E1 i bekleyen karanlık gelecek ( evren özellikleri )

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• YENİ

FK.. yazdı:

Anketlerin adil olması isteniyorsa, ankete sunulacak özelliklere tek tek değil de birleşik oy atılmalı.

Yoksa kademeciler sadece kademeyi seçecek ve hız yada farklı şeyler isteyenlerin istekleri havada kalacak.

2x filo, 4x kademe, %50 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (yok), deut tüketimi x0,50 [ seç ]
      2x filo, 6x kademe, %50 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (yok), deut tüketimi x0,50 [ seç ]
      3x filo, 6x kademe, %60 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (yok), deut tüketimi x0,50 [ seç ]
      4x filo, 7x kademe, %70 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (%20), deut tüketimi x0,50 [ seç ]

gibi..

4 seçenek bile fazla;

I. Evren özellikleri aynı kalsın hiç değişmesin.

II. Filo 2x
      Eko 6x
      Harabe %70
      Deu 0,35
      + Ek alan
      Araştırma 12x

III. Filo 3x
      Eko 7x
      Harabe %50
      Deu 0,50
      + Ek alan
      Araştırma 12x

Ne kadar çok seçenek olursa, belirsizlik o kadar artar.
      The WOLF

E12(Emekli)
      Betelgeuse(Emekli)
      E1

ISS TR Rekoru [TOT:163.728.173.000] - BETELGEUSE

Bireysel Evren Rekoru [TOT:26.745.983.000] - BETELGEUSE
    • YENİ

RcP yazdı:

FK.. yazdı:

Anketlerin adil olması isteniyorsa, ankete sunulacak özelliklere tek tek değil de birleşik oy atılmalı.

Yoksa kademeciler sadece kademeyi seçecek ve hız yada farklı şeyler isteyenlerin istekleri havada kalacak.

2x filo, 4x kademe, %50 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (yok), deut tüketimi x0,50 [ seç ]
      2x filo, 6x kademe, %50 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (yok), deut tüketimi x0,50 [ seç ]
      3x filo, 6x kademe, %60 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (yok), deut tüketimi x0,50 [ seç ]
      4x filo, 7x kademe, %70 harabe, +35 alan, savunmadan harabe (%20), deut tüketimi x0,50 [ seç ]

gibi..
      4 seçenek bile fazla;

I. Evren özellikleri aynı kalsın hiç değişmesin.

II. Filo 2x
      Eko 6x
      Harabe %70
      Deu 0,35
      + Ek alan
      Araştırma 12x

III. Filo 3x
      Eko 7x
      Harabe %50
      Deu 0,50
      + Ek alan
      Araştırma 12x

Ne kadar çok seçenek olursa, belirsizlik o kadar artar.

Valla işin aslı, ne kadar seçenek sunulursa sunulsun kabul edilirlik oranı %80 olursa hiçbiri kabul görmez gibi :)

İnşallah da öyle olur :x5:
      " Doğayı Sev, Ağacı Daha Çok Sev "

** Ogame İSS TR Rekoru **
    • YENİ

Her özellik tek başına değerlendirilsin, Eko hızında ve Filo hızında anlaşılmayacak bu belli oldu, bari ek alandan araştırma hızından olmayalım :)

Sizin kadını ve içkiyi sevdiğiniz kadar; ölümü ve şehitliği seven bir orduyla geldim karşınıza.
      1. Evren HalidBinVelid ( GeneralS )
      2. Evren HalidBinVelid ( GeneralS ) : S İ L İ N D İ
    • YENİ

Bakın her evren aynı özelliklere sahip olursa oynamak isteyen biri neyi seçeceğinin kararını veremez. Çünkü her yer aynıdır. Ama evrenler arası özellik farkları olursa herkes işine, gücüne, uykusuna, vaktine göre tercihler yapabilir.

Mesela evren 1 filo hızı yavaş kalır ama evren 1 e de göç yapma hakkı tanınır. Böylece hız isteyenler atıyorum pegaya geçer. Veya harabe %80 istiyorum diyen biri x evrenine göçer.

Siz tüm evrenleri aynı yaparsanız olmaz. Siz herkese göç etme şansı verip evren 1 oyuncularına seçme hakkı vermezseniz bu da doğru olmaz. Adam çıkmış gelmiş 1 yıl önce benim 10 yıldır oynadığım evrenin özelliğini değiştiriyor pişkin pişkin. Kardeşim sana seçme şansı verildi ve burayı seçtin. Bana o şans verilmedi. E sen gelmiş birde benim oynadığım evren hakkında seçim mi yapıyorsun?

Bu saatten sonra devrecilik mi yapalım arkadaşlar?
      Bazı suçların cezasını kurallar değil krallar verir.
    • YENİ

peganin ekosunu diğer evrenlerin rekorunu örnek alıp filo hızını almamak işlerindeki gelmiyor arkadaşların. Bide tutturulmuş pegaya gitseydiniz ,sanane ya istediğim yere giderim insanlar boşuna seçmedi burayı bolorpo öyle yönlendirdi çünkü. X2 nin yanına x6 sunmak saçmalık olur x2 x5 olmalı filo hızı artmayacaksa ekoda artmamalı ki öyle sonuç çıkacak inşallah bütün tanıdıklarıma hesap actırıyorum oylama için
      inananlar asla kaybetmez...
    • YENİ

Hız bu oyuna vurulan en büyük darbedir

Defaatle belirttim ve halada belirtmeye devam ediyorum

Çok farklı görüş ve öneri var hepsine saygı ile yaklaşmak gerek

Birimizin ki bir diğerine uymuyor olabilir gayet normal

Fakat bir arpa boyu yol alamıyoruz ne yazık ki bu kısır tartışmalar çember içerisinde dönüp durmamıza yol açıyor

Filocular için deut tüketimi düşsün mü ? bence evet düşmeli

Filocular için harabe oranı artmalı mı ? bence evet mevcut harabe oranı arttıralabilir

Filocular için bu değişiklikleri onaylar ve destekleriz

Fakat 2x üzeri filo hızı bu evrenin sonunu yavaş yavaş hızlandırır

Hızlı evrenlerin tükenmiş hallerine örnek çok

Hız konusuna karşıyız

Hızın artması tatilli oynayan oyuncu sayısını da arttıracaktır

Göç ile gelenlerin hız konusunda ki tutumunu anlamakta zorluk çekiyor ve ilk kez @Microbice katılıyorum
    • YENİ

Filocular için harabe oranı artabilir buna karşılık kademeciler için de ekonomi artabilir. En adil olanı budur. Araştırma konusunda zaten herkes hemfikir. Ama çıkıp da filo hızı artsın derseniz harabeyi unutun. Filo hızı oyun dinamikleriyle ilgili bir durum, basit bir artış veya hız olayı değil.

Ekonomi artarsa hem kademeci hem filocu kazanır. Filocu biraz kademe basar daha çok kazanır. Ama kademeci biraz daha filo basıp daha çok kazanamaz. Yani ekonomi demek win-win demek.

Harabe artarsa sadece filocu kazanır.

Filocular her türlü kazanıyorken hala hızı da artırma çabası nedir? Bu hız olayına takılmamım sebebi ben değilim. Herkes bencilce düşünürken ben hızdan dolayı vurulurum diye itiraz etmiyorum. Bakın bakalım beni hiç vuran olmuş mu? Değil hız x5 oyun x10 olsa yine vurulmam. Ama arkadaşlar adamın şarjı biter 10 dk telefonsuz kaldı diye 5 yıllık emeği gider bu çok üzücü bir durum olur. Veya trafik sıkışır, adam hem oyuna hem trafiğe bakarken kaza yapar bu çok üzücü olur.

Dediğim gibi oyun 10x bile olsa ben ayak uydururum. ama bu evren 30 luk 40 lık beyefendilerle bu hızı kal dı ra maz.
    • YENİ

Önceki sayfada bi user korkudan dem vurmuş. Kimden bahsettiğini bilmiyorum ama bi tahminim var. açıkçası forumu takip etmeyi de bıraktım bir süredir bugün biraz bakınayım dedim ve userin mesajına denk geldim. Korku insanı tatilsiz oynamaya itebilir fakat buna tedbir de sebep olabilir. Fakat tedbir insani yillarca oynadigi evrenin 5te2si hizinda evrene goturmeye sebep olmaz buna ancak korku sebep olur.
    • YENİ

Savaşçı hoşgeldin özledik seni :)

Konumuza dönecek olursak,

Anlaşabileceğimiz konular şunlar: ( Genel çoğunluk )

- Araştırma hızı artmalı
      - Ek alan verilmeli
      - Savunmadan harabe çıkmamalı ( x7 olan bir gezegene savunma yapamazsan bütün gün oyunda olmak zorundasın )
      - Harabe oranı %80

Anlaşamadığımız konular şunlar: ( Genel çoğunluk )
      - Filo hızı x2 olmalı
      - Ekonomi hızı x7 olmalı

Tüm tartışma aslında bu iki değişiklikte. Bunu da dediğim gibi yapabiliriz. Pega filo hız yönünden 1. evrenden daha hızlı olur ve 1. evrende hız isteyenler oraya gider ya da 1. evren filo yönünden hızlı olur istemeyenler Pega'ya gider.

1. evrenin yerlileri gördüğüm kadarıyla filo hızından yana değil. Bu konuda evren eskilerinin dediği olur ( Çünkü biz hiç göç edip istediğimiz evreni seçemedik bari oynadığımız evreni seçebilelim! ) ve evren eski hızında kalır isteyen Pega'ya gider.

Eğer anlaşamazsak son çare böyle olur siz yolunuza biz yolumuza.
    • YENİ

Anlaşıldığı şekilde evet .

Yani vuruluruz demek istiyorsunuz sanırım . Genel düşünceler bu yönde .

Mesela bir kademeci üretimim hızlı olsun ister , bir filocu da 1 saat ayırabiliyorsam oyuna bunu daha etkin ve dolu dolu geçirmek ister.Savaş onun tek geliri . Kademeci için üretim , filocu için savaş .

Şayet pegasus ile birleştirilmeyecekse evren aynı kalsın sorun yok.Birleşecekse haksız rekabet olur . Düşünceler , istekler vardır saygı duyulur, bire gerçekler vardır . Yarın bize rakip olacak belkide emeklerimizi yok edecek kişilerle aynı şartlarda rekabet etmek istiyorum . Bende motosiklet , onda uçak yarışın demesinler bana.

İstisnai düşünen filocular da yok değil elbet. Ben kademeci olsam daha hızlı üretimi toplayıp bu ekranlardan ayrılmak isterdim
    • YENİ

Unbreakable yazdı:

Evren hızının artmasını neden istemiyorsunuz , bunu açıklayabilecek var mı .
      İhtiyar adımız hepimiz, prostat var veya olacak yakında :-D

Şöyle anlatayım, en azından Tuvalette rahat zaman geçirelim, acele çıkmayalım ama değil mi :thumbsup:

Sizin kadını ve içkiyi sevdiğiniz kadar; ölümü ve şehitliği seven bir orduyla geldim karşınıza.
      1. Evren HalidBinVelid ( GeneralS )
      2. Evren HalidBinVelid ( GeneralS ) : S İ L İ N D İ
    • YENİ

Bakın sizin kendinizi savunacak filonuz var. Filocuyu güçlü bir şahine benzetebiliriz. Ama kademecinin kendini savunacak bir gücü yok. Kademeciyi de serçeye benzetebiliriz.

Şimdi doğada her canlı bir özelliğinden dolayı hayatta kalmayı başarabilmiştir. Mesela kediler çeviktir, kurtlar sürü halinde yaşar, domuzlar ne bulsa yer, kuşlar uçabilir, ahtapot kamufle olur, insan zekidir.. Küçücük bir balığa bakarsınız mesela hiçbir özelliği yok gibidir. Sonra bakmışsınız o çelimsiz balık 1 saniye içinde yok olup gitmiş, yani çok hızdır. Anlayacağınız üzere yaşamını devam ettirebilmen için iyi bir yanının olması lazım. Afrika'da aslanın saldırdığı zebralar mesela yavru, sakat veya yaşlı olanlardır. Doğada güçlü olan hayatta kalır, güçlü bir yanın yoksa neslin zamanla tükenir.

Şimdi bizim şahin ve serçe örneğine tekrar dönecek olursak, güçsüz olan kademeci nasıl evrimini geçirmiştir? Saldırı gelmeden biriken madenleri taşımak üzerine.

Şimdi böyle bir düzende serçenin tek avantajı olan yani çevikliği sayesinde şahinden kaçabilme şansını da elinden almış oluyorsunuz. Yani şahin serçeden hızlı ve kıvrak olursa dünya üzerinde serçe diye bir canlı kalmaz.

Evren üzerinde kademeci kalmaz, kalamaz.

Filocunun ekonomisi savaşsa savaşları daha karlı duruma getirmek için harabe avantajı var. Yapılabiliyorsa %100 yapalım harabeyi, sorun değil. Biz kimsenin tekerine çomak sokmak istemeyiz. Ama siz de serçenin kaçabilme şansını elinden almazsanız etrafta kuş cıvıltısı duymaya devam edersiniz. :)