E1 i bekleyen karanlık gelecek ( evren özellikleri )

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Coma zaten kombinasyonlar oylamaya sunulacak dedi. Teker teker özellikler oylanmayacak o yüzden bundan endişe edenlerin endişeleri yersiz.

Gönlüm sadece x2x7 ve 12x arastirma ve yuzde 60 harabe oranindan yana ama çoğunluğun kararına uyacağız saygı gösterip. Ek alan vereceklerini, deu tüketimini azaltacaklarını veya savunmadan harabe çıkacağını hiç sanmıyorum.
      E1 - Jay
    • ittifak olarak bir açıklama yapmıştık ama buraya da yazalım.

Biz hem kademecileri hemde filocuları düşünerek özellikler hakkında açıklama yaptık.

- Ekonomi hız : X6
      %50 oranında bir ekonomi artışının hem kademeciler hemde filocuların işine gelecek. ( Vurdukları BN lerin içinde daha fazla maden bulacaklar)

- Filo hızı : X2 ( Filo Hızının Değişimine Kesinlikle Karşıyız )
      Şahsi fikrimiz , x2 hızının evren 1 için bundan sonra değişmeyen özellik olarak sabitlenmesidir.

- Ekstra alanlar : +35 Alan
      Oyun dinamikleri yıllar geçtikçe gezegenlerde yer problemini doğuruyor, kesinlikle extra alan düşünülmeli . Biz 35 diyelim siz 25 ekleyin :)

- Araştırma hızı : X12 olabilir
      Oyun teknik altyapısı neyi destekliyor bilmiyorum ama bu seçeneğe hayır diyen çıkmayacaktır

- Filo Harabesi : %60 olabilir
      Filocular için %20 artış ile filo harabesinin artmasının uygun olacağını düşünüyoruz.

- Deu tüketimi : X0.35 olabilir
      Filocular için %15 azalma ile deu tüketiminin azaltılmasının filocular için uygun olacağını düşünüyoruz

- İSS : Değişmemeli
      - Savunma Harabesi : Değişmemeli

Bizce 2 taraft içinde makul seçenekler olduğunu düşünüyoruz.

Kademeciler için %50 lik bir artış (Filocularında işine gelecek bir artış)
      Filocular için toplamda %35 lik bir artış

Adaletli olmaya çalıştık...

Sizin kadını ve içkiyi sevdiğiniz kadar; ölümü ve şehitliği seven bir orduyla geldim karşınıza.
      1. Evren HalidBinVelid ( GeneralS )
      2. Evren HalidBinVelid ( GeneralS ) : S İ L İ N D İ
    • Türkiye'nin ilk ogame evreninden bahsettiklerini unutuyor bazı arkadaşlar.

Basit mantıkla bu evrene başlamış ve halen devam eden bir oyuncu başladığında lise 1 öğrencisi olsa yaklaşık 15-16 yaşındaydı.

Şimdi yaklaşık 30 civarı olmalı.

Evrenin aktif oynayan oyuncularının yaş ortalaması çıkarılsa eminim 30-40 arası olacaktır.

Bu grubun çoğu işsiz güçsüz öğrencilik zamanlarımızda başlayan ve hasbelkader bu güne kadar devem eden oyuncular.

Bu grubun çoğu iş güç sahibi oldu, evlendi, çocukları oldu.

Kısacası sorumluluklar arttı, boş zaman azaldı.

Hız evreni öldürür arkadaşlar kesin ve net olarak fikrim budur.

Filo veya kademe hızı fark etmez.

Eski x1 hali iyiydi ve idealdi.

Ne zaman ki hız işin içine girdi, olay anlamını yitirdi kimse kusura bakmasın.

Bir kademeci olarak ben de isterim eko x7-10-50-100-1000 olsun.

Ya da bir filocu olsam filo x500, harabe %100, deu tüketimi 0,10 isterim.

Ama bu bizi oyundan bezmeye ve bırakmaya da aynı hızda yaklaştıracak.

THERE IS NO SIN EXCEPT STUPIDITY

• YENİ

Bazı arkadaşların anlamadığı şey şu, evren birleşmeleri olmasa, sabit kalsak sadece biz bize olsak tabi ki hiçbirşey değişmesin deriz. Ancak başka evrenlerin eko hızları bu kadar yüksekken, yeni 4x e geçmiş bir evren olarak dengelenmesi gerekmektedir. İleride hedef evren olduğunda e1; buranın yerlisi yine kötü durumlara düşecek arada uçurumlar olucak.. Tamam eko hızı, filo hızı değişmesin, o zaman diğer evrenlerin eko hızlarını düşürün dengelenelim ? Böyle bir şey yapılacaksa eko hızı bende istemiyorum. Ama bu mümkün olmadığı için, bu oyunu gördüğünüz gibi tek evren olarak oynamadığımız için değişim şarttır. Hatta ve hatta diğer evrenleri potansiyel rakip olarak görebiliriz, daha da ilerisi her evreni ayrı bir ittifak düşünün, e1 de içerisinde ayrılmış ama dışa doğru tek vücut olmalıdır :D

Değişmeyen tek şey değişimdir arkadaşlar. Hem filocular taviz vermeli, hem de kademeciler taviz vermeli ki ileride pişman olmayalım.
      E1 - Master Roshi

Uriel - Shunsui Kyouraku (Emekli)
    • YENİ

OnePunchMan yazdı:

evrenhızı.jpg
      Ogame tr nin en yavaş evreni e1, ve 4x te daha yeni oldu sayılır eko hızı... Kesinlikle bir değişim olması şart, hem filocuları, hem kademecileri üzmeyecek şekilde... Yoksa birdahaki birleşmede e1 puan olarak çok çok geri kalmakla beraber, ki bu değişiklik diğer evrenlerde de olacak ve yeni açılan evrenlerin çoğu e1 i puan olarak geçecek.. Zaten dengesiz olan hızlardan sonra e1 oyuncuları iyice oyundan soğuyacak.
      Bence filo ve eko artmasın her şey aynı kalsın sen de tarazede geri dön :P
    • YENİ

Dost yada rakip olmamız fark etmez aynı oyun sahası içindeyiz ve değişiklikler evrenin geleceği için önemli. Evrendeki filocu madenci fark etmeksizin herkesi etkileyecek. Gerekirse her ittifaktan 1 temsilci şeklinde toplanıp anlık mesajlaşma programları üzerinden konuşulması gereken bir konu, forum üzerinde tartışmalar çok daha yüzeysel, samimiyetsiz gerçekleşiyor.

Alttaki evrenlerin hızlı gelmesi e1'in de hızlanma zorunluluğunu doğuruyor. En azından fark bu kadar uçurum olmamalı. Klasik e1 den gelme bütün hesaplar neredeyse çöp oldu. Şu anki hız tablolarına göre o hesapların hiç birisi bir dahaki birleşmede bir anlam ifade etmeyecek ki malumunuz çoğu 15 senelik hesaplar. Keşke ben dahil bu kadar yüksek puanlı hesaplar son 2 birleşmede de e1'e gelip evrenin yapısını bozmasaydı da x1 x1 kalsaydı. Şu an sıralamada altımda bulunan Chaos, Skie, Klaus, eski hesabım v.b. hesapların bir çoğundaki emek şu anki hesabımdakinden çok daha fazla. Zamanında yaptığımız bir ankette hızlanma için hayır cevabı çıkmıştı ve sonuçları hep beraber üzülerek gördük.

Bir diğer sorun filocuların yüksek deut masrafından dolayı tatilli oynamak durumunda kalması bence deut tüketimi %5'e kadar indirilse bile olur bu konudaki her teklifi desteklerim. Gerekirse günde 1 yada 2 kereyle kısıtlı olmak üzere deut ücreti olmadan filo kaldırma özelliği bile getirilse olur oyuna. Yeter ki filocuların oyuna tam dönüşü sağlanabilsin. Harabe oranı mantıklı sınırlar içinde arttırılabilir.

Araştırma hızı karanlık madde kullanmayan oyuncular için mutlaka arttırılmalı bu konu hem fikir olunan tek konu sanırım. Ancak filo hızı ve savunmadan harabe olayı evrenin daha hızlı ölmesi dışında hiç bir şeye yaramıyorlar. Zaten sürekli tatilli oynayan çoğu filocu tatilden çıkış süresini daha da azaltacak. (Bknz: Pegasus)

Gereksiz veya abartı miktarda savunma basımına oyuna başladığım ilk günden beri karşıyım gerek madenci gerek filocu hesap için. Benim için fark etmez, bu oyun için değer mi bilmem ama gerekirse günde 9 tur maden toplarım 0 savunma 0 solarla ancak gezegenleri 15e taşımamış solara muhtaç oyuncuların çok fazla devam edebileceklerini sanmıyorum savunmadan harabe çıkarsa. Zaten şu anda evrende savunma altında yatan filo yok yada aşılamayacak durumda bir savunma yok, karanlık madde kullananlar anında bozacak savunmalarını kullanmayanlar oyuna devam edemeyecek. Bence tekrar düşünmelisiniz bu özelliği gerçekten isteyip istemediğinizi.
      Özlemek baþka güzeldir.. Özlenmek baþka güzel..

• YENİ

Dost yada rakip olmamız fark etmez aynı oyun sahası içindeyiz ve değişiklikler evrenin geleceği için önemli. Evrendeki filocu madenci fark etmeksizin herkesi etkileyecek. Gerekirse her ittifaktan 1 temsilci şeklinde toplanıp anlık mesajlaşma programları üzerinden konuşulması gereken bir konu, forum üzerinde tartışmalar çok daha yüzeysel, samimiyetsiz gerçekleşiyor.

HoLLoWmAn yazdı:

Alttaki evrenlerin hızlı gelmesi e1'in de hızlanma zorunluluğunu doğuruyor. En azından fark bu kadar uçurum olmamalı. Klasik e1 den gelme bütün hesaplar neredeyse çöp oldu. Şu anki hız tablolarına göre o hesapların hiç birisi bir dahaki birleşmede bir anlam ifade etmeyecek ki malumunuz çoğu 15 senelik hesaplar. Keşke ben dahil bu kadar yüksek puanlı hesaplar son 2 birleşmede de e1'e gelip evrenin yapısını bozmasaydı da x1 x1 kalsaydı. Şu an sıralamada altımda bulunan Chaos, Skie, Klaus, eski hesabım v.b. hesapların bir çoğundaki emek şu anki hesabımdakinden çok daha fazla. Zamanında yaptığımız bir ankette hızlanma için hayır cevabı çıkmıştı ve sonuçları hep beraber üzülerek gördük.

Bir diğer sorun filocuların yüksek deut masrafından dolayı tatilli oynamak durumunda kalması bence deut tüketimi %5'e kadar indirilse bile olur bu konudaki her teklifi desteklerim. Gerekirse günde 1 yada 2 kereyle kısıtlı olmak üzere deut ücreti olmadan filo kaldırma özelliği bile getirilse olur oyuna. Yeter ki filocuların oyuna tam dönüşü sağlanabilsin. Harabe oranı mantıklı sınırlar içinde arttırılabilir.

Araştırma hızı karanlık madde kullanmayan oyuncular için mutlaka arttırılmalı bu konu hem fikir olunan tek konu sanırım. Ancak filo hızı ve savunmadan harabe olayı evrenin daha hızlı ölmesi dışında hiç bir şeye yaramıyorlar. Zaten sürekli tatilli oynayan çoğu filocu tatilden çıkış süresini daha da azaltacak. (Bknz: Pegasus)

Gereksiz veya abartı miktarda savunma basımına oyuna başladığım ilk günden beri karşıyım gerek madenci gerek filocu hesap için. Benim için fark etmez, bu oyun için değer mi bilmem ama gerekirse günde 9 tur maden toplarım 0 savunma 0 solarla ancak gezegenleri 15e taşımamış solara muhtaç oyuncuların çok fazla devam edebileceklerini sanmıyorum savunmadan harabe çıkarsa. Zaten şu anda evrende savunma altında yatan filo yok yada aşılamayacak durumda bir savunma yok, karanlık madde kullananlar anında bozacak savunmalarını kullanmayanlar oyuna devam edemeyecek. Bence tekrar düşünmelisiniz bu özelliği gerçekten isteyip istemediğinizi.
      onların tatilli oynamasının nedeni deu değil, korku
      inananlar asla kaybetmez...
    • YENİ

Klaus yazdı:

Filocular icinde kesinlikle birseyler yapilmali ama bu savunmadan harabe cikmasi yada filo hizlarinin abartili artisi seklinde olursa pek cok kisi bu evrende devam edemez

Filo hızının 2x’ten 3x’e yükselmesini istemek abartılı bir artış mı oluyor?

Kademeciler için eko hızı min 6x olsa %50 oranda artmış olacak, 7x olsa %75 oranda artmış olacak.

Bu durumdan filoculara düşen pay, kar vs. ne olacak peki?

İstenen yeni özelliklerin çoğu kademecilere yönelik istekler zaten, bir zahmet birçok filocu oyuncunun isteği de gözardı edilmesin.
      Yoksa diğer evrenler istediklerini alırken E1 yerinde saymakla uğraşır.
      The WOLF

E12(Emekli)
      Betelgeuse(Emekli)
      E1

ISS TR Rekoru [TOT:163.728.173.000] - BETELGEUSE

Bireysel Evren Rekoru [TOT:26.745.983.000] - BETELGEUSE
    • YENİ

Ana hatlarıyla sanki 2x 6x , yada 3x 7x sunulsa, kendi adıma 3x-7x i tercih ederim kademeci olarak, evrende kademeci olarak tek sistemde bile 35 dk nakliye süresi var, yayılamıyoruz :D nakliye süreleri çok uzun, burda yazılanlardan öte, böyle bir seçenek sunulursa kademeciler de dayanamayıp 3x 7 x i seçebilir, yüksek eko hızının yanında bir tık filo hızı yükseltilmesini kademeciler gözardı edebilir herkes mutlu olur :)
      E1 - Master Roshi

Uriel - Shunsui Kyouraku (Emekli)
    • YENİ

OnePunchMan yazdı:

Ana hatlarıyla sanki 2x 6x , yada 3x 7x sunulsa, kendi adıma 3x-7x i tercih ederim kademeci olarak, evrende kademeci olarak tek sistemde bile 35 dk nakliye süresi var, yayılamıyoruz :D nakliye süreleri çok uzun, burda yazılanlardan öte, böyle bir seçenek sunulursa kademeciler de dayanamayıp 3x 7 x i seçebilir, yüksek eko hızının yanında bir tık filo hızı yükseltilmesini kademeciler gözardı edebilir herkes mutlu olur :)
      iki seçenek sunulsa ben de 7x in yanında 3x i kabul edebilirim. 6x eko da kalmaktan iyidir.
      E1 - Jay
    • YENİ

RcP yazdı:

Klaus yazdı:

Filocular icinde kesinlikle birseyler yapilmali ama bu savunmadan harabe cikmasi yada filo hizlarinin abartili artisi seklinde olursa pek cok kisi bu evrende devam edemez

Kademeciler için eko hızı min 6x olsa %50 oranda artmış olacak, 7x olsa %75 oranda artmış olacak.

İstenen yeni özelliklerin çoğu kademecilere yönelik istekler zaten, bir zahmet birçok filocu oyuncunun isteği de gözardı edilmesin.
      5x evrenden geldiniz yanlis hatirlamiyorsam ,hizli evrenden yavas evrene gelip tekrar hiz artsin demek... :pillepalle:
    • YENİ

Klaus yazdı:

Abartili artis dedim zaten hic artmasin demedim niye bukadar gerildin
      Benim gerildiğim filan yok, asıl senin şu verdiğin cevap alakasız olmuş. Çünkü hız artışından yana görüş belirtenlerin hepsi tek bir şey söyledi o da 3x (Daha sonra kararını 4x olarak değiştiren Aga ittifakı hariç).

Yani tek bir filo hızı istenen yerde, yönetim tutupta 4x 5x seçeneğini zaten sunmaz.
      Hadi diyelim ki ben yanlış anlamışım. Abartıdan kasıt nedir peki?
      The WOLF

E12(Emekli)
      Betelgeuse(Emekli)
      E1

• YENİ

Sigmund Freud yazdı:

RcP yazdı:

Klaus yazdı:

5x evrenden geldiniz yanlis hatirlamiyorsam ,hizli evrenden yavas evrene gelip tekrar hiz artsin demek... :pillepalle:
      Ben bu evrene birleşme sonrası geldim. İttifak arkadaşlarım bir karar alıp çoğunluk olarak bu evren yönünde karar vermişler.
      Eğer bu hesabı daha önce devralmış olsaydım. Benim oyum Pegasus’tan yana olurdu.
      Çoğunluk ne çıkarsa o yönde hareket ederdik yine
      The WOLF

E12(Emekli)
      Betelgeuse(Emekli)
      E1

• YENİ

biraz gerçekçi olursak extra alan verilmesii, deu tüketiminin değişmesi ve savunmadan harabe çıkması bu saatten sonra olmayacaktır.

orta yol olarak

filo x2 eko x7 harabe yüzde 70 araştırma 12x

filo x3 eko x7 harabe yüzde 60 araştırma 12x

filo x4 eko x7 harabe yüzde 50 araştırma 12x

3 seçenekli bir anket oluşturulabilir.
      E1 - Jay
    • YENİ

Farkındamısınız değilmisiniz anlayamadım ama bu evreni ne kadar hızlı yaparsan yap istediğin çöpü çıkar defanstan ilk 50 dekiler hertürlü uzar gider hatta puan farkları daha çok açılır üstüne üstelik.evren 1 den bahsediyoruz genşler ilk 10 daki kademeleri ilk 10 daki filolarımı yazayım buraya anlamanız için.yani bu evrende adamların puanlarını elle düşürmediğin sürece kimse ilk 100 ü hayal etmesin rekabet bitmiş burada artık.