Posts by wonderlive1973



Foruma kayıt olmak için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

  Merhaba Sayın Oyuncularımız !


  Mezarlık evrenine canlı sunuculardan geçişler yarın devreye alınacak 11.8.0 versiyonuyla beraber yeniden başlayacaktır.

  İlk günlerde geçişler zaman alacağından beklemenizi ve scriptin Mezarlığa hesabınızı işlemesini bekleyiniz.



  Bilginize.

  Selam Arkadaşlar,


  Yeni güncellemeden sonra bazı sunucularda dil sorunu yaşanmaktadır. Şirkete bildirildi. Hot fix düzenlemesi yapılacaktır.

  Siz Sayın oyuncularımızdan biraz sabır isteyeceğiz.


  Dil sorunu olan serverler : TR_178, TR_188,TR_191,TR_190,TR_186,TR_187


  Bilginize.

  Merhaba sayın Oyuncularımız,


  Canlı Türü yüklenen sunuculardaki aksaklıklardan oyuncularımızın zarar görmemesi için bu evrenlerde yarın 06.12.2023 CET 10:00 a kadar saldırı yasağı getirilmiştir.

  Bilginize.

  Merhaba sayın Oyuncularımız,


  Canlı Türü yüklenen sunuculardaki aksaklıklardan oyuncularımızın zarar görmemesi için bu evrenlerde yarın CET 10:00 a kadar saldırı yasağı getirilmiştir.

  Bilginize.

  Geçen yıl boyunca oyuncuları discord ve forumlarda takip etmekten ve Yaşam Formu kurulumları hakkında nasıl tartıştıklarını izlemekten heyecan duyduk. Düzenli olarak kontrol ettiğimiz bu tartışmalar ve toplanan veriler Yaşam Formu güncellemesini daha da geliştirmemize yardımcı oldu. Birçoğunuzun zaten fark ettiği gibi, son birkaç hafta içinde Yaşam Formları için sessiz birkaç yaşam kalitesi değişikliği ekledik. Yaşam formu içerik güncellememiz için yaklaşan küresel sürümle birlikte, bazı Yaşam formlarının binalarına ve teknolojilerine, onları diğer seçenekler ve seçimlerle biraz daha uyumlu hale getirmek için bazı küçük değer değişiklikleri getirmek istiyoruz.


  Aşağıdaki genel bakışta farklı değişiklikleri gözden geçireceğiz ve ayrıca Yaşam Formları için gelecekteki potansiyel değişikliklere küçük bir bakış atacağız. Doğrudan değişikliklere geçelim:




  İnsan :


  Bina:


  Gezegen Kalkanı

  Bina baz bonusu %1,5'ten %3'e yükseltildi

  Bina bonusu maksimum %80'den %90'a çıkarıldı

  Bina maliyeti ölçeklendirmesi 1.2'den 1.15'e düşürüldü

  Yaşam formlarınızı korumak zaten ne kadar uygun bir durum olsa da, bu yönde ilerlemeye karar verenler için daha güçlü bir seçeneğe sahip olmak istedik. Koruyabileceğiniz toplam maksimum değer %90'a yükseltildi ve bina bonusu iki katına çıkarıldı, bu da oyuncuların yeni maksimum değere daha kolay ulaşmasını sağlayacak.


  Teknolojiler:


  Yörünge Sığınağı

  Teknoloji maliyet artış faktörü 1,4'ten 1,3'e düşürüldü

  PTS dengeleme dalgalarımızdan biri Yörünge Sığınağı için maliyet faktörünü artırdı. Ancak, bazı verileri topladıktan sonra, Yörünge Sığınağı'nın orijinal maliyet faktörü ile üretimden ziyade koruma için iyi bir değiş tokuş olduğunu düşünüyoruz. Yörünge Sığınağı, nispeten güçlü seçeneklerle bir teknoloji yuvasını paylaşıyor; bu nedenle, eski gücünü geri vermek ve bu yuvadaki diğer teknolojilerle biraz daha uyumlu hale getirmek için daha düşük değere geri dönmek istiyoruz.




  Süper Bilgisayar

  Teknoloji bonus değeri %0,1'den %0,3'e yükseltildi

  Teknoloji maliyeti artış faktörü 1,3'ten 1,2'ye düşürüldü

  Süper Bilgisayar, insanların 18. kademe teknolojisidir ve diğer Yaşam Formlarının 18. kademe teknolojileriyle rekabet etmek zorundadır. Genel olarak Süper Bilgisayar nispeten zayıf bir noktadadır çünkü Astrofizik'e yapılan indirim, diğer yuvaların araştırma azaltma teknolojileriyle maksimum bir sınırı paylaşmaktadır. İlk adımda teknolojiyi genel olarak daha güçlü ve daha ucuz hale getirmek istiyoruz. Bu değer değişikliklerine ek olarak, gelecekteki bir güncelleme için mevcut hedef, gelecekte Süper Bilgisayarı diğer araştırma azaltma seçeneklerinden ayırmak ve Astrofizikte daha fazla azaltmaya izin verecek bağımsız bir seçenek haline getirmek olacaktır.



  Rock´tal :


  Mevcut halleriyle Rock´tal en sık seçilen Yaşam Formu. Bu nedenle, şimdilik mevcut haliyle değişmeden kalmasını istiyoruz.



  Meka :


  Teknoloji:


  Seri Çip Üretimi

  Bina temel bonusu %0,3'ten %0,4'e yükseltildi

  Şimdilik Meka'ya sadece teknoloji binalarından birine bonus vermek istiyoruz. Bununla birlikte, Meka için gelecekteki potansiyel değişikliklerden biri, bu Yaşam Formunun, aktif Yaşam Formu olarak Meka'ya sahip olanlar için 2. bir tersane kuyruğu ekleyen bir bina bonusu alacağı yönündedir. Bu, Meka'lara gezegenlerinizde aktif olmaları için benzersiz bir teşvik vermelidir, bu nedenle bu değişikliği uygulayıp genel etkinin nasıl olduğunu görene kadar değerleri değiştirerek gücü daha fazla zorlamayacağız.




  Kaelesh :


  Binalar:


  Antimadde Kondansatörü

  Bina maliyeti ölçeklendirmesi 1.21'den 1.20'ye düşürüldü

  Antimadde Yoğunlaştırıcıda yapılan değişiklik, Kaelesh'in son teknoloji yuvası için gerekli nüfus miktarına ulaşma maliyetini diğer tüm Yaşam Formlarıyla aynı seviyeye getirecektir. Bu ve diğer bina değişiklikleri ile Kaelesh, Meka ile birlikte "18. kademe teknoloji yuvasını açmak için en ucuz Yaşam Formu" sıralamasında üst sıralara yükselecek.


  Klonlama Laboratuvarı

  Temel döteryum inşa maliyeti 20.000'den 5.000'e düşürüldü

  Klonlama Laboratuvarı'nın kaynak maliyetlerinde sadece küçük bir değişiklik yapıldı. Bu Yaşam Formu için planlarımızdan biri, bu binaya Kaelesh'e özgü teknolojilerin bonusunu artıracak yeni bir etki eklemektir. Genel olarak, yeni bina bonusu İnsan ve Meka'daki teknoloji binaları gibi çalışacak ancak yalnızca Kaelesh teknolojisine özel olacak. Bu yeni eklenti ile Kaelesh, İnsanlar gibi kaynak üretimini artıran binalara sahip olmadıkları için keşif teknolojilerini daha da artırabilmelidir.




  Girdap Dairesi

  Temel kristal yapım maliyeti 20.000'den 15.000'e düşürüldü

  Temel döteryum inşa maliyeti 30.000'den 15.000'e düşürüldü



  Psi Modülatörü

  Bina maliyeti ölçeklendirmesi 1,5'ten 1,4'e düşürüldü

  Bina temel bonusu %1'den %2'ye yükseltildi

  Bina bonusu maksimum %25'ten %30'a yükseltildi

  Bu bina bonusu değişikliği, Antimadde Kondansatöründeki değişiklikle birlikte Kaelesh'in toplam maliyetini düşürmek için el ele çalışmalıdır.


  Son Sözler :


  Oyuncuların Yaşam Formlarını nasıl inşa ettikleri ve hangi stratejileri izlemeyi sevdikleri konusundaki tüm tartışmaları izlemek ve okumak gerçekten bir zevkti. Yaşam Formun'un genel amacı, ilerleme açısından en iyi şekilde olmasa bile, oyuncuların kişisel OGame deneyimlerini istedikleri gibi inşa etme seçeneğine sahip oldukları bu çeşitli deneyimi yaratmaktı. Yukarıdaki değişikliklerin bu deneyime katkıda bulunmasını ve Yaşam Formun'un gelecekteki güncellemelerinin daha da çeşitli bir deneyim yaratmasını umuyoruz.


  Görüşlerinizi, fikirlerinizi ve geri bildirimlerinizi paylaşmak isterseniz, lütfen forumlarımıza veya discord'umuza katılmaktan çekinmeyin. Oyuncu geri bildirimleri, oyunu ve genel deneyimi daha da geliştirmemize yardımcı olacak en önemli kaynaklardan biridir.




  Saygılarımızla,


  OGame Ekibiniz

  Merhaba OGameTR ailesi,

  Yarın, 28 Kasım 2023, canlı sunucuları en yeni sürümle güncelleyeceğiz:


  - 10:00 CET'de OGame.org Undae

  - 13:00 CET'de diğer tüm evrenler


  Güncelleme Notları:

  - İttifak arama bölümünde düzeltmeler yapıldı.

  - Onay/Ayar kutularının tasarımı değiştirildi.

  - Canlı türü genel bakış sayfası ile canlı türü yönetim sayfası birleştirildi.

  - Canlı türü yönetim sayfasına, canlı türü araştırmaları ile ilgili bilgi butonları eklendi.

  - Yaşam Formu Geliştirme (Teknoloji ağacı) Yaşam Formu Binalarına genel bakışa eklendi

  - Kaynak ayarları sayfasından gıda ve nüfus bilgileri kaldırıldı.

  - Oyuncu bonusları sayfasının adı "Canlı Türü Teknoloji Bonusları" olarak değiştirildi.

  - Her türün canlı türü teknoloji binasının bina bilgisine canlı türü teknoloji ağacına bağlanan bir düğme eklendi.

  - Canlı türü teknoloji ağacının her bir bölümünü yeniden sıfırlama maliyetleri T1 = 60.000 DM, T2 = 120.000 DM, T3 = 180.000 DM'den T1 = 6.000 DM, T2 = 12.000 DM, T3 = 18.000 DM'ye düşürüldü.

  - Saldırı görevlerinde yiyecek yağmalamayı devre dışı bırakma seçeneği eklendi.


  Not:

  Güncelleme nedeni ile oyuna girişlerde bağlantı hataları alabilir ve oyun içerisinde yoğunluk, kısa süreli de donmalar yaşayabilirsiniz.


  Önemli:

  Lütfen her güncelleme sonrasında, tarayıcınıza ait çerezleri silip tüm eklentileri de kaldırın. Çerezleri Chrome için Ctrl+Shift+R, Firefox, Internet Explorer ve Opera GX için Ctrl+F5, Opera için Ctrl+Shift+Del yaparak temizleyebilirsiniz. Kullandığınız eklentilerin güncellendiğinden emin olana kadar eklentisiz oynamanızı öneririz. Eklentiler, yapımcıları tarafından güncellenir. Versiyon güncellemesinden sonra eklenti kullanarak yaşadığınız sorunlar güncellenmemiş eklentilerden kaynaklanır. Örn: Güncelleme öncesinde gönderilen filoların güncelleme sonrasında görünmemesi, filoların kaybolması, üretim değerleri vb..

  Lütfen kaynaklarınızı ve gemilerinizi bu plana göre koruma altına alın.

  İyi oyunlar

  Merhaba Sayın Oyuncularımız !


  30 Ekim Pazartesi günü canlı oyun turlarını en yeni oyun sürümüyle güncelleyeceğiz:


  - 14:00 CEST OGame.org evreni Undae

  - 14:30 CEST tüm canlı evrenler


  Değişiklik Günlüğü :


  - Fare tekerleği ile kaydırma özelliği kaldırıldı Yanlışlıkla rütbe değişikliklerinden kaçınmak için ittifak üyesi sayfasındaki rütbe seçimi açılır menüsünden.

  - Aynı gemi türü için birden fazla farklı yaşam formu araştırmasının uygulanmasının, gemilere uygulanan bonusların yanlış görüntülenmesine neden olduğu bir durum düzeltildi.

  - Fleet Dispatch II'de görüntülenen filo varış zamanlarının, ittifak sınıfı hız bonuslarını dikkate almaması düzeltildi.

  - Satın alınan İçe/Dışa Aktarma öğelerinin başka bir oyun turuna aktarıldıktan sonra değiştirilememesi düzeltildi.

  - Eski tarayıcı sürümlerinde çeşitli hataların görünmesine neden olan bir sorun düzeltildi.

  - Mezarlık sunucularından transfer yapılamaması düzeltildi.

  - Tüccarlar ittifak sınıfının Yiyecek ve Nüfus kapasitelerini etkilemesi düzeltildi.

  - Yaşam formu yüksek puanlarının, her yüksek puanın doğru başlığı yerine "Puan" başlığına sahip olması düzeltildi.

  - Sürükleyici Oyuncu Girişinde görüntülenen kaynaklara sayı ayırıcılar eklendi.

  - Tüm Smatched referansları Seçeneklerden kaldırıldı.

  - Filo görevlerinin geri döndükten sonra takılı kalmasına neden olan bir sorun düzeltildi

  - Filo kuyruğu sırasının savunmacı bilgilerini güncellememesiyle ilgili bir sorun düzeltildi

  - Arka uçta, sert bir yeniden yükleme ile düzeltilebilecek oyun sorunlarına yol açabilecek çeşitli düzeltmeler ve iyileştirmeler ( Ctrl +Shift+R çoğu tarayıcıda).


  OGame Ekibiniz.

  Merhaba

  Bugün, 26 Ekim , OGame Mobil Uygulamasını 5.3.7 sürümüyle güncelliyoruz



  Değişiklik Günlüğü

  Yeni:

  • Boyutu 300'den küçük olan (görünmez enkaz alanı) enkaz alanlarına görev gönderme olanağı yeniden eklendi.
  • Galaksi görünümünü yenilemek için aşağı kaydırma işlevi eklendi.
  • Daha kolay kullanım için filo gönderme menüsüne animasyon eklendi.
  • Etkileşimli widget'lar artık düzenleme modunda kaldırılabilir.
  • Android için hesap silme eklendi.

  Hata düzeltmeleri:


  • Kaynak tüccarıyla ilgili bazı sorunlar düzeltildi.
  • Oyuncuların yapım sırasını yanlışlıkla aynı bina/birimlerle doldurmasını önlemek için yapım düğmeleri ayarlandı.
  • Galaksi görünümünde uzun kullanıcı adlarının gösterimi ayarlandı.
  • Filo gönderim ekranındaki bilinmeyen hata mesajı daha anlamlı hale getirildi.
  • Diğer bazı hata düzeltmeleri (listenin tamamına buradan ulaşılabilir: gf.link/OGMUpdates )

  Not: Yeni sürüm, Google/Apple tarafından onaylanır onaylanmaz kullanıma sunulacaktır. Yeni sürüm tüm cihazlarda aynı anda mağazada mevcut olmayacaktır.

  Merhaba Sayın Oyuncularımız !


  2023 yılının son dönemi trial yönetici alımını tamamladık.

  Yapılan değerlendirmelerimiz sonucu Takıma kabul edilen kişilere mail ile bilgi verilecektir.

  Takıma alınması uygun bulunmayan kişilere mail gönderilmeyecektir.


  İlginize ve anlayışınıza teşekkür ederiz.


  Ogame Ekibiniz.

  Merhaba sayın Oyuncularımız !


  Versiyon 11.0.0 güncellemesiyle beraber mezarlığa gitme ve mezarlıktan göç etme özelliği çalışmamaktadır.

  Durumla ilgili çalışma yapılmaktadır.


  Düzeldiğinde bu başlık altından bildireceğim.


  Ogame Ekibiniz.!

  Selam Sayın Oyuncularımız !


  20 Ekim Cuma günü ,


  yakın zamanda bildirilen filo kuyrukları ve kaynak üretimiyle ilgili bazı sorunları çözmek için bir düzeltme bakımı gerçekleştireceğiz:


  - 10:00 CEST'te OGame.org Undae

  - 13:00 CEST'te tüm canlı evrenler


  OGame Ekibi

  18 Ekim Çarşamba , canlı sunucuları en yeni oyun sürümüyle güncelleyeceğiz.

  Bu sürüm, OGame oynamaya başlarken daha iyi bir katılım sağlamayı hedefleyen yeni oyuncular için yepyeni bir oyun tanıtımı ve ilk adımları getiriyor.





  Sürüm 11.0.0, 2 aşamalı bir bakımla uygulanacaktır:

  - OGame.org Undae'de saat 10:00 CEST'te

  - diğer tüm evrenlerde saat 13:00 CEST'te



  Not: Lütfen bakım sırasında oyundan birkaç çıkış yapılmasının beklendiğini unutmayın. . Böyle olduğu biliniyor ve biz de zaten bunun için bir çözüm üzerinde çalışıyoruz.
  Duyurunun gecikmesi teknik bir hatadır. Özür dileriz.




  OGame Ekibiniz

  Merhaba

  Bugün, 18 Ekim , OGame Mobil Uygulamasını 5.2.X sürümüyle güncelliyoruz.


  Değişiklik günlüğü

  • "Notlar", "Hurda Satıcısı" ve "Değişim Satıcısı" etkinleştirildi.


  Not: Yeni sürüm, Google/Apple tarafından onaylanır onaylanmaz kullanıma sunulacaktır.


  Önemli bilgi : Lütfen en son sürüme sahip olduğunuzdan emin olun, aksi takdirde 5.2.13'ten daha düşük sürümlerdeki satıcı özelliklerinden birini kullanırken hatalardan etkilenebilirsiniz.

  MERHABA!


  Sıçrama kapısına tıkladığınızda yanlış sekme açılması ve imparatorluk görünümünde bir hata oluşması sorununu çözmek için 10.4.2 sürümünde yeni bir düzeltmemiz olacak:


  - en_185'te 13:00 CEST

  - Diğer tüm canlı suncularda 13:30 CEST


  Ogame Ekibiniz.

  [OGM] 12 Ekim 2023: Sürüm 5.2.7



  Merhaba 12 Ekim Perşembe

  günü OGame Mobil Uygulamasını 5.2.7 Değişiklik Günlüğü ile güncelleyeceğiz :



  Yeni:
  Filo gönderme menüsü yeniden düzenlendi

  • 16. konumdaki enkaz alanları için eksik filo hareketi göstergesi eklendi
  • Uygulamaya yeni widget'lar eklendi (Filo Tasarrufu, Keşif, Aktif Öğeler)
  • Sohbet etkileşimi için daha fazla emoji mevcut

  Hata düzeltmeleri:

  • Enkaz alanları artık boyuta bağlı olarak farklı bir renk tonu gösteriyor
  • Uygulama simge durumuna küçültüldükten sonra bazı giriş alanlarının sıfırlanması düzeltildi
  • Kargo gemileri artık nakliye görevleri için kargo arayüzünde seçilebiliyor
  • Savunma oluşturma listesi balonunun dokunulduğunda savunma menüsüne yönlendirilmemesi düzeltildi
  • Uygulamadaki bazı yerelleştirmeler güncellendi
  • Oyuncuların kaynak satın almasını engelleyen bir hata düzeltildi
  • Silinemeyen bazı mesajlar düzeltildi

  Not: Yeni sürüm, Google/Apple tarafından onaylanır onaylanmaz kullanıma sunulacaktır.




  YENİ UZAY KILAVUZUYLA PATLAYIN

  Farklı görev seçenekleriyle oyun boyunca etkileşimli olarak size rehberlik eden yeni Cadet Modu ile uzayın en uzak noktalarını keşfedin. Oyun mekaniği hakkında daha fazla bilgi edinin ve imparatorluğunuzu inşa etmede daha hızlı ilerleme sağlayın. Kaynak toplamak, Araştırma Laboratuvarları kurmak ve Metal Madenleri oluşturmak için görevleri tamamlayın ve harika ödüller kazanın!

  Nasıl Çalışır

  Oyunu başlatın ve hangi modla başlamak istediğinizi seçin: Cadet (yeni oyuncu) veya Veteran (deneyimli oyuncu). Oyun seçeneklerinden istediğiniz zaman ikisi arasında geçiş yapabilirsiniz. O halde etkileyici bir isim bulun ve galaksiler arası bir derebeyi olarak kariyerinize başlayın!


  • Cadet : Bu modda size nasıl oynanacağına dair yararlı ipuçları verilecek, OGame mekaniğine giriş yapılacak ve görevleri tamamlamanız için çeşitli ödüller verilecek.
  • Veteran : Bu modda herhangi bir ipucu olmadan doğrudan oyuna girebilirsiniz. Ancak görevlerden herhangi birini tamamladığınızda giriş moduyla aynı ödülleri almaya devam edeceksiniz (bunlar yalnızca arka planda çalışırlar).

  Cadet Modu

  Cadet Modunu seçerseniz, uzaydaki ilk görevlerinize çıkarken Birinci Subay Nova size eşlik edecek. Kullanabileceğiniz görevlerin birden fazla bölüme ayrılmış bir özetini göreceksiniz. Görevler sizi oyunun tüm yönleriyle tanıştırmak için tasarlandı. Bunları tamamladıktan sonra basit bir tıklamayla ödüllerinizi toplayabilirsiniz. Her görev ayrıca oyun mekaniği hakkında faydalı bilgiler ve ilerlemenizi nasıl hızlandıracağınıza dair ipuçları içerir.



  İyi eğlenceler!

  OGame Ekibi