Ogame Geliştiricisine Sorun !

• harcadılar en sevdiğim ihtişamlı komutayı

Bir filonun sirtini dayadigi gemiler.Güçlü ve uzun menzilli silahlari, çok hizli olmasi ve de büyük ambarlari ile bu gemi düsman için çok büyük bir sorundur .

sırf bu açıklaması için komutayı basıyordum ilk ogame e başladığımda

• Ben bu yenilemeleri yapanların bu oyunu gerçekten oynayıp oynamadıklarını merak etmeye başladım.

Fırkateyn hükümdarlığını ilan etmişken, tekel olmuşken, herkes yeni bir alternatif gemi beklerken...

sen tut, fırkateynin tek ilacı olan, zaten bir ton deu yakıp bir de yavaş giden muhribe bir de rapid koy yeni gemide..

o da yetmesin, fırkateynden aldığı rapidle zaten şamar oğlanına dönen komutaya da rapid koy...

Tüm oyuncuları tek bir gemiye yönlendirmeye çalışıyorlar muhtemelen.

Vardır bir bildikleri...

Belki de fırkateynin maden oranları nedeniyle oyuncuların daha fazla tüccar kullanmak zorunda kalacağını düşünüyorlardır diyeceğim fakat tüccarın kaldırılmasını da gündeme getirdiler.

• Temel olarak bir geminin üstün olduğu gemi ve savunma ünitelerini ifade eder.

Örneğin; fırkateynin komutaya rapidi 7 dir.

6 turluk savaşın her bir turunda, her bir fırkateyn 7 komutaya aynı anda ateş edebilir demektir.

• en nihayetinde evrenin kafa filocusuysan ve kilit atiyorsan hizin pek bi onemi kalmiyor :) komuta sonuc olarak çöp filo. benim gibi kademecileri kullanaca yagma filosundan oteye gidemez artik hayir dsseler en azindan oyunu firka uzerine insa edecez herkes firkaya biat edecek diye ona gore yol cizeriz bizde. her guncelleme firkayi hukumdar yapma cabasina giriyor.

firkanin tokat yedigi tek gemi muhrip oda reaperden tokat yicek ama savas gemilerinin krali muhrip sozde. onuda gectim komuta gemisi filolarin bel kemigi konumundayken hem kuru rapidi kalkti hemde firkadan acaip tokat yedigi icin cok geri planda kaldi ustune birde reaperden cok rapid yicek bu rapid durumlari cok sacma haller almaya basladi ne bileyim. iyon topunuda kademecilere hedaye olarak vermisler daha nekadar sacmalanacak gorecez bakalim

XeNoN --- DeLi DuMRuL
    İmza ve Avatar için @franklinda teşekkürler.

• savunma basmak bu oyunda çok mantıksız olmasına rağmen gf kademecilere resmen savunma basın diyor

zaten x7 neredeyse bütün evrenler bundan mütevelletit 1 ayda rip açılıyor

kademeci adam zaten yoğun bir hayatı olduğu için kademe takılıyor(en azından çoğunluğu)

hiçbir savunma da ripe dayanamadığından bizim bastığımız paletliler her gece çöp olma olasılığı hayli fazla

filocu arkadaşlar hem bizim üretimi kesece hem de paletlinin çöpünü toplayacak

yani komuta kadar kademeciler de çöp oldu gibi geliyor bana

kademeci olarak son güncelleme bana hiç uymadı

• Şu hali daha güzel olmaz mıydı ?

Gelen ateş:

Ölüm Yıldızı (10)

İyon Topu (2)

Ağır Lazer (2)

Gaus Topu (3)

Plazma Atıcı (4)

Karşı hızlı ateşleme:

Casus Sondası (5)

Solar Uydu (5)

Crawler (Paletli) (5)

Kruvazör (7)

Komuta Gemisi (3)

Bombardıman (4)

Muhrip (3)

Fırkateyn (6)

• wonderlive1973 sayin coma bu konuyu rapor edebilirmisiniz acaba

iyon topundan rapid yiyen bir geminin plazmadan rapid yememesi cok sacma ve komuta gemisine rapidi cok yuksek ayrica muhripe rapidi olan bir geminin firkateyne rapidinin olmamasi oyun dengesini alt ust eden bir durum bu aciklanan rapidlerin yyukarida arkadasimizin yazdigi rapidleride dikkate alarak gozden gecirilmesini biz turkiye serveri olarak onermek istiyoruz sizcede boyle bisey mumkunse onerimizi iletirmisiniz...

XeNoN --- DeLi DuMRuL

• onlar gazımızı almak için yapılan şeylerdi

belki yeni oyuncu çekerim ayağına insanları heyecanlandırıp beklentiye sokacaklardı

bakalım comanın önerilerini ne kadar kaale alacaklar

çok merak ediyorum

ha inşallah dikkate alırlar!

• almak zorundalar....

ayrica bir oneri daha daha bilgiler acimlanmadi ancak paletlinin basilma sekli ve uretimi artirma orani mutlaka enerji teknigi ve plazma teknigine bagli bir formuller saglanmali. yoksa plazmasi 1 olan adamla 20 olan adamda ayni etkiyi gostermemeli. yada enerji teknigi 10 olan adam 10 tane basabiliyorsa 20 olan adam ayni sayida basamamali yada artik hangi arastirma etkilicekse bunlar arasinda mutlaka mantikli bi formulasyon olmali ve sinirsiz basilmamali

XeNoN --- DeLi DuMRuL