İttifak içi saldırı

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• İttifak içi saldırı

A,B ve C üç ayrı oyuncu olmak üzere;
      A ile B aynı ittifak üyesi ve C bu ittifak üyesi değil,
      B ile C oyundan arkadaş , A ile C arasında bir ilişki yok,
      Bu koşullarda,
      A oyuncusu C oyuncusuna saldirsa ve C oyuncusu B oyuncusundan durmak için yardım istese ve B Oyuncusu C oyuncusuna durmaya gitse,
      Oluşan savaşta iki ittifak üyesi savaşmış olacak(birbirinden habersiz) bu durumda cezai bir yaptırım varmıdır ?
    • Öncelikle sizin ittifak arkadaşınızın savunma öncelliği ittfak üyeleri olmalıdır. Olduki böyle bir olayla karşılaştınız cezai yaptırıımı var aşağıda paylaşıyorum. Hatta olduki sizi ittifaktan çıkardı size saldırması için 24 saat beklemek zorunda.

Saldırı kuralı ihlalinde;
      1.ihlal 1 gün tatil modunda + Zararın tazmini
      2.ihlal 3 gün tatil modunda + Zararın tazmini
      Sonraki İhlallerde 3 gün tatil modunda + Zararın tazmini

Yardım & Sorular
      Öneriler & Bug *Pegasus*
    • ceng00 wrote:

A,B ve C üç ayrı oyuncu olmak üzere;
      A ile B aynı ittifak üyesi ve C bu ittifak üyesi değil,
      B ile C oyundan arkadaş , A ile C arasında bir ilişki yok,
      Bu koşullarda,
      A oyuncusu C oyuncusuna saldirsa ve C oyuncusu B oyuncusundan durmak için yardım istese ve B Oyuncusu C oyuncusuna durmaya gitse,
      Oluşan savaşta iki ittifak üyesi savaşmış olacak(birbirinden habersiz) bu durumda cezai bir yaptırım varmıdır ?
      ceza alır tabiki de. Burda haberi yok mazeret olmaz. B oyuncusu durmaya gittiği adama kimin saldırdığını sormalı. Diyelim ki C oyuncusu yanlış bilgi verdi. Burda da arkadaşlarını iyi seçmen gerektiği sonucu çıkar. A oyuncusu da B'nin kandırılmasının ceremesini çeker.
    • kasvetli wrote:

Öncelikle sizin ittifak arkadaşınızın savunma öncelliği ittfak üyeleri olmalıdır. Olduki böyle bir olayla karşılaştınız cezai yaptırıımı var aşağıda paylaşıyorum. Hatta olduki sizi ittifaktan çıkardı size saldırması için 24 saat beklemek zorunda.

organize hile cezası gerektirir sadece basit bi takviye gibi görülmemeli kökten süresiz hesabı da kapanabilir modum :*

Nasıl anlatsam bilmem anlayacağın dilden
      Ömrümce de ders alsam hatip olan ehilden
      Cümleler eksik kalır yine dilden düşerken
      Anlatamam bu aşkı , sana aşığım derken
    • e50 ilk zamanlarında oyun 1. vardı BRF nickliydi.hacı bunun ittifak arkadasıydı,BRF de saglam filo vardı,HACI nın filosu ortalamaydı,
      BRF ve HACI bir oyuncuyu takip ediyorlar,oyuncunun on off ve filo takibi yapılırken HACI ittifaktan ayrılıp abi birlikteyiz adamın filosunu vuracagı diyor,
      eski arayüzde iskan yoktu,o yuzden BRF vuracakları oyuncunun bir sistem yanına 9. söm (o zamanlar öyleydi :) ) atıyor,hacıda atıyor yanına,ay cıkartıyorlar birbirlerine,hic unutmuyorum gece 03:00 te operasyonu yapacaklardı,gece 22:00 de BRF filosunu hacının ayına 0 sn ile %70 le durmaya kaldırıyor ve oyundan cıkıyor.
      hacı bakıyor BRF off durumda,BRF yi arkadaslık listesinden hemen siliyor,
      arkadaş listesinden silinen oyuncunun durma icin gelen filosu otomatik olarak saldırı filosuna döndüğü icin,hacı evrenden 4 filocuyu arayıp BRF bana saldırıyor durmaya gelin deyip BRF Yİ gece 01:00 gibi vurdular...

4 filocunun hacının üçkagıdını sabah forumda anladı,BRF oyunu bıraktı,sonra hacı evrenden kaçtı, cunku barındırmadık bu ückağıtcıyı.
      yıllar sonra leoda oyuna döndü the butcher silkeledi bıraktırdı
      dracoda basladı emmi ve zulfıkar silkeledi
      anlayacagın HACI nicki eski oyuncularda kötü etkiye sahip :D :D :D
    • opteron wrote:

ceza sebebidir.

ceza almamak icin e50 de oynayan HACI nickli oyuncunun yaptıgını yapmalısınız,

dip not: ama onu yaptıktan sonra bir daha aynı nicki ogame evrenlerinde almak biraz yürek istiyor :-D
      Amacım kural açığı bulmak hile yapmak vs değil, aksine kuralları tam olarak bilip ona göre tedbir almak, bu izah ettiğim durumun olması pek tabiki mümkün hele ki kalabalık toplama ittifaklarda bireyler pek çok kez birbirinden bir haberdirler, hatta bir çok kişi ittifağındaki tüm oyuncuların adını bilmez bile.. Yoksa benim hileyle hurdayla hiç işim olmadı şimdiye değin saldırı sınırı kural ıhlali bile yapmışlığım yok
    • opteron wrote:

e50 ilk zamanlarında oyun 1. vardı BRF nickliydi.hacı bunun ittifak arkadasıydı,BRF de saglam filo vardı,HACI nın filosu ortalamaydı,
      BRF ve HACI bir oyuncuyu takip ediyorlar,oyuncunun on off ve filo takibi yapılırken HACI ittifaktan ayrılıp abi birlikteyiz adamın filosunu vuracagı diyor,
      eski arayüzde iskan yoktu,o yuzden BRF vuracakları oyuncunun bir sistem yanına 9. söm (o zamanlar öyleydi :) ) atıyor,hacıda atıyor yanına,ay cıkartıyorlar birbirlerine,hic unutmuyorum gece 03:00 te operasyonu yapacaklardı,gece 22:00 de BRF filosunu hacının ayına 0 sn ile %70 le durmaya kaldırıyor ve oyundan cıkıyor.
      hacı bakıyor BRF off durumda,BRF yi arkadaslık listesinden hemen siliyor,
      arkadaş listesinden silinen oyuncunun durma icin gelen filosu otomatik olarak saldırı filosuna döndüğü icin,hacı evrenden 4 filocuyu arayıp BRF bana saldırıyor durmaya gelin deyip BRF Yİ gece 01:00 gibi vurdular...

4 filocunun hacının üçkagıdını sabah forumda anladı,BRF oyunu bıraktı,sonra hacı evrenden kaçtı, cunku barındırmadık bu ückağıtcıyı.
      yıllar sonra leoda oyuna döndü the butcher silkeledi bıraktırdı
      dracoda basladı emmi ve zulfıkar silkeledi
      anlayacagın HACI nicki eski oyuncularda kötü etkiye sahip :D :D :D
      Bence hacı’ya plaket verilmeliydi :-D
      Siz adamı kaçırtıp böyle bir potansiyeli harcamışsınız :facepalm:

THERE IS NO SIN EXCEPT STUPIDITY

• kasvetli wrote:

Öncelikle sizin ittifak arkadaşınızın savunma öncelliği ittfak üyeleri olmalıdır. Olduki böyle bir olayla karşılaştınız cezai yaptırıımı var aşağıda paylaşıyorum. Hatta olduki sizi ittifaktan çıkardı size saldırması için 24 saat beklemek zorunda.

Peki modum burada cezai işlemler kime / kimlere uygulanır ? Saldırana mi (A) , durana mi (B) yoksa savunmaya mı (C) ?
    • Saldırının ceza alması mantıksız, kim böyle bir ihtimali düşünüp ittifagindaki kişilere ben şuna saldırıyorum durma yapmayın der ? C aslında burada cezayı hak eden haber vermediği için, belki de B kimin saldırdığını sormadigi veya C min yanlış beyanına inandığı için A nin burada böyle bir durumu engellemek için bir kontrol mekanizması yok