmakla beraber, ki bu değişiklik diğer evrenlerde de olacak ve yeni açılan evrenlerin çoğu e1 i puan olarak geçecek.. Zaten dengesiz olan hızlardan sonra e1 oyuncuları iyice oyundan soğuyacak.
      Giriste km bıle vermemısler evrene arkadas ya:D

İmza icin @GökBörü Göktürk'e Tesekkürler.
    • FK.. yazdı:

Anketlerin adil olması isteniyorsa, ankete sunulacak özelliklere tek tek değil de birleşik oy atılmalı.

Yoksa kademeciler sadece kademeyi seçecek ve hız yada farklı şeyler isteyenlerin istekleri havada kalacak.

2x filo, 4x kademe, %50 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (yok), deut tüketimi x0,50 [ seç ]
      2x filo, 6x kademe, %50 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (yok), deut tüketimi x0,50 [ seç ]
      3x filo, 6x kademe, %60 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (yok), deut tüketimi x0,50 [ seç ]
      4x filo, 7x kademe, %70 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (%20), deut tüketimi x0,50 [ seç ]

gibi..
      İnsallah bu sefer yukardakı gıbı bır still ısterler 3 degısık secenek dıyınce ınsallah akıllarındakı senın yazdıgın gıbıdır yoksa fıyasko.

X2 den x3 gordugum kadarıyla herkes katı bır tavırla karsı savunmadan harabe veya yuzde 70 ı kabul etmelıler bır bakıma.Savunma basan arkadaslar yenılıge ayak uydurup savunmasını bozup bır zahmet havada fılo tutmayı ogrenırler dıcem lınc yıcem.

X7 yapalım oky alan da oky arastırma da oky deut tuketımının daha asagısının mumkun olucagını dusunmuyorum .Fılocu ıcın 2 secenek ısteyebılır harabelerdekı artıs veya 1 tık daha hızlı bır evren.

Herkes bıraz fedakarlık gosterıcek gerı dusmemek ıcın ufak bır fedakarlık sadece.Hayırlısı bakalım nasıl olcak.

İmza icin @GökBörü Göktürk'e Tesekkürler.
    • Bence en makul olanı, filo hızı 3x (4x olsa efsane olur tabi)
      Kademe hızı 6x
      Harabe %50
      Savunmadan harabe % 20 (multi hesaplar, madeni savunmaya yolla uzat ayakları uyu yapamayacak)
      Deut tüketimi aynı
      Ekstra alan +35

Filo hızının oyuna zaman ayırabilmeyle akalası yoktur.

1-Madenleri daha erken toplarsın, buda oyuna ayıracağın zamanı azaltır. Sistemi oturmuş olan oyuncu 6x de bile vurulmaz.
      2-Daha çok yağma yaparsın, bu da ek gelir demektir.Ben 4 veya üstü hızlı evrende kademelerinden çok yağma geliri olanları biliyorum.
      3-Zamanım yok diyenlerin çoğunun benim gibilerden daha çok zamanı var, hikaye yazmyın :x5:
      " Doğayı Sev, Ağacı Daha Çok Sev "

** Ogame İSS TR Rekoru **
    • Birlesmeden önce Hizli evrenlerde oynayanlari anliyorum hizli evrende oynamaya alışmışlar şimdide ayni sekilde oynamak istiyorsunuz
      Ama x2 hizinada evrende uzun zamandir oynayan oyuncular alisdi çoğumuzda buna gore duzenimizi kurduk
      Filo hizini artmasinin nasil oyuna zaman ayirmakla alakasi yok diye biliriz
      Kabaca hesapla yan sistemindeki oyuncu bana 20dk gelecegigen x3 de 13 dk x4 10 dk olacak ayimi almaya x2 3 saat x3 de 2 saat x4 de 1.30 saat gibi olacak
      Sistemimdekini saymiyorum bile
      Sistemimdeki yada yan sistemimdeki beni vuracak adam yer de nakliyemi filomu gordumu sansini dener niye sure cok kisa ( belli bir denemede illahaki denk getirir ) bir sigara iciyim veya yemek yiyim veya en ufak birsey bakayim vs gibi 10 15 dk dalman yeterli vurulman için veya cok kisa surede aylar alinacak evrenin guc dengesi malum cogu oyuncu yok olup gidecektir hiz artisinda bunun olmamasi icin mecburen ya oyuna daha fazla zaman ayrilacak buda olmadigi icin tatille oynayacaz yada birakacaz bu zaman kadar yavaş evrende oynadik ve buna gore duzen kurduk is hayatimiz yada özel hayatimizi bu kadarina izin veriyor zaten birleşme ile gelen bazi arkadaşlar hizli evrende degilde yavas evrende oynamak istedikleri icin gelmedilermi simdi niye hizlansin deniliyor ?
      Filo hizinda artis yerine haraben oraninda artis deu tuketimin dusnmesinden yanayim
    • Araştırma hızını zor değiştirirler hocam, bence ekstra alan da hayal... Çünkü şirket bunlardan para kazanıyor, basıyorsun km yi en kral araştırmada bile yarıla bitir 108kx2 indirimsiz hali, e alana gelince adamlar +15 satıyor neden fazla alan versin ki sana.. Gerçekçi bakarsak filo hızı, eko hızı, harebe ve yakıt tüketimi haricinde birşeyi ekleyeceklerini sanmıyorum.
      E1 - Master Roshi

Uriel - Shunsui Kyouraku (Emekli)