E1 de bişeyler olmadıysa da birşeyler oldu

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Merhaba OGameTR ailesi,

Oyun takımında görevlendirilmek üzere, operatör alımı yapılacaktır. Takımın bir parçası olmak isteyenler, ilgili formu doldurarak mail gönderebilir.

Keyifli Oyunlar Dileriz.
    OGameTR Takımı

• E1 de bişeyler olmadıysa da birşeyler oldu

New

Merhaba,

Evrende bazılarının N1 hırsı gözlerini öyle karartmış ki her yolu mübah görmüşler.( bu söz ekibinizden samuelin sizin hakkınızdaki söylemidir ) Bu evrende başka kimse yokmuş gibi herkesin hakkını hiçe saymışlar , güç üstünlüğü kurabilmek için planlı , programlı ve hiç çekinmeden alenen illegal yöntemlere başvurmuşlardır.Yapılan tüm şikayetlerimiz imzalı- mühürlü kanıt istenircesine değer görmüştür. Aralarında olmayanların da olduğu bir derleme ve hatırlatma yapmakta fayda görüyorum .

Hesap ismi tatanga = Hesap çukur ittifakının Ahmet abisi. Evren birleşmeden ıss savaşı yapıyorlar ve herkes Ahmet abisine teşekkür ediyorken ittifak olmanın, birlik olmanın, kardeşliğin güzelliğine vurgu yapıyorlar.2 ay sonra evren birleşiyor tatanga ittifaktan çıkıyor. Hesap yıllardır oynadığı kardeşlerini bırakıp farklı bir ittifağa geçiyor ve sömürgeler şişmeye, madenleri toplamamaya başlıyor. Cepten bakılıyor belli ki. Filosu haftalık uçuyor. Yine hesabını hafta da 1 kere açan k o sistemine giderek tatangayı vuruyor ve ikisi de tatile alıyor. Tatanga 1 ay hesaba hiç girmiyor ve devamında 3 kere el değiştirdiğine şahidim hesabın. Savaş sonrası hiç kimse tebrikler yazdıkları Ahmet ebilerine geçmiş olsun demez iken forumdan ve oyundan hesabın, Ahmet abinin akıbeti sorulunca kaçarcasına uzaklaşıyorlardı.
      Bağlantılar, taurus Tatanga- çukur-çaylak06 – sillent hill.
      -------------------------------------------------------------------------------------------
      Hesap ismi teknology = Çukur ittifakından sagopakesjmer35 in evren1deki yerli ve yedek hesabı. Sürekli izlerim, galaksiler arası uçar, hep karşılar. Bu hesapla freddy, nr1 e tuzaklar kuruldu. Hesap 9. Galakside ofa yatarken dibindeki sillent hill arkadaşları vurmuyordu. Bir gün filo 1. Galakside caylak06 hesabın 1 sistem yanına iniyor ve muhripler ile ( ozaman x2 evren ve özgüven çok iyi, muhriple vuruyor, çünkü oyuna girmeyeceğini biliyor )caylak06 ittifak arkadaşının yedek hesabını vuruyor.
      1 sistem yanı ve muhriplerle.

Bağlantlar , sagopokejmer35- çukur- caylak06 – sillent hill( sillent hill stratejik otak ama asıl bağlantı sonradan patlıyor )
      ----------------------------------------------------------------------------------------
      Hesap ismi cufcuf : Taurus evreninden gelmiş bir hesap. Hesap isimleri devir ediyorum olunca satışa çıkmış devamında alan kişi baba06 olarak isim vermiştir. Sonrasında bizar ve sherlock oluyor. En dikkat çekici isim sonradan anlam kazanan baba06 .Evren birleşince cuf cuf aynı evrenden gelme çaylak06 nin dibinde filoyu tutuyor 2 saat, bilmeyenler çaylak 06 ya yazıyor filo dibinde ama vurmuyor. ( kendi stratejik ortaklarının beyanı )Cuf cuf hesabın sömleri şişmeye ,madenleri toplamamaya başlıyor. Sömler yağma alıyor, tarz aynı tatanga .Cuf cufun aylarını aldık , filoyu kaçırdık . Cuf cufa ay yapan kişi sillent hill .Caylak06 hesabı önemli ayrıntı yine 1 sistem yanında muhriplerle cufcufu vuruyor.

Daha sonra ne mi olacak. Caylak06 hesabı sillent hill e verecek ve veriyor. Yani taşeron olarak kullandığı çaylak06 hesabı ile kendi bağlatılı olduğu, ay yaptığı hesapları vurup kendi hesaba geçiyor.

Bağlatılar , taurus , çukur, çaylak 06 , silent hill-vurulan baba06 .

Bu savaş sonrası ceza alan sillent hillin 5 gün sonra cezası kaldırıldı. Daha önceden 50. Evrende ceza alan sillent hill İN yine cezası kaldırılmıştı. :)

-------------------------------------------------------------------------------

Hesap ismi GIRGIR :Gırgır nickli bir hesap tatilden çıkıyor . Asiller ittifağın dan bir kişi hesabın Yusuf nickli oyuncuda olduğunu ve tuzak kuracağı bilgisini iletiyor. Gerçekten de tuzak denemeleri yapılıyor. Beklentilerine cevap alamayan Yusuf freddy nin tatile aldığı bir gece gırgır hesabını vuruyor . ‘’ ittifak arkadaşları soruyor , kızdım vurdum diye cevap alıyor Yusuf dan ‘’Daha sonra asiller ittifağı dağılıyor , isyan çıkıyor. Aradan bir süre geçtikten sonra iskeleyi sillent hill eski hesabı olan watchAndLearn ile vurup astro basıyor.( VERİLEN BU İSKELENİN BORCU DAHA SONRA AYNI YÖNTEM İLE ÖDENİYOR )
      Gırgır hesabını kullanan kendini ifşa eden oyucuya hakaretler ederken sadece ittifak içi birkaç kişinin bileceği özel bilgileri kullanması hesaba bakanlar hakkında bilgi veriyor.

Evren 50, gırgır- Yusuf – silent hill

---------------------------------------------------------------------------
      Hesap ismi sampions = Hesap uzun süre vurulduğu kişilere hizmet etti. Telefon irtibatları vardı.Özel hayatta durumlar nedeni ile hesabı vermiş. Ticket te açtı ama dekont vermedi. Daha sonra kişi baskı görmüş ve bir süre telefonları kapattı. Mesajları var, ticketi mevcut.Hesabı silent hill yeni aldığı caylak06 hesabı ile vuruyor. Oyuncu vurulduğu gece ispatı olmayan sattım dediği sözler ve ticketleri haricinde teknik delil olarak sunabileceğim uzak ayındaki yüksek orandaki madeni taşıyan riplerini filonun olduğu yere alması ve madenleri taşıyacak gemisi olamaması. Yani filoyu tek yerde toplayarak vurdurdu, madenleri açıkta bırakıp ayrıca yağmalattı.[b]Savaş öncesi , sonrası ıp ler aslında kanıt ve farklı olduğuna çok eminim.Forum hesabı dahil. [/b]
      .İskeleyi normal olarak gırgır savaşından borcu olan Yusuf tatilden çıkarak vuruyor.

------------------------------------------------------------------------------
      Hesap ismi aston martin: Hesap yine taurus evreninden gelme. Ekiplerinden birisinin arkadaşı ( isim vermiyorum ).Hesabı açar açmaz beni sondalar of isem yâda onlara göre rakip olan bizleri yoklar ama vurulduğu tarafa sonda atmaz.Zaten en fazla 3 -4 kere 12 saatlik hesap açmışlığı var. Geçen hafta bu hesap ile ilgili ticketim mevcut. Hesabın sillent hill tarafından kontrol edildiği oyunu az takip eden herkes tarafından anlaşıla bilinir bir durum. Filoyu geçen hafta sillent hill in dibine aldı, ben sondalayınca deutları sakladılar ortak hareket ettikleri çok barizdi.Sıra ile tatilden çıkıp tatile alınan o kadar çok hesapları var ki .Gece 4 -5 de açılıp ortak yağma yaptıkları, gar ve yok etme attıkları ve sabah olmadan tatile alınan. Kelle Mehmet hesabı tatile alıyordu aston martin hesabı tatilden çıkıyordu. Aston martin filoyu silent hill in dibine alınca tatile aldı geç saatlerde. Sonra kelle Mehmet açtı süresi dolunca hesabını ve 4. Güne gidiyor hiç of olmadı, filoları kaldırmıyor bile. Bunun izahı yok .

Savaşın olduğu akşam aston hesabı açıyor , filoları kaldırıyor 4 saatlik gibi bir şey. Sillent hill in dibinde olan ana filosunu karşılamıyor ve vuruluyor.Diğer savaşlarda 1 sistem yanında vurduğu oyunculardan sonra kendi sisteminde bunu vurması mecburiyetten. Gd de yetmiyor ve risk var . Harabeye filo kaldırmamak titizliğinde oynayan hesap bu kişinin siteminden kaldırıp vurulmasının insanların aklıyla alay edilmesine örnek ve ceza almama konusundaki öz güven taktire şayan :)

Bu hesabın vurulmadan 1 hafta öncesinde ticketim mevcuttur. Olacakları yazmışım aslında .
      --------------------------------------------

Yapılan savaşlar planlı - programlı olduğunu ve hepsinin bağlantılı olduğunu göstermekte. Mesela iki hesap düşünün ortaklar. Birisi ile hedefi kovalarken diğer hesap ile hedefe göz- kulak oluyorsun , ay yapıyorsun zor zamanında, diğer hesapla vuruyorsun.Sonra diğer hesabı deviralıyorsun . Bu sistemli olan bir durum . Gerektiğinde 3-4 gün online olabiliyorsun. Bir sürü hayalet hesap neyse örnekler çok anlatmaktan yoruldum.

Şimdi ilk giriş cümleme bağlayacağım olay için geçmişe gidelim. Evrenler birleşmeden yine bu ''yapı içinde olan kişi-ler'' sillent hill pusu hesabını illegal alıyor ve organize ceza yiyorlar .Cezadan önceki açıklamalarında suçlamaları ''asla öyle bir şey olamaz '' gibi cevaplarken ceza sonrası özür diliyor ve foruma da konu olan mesajında kendini büyük strateji uzmanı ilan ederek o hesaplar ceza aldığı iyi oldu yoksa N1 vurup kar edecekti şeklinde zafer ilan ediyor :) N1 için her türlü şeyi yapabileceğini söylüyor aslında.

Bütün amaçlarının N1 olduğu ( kendi beyanları ) bir ortamda ona reva görerek yaptıkları bütün adaletsizliklerin cezasını diğer oyuncuların çektiği bir konumdayız. Yukarıda örnekleriyle ve olaylar ile anlatığım kişinin neler yaptığını bilen ve oyunu takip eden birisi olarak yapılan benzerliklerle dolu şaibe içine batmış onca savaşa '' bak şu tesadüfler zincirine'' diyecek halim elbet ki yok .

Vicdan sahibi herkese ricam iki cephe hesaplamasında cezayı başkaları çekmesin. Kim illegal iş yapıyorsa o çeksin tarafı önemsiz.Bu işler durmayacak. Bilen, duyan, susan, biraz olsun içine sindiremeyen kim varsa artık bir şekilde konuşmasını istiyorum.

Daha önce yaptığı tescillenen kişinin yine aynı işleri yaptığı bende şüpheye yer vermiyor. Ceza verilmedi ise masumdur ilkesine mevcut oyun altyapısı ve kurallar çerçevesinde katılamıyorum.İnsanız neticede dillendirilmeyen konulara kulağımızı kapatamayız . Bu olaylar içerisinde hesabımı tatile aldım , yarın bir gün açabilir imde ama bazı şeyler düzelmedikçe asla eskisi gibi olmayacak. Umudum ve ricam birilerinin bu konular üzerine daha çok düşmesi.

Bu yazdıklarıma karşılık kendini savunanlar değilde yandaş savunucuların her zamanki gibi liseli ergen dili kullanacağını tahmin etmesi zor değil. Benim açımdan tartışılacak bir şey yok , o tür bir başlık olarak da görmüyorum.Sadece o kişilere diyorum ki bugün ölesiye savunduğunuz kişi bu işleri hiç yapmamış birisi değil ( kendi beyanı ) .

Faaliyetleri yavaşlattığımın farkındayım kusura bakmayın :) Yol vereceğim size ( son filonun iskelesinde kalmıştık ) , iyi oyunlar.

• New

Belli ki bir haftadır attığın ticketleri yönetim ciddiye almadı şimdi buraya başlık açmış :))

Haa bu arada senin bu uzun yazıyı yazman bana 1,5 milyar maden kazandırdı anladın sen onu ;)

TerbiyesizHerif

E 1
      Pegasus

Senin özgürlüğün, benim özgürlüğümü kısıtlamaya başladığı yerde biter..
    • New

Eskihisar nambır İn avukatlığını neden yapıyorsun nambır 4k ripler filo kırdı tescilli hemde 1 değil Bi kaç defa filo kırdı ona nediyeceksin :hihihi:
      Geçtim onu sizin snaks ittifakında olan tayyar elinizin altında olan kaçtane hesap varsa sırayla vuruyor hatta sözde savunma basılmış hesaplar biri horor diğeri kara başka daha saya bilirim de sen önce git aynaya bak kaç hesabı kontrol ediyorum ben diye sor sonra gel burda ağlakçı başlığını yap :x5:
    • New

2.5 ay illegal devirle hesap alıp savaşlar yapan adama ses çıkartmadığınız sürece, o hesabın savaşlarını başka isimle asıp tebriklerini o isimle yapan ittifağın oyuncularının sahtekarlığını yüzlerine vurmadığınız sürece kimse sizin burdaki ağlama seslerinize kulak vermez, çünkü siz işinize gelen savaşlara susup işinize gelmeyenler için yaygara çıkartan tiplersiziniz, o yüzden istediğiniz kadar ağlayabilirsiniz. :thumbup:
      " Fitne; Fitneye Susmaktır "

** Ogame İSS TR Rekoru **
    • New

Özetleyecek olursak;

Filocu karşıt iki grup var. Bunların ikisinde de enteresan işler dönüyor. Bu iki grup karşılıklı birbirlerini suçluyor. Aslında ikisi de pek masum değil.

Temizliği önce kendi içlerinde yaparlarsa herkes kazanır. Birbirlerini suçlamaya devam ederlerse ikisi de kaybeder.

Şimdilik kaybediyorlar.
      Bazı suçların cezasını kurallar değil krallar verir.
    • New

E7 den beri parca parca bu oyunu oynamisligim var hep boyle şeylerle karşılaştım lakin hepsinin ortak noktası su ki ; zamanla hepsinin adınin dahi unutulması, hatırlandığı zamanda hep boyle şeylerle anılması .

Bir sey daha dikkatimi çekti o kadar yazmissin hocam bu hesap sununla bu hesap bununla diye lakin karsi taraftan hyr arkadasım o oyle degil bak boyle boyle demiyorda konuyu hep baska seylere çekerek veya bel altı vurarak üstünü kapatmaya calisiyor.

Su bir gercekki bunlar asla bitmez. Bu yuzden sen/biz/hepimiz gercekleri yazmaya devam edelim . Bırakalım havuz medyası ne yaparsa yapsın çırpınsın dursun .

En iyi cevap doğruyu söylemektir.
    • New

Benim merak ettiğim

sayın @wonderlive1973 yanıtlarsa tüm evrenin içi rahatlar ve bu söylentiler çok yaygın.Tüm evren oyuncuları bu konuda rahatsız.

1 ) @Bendis_ adminin gidişinin silent hill hasanın takımdan atılmasıyla bir alakası varmı ?
      2 ) Bendis admin yerine gelen adminimizin silent hasan'la bir dostluğu varmı ? Böyle bir arkadaşlık dostluk varsa bu durum evrene zarar vermez mi ?
      EnDopLaZMiKBiRCooLuM( un resmi bakıcısı :thumbup:)
      e9

The post was edited 1 time, last by Zebba ().

• New

Bu konuda tek merak içinde olan ben değilim.Ticket ile bu durumu soracak kişilerde vardı.Sormuş olma ihtimalleri yüksek.

Silent hill e çamur atmaya gerek yok , zaten kendisi sürekli çamurun içinde debelenen bir arkadaş.
      EnDopLaZMiKBiRCooLuM( un resmi bakıcısı :thumbup:)
      e9
    • New

cok guzel bir analiz olmuş. hile yapildimi bilemem ama yazilanlar yalan degil. olaya derinlemesine bakilinca bu tip baglantilar var ve bunlarin hile icin yeterli supheyi uyandirdigi bir gercek.

artik bu oyunda panel kadar forumdaki yazismalarda ceza ya delil kabul edilmeli. bin senedir soyluyorum. adam forumda kendini vuranla kanka abi dost oldugunu saklamiyor ama vutuldugu zaman bunlar bi kenara itilip sadece panele bakiliyor . bu konudaki isleyis cok sacma malesef. (bu baslik icin demiyorum genel bir ornek)
    • New

KafSinKaf wrote:

E7 den beri parca parca bu oyunu oynamisligim var hep boyle şeylerle karşılaştım lakin hepsinin ortak noktası su ki ; zamanla hepsinin adınin dahi unutulması, hatırlandığı zamanda hep boyle şeylerle anılması .

Bir sey daha dikkatimi çekti o kadar yazmissin hocam bu hesap sununla bu hesap bununla diye lakin karsi taraftan hyr arkadasım o oyle degil bak boyle boyle demiyorda konuyu hep baska seylere çekerek veya bel altı vurarak üstünü kapatmaya calisiyor.

Su bir gercekki bunlar asla bitmez. Bu yuzden sen/biz/hepimiz gercekleri yazmaya devam edelim . Bırakalım havuz medyası ne yaparsa yapsın çırpınsın dursun .

En iyi cevap doğruyu söylemektir.
      Bizim hepsine tek tek cevabımız var. Ve savunmayı sadece yönetime yaparız. Eskihisar takıntılı biri ve o böyle olmuştur dedi diye onu inandırmak zorunda değiliz. Arkadaşları yapınca sesi çıkmayan objektif olamayan 16 ayda 14k rip basan ve sürekli yan hesapları şişirip sırayla vurduran kişinin bu senaryosu pek inandırıcı değil.

TerbiyesizHerif

E 1
      Pegasus

Senin özgürlüğün, benim özgürlüğümü kısıtlamaya başladığı yerde biter..