gf yönetiminin yapılacak değişikliklerde kullanıcıların da fikirlerini artık dikkate alması

• öncelikle bir konu açıldığında o konu hakkındaki fikirlerimi söylememin en doğal hakkım olduğunu smodumuz Alucard a belirtirterek serzenişimi yapayım ama onun istediğini de yapayım ve başlığı da açayım

bu benim hatırlatığım en az 3ncu forum değişikliği ve her değişiklik kullanıcıların fikiri alınmadan direk biz böyle yaptık ve en iyisi bu şeklinde yapılıyor

her değişiklikde forumun kullanıcılar tarafından sevilen ve takip edilen bölümleri kalkıyor yada değişikliğe uğruyor

ben sadece forumun yapılacak değişikliklerde fikirimizin alınmasını da istemiyorum aynı zamanda bana göre haklı tepkimizi gösterdiğimiz zaman da yöneticiler tarafından çözüm yolları aranmasını istiyorum

saygılar sevgiler

cceday.jpg

"" GORUSGANTLIYIK , GÜCÜN ADAMIYIK "

FORUM GURUNUZ

• cedaya +1

forum,oyunun gazetesidir. oyun kadar da önemlidir.

yöneticilerin gözüyle bakarsan:

"oyuncularımızın gazeteyi okuyup haberdar olup,madur olmamaları ve oyuna da bi nebze memnuniyet payı vermesi gerekir." düşğncesi ile hareket edilmeli.

sürekli sürekli güncellemeler....

bu nedir arkadaş. 10 yıllık forum fosiliyim. artık forumu dolaşırken bir isteksizlik oluyor. butonşarı aramaya çalışıyorum veya me bileyim yanlışlıkla yanlış birşey yaparmıyım diye endişeleniyorum.

uzun zamandır bu platformda birçok gerekirse sanal gerekirse reel arkadaşlar edindim. yani insanlık duygularımız gereği hal hatır sorma,geyik gırgır yapma ihtiyacımızı gidermeye çalışıyoruz. forumu bu derece sıklıkla kullanan insanlar için basit birşey gibi görünen (emojiler,smileyler. .) bile önemli.

eskiden gri ifadeler vardı,öyle bi tipleri var ki sadece onu koyman bile makara sebebi. reelden birazcık uzaklaştırıyor,stres atmamızı eğlenmemizi sağlıyor.

bi giriyorsun foruma, aha. eski başlıklar ve mesajlar silinmiş.

tema değişmiş.

düzen değişmiş. yabancılaşıyoruz. gerçekten bu böyle.

zaruri olmayan güncellemelerden kaçınmak avantajlı olacaktır diye düşünüyorum.

görüşlerimin eleştirilmesi beni mutlu edecektir.

saygılarımla. General Darknes

• değişik bir bakış açısı olacağını sanmıyorum ben de muhendisim dikkatim

olan surekli forum kullanıcıların bölümlerine oluyor sadece

sanırım zamanla yazlık kahvehanesine donecek forum

okey oynarken dönen muhabetler gibi muhabbetler dönecek

cceday.jpg

FORUM GURUNUZ

• belki de bencilliğimiz falan ön plana çıkıyordur bizi yanıltıyordur emmi. dur bakalım diğer arkadaşların görüşleri neler bir tartışalım. + çıkarsak yöneticilere konu hakkında çalışma talep edelim

• Forumun yeni hali benimde hoşuma gitmedi, ama daha alışamadım ama eskisi daha güzeldi bilmiyorum.

Ama kullanıcılara sorulması konusunda herkes aynı fikirdedir diye düşünüyorum,

Malesef oyun kullanıcılarıni , başka bir ifadeyle müşterilerini anlamıyor, ve müşterilerinizi anlamazsaniz kaybedersiniz.

• burası fazla takip edilen bir bölüm değil umutsum

derneklerden guncel baslıklara geziden (bir kullanıcı vardı cok guzel paylasımları vardı siz bilirsiniz he he o gız o ) hikaye odasına hatta forum etkinlikleri bile yara yedi tepki verdik en iyisi bu dendi

edebiyat bölümü geyikde kitap kurtları diye tek başlık

müzik olarak o an dinlediğini yazıyorsun bir başlık var çakma tivıtır

Forumun yeni hali benimde hoşuma gitmedi, ama daha alışamadım ama eskisi daha güzeldi bilmiyorum.

Ama kullanıcılara sorulması konusunda herkes aynı fikirdedir diye düşünüyorum,

Malesef oyun kullanıcılarıni , başka bir ifadeyle müşterilerini anlamıyor, ve müşterilerinizi anlamazsaniz kaybedersiniz.

yukarda bir kaç başlık attım ciddi bölümler vardı eskiden oyundan bi haber insanların bile takip edeceği

ve hep oldu bitti oluyor ve olduğu zaman verdiğimiz tepkiler dikkate alınmıyor

bi yandan ne mutlu sana ki eski halini görmemişsin dediğini doğru anladıysam

cceday.jpg

FORUM GURUNUZ

• Forumun tamamen işlevsel hale geldiğinde eski temaları seçebilme imkanı vereceklerinden şüphem yok. Zira bu görüntü hiç hoş değil, sevemedim. Kaldırılan bölümlerle ilgili de emmiye sonuna kadar katılıyorum.

e10- e35 & e40 (GIRGIR-O.G.C) -Yakini - Antares - Spica - Virgo

Bellatrix - Devam :O

• Forumun tamamen işlevsel hale geldiğinde eski temaları seçebilme imkanı vereceklerinden şüphem yok. Zira bu görüntü hiç hoş değil, sevemedim. Kaldırılan bölümlerle ilgili de emmiye sonuna kadar katılıyorum.

eski temanın artık geri gelmeyeceği açıkladılar yöneticilerimiz

forum 15 senenin en kötü halinde suanda. dil paketi hala %100 aktif değil. mobil surum korkunç imza avatar nerdeyse her konuda problem var vs vs bu konulardaki tum testler tamamlandıktan sonra değişimler olmalıydı

bir de bu konu var en az iki değişiklik de böyle oldu

yapılıyor aylarca bekliyorsun tam işlevselliğe gelmesi için

cceday.jpg

FORUM GURUNUZ

• Hocam latife var orada. Bu oyunda hiçbir değişiklik oyunculara sorulmadı başladığı günden beri.

Sadece soruluyormuş gibi yapıldı. Anketler vs. yapıldı ama yine de GF ne istiyorsa onu yaptı.

Özet geçeyim kafanızı şişirmeden:

Eskilerden örnek 1: Oyun başladıktan sonra kurallar değişmez dedik ama eski evrenler de dahil aylara GAR atılamaması özelliğini değiştirdiler. Yıllarca emek verilerek nanitsiz oluşturulan ay savunmaları badem oldu. Halbuki oyunculara sorulsaydı yeni açılan evrenlerde bu değişiklik gayetle yapılabilir, oyuncular da bunu bilerek başlar ve stratejilerini ona göre oluştururlardı.

Eskilerden örnek 2: Yıllarca evrenlerde oyuncu sayısı azaldı, evrenleri birleştirin diye bas bas bağırıldı. Cevap ne geldi biliyor musunuz? Tekrar tekrar teknik olarak mümkün değil denildi. Sonra konular falan uçuruldu, mesajlar gitti ama ben ve benim gibi eski oyuncuların hafızasını silinmedi tabi. 2 kere yapılan ve birçok oyuncunun 3'üncüsünün ne zaman yapılacağını merak ettiği birleşmeler aslında "teknik olarak mümkün değildi".

Eskilerden örnek 3: Bir zamanlar evren özellikleri değiştirilemez, hatta değiştirilmesi teklif dahi edilemezdi. Şu anda oynadığınız oyuna çok yabancı geliyor değil mi?

Yenilerden örnek 1: 1-3 ve 13-15 iskan kuralı bir anda değişti. Her yerden her yere iskan serbest oldu. Peki günlerce uğraşıp 15'den soğuk gezegen arayan veya 3'den yüksek alan kovalayıp KM harcayarak 15'e iskanlayan yeni oyuncuların ve mevcut sömlerini patlatarak 15'e yine anlattığım 2 şekilden biriyle taşıyanların emekleri ve paraları ne oldu? Koca bir hiç. Şirketin umrunda mı? Hayır. Oyunculara sorulsa bu şekilde mi olurdu peki? Kesinlikle hayır.

Yenilerden Örnek 2: Forum değişikliği ile ilgili bir anket yapılsa herhalde ezici bir üstünlükle beğenilmediği görülür. Kimin umrunda?

Daha yazarım da geç oldu.

Özetle oyun kısmında yıllar içinde başlandıktan sonra kurallar birçok kez değişti. Böyle bir şey olamaz. Olmamalı. Şuna benziyor. UEFA kural değişikliğine gidiyor diyelim futbol oyun kurallarında. Ancak o sırada ilk yarısı bitmiş bir maç var ve 12 korner kullanmış bir takım ilk yarıda. Yeni kural da diyor ki 3 korner bundan sonra 1 penaltı. İkinci 45 dakika da buna göre oynanacak. İtirazlar maydanoza övgüler şirkete. Hadi yallah çıkın oynayın. Yeni kural gelecekse yeni evrenden itibaren geçerli olur. O kuralla oynamak isteyen oraya başlar.

6DGVdl.png

• Gaddar Ceday sesimizi yönetime iletmek üzere ;
    bizlerin düşüncelerini ve önerilerini hepimiz adına yazıya döktüğün ve bu başlığı açtığın için teşekkürler :x19:

+!'1n

• :)

"Sie sind das essen und wir sind die Jager"

----------- PegasusTR, MensaFR ------------

Asabiyim :x32:

• Ben fırına sürerim malzemeyi... Yerseniz afiyet olsun yemezseniz aşkımız son bulsun diyor gameforge.

Eski arayüz değişti kullanıcıların çoğu itiraz etti çoğu terki diyar etti gene bildiklerini yaptılar...

Subaylar eklendi oyuna birçok kişi haksız üstünlük sağlar.. Para ile oynanmaz oyun dedi yine terki diyar etti gene bildiklerini yaptılar...

Firkateynden sonra yenilik gelmedi gemi olarak bilmem kaçyüz yıldır.. Her ülkede öneriler başlığında birçok yenilik önerildi gene bildiklerini yaptılar ... demek isterdim de oyunda karanlığa pazar olacak şeyler dışında birşey yapmadılar..

O kadar kaybettiler kendi hatalarından evrenler birleştirilsin dendi.. İmkansız dediler gene kendi bildiklerini yapıp yeni evren açmaya devam ettiler.. E 1 den başladı E 50 ye kadar rakamla devam etti evren açma işi Sonra enteresan isimler bulmaa başladılar.. galeta diye evren adı mı olur :D Bitane de somun ekmek evreni açılsın .. Sonra baktılar çok sarpa sarıyor.. Birçok evrende parmakla sayılmayacak kadar oyuncu kalmamış Hepsini tek çatıda toplayalım dediler... Oyuncular ne dedi yeni evrenler bu kadar sık açılmasın dedi ama gene kendi bildiklerini yaptılar... Ki yapmaya da devam ediyorlar...

Kendilerince astrofizik diye birşey icat edip söm almayı ona bağladılar... Neden ? kademecilere de bir amaç vermek için ileride yüksek madenler toplamayı gerektirecek bir amaç ki filocuların da işine gelsin.. Kullanıcıların en ufak bir fikri alındı mı ? hiç sanmıyorum gene kendi bildiklerini yaptılar...

Oyun farkettirmeden yeni açılan her evrende daha da hızlandı en son birçok evren kademe hızı 6 x yada 7 x te sabitlendi.. Oyunculara soruldu mu ? Evet bu konuda nezaketen sordular zahmet edip. Eyvallah.. Şuan zaten hızlandırıcılarla vs ile birde geliştirilen plazma tekniği ile kademe hızı tahminen 11-12xe tekabül eder.. Eskiden bir yılda basamadığın şeyi şimdi bir aydan daha kısa sürede basabiliyorsun.. Bu % 10-20-30 kademe hızlandırma eşyalarını oyuna eklerken kullanıcılara sordular mı tabiki hayır.. Gene kendi bildiklerini yaptılar...

Tüccar yeni sistemde kalsın mı gitsin mi dediler .. Kullanıcılara sordular ama yeni sistem hakkında 1000 parçalık puzzle in eldeki tek parçası kadar bilgiye sahibiz anca .. Gerisi muamma...

Oyuncular bu sıklıkta yeni evren açılmasına karşı .. Birşey yapacaklar mı ... Hayır tabiki :)

Yada geliştiriciye sorun başlığındakiler zaten; sorun işimize gelenleri cevaplayalım ama hiçbirini yapmayacağız mesajı içeren anketler bence.. Girin oynayın stres atın çıkın yenilik beklemeyin özellikle.. Yenilik gelirse de razı olun yapacak birşey yok..

• Forumla ilgili görüşlerim:

Yazı fontu: Uzun süre okumaya uygun değil ve küçük kalmış. Ayrıca koyu zemin üzerinde beyaz yazı rengi de bence pek uygun değil, gözü yoruyor.

Emojiler: Yeni emojiler Whatsapp, Facebook gibi uygulamaların ruhsuz ve ifadesiz emojilerinden. Eskilere bakıyorsunuz, gerçekten bir şeyler ifade ediyorlar ve şirinler. :)

Konular: 2 sürüm öncesine kadar geyik olmayan ve oyun dışı bölümler vardı. Hobiler, hikayeler, diziler ile ilgili tartışmalar gibi alanlarda yazılabiliyordu. O bölümlerin eksikliğini hissediyorum.

aynen butun yakışıklılığım gitti çok sinirlleniyorum

Tom Cruise nerede? ;)

Eridanus

İmza için Hell Gate'e teşekkür.