[TOT: 7.716.617.000] S i N [AILE] & Himura Kenshin [AILE] & SADRAZAM [AILE] vs. DonNt Touch Me & Legendarrow [PRoSiTH] & F E D A [EAGLES] & SeSSiZ CiN [PRoSiTH] & Keyser Soze [EAGLES] & E R T 1 [EAGLES] & Baybars [EAGLES] & TURGUT [EAGLES] (S: 5.961.983.0

• 1000M Üzeri
    • ISS Evren Rekoru

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• merhaba

arkadaşlar oyun kuralları ve forum kuralları açıktır. lütfen buna özen gösterelim . ilgili postlar tarafımdan kaldırılmıştır.

oyun kuralları

1.2 Hesap Satışı
      OGame hesaplarının ve oyun içi hammaddelerin; para veya herhangi bir şey karşılığında alımı/satımı yasaktır.

Hesap satışı ihlalinde;

Hesap (lar) süresiz olarak kapatılır.

forum kuralları

Madde 21

Oyun hesaplarının alımı ve satımı (ticareti) ile ilgili yazılan yazılar ve paylaşılan görseller yaptırıma tabidir.

a.Forumda oyun hesaplarının alışı veya satışı ile ilgili imalar veya ithamlar yasaktır.
      1. ihlal: 3 gün forum hesabı kapatılır.
      Sonraki ihlaller: 7 gün forum hesabı kapatılır.

b. Forumda oyun hesaplarının alış-satış veya pazarlık teklifleri yasaktır.
      İhlalinde forum hesabı kapatılır. Ayrıca oyun (tüm evren hesapları) hesapları da kapatılabilir.

" Eridanus -- Europa "
    • Komiksin @TarikbinZiyad senle bugüne kadar hep usturuplu konuştuk.

Arkadaşının ceza alması bu tavrından davranışından mı uzaklaştırdı anlamış değilim.

Mod’umuz geldi uyarısını yaptı hala ikili polemiklere çekmeye çalışıyorsun

Şampiyon Olan Takımı Tutmadık , Tuttuğumuz Takımı ŞAMPİYON Yaptık.
      Satır Satır Satır , Döner Döner Döner , Bu Alemde Kral
      ! KARAGÜMRÜKLÜLER !

imza İçin Hell Gate'e teşekkürler
    • Size özel değil tavrım kim olsa yerinizde aynı şekilde yaklaşırdım. Bir kural uygulanacaksa tam uygulansın. Arkadaşım niyet ve beyanla belki sadece forumda ceza alabilecekken oyun hesabı donduruluyor. Sizde ise açık net bir kural ihlali var ama iyiniyet gösteriliyor. Vurgulamak istediğim nokta burası.
      Doğru olanı size ceza verilmemesi esnek davranılması ama aynı şekilde hesap satışı gerçekleşmeden hesabında kapanmaması niyetle ceza verilmemesi.
      Iki çarpıklığı vurgulamak amacım. Ben oyunu oynanabilir kılmaktan yanayım. Bunca zaman tanımış olmanız lazım beni.
    • TarikbinZiyad wrote:

Size özel değil tavrım kim olsa yerinizde aynı şekilde yaklaşırdım. Bir kural uygulanacaksa tam uygulansın. Arkadaşım niyet ve beyanla belki sadece forumda ceza alabilecekken oyun hesabı donduruluyor. Sizde ise açık net bir kural ihlali var ama iyiniyet gösteriliyor. Vurgulamak istediğim nokta burası.
      Doğru olanı size ceza verilmemesi esnek davranılması ama aynı şekilde hesap satışı gerçekleşmeden hesabında kapanmaması niyetle ceza verilmemesi.
      Iki çarpıklığı vurgulamak amacım. Ben oyunu oynanabilir kılmaktan yanayım. Bunca zaman tanımış olmanız lazım beni.
      Senin dediğin doğru sonuçta hesap satımı olmadı ya da oldu onu da tam bilemiyoruz ama bir örnek vermek gerekirse bu durumu ben şuna benzetiyorum; Bir mahallede hırsız ihbarı var birinden şüpheleniliyor polis de gelip onu yakalıyor suç üstü.Burada durum biraz buna benziyor.Hırsız hırsızlığı yaptıktan sonra yakalanmıyor suç önlenmiş oluyor ee bu arkadaş da hesabı satmadan kendi ağzıyla satacağını söylüyor ve satamadan cezası kesiliyor.Suça meylettirmeye gerek yok.Yasak bir durumu yapmadı diye ceza vermemek mantıksız.Yapacağını öğrendik,bildik kanıtlarımız var banladık deseler ne diyeceksiniz modlara?
    • Dün bu vb birçok konu konuşuldu. Sonuç olarak islenmemiş fiile bir ceza verilemez noktasında herkes hemfikir oldu kanaatindeyim.

Örneğin ben desem ki bu günden sonra ne kadar filo varsa kıracağım filo kırmadan ceza verilemez bu beyan üzerine. Çünkü insan bazen sinirle de bazen farklı bir duyguyla da biseyler söyleyebilir ama eylem farklıdır.

Arkadaşın söylemi elbette hatalı ama cezası da söylemine göre olmalı. Yönetici arkadaşlar bu söylemin eyleme geçtiğini tesbit ettikleri an yaptırım uygulayabilirler.

Özet olarak arkadaş forum kuralı ihlali yapmıştır oyun değil. Cezası forum ekseninde olabilir.
    • TarikbinZiyad wrote:

Dün bu vb birçok konu konuşuldu. Sonuç olarak islenmemiş fiile bir ceza verilemez noktasında herkes hemfikir oldu kanaatindeyim.

Örneğin ben desem ki bu günden sonra ne kadar filo varsa kıracağım filo kırmadan ceza verilemez bu beyan üzerine. Çünkü insan bazen sinirle de bazen farklı bir duyguyla da biseyler söyleyebilir ama eylem farklıdır.

Arkadaşın söylemi elbette hatalı ama cezası da söylemine göre olmalı. Yönetici arkadaşlar bu söylemin eyleme geçtiğini tesbit ettikleri an yaptırım uygulayabilirler.

Özet olarak arkadaş forum kuralı ihlali yapmıştır oyun değil. Cezası forum ekseninde olabilir.
      b. Forumda oyun hesaplarının alış-satış veya pazarlık teklifleri yasaktır.
      İhlalinde forum hesabı kapatılır. Ayrıca oyun (tüm evren hesapları) hesapları da kapatılabilir.
    • İyide ben naptımda ceza alıyorum ? Onu anlamış değilim ? Hakaret mi ettim küfür mü ettim ?

Şampiyon Olan Takımı Tutmadık , Tuttuğumuz Takımı ŞAMPİYON Yaptık.
      Satır Satır Satır , Döner Döner Döner , Bu Alemde Kral
      ! KARAGÜMRÜKLÜLER !

imza İçin Hell Gate'e teşekkürler
    • TarikbinZiyad wrote:

Dün bu vb birçok konu konuşuldu. Sonuç olarak islenmemiş fiile bir ceza verilemez noktasında herkes hemfikir oldu kanaatindeyim.

%100 haklısın bana göre, bir konuya da ben değinmek istiyorum.

Şimdi bu adam dile getirdi diye ceza yedi direk. Peki onca satılan hesapların hiç biri dile getirilmediği için mi kapatılmadı hala neresi adalet bunun ?

Diğer hesaplar dile getirilmediği için kapatılmıyor, bir hesap dile getirince kapatılıyor. Peki hesapların satıldı gerçeği ne olacak ? Yani ortada bi gerçek var dayı beyin kırdığı 10 hesap sayarım ben size bu adamlar dile getirmeyince satın alınmadı ya da satılmadı mı oluyor ?
    • PoRCHe wrote:

TarikbinZiyad wrote:

%100 haklısın bana göre, bir konuya da ben değinmek istiyorum.
      Şimdi bu adam dile getirdi diye ceza yedi direk. Peki onca satılan hesapların hiç biri dile getirilmediği için mi kapatılmadı hala neresi adalet bunun ?

Diğer hesaplar dile getirilmediği için kapatılmıyor, bir hesap dile getirince kapatılıyor. Peki hesapların satıldı gerçeği ne olacak ? Yani ortada bi gerçek var dayı beyin kırdığı 10 hesap sayarım ben size bu adamlar dile getirmeyince satın alınmadı ya da satılmadı mı oluyor ?

Kimseyi savunmuyorum öncelikle bunu belirteyim.Ama şunu söyleyeyim sana birinin illegal bir şey ya da yasaya ters bir şey yaptığı bilmek ayrı bunu kanıtlamak ayrı.dayı bey belki de kırdı ama bunun kanıtı nerededir? bak keyser için whatsapp konuşmaları bile var.Yani burada mesele yapıp yapmaması değil.Deliller ile kanıtlanıp kanıtlamaması.Suçlamak kolay buna gönülden inanmak da kolay ama iş yaptırım uygulamaya gelince kanıt gerekir.dayı bey ile ilgili bir kanıt var ise zaten o da süresiz ceza yer ya da herhangi başka birisi.Kanıt varken kayıtsız kalacağını sanmıyorum yönetimin.
    • simsek wrote:

mmilann wrote:

Çok şık bir savaş olmuş her 2 tarafı da tebrik ederim. Bir noktayı anlamadığım için soruyorum. Ay son dk düştü denmiş, savunan arkadaş aya dura gelen dostlarının filosu gezegene insin diye kendisi silmedi mi ayı?
      savunan kendisi patlatsaydı aya duranlar geri dönerdi o yüzden ayın rip ile alınması gerekiyordu.
      Biz savaşa 1-1.5 saat kala almayı denedik 2 kere ama savundular ayı organize olamadık aslında ilk riplememize öncü filo koysaydık belki alırdık ayı ama o heyecanla atladık oraları :) 2. Denememizde ise ayda savunma bastı gar atabilirdik ama orayıda kaçırdık cünkü anlık gelişti savunma basması.

Geriye 2 ihtimal kalıyordu ay düşüp çakılmak veya ay düşmeyip söme duranlar ile beraber vurmak. Bizim için kötü olan senaryo gerçekleşti :F
      aya filo hareketi varken kullanıcı kendi ayını yok edemez. tek çareniz savaş saatinden 3 dakka önce riplemek ve riplerin önüne gene sağlam filo koymak olurdu. gerçi bile bile lades demişsiniz. genelde böyle olur bu taktikte. yüzde 50 ay patlamazsa diye düşünür saldıran. ama her seferindede o ay patlar ve savunanlar söme düşer. başka zaman ay patlatmak istesen bi türlü patlamaz ama bunda patlar.

her iki tarafada cesaretlerinden ötürü tebrik ederim. savunan tarafta sankim bi @z4p4lk4 dokunuşu var. inceden kokusu geliyor :like: organizasyon güzel. :like:

imza için Derviş'e büyük teşekkürler
    • mayk wrote:

simsek wrote:

mmilann wrote:

Çok şık bir savaş olmuş her 2 tarafı da tebrik ederim. Bir noktayı anlamadığım için soruyorum. Ay son dk düştü denmiş, savunan arkadaş aya dura gelen dostlarının filosu gezegene insin diye kendisi silmedi mi ayı?
      savunan kendisi patlatsaydı aya duranlar geri dönerdi o yüzden ayın rip ile alınması gerekiyordu.Biz savaşa 1-1.5 saat kala almayı denedik 2 kere ama savundular ayı organize olamadık aslında ilk riplememize öncü filo koysaydık belki alırdık ayı ama o heyecanla atladık oraları :) 2. Denememizde ise ayda savunma bastı gar atabilirdik ama orayıda kaçırdık cünkü anlık gelişti savunma basması.

Geriye 2 ihtimal kalıyordu ay düşüp çakılmak veya ay düşmeyip söme duranlar ile beraber vurmak. Bizim için kötü olan senaryo gerçekleşti :F
      aya filo hareketi varken kullanıcı kendi ayını yok edemez. tek çareniz savaş saatinden 3 dakka önce riplemek ve riplerin önüne gene sağlam filo koymak olurdu. gerçi bile bile lades demişsiniz. genelde böyle olur bu taktikte. yüzde 50 ay patlamazsa diye düşünür saldıran. ama her seferindede o ay patlar ve savunanlar söme düşer. başka zaman ay patlatmak istesen bi türlü patlamaz ama bunda patlar.
      her iki tarafada cesaretlerinden ötürü tebrik ederim. savunan tarafta sankim bi @z4p4lk4 dokunuşu var. inceden kokusu geliyor :like: organizasyon güzel. :like:
      "aya filo hareketi varken kullanıcı kendi ayını yok edemez" Derken ? kendi filo hareketi değilse, ister siler, ister tatile alır. İkisini de yapabilir. Şu anda canlı olarak vurduğum kişi sortiler giderken ayını sildi. :)

ANGARALI

16-40-50-Virgo-Wezn-Fidis-Europa
      O.G.C. SAN. TİC. A.Ş.
      EAGLES
    • ANGARALI wrote:

mayk wrote:

simsek wrote:

mmilann wrote:

savunan kendisi patlatsaydı aya duranlar geri dönerdi o yüzden ayın rip ile alınması gerekiyordu.Biz savaşa 1-1.5 saat kala almayı denedik 2 kere ama savundular ayı organize olamadık aslında ilk riplememize öncü filo koysaydık belki alırdık ayı ama o heyecanla atladık oraları :) 2. Denememizde ise ayda savunma bastı gar atabilirdik ama orayıda kaçırdık cünkü anlık gelişti savunma basması.
      aya filo hareketi varken kullanıcı kendi ayını yok edemez. tek çareniz savaş saatinden 3 dakka önce riplemek ve riplerin önüne gene sağlam filo koymak olurdu. gerçi bile bile lades demişsiniz. genelde böyle olur bu taktikte. yüzde 50 ay patlamazsa diye düşünür saldıran. ama her seferindede o ay patlar ve savunanlar söme düşer. başka zaman ay patlatmak istesen bi türlü patlamaz ama bunda patlar.her iki tarafada cesaretlerinden ötürü tebrik ederim. savunan tarafta sankim bi @z4p4lk4 dokunuşu var. inceden kokusu geliyor :like: organizasyon güzel. :like:
      "aya filo hareketi varken kullanıcı kendi ayını yok edemez" Derken ? kendi filo hareketi değilse, ister siler, ister tatile alır. İkisini de yapabilir. Şu anda canlı olarak vurduğum kişi sortiler giderken ayını sildi. :)
      vay anasını be. demekki forumu sadece millete sataşmak için kullanmayı bırakıp güncelenen kurallarıda takip etmeliyiz 8o

imza için Derviş'e büyük teşekkürler