Casusluk görevine filo eklemek..

• Konu çok farklı yerlere gelmişte acaba neden saldırı filosunun içine sonda koyup saldırıyı casusluk görevi olarak başlatmak yasak. Sonuçta ihtimallerde sonuçlarda değişmiyor. Bilgisi olan?

Bunu açıklamaya çalıştım.

Örnek vereyim;

Casusluk görevi ile bir oyuncuya savaş gemilerini gönderdiniz diyelim...

Savunan oyuncunun savunma birimleri casusluk görevine müdahale etmediği için, sizin filonuza ateş açmayacak.

Böylece siz, savunma arkasında yatan filoyu, savunma birimlerini devre dışı bırakarak kolayca vurabileceksiniz.

Savunan oyuncunun savunma birimleri hiçbir işe yaramayacak.

Bu nedenle yasak.

• MechanicAl benim ilk fırsatta denicem dediğim mevzu gemi olmayan yere fazla sonda atmak. O yüzden bende ceza işine anlam verememiştim :) yanlış anlaşılma olmuş yoksa casusluğa gemi ekleyip savaşa sokmayı kastetmemiştim deneme derken

RDLmQR.png

ALTINORDA

Yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir kural ihlali görülmemiştir.

• Rus serverlarında böyle bir yasak yok. Dediğiniz gibi olsaydı sanıyorum ki oradada aynı kurallar olurdu. Nitekim Dediğiniz gibi olsa kimse normal saldırı cıkmaz.

wonderlive1973 İşin aslı konusunda yardımcı olabilirmisiniz? Bu yasağın sebebi nedir.

Teşekkürler fikirlerini beyan eden tüm arkadaşlarada.

Vici Vici Vici

• filo o şekilde savaşı giriyor mu daha doğrusu savaşa giriyor gibi oluyor mu eğer öyleyse madenleri alırlar o zaman dediğin gibi ondan dolayı yasaktır ama filo savaşa girmiyor ve madenleri almıyorsa o zaman ondan değil başka sebepten ötürü yasaktır

mashinga

• filo o şekilde savaşı giriyor mu daha doğrusu savaşa giriyor gibi oluyor mu eğer öyleyse madenleri alırlar o zaman dediğin gibi ondan dolayı yasaktır ama filo savaşa girmiyor ve madenleri almıyorsa o zaman ondan değil başka sebepten ötürü yasaktır

Savunanın filosu casusluk görevine ateş açar.

Casusluk filosu da tabiatıyla karşılık verir, filolar çarpışır.

Savunma birimleri seyreder.

Saldırı görevi olmadığı için gezegendeki maden yağmalanmaz fakat filo vurulur.

Konuyu açan cevabı yönetimden istediği için bu konuda başka yazıya da gerek yok bence.

İyi forumlar...

• Hocam sizin cevabınız tatmin edici fakat ben rus serverlarında da oynuyorum. Orada böyle bir kural yok ve program kullandıgından şüphe ettiğin insanlara bu şekilde saldırabiliyorsun. Savunma cevap veriyordur vermiyordur ne dikkat ettim nede böyle bir yazıyla karşılaştım. En yakın zamanda orada test edeceğim. Fakat tüm sistem ve altyapı aynıyken ülkelerarası farklılıklar neden doğuyor?

Bitki örtüsündenmi..

Vici Vici Vici

• o zaman güzel işte savunması kalın olanların filosunu o şekilde vurup çöpü toplarsın olur biter :D

mashinga

• yanlış maddeye bakıyorsunuz.

oyunun açığından yararlanmak farklıdır

** Casusluk Görevi ile gönderilen casus sondaları ile birlikte her hangi bir gemi eklemek ve bu yolla filonun savaşa girmesini sağlamak yasaktır.

Saldırı kuralı ihlalinde;

1.ihlal 1 gün tatil modunda + Zararın tazmini

2.ihlal 3 gün tatil modunda + Zararın tazmini

Sonraki İhlallerde 3 gün tatil modunda + Zararın tazmini

Özel maddesi var ne oyun açığı dostum.

Vici Vici Vici