E1 i bekleyen karanlık gelecek ( evren özellikleri )

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Merhaba OGameTR ailesi,

Oyun takımında görevlendirilmek üzere, operatör alımı yapılacaktır. Takımın bir parçası olmak isteyenler, ilgili formu doldurarak mail gönderebilir.

Keyifli Oyunlar Dileriz.
    OGameTR Takımı

• K-9 wrote:

Allahtan her hızda oynayabilme yeteneğim var. Ponçik ittifakı olarak x1 istiyoruz emekli işi
      keşke bu evrene en başından hiç dokunmasalardı. Iki sene sonraki birleşmede bura ve pega hedef evren olur bitane iss siz sonda depolu bi evren hedef olur buraya gene dışardan göç gelecek adamın geldiği evrende misal sonda deposu açıksa burdada isteyecek veya savunma harabesi istekler çoğalacak o yüzden keşke x1 x1 kalsaydı bura oymayan az öz emek verip oynardı. Bu konular burda konuşularak çözüm bulunacak konular değil kalp kırmaktan öteye geçmiyor ac kardeşim anketi ne sonuç çıkarsa koy ve %80 mi 70 mi neyse bu kriteri kim neye dayanarak koydu çok merak ediyorum
      inananlar asla kaybetmez...
    • arkadaşlar formda izlediğim kadarı ile genelde yazanlar yüzmil üzerinde puanı olan eski oyuncular .

kademeciler hız artmasın , savunmadan ha çıkmasın ;ekonomi artsın sıkıntı etmeyiz diyet olarak ha yüzdesinin artışına onay veririz türü --maalesef-- hesapsız yorumlar yapmaktalar.

hız artışı, oyun alışkanlıkları yerleşmiş senelerin oyuncuları için tehlikeli anlarım ama ha yüzdesinin artışı en az o kadar hatta bana göre çok daha tehlikeli .

1- ha yüzdesi artışı ile puanı küçük oyuncular nakliye gemisi bile yerde bırakmaz hale gelecekler ve evreni hızlıca boşaltacaklardır.

2- yapılan savaşların mantığı değişecek buna göre strateji oluşturamayan orta düzey puana sahip oyununa az vakit ayıran oyuncular ın büyük kısmı da evreni terk etmek zorunda kalacaktır.

ha nın %50 den %70 e çıkması demek %20 artış demek değil.
      rakibin filosundan %40 kendi filosunun harabesinden filo türüne göre %60-70 faydalı artış demektir.

farkında değilsiniz , bu karar oyununuzun nerede ise bütün keyfini kaçıracak oyuncu azalması yüzünden renksizleşmesine sebep olacaktır.

biraz mantıklı düşünün hesap kitap yapın ne demek istediğimi rahatça anlarsınız.

emin olun bu anlattıklarım benim korkularım değil öngörüm.

diğer türlü sadece kendimi düşünsem hızın X5 olamasını ve hemen pega ile birleşmemizi isterim.

hepimize keyfli oyunlar dileğiyle
      yinele bir daha duyayım ışısın içimdeki karanlık köşe;

kolay değil biliyorsun insanları sevmek gunümüzde...
    • eko x7 olsun da ne olursa olsun moduna girilmiş gibi algıladınız heralde. x2 veya x3 filo, x7 eko hızı olduktan sonra yüzde 60 a çıkan bir harabe oranının kimseyi rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum. yüzde 50 harabe çıkarken 500 bn bıraktığım sömde yüzde 60 ta olsa 70 te olsa yine 500 bn bırakırım. he baktım kar edilebilme imkanı var savunmamı ona göre ayarlar saldırana kar bırakmayacak seviyeye getiririm ki bunu birçok oyuncunun yapmasına gerek yok zaten savunma olarak aylarda dahi ciddi savunmalar görüyorum bazen. E1, ogame.tr' nin en yavaş ve en az üreten evreni. buna dur denmeli artık.
      EVREN 1
      Jay
    • Microbic wrote:

Eğer birleşmeye söylediğiniz gibi güçlü girmek istiyorsak ki bunu ben de sizin kadar istiyorum anlaşacağız. Ama yok hem harabe artsın hem hız artsın filocuyum ve bütün gün oyundayım veya tatildeyim bana birşey olmaz diyorsanız ben yokum.

Hız x3 olursa harabe %50
      Hız x2 olursa harabe %80

Hangisini seçerseniz desteklerim. Sırf anlaşamayıp birleşmeye güçsüz girmemiz için çabalayanlara karşı uyanık olun yeter.

Hocam hem hız artsın hem harabe artsın isteyen yok ki zaten, orta yol bulunamaması hız konusundan dolayı, yoksa 3x filo %60-70-80 vs harabe istenmesi uçuk bir istek olur.

Ayrıca şunu da anlamıyorum. Attack ittifakından birisi birşey yazınca hemen altına niye buraya geldiniz oluyor. Ya arkadaşlar her ittifak arkaşımın kendi özel yaşantısı var. Birleşmeden önce aralarında yaptıkları oylama da çoğunluk E1’den yana karar vermiş ve buraya gelmişler. Hatta oylama fotoğrafı bile hala wp grup fotosu olarak durmakta. Şunu da bilmenizi isterim ki şimdi bunu yazdığım için belki bana kızacak ama @freddy Pegasus’tan yana oy kullanmış. Diğer arkadaşlarıma gelirsek kimisi baba olmaya hazırlandığı ve oyuna fazla vakit ayırmayacağı için, kimisi askere gideceği için, kimisi ailesindeki sağlık sorunları nedeniyle vb durumlardan ötürü E1’den yana karar verilmiş. Kaldı ki E1’de olunmasına rağmen üretim faaliyetleri, basılı bina, araştırma, tersane boş durmasın filoyu indir-kaldır yaparak oyunu rahat bir şekilde oynama durumları olduğu halde burada bile buna vakit ayıramadıkları için uzun süre tatilde kalanlar, arada çıkıp tekrar tatile alan birkaç filocu arkadaşımızın olduğunu farketmişsinizdir. Bu sebeple gelipte bir daha yok niye buraya geldiniz muhabbetine girmeye çalışmayın.

Birde burada şöyle bir durum var özellikle bazı eski oyuncular kendilerini bu Evren’in sahibi sanıyorlar. Yok öyle bir dünya kardeşim, ne siz ne de biz bu Evren’in sahibi filan değiliz. 14 yıllık oyuncu da, 1 günlük oyuncu da eğer burada oynuyorsa bu evren de söz söylemeye hakkı vardır. Yani uzun lafın kısası mevcut bütün oyuncular bu Evren’in sahibidir..

Gönül isterdi ki yönetim bu Evren’in özelliklerine hiç dokunmasın hep aynı kalsın 1x 1x olarak, hatta birleşmelere bile dahil etmesin. Ama zamanında bir değişim olmuşsa bundan sonrası içinde olması gayet doğal artık.

Tabi burada oynayan yılların oyuncuları duruma alışmada sıkıntı çekeceklerini düşünebilirler. 10-15 sene önce oyuna rahat bir şekilde vakit ayırırken şimdi vakit ayıramayacaklarını belirtebilirler. Bende o zaman şunu söyleyebilirim o zamanlar akıllı telefon yoktu. Şimdi herkeste illaki akıllı telefonlar var oradan bile oyunumuzu kontrol etmek 1 dk almıyor. Aynı şekilde gün içinde madenlerini toplayacak kademeci arkadaşlar, özellikle galaksilere yayılmış gezegenlerini biraz daha erken bir şekilde toplamış olacak. Sonuçta siz oyunun başında olduğunuz sürece 3x oldu diye filonuz anlık vurulmayacak. Kaldı ki filosunu karşılamayan kim olursa 2x’de de her türlü vuruluyor. Ne bileyim elinizde yüklü maden olmadığı sürece (3-5M gibi) kimse tutup sizin aylarınızı da almaz. Sen filonu karşıladığın sürece, madenlerini toplayıp yerde tutmadığın sürece değil 3x, evren 5x olsa bile yine vurulmazsınız.

Tabi bunlar benim görüşlerim.
      The WOLF

E12(Emekli)
      Betelgeuse(Emekli)
      E1

ISS TR Rekoru [TOT:163.728.173.000] - BETELGEUSE

Bireysel Evren Rekoru [TOT:26.745.983.000] - BETELGEUSE
    • RcP wrote:

Tabi burada oynayan yılların oyuncuları duruma alışmada sıkıntı çekeceklerini düşünebilirler. 10-15 sene önce oyuna rahat bir şekilde vakit ayırırken şimdi vakit ayıramayacaklarını belirtebilirler. Bende o zaman şunu söyleyebilirim o zamanlar akıllı telefon yoktu. Şimdi herkeste illaki akıllı telefonlar var oradan bile oyunumuzu kontrol etmek 1 dk almıyor. Aynı şekilde gün içinde madenlerini toplayacak kademeci arkadaşlar, özellikle galaksilere yayılmış gezegenlerini biraz daha erken bir şekilde toplamış olacak. Sonuçta siz oyunun başında olduğunuz sürece 3x oldu diye filonuz anlık vurulmayacak. Kaldı ki filosunu karşılamayan kim olursa 2x’de de her türlü vuruluyor. Ne bileyim elinizde yüklü maden olmadığı sürece (3-5M gibi) kimse tutup sizin aylarınızı da almaz. Sen filonu karşıladığın sürece, madenlerini toplayıp yerde tutmadığın sürece değil 3x, evren 5x olsa bile yine vurulmazsınız.

Tabi bunlar benim görüşlerim.
      aynen katılıyorum. 3x7x ve 12x araştırma gayet güzel olur. ek alan, savunmadan harabe ve deu tüketiminde değişiklik yapılacağını sanmıyorum. deu 0.25 e çekilirse iyi olur. bunlarda benim görüşlerim.
      EVREN 1
      Jay
    • umudunuzu diri tutun en az%30 veyahut %40 yada %50 savunma harabesi ve gar saldırılarında da aynı oranda harabe özellikleri yolda :)

bu evrende aksiyonu tepe noktasına çıkarır o devasa savunmalar uçar gider :)

hareketse hareket bereketse bereket :)

Fosil Team : till i kares franklinda
      Canını sıkma hadi sende gel canı sıkılanlar derneğine . . .
      Yeni edit rekorum 5.379 adettir.
    • Konu esnek olunca ne taraftan çekersen oraya doğru sünüyor işte. Ama konu bu değil konu şu, uzlaşma ve anlaşmanın ne demek olduğunu bilmemiz lazım. Bakın mesela yunanlılarla yaşadığımız adalar krizini ingilizlerle yaşanan Musul sorununu biraz araştırın. Kimse birşey kaybetmek istemez ama şartlar size mecburen birşeyler kaybettirir. Bunun karşılığında da birşeyler kazanırsınız.

Biz burada uzlaşamazsak kimse birşey kazanamayacak. Biz uzlaşırsak herkes birşeyler kazanacak. Diretmenin kimseye faydası olmayacak.

Ayrıca evrenin sahibi biz eskileriz gibi bir alınganlık olmasın. Bu evren hepimizin. Hepimiz kardeşiz. Sadece yılların emektarı insanların görüşleri önemlidir demek istedim.

Şimdi herkes uzlaşmanın ne demek olduğunu tekrar araştırsın. Uzlaşmanın her istenilenin alınamadığı birşeyler verme karşılığı birşeyleri kazanma durumu olduğunu göreceğiz.
      Bazı suçların cezasını kurallar değil krallar verir.
    • artık oyunculuğun kifayetsiz kaldığı şu oyunda bir evreni bile kurtarsak bizim için büyük bir adım olacaktır :O

evrenin en leri değişecekmiş varsın evren kökten değişsin de oyunun tadına varabileceğimiz bir evrenimiz olsun el kapılarında oynamayalım :O

Fosil Team : till i kares franklinda
      Canını sıkma hadi sende gel canı sıkılanlar derneğine . . .
      Yeni edit rekorum 5.379 adettir.
    • Aslında tatil konusunda da kesinlikle yeni bir özellik eklenmeli.

Tatilden çıktıktan sonra yeniden tatile 15 gün girilemesin :thumbup:

İşi olan tatilde beklesin, yan hesaplardan sistem kontrol edip oyuna girenleri de engellemiş oluruz.

ağlayanları değilde :pleas: ağlayanı görüyorum :hihihi:

Sizin kadını ve içkiyi sevdiğiniz kadar; ölümü ve şehitliği seven bir orduyla geldim karşınıza.
      1. Evren HalidBinVelid ( GeneralS )
      2. Evren HalidBinVelid ( GeneralS ) : S İ L İ N D İ

The post was edited 1 time, last by HGKSN ().

• HGKSN wrote:

Aslında tatil konusunda da kesinlikle yeni bir özellik eklenmeli.

Tatilden çıktıktan sonra yeniden tatile 15 gün girilemesin :thumbup:

İşi olan tatilde beklesin, yan hesaplardan sistem kontrol edip oyuna girenleri de engellemiş oluruz.

ağlayanları değilde :pleas: ağlayanı görüyorum :hihihi:

Kesin, arkadaşı dinleyin. Güzel öneri :hihihi:
      " Fitne; Fitneye Susmaktır "

** Ogame İSS TR Rekoru **
    • Maledict wrote:

seçim öncesi alınan ortak karar başarıya ulaştırır arkadaşlar
      x3 fil x7 eko % 60 harabe
      miss tadından yenmez şu özellikleri seçin e1 in sırtı yere gelmez oyuna da hareketlilik gelir
      Ahmet yuru gıt lan evrenıne :D sımdı dalacaklar sana .Mıllete bırseylerı anlatma derdınden vazgecmeyı ogrettı bu evren 1 adım ılerı atılmaz . :D

İmza icin @GökBörü Göktürk'e Tesekkürler.
    • jetsu wrote:

Maledict wrote:

miss tadından yenmez şu özellikleri seçin e1 in sırtı yere gelmez oyuna da hareketlilik gelir
      Ahmet yuru gıt lan evrenıne :D sımdı dalacaklar sana .Mıllete bırseylerı anlatma derdınden vazgecmeyı ogrettı bu evren 1 adım ılerı atılmaz . :D

Ben 3 ay öncesinden tanıdığım herkese e1 den hesap açtırdım. (tahminim bi 50-60 heap var) Nasıl olmaz nasıl evren beter olur yönünde oy attıracam herkese :)

Bu elit evrenin yerleşik elit oyuncuları bu tür hareketleri hakediyorlar :x5:
      " Fitne; Fitneye Susmaktır "

** Ogame İSS TR Rekoru **
    • Arkadaşlar evreni güzelleştirmek yerine, neden daha kötü yapmaya çalışıyorsunuz... Hem 3 x olsun hem eko hızı artsın iki tarafta memnun kalsın. Yukarda arkadaşın dediği gibi sonradan açılan hesapların oy kullanamaması adına belli puan, sıralama harici oy kullanımının kapatılmasını, sonradan açılmış, hibe ile puan kasmış hesapların oy kullanmaması için sayın comanın gerekli düzenlemeyi yapacağını düşünüyorum. (Örnek sadece ilk 500- ilk 750 içerisindeki arkadaşların oy kullanması gibi)

@wonderlive1973
      E1 - Master Roshi - (Smurfs)
      Uriel - Shunsui Kyouraku - (B O B) (Emekli)

The post was edited 1 time, last by OnePunchMan ().

• FK.. wrote:

jetsu wrote:

Maledict wrote:

Ben 3 ay öncesinden tanıdığım herkese e1 den hesap açtırdım. (tahminim bi 50-60 heap var) Nasıl olmaz nasıl evren beter olur yönünde oy attıracam herkese :)

Bu elit evrenin yerleşik elit oyuncuları bu tür hareketleri hakediyorlar :x5:
      Dayanamadım, oy kullanma işinde de hile yapmaya karar verdim mi diyorsun :facepalm:

Neden E1 ahalisinin vereceği karara saygı duymak yerine manüpilasyon peşindesin? Acınacak Haldesin...

Atalarımız ne demiş : Huylu Huyundan Vaz Geçmez... :x19:

Sizin kadını ve içkiyi sevdiğiniz kadar; ölümü ve şehitliği seven bir orduyla geldim karşınıza.
      1. Evren HalidBinVelid ( GeneralS )
      2. Evren HalidBinVelid ( GeneralS ) : S İ L İ N D İ