Savaşlar Bölümü Kuralları

 • Savaşlar Bölümü Kuralları


  1. Karşılıklı toplam zararın 10.000.000 birimden az olduğu savaşların raporları "10M Altı Savaşlar" başlığında paylaşılabilir. Yeni konu açılamaz.
  2. Raporda tarafların filo - araştırma - savunma vb. bilgilerinin karşılıklı olarak belirtilmesi gerekir.
  3. Yeni başlık açılırken "Savaş Tahribat Miktarı" ve "Rekor Durumu" doğru seçilmelidir. Doğru örnek seçilmemesi durumunda veya imla hatalarında ilgili evren yöneticisi tarafından hatalı bölümün değiştirilmesi talep edilmelidir. Hata bulunan başlıklardan evren yöneticisi sorumlu değildir.
  4. Ay yok var ise "Savaş Tahribatı Miktarı" "Ay Yoketme" olarak seçilmelidir. Raporun geçerli sayılması için ay yok edilmiş olması gerekmektedir. Ölüm yıldızı sayısı önemli değildir.
  5. Bireysel evren rekorları ve/veya İSS evren rekorları olarak açılan başlıklarda saldıran(lar) ve/veya savunan(lar) asılan savaş üzerinden herhangi bir şekilde anlaşmalı takviye veya organize hileden ceza alması durumunda rekor geçersiz sayılacak ve savaş başlığı kapatılacaktır.
  6. Ogotcha vb sitelerde paylaşılan savaşların, savaşlar bölümünde paylaşılması yasaktır. Savaşı paylaşan kullanıcı, paylaşılan savaşta taraf olması gerekir.
  * Forum hesabı süreli olarak kapatılan bir kullanıcı kesinlikle bir başka kullanıcıya kendi savaşını astıramaz.
  7. Aynı savaşa ait başlıklar birleştirilir. Savaşı ilk paylaşan kullanıcının savaşı geçerli sayılır.
  8. Saldıran ve savunan tarafta, yani savaşta; toplam iki oyuncunun ismi var ise savaş bireysel, savaşta en az 3 veya üzeri oyuncunun ismi var ise savaş ISS olur.
  9. Savaş başlıklarına eklenen videolar;
  * Youtube adreslerini direkt olarak kopyala/yapıştır ile ekleyebilirsiniz. Herhangi bir kod yazmanıza gerek yoktur.
  * Savaş başlığına yalnızca bir adet video eklenebilir.
  * Eklenen videonun süresi 300 saniye (5 dakika)'yi geçmemelidir ve video oyuncu tarafından yapılmış olmalıdır.
  * Videoda ki yazılar, resimler,müzikler, linkler vb tüm nesneler forum kurallarına uygun olmalıdır.
  * Videoda da kullanılan nesnelerin her hangi bir noktasında forum kuralı ihlali tespit edilirse (küfür-hakaret-aşağılama vb ihlaller) bu durum kullanıcının sorumluluğundadır ve yaptırıma tabidir.
  * Videoda ki her türlü bilgi tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. OGameTR takımı hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmez.
  * Videolar sadece yapılan savaşlar ile ilgili olmalıdır. Yazışmalar, gizlilik ihlali veya şikayet gibi durumları konu alan videoları paylaşmak yasaktır.


  Yukarıda ki ihlallerde yönetici, değişiklik için uyarı verebilir, ihlal edilen forum kuralına göre yaptırım uygulayabilir.Konuyu kapatabilir. Konuyu veya mesajları kaldırabilir.


  Untitled-7.png