Online iken filo vurmak

• merhaba arkadaslar ben cosmos evreninde ersun nickli oyuncuyum ve aktif filocuyum cosmos evreninde oynayan arkadaslar beni bilir bugune kadar hic bir hileye karismadim fakat gecen gunlerde bozok isimli bi oyuncu ile bir savas yaptim ve karsiliginda anlasmali takviye cezasi yedim savas su sekilde gerceklesti ;

Bozok isimli oyuncunun 2 tane gezeginine cok yakinim 5 sistemdeki ile aramda 1 sayfa var 4. Sistemde ise ayni sayfadayiz 4. Galaksi den basladim filo aramaya ay inda isik gorunce hali ile sondaladim ve filosunun orada oldugunu gordum 5 6 dk once filolari baska yere siçrattim ve yeni sicrama icin 4 dk surem vardi casus sondalari ile 4. Galaksiye deu aktardim ve 4. Galaksideki siçrama 2 kademesini bozup oradaki deu yu da kullandim ve filomu siçrattim ve kaldirdim bu arada bozok ana gezegeni de 5. Sistemde ve ayni sayfada risus isimli oyuncu da mevcut ikimizde bozok un filosunu kolluyoruz

Sunu da belirteyim risus ayni zamanda benim filomu da kolluyor vurmak icin ve risus 5. Galaksideki ve 4. Galaksideki aylarimi sondalamaya basladi ve sondaladiltan kisa bi sure sonra bu arada savasin sona ermesine 2 dakika var bozok un ana gezegeni yandi ayni zamanda 5. Galakside bozok un gezegeninde harabe ortaya cikti tam rakami hatirlayaniyorum 60 100m arasi anladim ki risus orayi vurdu ve ana gezegeni de risus yakti ve sonunda savas gerceklesti bozok un 2M lik filosunu vurdum ve harabeyi aldim ardindan arkadasa gecmis olsun dileklerimi ilettik kisa bi sure sonra bozoktan mesaj geldi oda ayni sekilde tebrik etti ve kiz arkadasi yuzunden bir aksilik yasadigini belirtti

Ve aradan 2 gun gectikten sonra gunduz filo ararken oyundan dustum ve tekrar girmeye calistigimda hesabimin ceza aldigini gordum anlasmali takviye bozok 1 hafta 1. Ihlal ve tazminat icin ceza bitiminde iletisime geciniz yaziyordu.

Operator e mesaj attigimda ne cezasi bu diye yazdigimda sizi cagirdigimizda gelmediniz ve adami goz gore gore on iken vurmussunuz cevabi aliyorum (ins bu yuzden forum hesabim ceza almaz yazmak zorundayim en azindan resim paylasmadim) ben herhangi bir cagrilma gormedim olabilir yeni evren bildirimleri ile karismis olabilir gecmis olabilirim ama kafama takilan karsi taraf on iken filosunu vurmak niye takviye sebebidir butun filocu oynayan arkadaslar bilir bu isi ayni sisteme inersiniz belki bi bosluguna denk gelir de vururum diye filo cikartirsiniz oynadigimiz evrenin filo hizi 6x ayni sistemde muhriplerle dahil yolladigim filo 6 dakikada gidiyor .

Yani bilmek istedigim karsi taraf on iken filosunu vurmak ceza sebebimidir? Eger ceza sebebi ise ogame tarihinde filocu oyuncu bulamazsiniz gerekli yerlere ticket ve mail attim umarim gorulur ve mağduruyetim giderilir. Bu arada hicbir operatoru kotuleme gibi bir amacim yoktur evrende gelisimimizden korkan oyuncularin sikayeti ile gelen bir cezadir belki bu ceza geri cekilmeyecek ama ben ve arkadaslarim biliyoruz ki haksiz bir cezadir ve her seferinde daha guclu gelmeye devam edecegiz.

Saygilarim ile Ersun.

• Konuyu merakla takip ediyorum karşı taraf online olmus ve filoyu kaldiramamış olabilir ,bağlantısı kesilmiş olabilir son saniyelerde kaldırmayı hedefleyip kaldıramadı belki bu durumlarda saldıranın ceza alması için bu yeterli bi kanıt gibi gelmiyor.Bu tür bir olay herkesin başına gelebilir 6x bi evrende oynuyorsanız deneme yapar ve ne olursa olsun filoyu geri çekmezsiniz risk alırsınız.

Cool-Text-The-Last-Barbarian-341360307480772.png

Cool-Text-Cosmos-341360666455602.png

• Ersun hileye vs. tenezzül edecek bir arkadas degil bu cezada bir yanlişlık olduğunu düşünüyorum. Oyundayken az daha bende vuruluyordum olabilecek bir sey. Bozok'un mesajında da takviye olmadığı anlaşılıyor. Detaylı incelendiğinde cezanın iptal edileceğıni düşünüyorum.

• Yani bilmek istedigim karsi taraf on iken filosunu vurmak ceza sebebimidir? Eger ceza sebebi ise ogame tarihinde filocu oyuncu bulamazsiniz gerekli yerlere ticket ve mail attim umarim gorulur ve mağduruyetim giderilir. Bu arada hicbir operatoru kotuleme gibi bir amacim yoktur evrende gelisimimizden korkan oyuncularin sikayeti ile gelen bir cezadir belki bu ceza geri cekilmeyecek ama ben ve arkadaslarim biliyoruz ki haksiz bir cezadir ve her seferinde daha guclu gelmeye devam edecegiz.

Saygilarim ile Ersun.

Bu sorularınıza en doğru cevabı alacağınız yer destek sistemidir.

İtirazınız varsa da bunu yine Oyun Yöneticilerine yapabilirsiniz.

Burada ne bizler ne de diğer oyuncular konunun detayını bilemeyiz.

Konu kilit.

Alucardd.png

• Alucard

Closed the thread.